Jump to content

[Official] Xiaomi Mi Scooter (M365, Mijia)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

altsantiri.gr: Απίστευτο κι όμως ελληνικό - Κλέβουν και πουλάνε στο internet τα ηλεκτρικά πατίνια.

https://www.altsantiri.gr/ellada/apisteyto-ki-omos-elliniko-klevoyn-kai-poylane-sto-internet-ta-ilektrika-patinia/

 

 

Πιο χαζοί πεθαίνουν.

 

Εδώ αμάξια κλέβουν τα πατίνια θα άφηναν;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ αμάξια κλέβουν τα πατίνια θα άφηναν;

 

Δεν το πιάσες.... άστο. Κλέψανε πατίνι με gps και με την επωνυμία που τα νοικιάζει....και το πουλάνε στο ίντερνετ χωρίς φορτιστή....:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιάσες.... άστο. Κλέψανε πατίνι με gps και με την επωνυμία που τα νοικιάζει....και το πουλάνε στο ίντερνετ χωρίς φορτιστή....:lol:

 

Θα χαρά κατάλαβα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω την παρεα! Σκέφτομαι την αγορα του για μετακινηση απο και προς την εργασια καθοτι θελω να παροπλισω ενα suv 2000 κυβικα κυριως για τα εξοδα αλλα και γιατι μκυ την εχει δωσει το κρατος....θα ηθελα τα φωτα σας. Το σπιτι ειναι θρακομακεδωνες και η δουλεια στην κηφισια δλδ 12 κμ να πας και 12 να ερθεις τι λετε ειναι πολυ; Και επισης εαν εχω 24 κμ να παω και 24 να ερθω με φορτιση βεβαια οσο ειμαι στη δουλεια θα το καταφερει; Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω την παρεα! Σκέφτομαι την αγορα του για μετακινηση απο και προς την εργασια καθοτι θελω να παροπλισω ενα suv 2000 κυβικα κυριως για τα εξοδα αλλα και γιατι μκυ την εχει δωσει το κρατος....θα ηθελα τα φωτα σας. Το σπιτι ειναι θρακομακεδωνες και η δουλεια στην κηφισια δλδ 12 κμ να πας και 12 να ερθεις τι λετε ειναι πολυ; Και επισης εαν εχω 24 κμ να παω και 24 να ερθω με φορτιση βεβαια οσο ειμαι στη δουλεια θα το καταφερει; Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν γνωρίζω αν εχει ανηφορες η περιοχή αλλα ναι, αν εχεις την δυνατότητα να το φορτίζεις στην δουλειά θα σε βολεψε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω την παρεα! Σκέφτομαι την αγορα του για μετακινηση απο και προς την εργασια καθοτι θελω να παροπλισω ενα suv 2000 κυβικα κυριως για τα εξοδα αλλα και γιατι μκυ την εχει δωσει το κρατος....θα ηθελα τα φωτα σας. Το σπιτι ειναι θρακομακεδωνες και η δουλεια στην κηφισια δλδ 12 κμ να πας και 12 να ερθεις τι λετε ειναι πολυ; Και επισης εαν εχω 24 κμ να παω και 24 να ερθω με φορτιση βεβαια οσο ειμαι στη δουλεια θα το καταφερει; Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα διαλύσεις την μέση σου τόσα χιλιόμετρα με πατίνι χωρίς αναρτήσεις.

Θα πρέπει να ανέβεις κατηγορία η να πάρεις ηλ. ποδήλατο.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν εχει ανηφορες η περιοχή αλλα ναι, αν εχεις την δυνατότητα να το φορτίζεις στην δουλειά θα σε βολεψε πολυ.

