Jump to content

[Official] Xiaomi Mi Scooter (M365, Mijia)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!! Η έκδοση που πουλάει ο Κωτσόβολος (επίσημη αντιπροσωπείας) έχει μέσα τα εξτρά λάστιχα??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποτε αναμενεται η νεα εκδοση pro στην Ελλαδα; γενικα βλεπω καθυστερηση της αντιπροσωπιας γενικα σε ολα τα προιοντα.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Η έκδοση που πουλάει ο Κωτσόβολος (επίσημη αντιπροσωπείας) έχει μέσα τα εξτρά λάστιχα??

 

Εχει 2 εξτρα λαστιχα, 2 σαμπρελες, φορτιστη, κατσαβίδι κ βιδες για το τιμονι και ενα σωληνακι βαλβιδα για το φουσκωμα του μπροστινου λαστιχου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποτε αναμενεται η νεα εκδοση pro στην Ελλαδα; γενικα βλεπω καθυστερηση της αντιπροσωπιας γενικα σε ολα τα προιοντα.

 

Σύμφωνα με ενημέρωση μας, θα είναι εδώ σε λίγους μήνες, ίσως και έγκαιρα για το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα που είμαι βαρέων βαρών στα 110kg παίζει να με αντέχει ή το ξεχναω και αν ναι τι αυτονομία μπορώ να περιμένω, γύρω στα 15χλμ. απόσταση είναι ρεαλιστικο;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με ενημέρωση μας, θα είναι εδώ σε λίγους μήνες, ίσως και έγκαιρα για το καλοκαίρι.
Υπάρχει κάποια ενημέρωση για την τιμη;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα που είμαι βαρέων βαρών στα 110kg παίζει να με αντέχει ή το ξεχναω και αν ναι τι αυτονομία μπορώ να περιμένω, γύρω στα 15χλμ. απόσταση είναι ρεαλιστικο;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εσύ πας σε zzr 1400
Link to comment
Share on other sites

Εσύ πας σε zzr 1400
Άρχισαν τα δουλέματα..:-) Και όμως μέσα στο manual αν δεν κάνω λάθος αναφέρει μέχρι 120kg και κάποιος που διάβαζα στα κυβικά μου δεν είχε θέμα, απλά ήθελα να μπορούσα να το διασταυρωσω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει παιδί που είναι 180 κιλά και το χρησιμοποιεί καθημερινά. Αυτονομία οριακά 10 χιλιόμετρα βέβαια
Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα δουλέματα..:-) Και όμως μέσα στο manual αν δεν κάνω λάθος αναφέρει μέχρι 120kg και κάποιος που διάβαζα στα κυβικά μου δεν είχε θέμα, απλά ήθελα να μπορούσα να το διασταυρωσω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ εγώ είμαι 90 1.91 ύψος) και στην ανηφοριτσα μικρή 10 χιλιόμετρα και αν πάει και αυτονομία ούτε καν 10 χιλιόμετρα... Δύστυχος θέλει δύναμη μπόλικη για πάνω απο 70 75 κιλά
Link to comment
Share on other sites

Εδώ εγώ είμαι 90 1.91 ύψος) και στην ανηφοριτσα μικρή 10 χιλιόμετρα και αν πάει και αυτονομία ούτε καν 10 χιλιόμετρα... Δύστυχος θέλει δύναμη μπόλικη για πάνω απο 70 75 κιλά
Μάλιστα τι να πω, σε review που είχα δει άλλοι στα 90kg δεν είχαν θέμα. Οπότε θα το ψάξω ακόμα, ίσως το pro Ευκαιρία να χάσω και κανένα 15κιλο που θέλω.:-)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μόλις παραπάνω σας απάντησα περί κιλών και αυτονομίας. :blink:
Καλα που το είπες, για κάποιο λόγο δεν το είδα. Ευχαριστώ πολύ. Οπότε παλεύεται.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα που είμαι βαρέων βαρών στα 110kg παίζει να με αντέχει ή το ξεχναω και αν ναι τι αυτονομία μπορώ να περιμένω, γύρω στα 15χλμ. απόσταση είναι ρεαλιστικο;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

