Jump to content

[Official] Xiaomi Mi Scooter (M365, Mijia)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή έχω οδηγήσει και τα δύο στην παραλία το λάιμ είναι χειροτερο λόγο ροδας

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισχύει ό,τι απάτησε ο φίλος, είναι πολύ πιο άνετο το Xiaomi

 

Ok, ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Άρα είναι πολύ βασικό και το θέμα του ελαστικού.. (φαντάζομαι αυτό εννοείτε, όχι τη διάσταση του τροχού). Άραγε τα solid χωρις σαμπρέλα δίνουν την ίδια άνεση;

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι άμα πάρουμε για παράδειγμα τα λάιμ με το χιαομι. Κοίτα φίλε έχω οργώσει την Θεσσαλονίκη με το χιαομι. Πάει πολύ καλά να ξες. Μέχρι και στην παραλία δίπλα στο σαρκ μπαίνω για τρέλες
Link to comment
Share on other sites

Όχι άμα πάρουμε για παράδειγμα τα λάιμ με το χιαομι. Κοίτα φίλε έχω οργώσει την Θεσσαλονίκη με το χιαομι. Πάει πολύ καλά να ξες. Μέχρι και στην παραλία δίπλα στο σαρκ μπαίνω για τρέλες

 

:lol: Ωραίος.. Άρα η σαμπρέλα τη κάνει τη δουλίτσα της.. Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι στην ομάδα του φβ γράφουν πολλοί για λάστιχο (φουιτ που λέμε) και ότι με τα solid εκτός από αυτό κέρδισαν και σε άνεση.. Βέβαια εξαρτάται κ πόσο προσεκτικός είναι ο καθένας.

Προσανατολίζομαι πάντως προς το Pro..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και εγώ τώρα το.προ θα επερνα. Τώρα για την ρόδα τι να σου πω δεν την έχω αλλάξει εγώ ακομα

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Administrators

Καλημέρα σε όλους!

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, τρέχει ένας διαγωνισμός με δώρο ένα Xiaomi M365 αυτές τις μέρες εδώ.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Οποιος ενδιαφερεται πωλειτε ολοκαινούργιο το με την εγγυηση της αντιπροσωπειας:

 

Xiaomi Electric Scooter Pro στα 419€

 

Επικοινωνια:

 

pdanastasopoulos@yahoo.gr

 

Δειτε το unboxing εδω:

https://m.youtube.com/watch?v=EDD6c8zLwF0

 

view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οποιος ενδιαφερεται πωλειτε ολοκαινούργιο το με την εγγυηση της αντιπροσωπειας:

 

Xiaomi Electric Scooter Pro στα 419€

 

Επικοινωνια:

 

pdanastasopoulos@yahoo.gr

 

Δειτε το unboxing εδω:

https://m.youtube.com/watch?v=EDD6c8zLwF0

 

view?usp=drivesdk

 

Καλησπέρα, οι αγγελίες μόνο στην αντίστοιχη ενότητα παρακαλώ.

 

βάλτε το και εδώ, θα φύγει πιο γρήγορα

 

https://www.facebook.com/groups/2491279004527961/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, οι αγγελίες μόνο στην αντίστοιχη ενότητα παρακαλώ.

 

βάλτε το και εδώ, θα φύγει πιο γρήγορα

 

https://www.facebook.com/groups/2491279004527961/

 

 

 

Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα μια ερωτηση , υπάρχει τρόπος να μπορω να περιορίζω την ταχύτητα του στα 6χλ. ωστε να κανει καμια βολτα και η κορη μου ?
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερωτηση , υπάρχει τρόπος να μπορω να περιορίζω την ταχύτητα του στα 6χλ. ωστε να κανει καμια βολτα και η κορη μου ?

 

Αν δε θέλεις να το "πειράξεις", η λύση είναι να το δίνεις με ελάχιστη μπαταρία (<25%) ή σε λειτουργία Eco. Και με τα δύο θα πετύχεις χαμηλή ταχύτητα, όχι όμως 6χλμ, αλλά λίγο μεγαλύτερη.

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Αν δε θέλεις να το "πειράξεις", η λύση είναι να το δίνεις με ελάχιστη μπαταρία (<25%) ή σε λειτουργία Eco. Και με τα δύο θα πετύχεις χαμηλή ταχύτητα, όχι όμως 6χλμ, αλλά λίγο μεγαλύτερη.

 

Υπάρχει λύση με costum firmware?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση με costum firmware?

 

Προφανώς. Μπορείς να φτιάξεις δικό σου, στα μέτρα σου όπου πχ στο eco θα θέσεις μέγιστη ταχύτητα τα 6km/h. Όμως χάνεις εγγύηση κ θέλει προσοχή στις ρυθμίσεις γενικά.

Δεν έχω ασχοληθεί, όμως είναι εύκολο να το κάνεις βλέποντας πολύ κατατοπιστικα βίντεο που κυκλοφορούν στο youtube.

