Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ανακάλυψα με λύπη μου ότι δεν μπορώ να προσθέσω αριθμούς στην λίστα αποκλεισμού.

Επίσης και αυτοί που είχα βάλει δεν υπάρχουν. Η λίστα είναι κενή.

Κάποια βοήθεια?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.

On 15/11/2021 at 1:12 ΜΜ, aras said:

Παιδιά που πάω για να αλλάξω γραμματοσειρά;

Από τις Ρυθμίσεις - Προβολή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 ώρες πριν, kerber said:

Μόλις ανακάλυψα με λύπη μου ότι δεν μπορώ να προσθέσω αριθμούς στην λίστα αποκλεισμού.

Επίσης και αυτοί που είχα βάλει δεν υπάρχουν. Η λίστα είναι κενή.

Κάποια βοήθεια?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.

Από τις Ρυθμίσεις - Προβολή

Επειδή το είχα πάθει και εγώ αυτό, δηλαδή να χάσω την λίστα και δεν είχα βρεί κάποιο τρόπο να την ανακτήσω το καλύτερο είναι να κάνεις μία επαφή και να προσθέτεις ότι αριθμό θέλεις να κάνεις μπλοκ (εγώ έχω γύρω στους 80 αριθμούς). Έτσι την επαφή αυτή θα την κάνεις αποκλεισμό  και η λίστα με τους μπλοκαρισμένους αριθμούς πλέον θα συγχρονίζεται και στο google και στον xiaomi λογαριασμό σου, δηλ. δεν πρόκειται να την ξαναχάσεις ποτέ. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, geotzia said:

Επειδή το είχα πάθει και εγώ αυτό, δηλαδή να χάσω την λίστα και δεν είχα βρεί κάποιο τρόπο να την ανακτήσω το καλύτερο είναι να κάνεις μία επαφή και να προσθέτεις ότι αριθμό θέλεις να κάνεις μπλοκ (εγώ έχω γύρω στους 80 αριθμούς). Έτσι την επαφή αυτή θα την κάνεις αποκλεισμό  και η λίστα με τους μπλοκαρισμένους αριθμούς πλέον θα συγχρονίζεται και στο google και στον xiaomi λογαριασμό σου, δηλ. δεν πρόκειται να την ξαναχάσεις ποτέ. 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ίσως δεν έγινα κατανοητός ΑΛΛΑ δεν μπορώ με κανένα τρόπο να προσθέσω αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kerber said:

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ίσως δεν έγινα κατανοητός ΑΛΛΑ δεν μπορώ με κανένα τρόπο να προσθέσω αριθμό.

Δεν μπορείς να προσθέσεις αριθμό σε επαφή; Εγώ θα έκανα καθάρισμα cash της εφαρμογής του dialer ή και απεγκατάσταση ενημέρωσης  και θα ξαναδοκίμαζα .Έχεις δοκιμάσει με άλλη εφαρμογή π.χ true phone; 

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταια stable global rom ;

Εχω την 12.02.2 αλλα καπου ειδα οτι εχει βγει η 12.5.2 !!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταια stable global rom ;
Εχω την 12.02.2 αλλα καπου ειδα οτι εχει βγει η 12.5.2 !!!
Εγώ έχω την 12.0.1.0 εδώ και.....δε θυμάμαι πόσο ενα χρόνο σίγουρα

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

Δυστυχώς μετά από τόσα χρόνια χρήσης "κατάφερα" και έσπασα κατά λάθος την οθόνη μετά από από ένα απλό χτύπημα.

Το γυαλί δεν έσπασε αλλά όπως βλέπετε χρειάζεται αλλαγή.

Επειδή το κινητό δε θέλω να το αφήσω στην άκρη, γνωρίζετε που μπορώ να βρω καλής οθόνη για αντικατάσταση;

Έχω δει σε κινέζικα site ότι πουλάνε digitizer αντικατάστασης ή ολόκληρη οθόνη μαζί με το σασί. Δε γνωρίζω πως να το περιγράψω σωστά. Τι ακριβώς χρειάζεται να αγοράσω;

Η αλλαγή είναι εύκολη;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

262329334_1081319339364198_868954566143515808_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Θα χρειαστεί να πάρεις το display μαζί με το digitizer.

ευχαριστώ για την απάντηση.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις ποιο είναι το digitizer και αν μπορείς να βρεις κάποιο link για το συγκεκριμένο ανταλλακτικό για να μην αγοράσω κάτι που δεν ταιριάζει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
52 minutes ago, motor said:

ευχαριστώ για την απάντηση.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις ποιο είναι το digitizer και αν μπορείς να βρεις κάποιο link για το συγκεκριμένο ανταλλακτικό για να μην αγοράσω κάτι που δεν ταιριάζει;

H οθόνη είναι το display και το τζαμί από πάνω είναι το digitizer. Πωλούνται συνήθως ενωμένα σαν ένα κομμάτι, όπως αυτό… https://www.aliexpress.com/item/1005003327585132.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.395520feElvKXp&algo_pvid=9611953d-29d8-4d90-a572-051ebb43ac15&algo_exp_id=9611953d-29d8-4d90-a572-051ebb43ac15-8&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000025231399961"}

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, athanaso77 said:

H οθόνη είναι το display και το τζαμί από πάνω είναι το digitizer. Πωλούνται συνήθως ενωμένα σαν ένα κομμάτι, όπως αυτό… https://www.aliexpress.com/item/1005003327585132.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.395520feElvKXp&algo_pvid=9611953d-29d8-4d90-a572-051ebb43ac15&algo_exp_id=9611953d-29d8-4d90-a572-051ebb43ac15-8&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000025231399961"}

Σ' ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 19/11/2021 at 10:03 ΜΜ, geotzia said:

Επειδή το είχα πάθει και εγώ αυτό, δηλαδή να χάσω την λίστα και δεν είχα βρεί κάποιο τρόπο να την ανακτήσω το καλύτερο είναι να κάνεις μία επαφή και να προσθέτεις ότι αριθμό θέλεις να κάνεις μπλοκ (εγώ έχω γύρω στους 80 αριθμούς). Έτσι την επαφή αυτή θα την κάνεις αποκλεισμό  και η λίστα με τους μπλοκαρισμένους αριθμούς πλέον θα συγχρονίζεται και στο google και στον xiaomi λογαριασμό σου, δηλ. δεν πρόκειται να την ξαναχάσεις ποτέ. 

