Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τό έχει ο μικρός πλέον.Και το ακουστικό του δεν ακούγεται καλά στις κλήσεις. Πολύ χαμηλά. Θά πάω να τό φυσηξουν λίγο μήπως στρώσει.....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οδοντοβουρτσα τρίψιμο φύσημα και μετά τριψιμο με μια μπατονετα με λίγο οινόπνευμα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έκανα με οδοντόβουρτσα καί βελτιώθηκε πολύ.Ισως κάνω και τά υπόλοιπα.... Άμα παραγγείλω και μπαταρία από Ali αυτή πού προτείνετε βλέπω να το παίρνω πίσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καί αν σάς είναι εύκολο τό λινκ με την μπαταρία μήν κάνω κανένα λάθος, ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καί αν σάς είναι εύκολο τό λινκ με την μπαταρία μήν κάνω κανένα λάθος, ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.aliexpress.com/item/33054548999.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.273e7340t6dcqz&algo_pvid=b40fe48d-689d-4f52-b13b-85bc691bdaa7&algo_expid=b40fe48d-689d-4f52-b13b-85bc691bdaa7-10&btsid=0b86d81916207255980887753ebf7f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

BM3E For Mi8 3400mAh είναι η δικιά μας.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδια το τηλέφωνο αξίζει ακόμα με χίλια κατά τη γνώμη μου.
Εγώ για αυτό το πήρα πάλι πίσω. Παραγγελία μπαταρία και είμαι τζετ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδια το τηλέφωνο αξίζει ακόμα με χίλια κατά τη γνώμη μου.

 

Για όποιον δεν ενδιαφέρεται ακόμα για 5G παραμένει εξαιρετική συσκευή. Έτσι και πάρει την 12.5 θα του δωθεί "ζωή" για τουλάχιστον 1 χρόνο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το ειχα και πλεον εχει παει σε μελος της οικογένειας.τωρα εχω το mi 10t lite ..,σε καθημερινή χρήση το mi8 ειναι σφαίρα..κυριοτερη διάφορα ειναι τα 60hz που σε σχεση μετα 90 η τα 120 εχουν διάφορα..εγω με τα 120 συνηθισμενος ,δε μου αρεσουν πλεον τα 60... Ουτε σε iphone ..κατα τα αλλα ο 845 πυροβολαει ακομα και οι καμερες πολυ καλες...αν ειχε 90 hz το κρατουσα ..
Link to comment
Share on other sites

Eμενα ξαφνικα τις τελευταιες μερες σταματησε να λειτουργει η δονηση. Δεν με ενοχλει τοσο, αλλα δειχνει τα πρωτα σημαδια της ηλικιας του.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή το κινητό καλά κρατεί ακόμα σκέφτομαι να πάρω να αλλάξω τη μπαταρία. Εμένα που είναι ραγισμένη η οθόνη υπάρχει περίπτωση να την κάνω χειρότερα πάνω στην αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Έβαλα για πρώτη φορά στο κινητό το Netflix.

Ενώ έχω το πακέτο με το FHD μου παίζει μόνο σε SD.

Μέσα στην εφαρμογή και στις ρυθμίσεις μου βγάζει στα specifications που έχει ότι μέγιστη ανάλυση παιξίματος είναι το sd.

Δεν υποστηρίζει το κινητό μεγαλύτερη ανάλυση ή θέλει κάτι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κινητό ,το οποιο εχει πλέον η μητέρα μου,ρχει αρχισει να κάνει νερα ..αν πατησεις το κατω μερος της οθονης ,κοντα στο κατω μπεζελ,αναβοσβηνει στιγμιαια...εχει κανεις παρομοια εμπειρία? Κανενα καλά σερβις ανατολικη Θεσσαλονίκη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. 2.5 χρόνια στην κατοχή μου το Mi8 και πάει ακόμα σφαίρα, βγάζει απίστευτες φωτογραφίες, απολαυστική οθόνη με ελάχιστη πτώση της απόδοσης της μπαταρίας, με 2 sim και ανοικτά όλα 4G, Bluetooth κτλ μου βγάζει την μέρα. Αντε καποιες φορές να το βάλω για ένα 15 λεπτα μεσα στην μερα να φορτίσει πριν το βράδυ. Το πρόσεχα αρκετά η αλήθεια είναι και παίζει να το έχω αφήσει 2-3 φορες μονο να ξεφορτίσει κάτω από 20%.

