Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
1 hour ago, nitrox said:

Εδώ και μέρες κάνει μόνο του επανεκκινήσεις χωρίς να ζητάει κωδικό σιμ, κολλάει σβήνει μετά από λίγο εμφανίζεται η MIUI και ανοίγει ,ξεκίνησε πριν ένα μήνα όταν έκανε update app στο play store και τώρα κάνει όποτε θέλει και 2 και 3 φορές την μέρα και μπορεί και καθόλου. Μπορεί να βοηθήσει κανένας?

Θα σου πρότεινα να κάνεις ένα factory reset για να δούμε αν πρόκειται για software issue και αν εξακολουθούν τα προβλήματα... ίσως να χρειαστεί επίσκεψη στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εδω και κανενα μηνα δεν ακουγεται καθαρα το ακουστικο κατα την διαρκεια των κλησεων.

Σαν να ειναι μπουκωμενο ενα πραγμα και η ενταση ειναι χαμηλη.

Υπαρχει τροπος να κανω κατι ; Ισως να το καθαρισω με καποιο τροπο ;

Link to comment
Share on other sites

Εδω και κανενα μηνα δεν ακουγεται καθαρα το ακουστικο κατα την διαρκεια των κλησεων.
Σαν να ειναι μπουκωμενο ενα πραγμα και η ενταση ειναι χαμηλη.
Υπαρχει τροπος να κανω κατι ; Ισως να το καθαρισω με καποιο τροπο ;
Και σε μένα συμβαίνει το ίδιο, δοκίμασα να καθαρίσω με μπατονετα και οι οινόπνευμα αλλά δεν είδα αποτέλεσμα....

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, GeorgeKa said:

Εδω και κανενα μηνα δεν ακουγεται καθαρα το ακουστικο κατα την διαρκεια των κλησεων.

Σαν να ειναι μπουκωμενο ενα πραγμα και η ενταση ειναι χαμηλη.

Υπαρχει τροπος να κανω κατι ; Ισως να το καθαρισω με καποιο τροπο ;

Θέλει καθάρισμα αλλά πρέπει να το ανοιξεις για να το καθαρίσεις σωστά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 9/9/2021 at 12:48 ΜΜ, athanaso77 said:

Θα σου πρότεινα να κάνεις ένα factory reset για να δούμε αν πρόκειται για software issue και αν εξακολουθούν τα προβλήματα... ίσως να χρειαστεί επίσκεψη στο service.

Εκανα λιγο υπομονη και μετα απο update στα θεματα διορθωθηκε το προβλημα. τωρα δουλευει κανονικα! ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το MIUI θα έρθει το 12.5?  Πολύ καθυστερεί  και δεν το βλέπω.

Στο OnePlus 6,  Μάιο 2018 βγήκε και αυτό όπως και το mi 8 κάθε μήνα λαμβάνει ενημερώσεις ασφαλείας και χθες πήρε και το Android 11!  😠

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το MIUI θα έρθει το 12.5?  Πολύ καθυστερεί  και δεν το βλέπω.
Στο OnePlus 6,  Μάιο 2018 βγήκε και αυτό όπως και το mi 8 κάθε μήνα λαμβάνει ενημερώσεις ασφαλείας και χθες πήρε και το Android 11!  
Δε νομίζω ότι θα έχουμε update.πιο πολύ με ενοχλεί για τα security patch έχουμε μείνει στον Σεπτέμβριο του 2020 τρατζικ.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τόσες ρομ αστέρια που κυκλοφορούν για αυτήν την συσκευή μην ασχολείστε καθόλου με το miui.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με τόσες ρομ αστέρια που κυκλοφορούν για αυτήν την συσκευή μην ασχολείστε καθόλου με το miui.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το έχουμε παρατήσει ρε φίλος το άθλημα των φλασαρισματων...κάποτε το έκανα για πλάκα και τώρα μου φαίνεται βουνό να τα ξανά πιάσω

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παvευκολο ειναι . Εγω του εχω περασει lineage os και παιζουν ολα μπαλα !! Κανενα πρόβλημα. 

Και με μια gcam πετάει ! 