Το θέμα είναι ότι ενώ έχω κάνει την επαφή "Α" με τους αριθμούς κλήσης που θέλω και την έχω βάλει στα ανεπιθύμητα (google) αυτή η επαφή δεν μπαίνει στην λίστα αποκλεισμού του τηλεφώνου με αποτέλεσμα να συνεχίζω να δέχομαι κλήσεις.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου

Χρόνια πολλά 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kerber said:

Το θέμα είναι ότι ενώ έχω κάνει την επαφή "Α" με τους αριθμούς κλήσης που θέλω και την έχω βάλει στα ανεπιθύμητα (google) αυτή η επαφή δεν μπαίνει στην λίστα αποκλεισμού του τηλεφώνου με αποτέλεσμα να συνεχίζω να δέχομαι κλήσεις.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου

Χρόνια πολλά 

Εγώ σαν dialer έχω το true phone και έχω κάνει αυτό που σου είπα...αλλά και στις μαμάς το dialer -τώρα που το κοίταξα- αν πας στις επαφές, διαλέξεις την επαφή που θέλεις π.χ την "επαφή Α" και πατήσεις τις τρείς τελείες πάνω δεξιά και πας αποκλεισμός αριθμών βάζει όλους τους αριθμούς της επαφής στη λίστα ανεπιθύμητων και δεν δέχεται κλήσεις (το τσέκαρα μόλις).

Χρόνια πολλά και σε σένα.

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση!
Screenshot-2021-12-27-23-11-21-344-com-android-updater.jpg
Την έκανα αλλά δε βλέπω κάποια διαφορά..... εσείς;

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, aras said:

Χρόνια πολλά με θεία φώτιση. Μου ήρθε κι εμένα η 12.0.3.

Εχω τη 12.0.3.0 από Οκτώβριο '20 με κώδικα ασφαλείας Android 2020-09-01...να περιμένω ή τελικά αυτή ήρθε.  

εικόνα_Viber_2022-01-07_20-56-47-158.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία αντιμετωπίζω πρόβλημα με την φόρτιση. Όταν συνδέω τον δικό του φορτιστή ή κάποιον άλλο γρήγορης φόρτισης ξεκινάει την φόρτιση και μόλις γυρίσει σε γρήγορη φόρτιση την διακόπτει και ξανά το ίδιο σε loop. Και δεν προχωράει η φόρτιση . Φορτίζει μόνο με αργό φορτιστή και πάλι πάρα πολύ αργά, σχεδόν όλη την ημέρα για να πάει κοντά στο 100%. Να έχει βλάβη το καλώδιο; (δεν έχω πρόχειρα άλλο για να δοκιμάσω) , ή να είναι θέμα της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Η το καλώδιο ή θύρα φόρτισης δοκίμασε με άλλο καλώδιο και φορτιστή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,κάποια λύση για το θέμα με τη λίστα αποκλεισμού; Από εκεί που είχα 30 αποκλεισμένους αριθμούς τώρα δεν υπαρχει τιποτα και δε μπορω να προσθεσω κανεναν. Δοκίμασα και αυτο που αναφέρατε με τκς επαφες αλλα τιποτα. Γινεται ολη η διαδικασία κανονικά και μόλις πατάω το ok  το δεχεται αλλα φυσικα δε περναει τιποτα στη λιστα αποκλεισμού. Καμιά ιδέα ;😩

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Favell said:

Παιδιά,κάποια λύση για το θέμα με τη λίστα αποκλεισμού; Από εκεί που είχα 30 αποκλεισμένους αριθμούς τώρα δεν υπαρχει τιποτα και δε μπορω να προσθεσω κανεναν. Δοκίμασα και αυτο που αναφέρατε με τκς επαφες αλλα τιποτα. Γινεται ολη η διαδικασία κανονικά και μόλις πατάω το ok  το δεχεται αλλα φυσικα δε περναει τιποτα στη λιστα αποκλεισμού. Καμιά ιδέα ;😩

Δοκίμασε αν θέλεις το true phone να δεις αν μπορείς να κάνεις λίστα αποκλεισμού εκεί... Ούτως ή άλλως είναι πολύ καλύτερο από το μαμά (google dialer) Έτσι θα δεις αν φταίει ο dialer ή αν παίζει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα το true phone και δουλεύει. Το θέμα είναι τι έγινε και σταμάτησε ξαφνικά να λειτουργεί η λίστα αποκλεισμού στο mi 8. Κουλό εντελώς...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Favell said:

Το δοκίμασα το true phone και δουλεύει. Το θέμα είναι τι έγινε και σταμάτησε ξαφνικά να λειτουργεί η λίστα αποκλεισμού στο mi 8. Κουλό εντελώς...

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στο google dialer ή απεγκατάσταση ενημέρωσης και δοκίμασε πάλι μπας και...αλλά μετά το true phone το χάος (κατά την γνώμη μου)

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...