... και εγώ εκεί είμαι (109kg) αλλα έχω βάλει στόχο μέχρι να έρθει να πέσω κάτω από τα 100 :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα τι να πω, σε review που είχα δει άλλοι στα 90kg δεν είχαν θέμα. Οπότε θα το ψάξω ακόμα, ίσως το pro Ευκαιρία να χάσω και κανένα 15κιλο που θέλω.:-)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ που να χάσω ειχα γίνει κάποτε 80 σκελετός ήμουν (λόγο ύψους)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να βρούμε το M365 Pro από Ευρώπη; Δεν το βρίσκω πέρα απο ebay που το βαράνε 600αρι και βάλε.

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που να χάσω ειχα γίνει κάποτε 80 σκελετός ήμουν (λόγο ύψους)
Και εγώ με το 15κιλο που θέλω στα 95kg θα είμαι, αλλά γενικά από εμπειρία άλλων σε αυτά τα κιλά και παραπάνω δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, ακόμα και στα κιλά που είμαι τώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά με το Segway es4 τι λέτε;

Σε απόδοση, ποιότητα, αυτονομία πιο είναι καλύτερο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το segway ES4 mini (δε ξέρω αν εννοείς αυτό) θεωρείται καλύτερο αλλά φυσικά είναι και αρκετά ακριβότερο αν θυμάμαι καλά.

 

Όσον αφορά τα φιλετάκια για την κολώνα τιμονιού, πλέον έχουν αρχίσει και θεωρούνται αχρείαστα, ειδικά το 0,8 που είναι πολύ παχύ. Μπες στη σχετική ομάδα στο φβ για πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ τελευταία αρκετούς να κυκλοφορούν με τέτοια σκούτερ. Της Xiaomi. Σήμερα είδα 2 στην Μεσογείων μάλιστα στην κίνηση. Όχι για χαβαλε αλλά για μετακίνηση.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι εκατοντάδες τα άτομα που τα χρησιμοποιούν για μετακίνηση. Έχω κάνει 1700 χλμ σε 8 μήνες προσωπικά, στην Αθήνα. Τρέχω και μια έρευνα μεταξύ των κατόχων και σύντομα θα δημοσιεύσω τα αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

Το segway ES4 mini (δε ξέρω αν εννοείς αυτό) θεωρείται καλύτερο αλλά φυσικά είναι και αρκετά ακριβότερο αν θυμάμαι καλά.

 

Όσον αφορά τα φιλετάκια για την κολώνα τιμονιού, πλέον έχουν αρχίσει και θεωρούνται αχρείαστα, ειδικά το 0,8 που είναι πολύ παχύ. Μπες στη σχετική ομάδα στο φβ για πληροφορίες

 

Ναι είναι ακριβότερο απλά ρωτάω σε γενικές γραμμές εάν τα αξίζει τα λεφτά του

Συγκριτικά με το m365 pro όμως που είμαι κοντά σαν χαρακτηριστικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.fr/itm/Xiaomi-M365-Trottinette-Electrique-Led-Feu-Arriere-Laser-garde-boue/233171941572?hash=item364a2178c4:m:mhBhLCc_R60_E2vfN4-B6Gw

γεια σας ξερει κανεις πως μπορω να φτιαξω τετοιο αποστατη για να βιδωσω το φωτακι αυτο σε 3d εκτυπωτη

Link to comment
Share on other sites

altsantiri.gr: Απίστευτο κι όμως ελληνικό - Κλέβουν και πουλάνε στο internet τα ηλεκτρικά πατίνια.

https://www.altsantiri.gr/ellada/apisteyto-ki-omos-elliniko-klevoyn-kai-poylane-sto-internet-ta-ilektrika-patinia/

 

 

Πιο χαζοί πεθαίνουν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...