Λιγο tweaking θελει με το magisk hide για nα δουλέψει το google pay αλλα ολα καλα

Edited by NeCrOmAnCeR19
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι. Αν και έχουν διαφορά τα κινητά σήμερα. Με μια lineageos παίζουν ολα και πάει σφαίρα. Επίσης με gcam έχεις πολύ καλά αποτελέσματα 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πάνω στις ρομ. Έχεις θέμα με τις εφαρμογές των τραπεζών αν βάλεις custom? Γιατί τον καιρό που έβαζα Ρομ σε άλλα κινητά δε χρησιμοποιούσα τέτοιου είδους εφαρμογές

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει Custom και δούλευαν κανονικά οι εφαρμογές της Alpha Bank. Βέβαια δεν είχα root (αυτή είναι η προϋπόθεση για να λειτουργήσει η εφαρμογή)

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα του ακουστικου βρήκε κάποιος λύση; Καθάρισμα ; Εγώ είχα θέμα και σήμερα έχω σοβαρότερο οριακά ακούω τον συνομιλητή. Να τον ανοίξω μόνος μου δεν παίζει για να το καθαρίσω. Αλλά αναρωτιέμαι γιατί έχουμε αρκετοί το ίδιο θέμα είναι τυχαίο;

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το ανοίξεις με μία οδοντόβουρτσα και λίγη υπομονή καθάρισε το ακουστικό

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Είχα δει έναν τρόπο με μονωτική. Στάζεις λίγο ασετόν στο ακουστικό και όσο μπορείς το καθαρίζεις και με μια πχ οδοντόβουρτσα. Μετά κολλάς τη μονωτική ή σελοτειπ ερμητικά στο ακουστικό και τραβάς. Το καθάρισε αλλά σε λίγο καιρό βεβαίως ξαναβούλωσε...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσουμε την 12.5 στο Mi 8; Η κινέζικη υπάρχει ήδη εδώ και μήνες και αναρωτιέμαι αν μπορούμε να κάνουμε κάτι για τις global version συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν περάσεις την ελληνική ρομ από την κοινότητα μας όπου βασίζεται πάνω στην China.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2021 at 8:18 ΠΜ, karamazof53 said:

Ερώτηση πάνω στις ρομ. Έχεις θέμα με τις εφαρμογές των τραπεζών αν βάλεις custom? Γιατί τον καιρό που έβαζα Ρομ σε άλλα κινητά δε χρησιμοποιούσα τέτοιου είδους εφαρμογές

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συγκεκριμένα στην lineageos δούλευαν τα πάντα τέλεια το μόνο που δε δούλευε ήταν η πληρωμή με Πειραιώς με την εφαρμογή της. Με ρουτ και magisk hide. Στην miui EU δεν κατάφερα να κάνει τίποτα να δουλέψει 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα βρε παιδιά. Ξέρετε τι κάνω για να επανέλθουν οι ήχοι στις ειδοποιήσεις; Ενώ χτυπάει κανονικά το τηλέφωνο όταν με καλούν, γιατί όταν λαμβάνω ειδοποιήσεις δεν ακούω τον ήχο των ειδοποιήσεων; Μήπως πρέπει να ενεργοποίησω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aras said:

Καλησπέρα βρε παιδιά. Ξέρετε τι κάνω για να επανέλθουν οι ήχοι στις ειδοποιήσεις; Ενώ χτυπάει κανονικά το τηλέφωνο όταν με καλούν, γιατί όταν λαμβάνω ειδοποιήσεις δεν ακούω τον ήχο των ειδοποιήσεων; Μήπως πρέπει να ενεργοποίησω κάτι;

Κοίτα στις ρυθμίσεις - ήχος και δόνηση - ειδοποιήσεις, μήπως είναι στο "χωρις ήχο" 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, aras said:

Δε μπορώ να βρω αυτή την επιλογή. 

Δεν είναι έτσι στις ρυθμίσεις πανω αριστερά οι ειδοποιήσεις; Δεν ξέρω αν το τηλ. σου εχει πάρει miui12.... Εγώ έχω το mi9 Lite 

Screenshot_2021-11-10-08-39-21-997_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...