Αγορά από το επίσημο δίκτυο της infoquest με 2 χρόνια εγγύηση που μου χρειάστηκε καθώς στον χρόνο και πανω μου έβγαλε πρόβλημα στην οθόνη η οποία αντικατστάθηκε με συνοπτικές διαδικασίες. Αν ψάξετε στο νήμα θα βρείτε τις πληροφορίες, έχω ανεβάσει εικόνες.

Δεν είχα ποτέ μου κρατήσει κινητό πάνω απο 1-1,5 χρόνο και έτσι όπως πάει το Mi8 τώρα θα το κρατήσω για καιρό ακόμα σπάζοντας κάθε ρεκόρ. Απίστευτη συσκευή και το απόλυτο VFM για εμένα. Πονοκεφαλιάζω και μόνο στην ιδέα αν πάθει κάτι, τι θα πρέπει να πάρω μετά για να έχω το ίδιο feeling χωρίς να χρειαστεί να δώσω μια περιουσία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και αρκετό διάστημα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την γρήγορη φόρτιση. Το βύσμα του καλωδίου και η υποδοχή του κινητού πλέον έχουν χαλαρώσει και μάλλον δεν κάνει καλή επαφή και δεν ξεκινάει την γρήγορη φόρτιση αλλά φορτίζει μόνο με πολύ αργό ρυθμό. Έκανα κάποιο καθαρισμό με το σιδεράκι που έχει στο κουτί του για την εξαγωγή της sim αλλά και με ένα πινελάκι μήπως έχει πιάσει σκόνες και βρωμιά αλλά δεν είδα διαφορά. Να πάω για αλλαγή υποδοχής ή μπορεί να υπάρχει πρόβλημα στον φορτιστή ή στο καλώδιο ή και λειτουργικό πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, AkisHD said:

Καλησπέρα, εδώ και αρκετό διάστημα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την γρήγορη φόρτιση. Το βύσμα του καλωδίου και η υποδοχή του κινητού πλέον έχουν χαλαρώσει και μάλλον δεν κάνει καλή επαφή και δεν ξεκινάει την γρήγορη φόρτιση αλλά φορτίζει μόνο με πολύ αργό ρυθμό. Έκανα κάποιο καθαρισμό με το σιδεράκι που έχει στο κουτί του για την εξαγωγή της sim αλλά και με ένα πινελάκι μήπως έχει πιάσει σκόνες και βρωμιά αλλά δεν είδα διαφορά. Να πάω για αλλαγή υποδοχής ή μπορεί να υπάρχει πρόβλημα στον φορτιστή ή στο καλώδιο ή και λειτουργικό πρόβλημα;

Πολύ μεγάλο ποσοστό έχει να σου έχει χαλάσει το καλώδιο είχα και εγώ παρόμοιο θέμα με καινούργιο και φαινομενικά καλό καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με το κινητό. Το Bluetooth που έχω για να απαντάω στις κλήσεις εντελώς ξαφνικά δε δουλεύει η αν θα δουλέψει θα είναι σπάνια. Ενώ έχω κάνει σύζευξη κανονικά στην κλήση χάνετε και πολλές φορές αναγκάζομαι να μιλήσω με το τηλέφωνο. Αν βάλω ένα βίντεο να παίξει στο YouTube ή να ακούσω μουσική ακούγεται κανονικά! Το πρόβλημα υπάρχει στις κλήσεις. Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά Bluetooth και το πρόβλημα παραμένει. Καμία ιδέα; Υποψην έχω συνδέσει και ένα Smartwatch το Huawei GT 2 Pro . Δεν νομίζω πως υπάρχει θέμα με αυτό γιατί πριν δούλευε κανονικά...

Έχω κάνει επανεκκίνηση έχω κάνει καταργήσει σύζευξης και δεν έχω δει αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε τις κλήσης στο ρολόι, τις δρομολογεί εκεί

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και μέρες κάνει μόνο του επανεκκινήσεις χωρίς να ζητάει κωδικό σιμ, κολλάει σβήνει μετά από λίγο εμφανίζεται η MIUI και ανοίγει ,ξεκίνησε πριν ένα μήνα όταν έκανε update app στο play store και τώρα κάνει όποτε θέλει και 2 και 3 φορές την μέρα και μπορεί και καθόλου. Μπορεί να βοηθήσει κανένας?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...