 

Πας σε λίγο πιο ακριβό πατίνι εάν κάθε μέρα κανείς μεγάλες διαδρομές

Επίσης έχω δει ένα ηλεκτροκίνητο μηχανάκι πολύ εντυπωσιακό

Υπάρχει και στο car.gr

Vmoto super soco

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν βρήκα ανάλογο θέμα γι'αυτό ρωτάω εδώ.βενας φίλος ενδιαφέρεται για το kugo s1 το οποίο λέει είναι πιο δυνατό από το xiaomi και σε καλύτερη τιμή από το geek buying. Έχει κάποιος άποψη γιαυτο το σκούτερ;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά από σήμερα κ εγ κάτοχος μόλις το έστησα..ποιο app πρέπει ν κατεβάσω για να συνδέομαι με το scooter.?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

To mi home

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχει τζόγο το τιμόνι κ σε μένα αλλά θα το φτιάξω από αύριο είτε με σφίξιμο είτε με το 3d εξάρτημα

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έψαχνα σήμερα το εργαλείο τι λέει αν αξίζει

Για τα λεφτά του είναι άψογο αν βέβαια ξέρεις τι είναι ικανό να κάνει και να μη ζητάς παραπάνω

Μου φαίνεται θα παροπλισω το μηχανάκι μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ρε παιδιά γεια σας , μόλις παρέλαβα ένα Xiaomi m365 . Για καμία ώρα χρήσης όλα πήγαιναν καλά , κάποια στιγμή μου κλειδώνει την ταχύτητα στα 10km/h . Αυτό είτε είμαι σε eco είτε σε κανονική . Μήπως πάτησα κάτι λάθος ή είναι προβληματικό ;

Ευχαριστώ

Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα κράνος smart4u και ένα πολύ βολικό τσαντάκι για το scooterάκι μου :p

Επίσης αν ψάχνετε ανταλλακτικά έχει σχεδόν τα πάντα στο myscooter.gr

||| Samsung S8+ | MSi GS63 7RD |||
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα σε όλους... Όποιος ενδιαφέρεται για το scooter πουλάω το δικό μου σε μαύρο χρώμα γιατί τελικά δνε το χρησιμοποιώ.. Ζήτημα να έχει κάνει 20-25 χιλιόμετρα.. Πολύ καλή τιμή. Όποιος θέλει pm

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Αν ασφαλισω το σπιτι σου, σου δινω μαζι και ΑΕ Οικογενειαρχη που καλυπτει την ΑΕ σου για ποδήλατο.

Το παίζω στοίχημα ότι θα σου καλύψει και την ΑΕ απο το πατίνι, αφού στην Ελλάδα σύμφωνα με τον νόμο, είναι ποδήλατο.

Αν σε ενδιαφέρει σοβαρά, στείλε μου pm.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα είμαι κάτοχος του pro κι έχω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθειά σας.

 

Βρίσκοντας κάποια βίντεο στο YouTube αποφάσισα να κάνω flash το firmware για λίγο περισσότερη ταχύτητα. Ακολούθησα τις οδηγίες και όταν εγκαθιστούσα το αρχείο με την BLE Version γύρω στο 70% σταμάτησε και από εκείνο το σημείο ξεκίνησε το πρόβλημα.

 

Ενώ αναβοσβήνει η ένδειξη Bluetooth όταν ανοίγω το Scooter δεν μπορεί να συνδεθεί πουθενά. Σαν να μην υπάρχει Bluetooth. Οι υπόλοιπες λειτουργίες είναι κανονικές πλην της φόρτισης που δεν δείχνει ποσοστό όταν φορτίζει...

 

 

Καμιά ιδέα να το επαναφέρω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Κατάφερα να συνδεθώ με m365 tools. Μπορώ μέσω αυτής της εφαρμογής να αλλάξω κάτι στο Firmware?

Edited by konv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κάτοχος του pro κι έχω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθειά σας.

 

Βρίσκοντας κάποια βίντεο στο YouTube αποφάσισα να κάνω flash το firmware για λίγο περισσότερη ταχύτητα. Ακολούθησα τις οδηγίες και όταν εγκαθιστούσα το αρχείο με την BLE Version γύρω στο 70% σταμάτησε και από εκείνο το σημείο ξεκίνησε το πρόβλημα.