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες την άποψη σας παρακαλώ.Ειμαι μεταξύ xiaomi m365 pro και aerlang H6 500w.Με ανησυχεί η υποστήριξη service και ανταλλακτικών στο 2ο. Το θέλω για μεταφορικό μέσα στην πόλη και ανηφόρες.Τι λέτε;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά καλησπέρα Έχω ένα πατίνι Xiaomi m365 και μου είχε τρυπήσει το λάστιχο Αφού το άφησε κανένα τρίμηνο μέχρι να το φτιάξω τώρα το βάζω Φόρτιση αφού Έχει φορτίσει 100% Πάτα το κουμπί και δεν μου ανάβει, ξέρετε το πρόβλημα
resident evil
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ο ανηψιος ένα 365 και έχει κλειδώσει για κάποιο λόγο. Κατεβάσαμε την εφαρμογή αφού κλειδώθηκε αλλά δεν ξεκλειδώνει, υπάρχει κανένας τρόπος να το ξεκλειδώσουμε? Αν όχι πείτε μου αν υπάρχει κάποιο σέρβις στην Θεσσαλονίκη
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα. θέλω να πάρω ένα σκουτερ για να το χρησιμοποιώ για να πηγαίνω στη δουλειά μου.

 

είμαι 94 κιλά, και η δουλειά μου είναι γύρω στα 2 χιλιόμετρα ανηφόρα, σχετικά μεγάλη κλίση.

εννοείται στον γυρισμό θα χρειαστεί να κατέβω από τον ίδιο δρόμο, οπότε σε σχετικά έντονη κατηφόρα θα ήθελα κάτι με καλό φρένο.

 

θα με καλύψει το νέο σκούτερ της xiaomi

Xiaomi Mijia 1S Folding Electric Scooter 8.5 Inch Tire 500W Brushless Motor

με 500 w μοτέρ;

 

ή να δοκιμάσω το

ninebot es4 με 700w moter?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα. θέλω να πάρω ένα σκουτερ για να το χρησιμοποιώ για να πηγαίνω στη δουλειά μου.

 

είμαι 94 κιλά, και η δουλειά μου είναι γύρω στα 2 χιλιόμετρα ανηφόρα, σχετικά μεγάλη κλίση.

εννοείται στον γυρισμό θα χρειαστεί να κατέβω από τον ίδιο δρόμο, οπότε σε σχετικά έντονη κατηφόρα θα ήθελα κάτι με καλό φρένο.

 

θα με καλύψει το νέο σκούτερ της xiaomi

Xiaomi Mijia 1S Folding Electric Scooter 8.5 Inch Tire 500W Brushless Motor

με 500 w μοτέρ;

 

ή να δοκιμάσω το

ninebot es4 με 700w moter?

 

Καλησπέρα

 

εδώ θα σας λυθούν πολλές απορίες και για τα 2 μοντέλα:

 

https://www.facebook.com/groups/1865082280196926

 

Το ES4 είναι ισχυρότερο από το 1S και ουσιαστικά στην ίδια κατηγορία με το Mi Scooter Pro / Pro 2. Το μειονέκτημά του είναι η έλλειψη μηχανικού φρένου (το φτερό πίσω που το πατάς με το πόδι είναι αστείο και το ηλεκτρόφρενο δεν αρκεί για απότομα φρενάρισμα) και οι μικροί τροχοί (7,5 και 8" έναντι 8,5" του 1S). Για την περίπτωσή σας προτείνω το Pro/Pro 2.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα ομάδα

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Pro 2 (ελπίζω να έρχεται στην Ευρώπη!)

 

Από ποια σελίδα προτείνετε σαν σίγουρη και χωρίς ρίσκα; Με εγγυήσεις και όλα τα παρελκόμενα εννοείται

 

Ευχαριστώ :)

 

EDIT βλέπω τώρα από το ebay Αγγλίας βγαίνει κάτω από 650 ευρώ έτοιμο. Αξίζει ή να κοιτάξω αλλού;

Edited by Trendelenburg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα ομάδα

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Pro 2 (ελπίζω να έρχεται στην Ευρώπη!)

 

Από ποια σελίδα προτείνετε σαν σίγουρη και χωρίς ρίσκα; Με εγγυήσεις και όλα τα παρελκόμενα εννοείται

 

Ευχαριστώ :)

 

EDIT βλέπω τώρα από το ebay Αγγλίας βγαίνει κάτω από 650 ευρώ έτοιμο. Αξίζει ή να κοιτάξω αλλού;

 

Γιατι να το παρεις απο Αγγλια ενω στην Ελλαδα το βρισκεις φθηνοτερα;

https://www.skroutz.gr/s/24128066/Xiaomi-Mi-Pro-2-Black.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά καινούριος κάτοχος του 1S όλα καλα αλλά μόλις το σύνδεσα με το κινητό μου έβγαλε firmware update το πάτησα αλλά κολλάει στο 0% έχετε καμία ιδέα;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά καινούριος κάτοχος του 1S όλα καλα αλλά μόλις το σύνδεσα με το κινητό μου έβγαλε firmware update το πάτησα αλλά κολλάει στο 0% έχετε καμία ιδέα;

 

Ακουγεται οτι εχει παρει παραταση αυτο το update λογω αλλαγων στην Ευρωπαικη νομοθεσια για την αφαιρεση του cruise control για θεματα ασφαλειας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, προσπαθώ να πειράξω το firmware σε απλό m365 αλλά όταν πατάω το flash bin δίνει error. Όταν πάω να εγκαταστήσω το BLE, η εφαρμογή δεν αναγνωρίζει το αρχείο. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...