 

Ενώ αναβοσβήνει η ένδειξη Bluetooth όταν ανοίγω το Scooter δεν μπορεί να συνδεθεί πουθενά. Σαν να μην υπάρχει Bluetooth. Οι υπόλοιπες λειτουργίες είναι κανονικές πλην της φόρτισης που δεν δείχνει ποσοστό όταν φορτίζει...

 

 

Καμιά ιδέα να το επαναφέρω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Κατάφερα να συνδεθώ με m365 tools. Μπορώ μέσω αυτής της εφαρμογής να αλλάξω κάτι στο Firmware?

Καλησπερα!

εδω θα βρεις ολες τις λυσεις που ζητας

https://www.facebook.com/groups/1865082280196926/

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα είμαι κάτοχος του pro κι έχω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθειά σας.

 

Βρίσκοντας κάποια βίντεο στο YouTube αποφάσισα να κάνω flash το firmware για λίγο περισσότερη ταχύτητα. Ακολούθησα τις οδηγίες και όταν εγκαθιστούσα το αρχείο με την BLE Version γύρω στο 70% σταμάτησε και από εκείνο το σημείο ξεκίνησε το πρόβλημα.

 

Ενώ αναβοσβήνει η ένδειξη Bluetooth όταν ανοίγω το Scooter δεν μπορεί να συνδεθεί πουθενά. Σαν να μην υπάρχει Bluetooth. Οι υπόλοιπες λειτουργίες είναι κανονικές πλην της φόρτισης που δεν δείχνει ποσοστό όταν φορτίζει...

 

 

Καμιά ιδέα να το επαναφέρω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Κατάφερα να συνδεθώ με m365 tools. Μπορώ μέσω αυτής της εφαρμογής να αλλάξω κάτι στο Firmware?

 

Στο γκρουπ που εβαλε και ο φιλος πριν θα βρεις την απαντηση. Αυτο εγινε επειδη πηγες να περασεις BLE που ειναι για το M365 και οχι για το Pro. Τώρα έχει μπρικάρει αλλά σώζεται. Ρώτα στην ομάδα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Πολύ ωραίο το θέμα και χρήσιμο καθώς θεωρώ την ηλεκτροκίνηση το "μέλλον" σε αντίθεση με τα diesel που ποτέ δεν πίστευα πως θα κάνουν παιχνίδι..

Εγώ αναμένω την black για να χτυπήσω πατίνι, όμως έχω ένα προβληματισμό.. Πρόσφατα έκανα βόλτες με Lime που έχει ανάρτηση και είδα ότι είχε πολλές αναταράξεις (παραλία θεσσαλονίκης) που σε κάποιο βαθμό ήταν ενοχλητικές. Δηλ ένα xiaomi που δεν έχει αναρτηση πώς θα πήγαινε;

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω οδηγήσει και τα δύο στην παραλία το λάιμ είναι χειροτερο λόγο ροδας

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Πολύ ωραίο το θέμα και χρήσιμο καθώς θεωρώ την ηλεκτροκίνηση το "μέλλον" σε αντίθεση με τα diesel που ποτέ δεν πίστευα πως θα κάνουν παιχνίδι..

Εγώ αναμένω την black για να χτυπήσω πατίνι, όμως έχω ένα προβληματισμό.. Πρόσφατα έκανα βόλτες με Lime που έχει ανάρτηση και είδα ότι είχε πολλές αναταράξεις (παραλία θεσσαλονίκης) που σε κάποιο βαθμό ήταν ενοχλητικές. Δηλ ένα xiaomi που δεν έχει αναρτηση πώς θα πήγαινε;

 

Ισχύει ό,τι απάτησε ο φίλος, είναι πολύ πιο άνετο το Xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...