Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή είναι 10αρα ή 11αρα; με τρώει και μένα να αλλάξω από miui EU αλλά βαριέμαι την αλλαγή και το στήσιμο.
Android 11 ειναι η τελευταία ...

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Θα πρέπει να το δω τότε μπας και κάνω την αλλαγή από miui με Android 10
Εμενα ποιο πολυ με αγχώνει το θεμα τι γινεται σε περίπτωση απωλιας της συσκευής η κλοπης με ξεκλειδωτο bootloader ...

 

Υπάρχει περίπτωση να γίνει bypass το lockscreen με αποτέλεσμα στο expose των δεδομένων ?

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία rom που έχετε;

Από τότε που το αγόρασα μέχρι τώρα με όλα τα updates βρίσκεται στην V12.0.1(QEAMIXM)

 

Δεν έχει πειραχτεί ποτέ με root ή custom ROM.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία rom που έχετε;

 

Από τότε που το αγόρασα μέχρι τώρα με όλα τα updates βρίσκεται στην V12.0.1(QEAMIXM)

 

 

 

Δεν έχει πειραχτεί ποτέ με root ή custom ROM.

Και εδω θα μείνει για πάντα ......

 

Δεν υπάρχει κατι άλλο ....

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούν όλα καλά με αυτή την έκδοση;

Ναι....δεν εχω κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και εδω θα μείνει για πάντα ......

 

Δεν υπάρχει κατι άλλο ....

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Δε θα αναβαθμιστεί σε MIUI 12.5;

 

Θα αναβαθμιστει, αλλα στο τελευταιο κυμα.

https://www.gizchina.com/2021/06/15/xiaomi-mi-8-users-can-now-download-the-miui-12-5-update/amp/

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Θα αναβαθμιστει, αλλα στο τελευταιο κυμα.

 

https://www.gizchina.com/2021/06/15/xiaomi-mi-8-users-can-now-download-the-miui-12-5-update/amp/

Κρατάω υπερβολικά μικρό καλάθι :)

 

Και θέλουμε και ανδροιδ 11 !! Οχι μονο miui 12.5 !

 

Νομίζω πρεπει να τα ξεχάσουμε

Link to comment
Share on other sites

Κρατάω υπερβολικά μικρό καλάθι :)

 

Και θέλουμε και ανδροιδ 11 !! Οχι μονο miui 12.5 !

 

Νομίζω πρεπει να τα ξεχάσουμε

 

Τι καλύτερο θα φέρει το MIUI 12.5 σε android 11;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Εχω μεταβεί εδώ και λίγους μήνες σε POCO F2 pro και το κρατούσα σε περίπτωση που δεν με βολευε το poco.

Τελικά το πουλάω οπότε εαν κάποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει με inbox.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κρατάω υπερβολικά μικρό καλάθι :)

 

Και θέλουμε και ανδροιδ 11 !! Οχι μονο miui 12.5 !

 

Νομίζω πρεπει να τα ξεχάσουμε

 

Android 11 εννοειται πως δεν προκειται να ερθει, αυτο ειναι ξεκαθαρισμενο. ΜIUI 12.5 ομως θα παρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σε εσάς οι εφαρμογές από το Google store αργούν να κατέβουν τόσο πολύ πχ για 20 εφαρμογές ακόμη και με Μέγκα μπαιτ παίρνει είκοσι λεπτά και πάρα πάνω,χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό iphine και γίνεται αστραπιαία αυτό εκεί
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αποχωρίζομαι. Λαγκαρει πολύ άσχημα τελευταία ακόμα και με απλά πράγματα. Δεδομένων των τιμών των τωρινων ναυαρχίδων πήγα σε ios (12 mini 256gb). Τα ίδια χρήματα αλλά παραπάνω updates και υποστήριξη. Και αν με ρωτάτε γιατί μίνι, γιατί πρέπει κάποια στιγμή να ξεκολλήσει από το χέρι μου. Απεξάρτηση αμεσα για μενα
UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αποχωρίζομαι. Λαγκαρει πολύ άσχημα τελευταία ακόμα και με απλά πράγματα. Δεδομένων των τιμών των τωρινων ναυαρχίδων πήγα σε ios (12 mini 256gb). Τα ίδια χρήματα αλλά παραπάνω updates και υποστήριξη. Και αν με ρωτάτε γιατί μίνι, γιατί πρέπει κάποια στιγμή να ξεκολλήσει από το χέρι μου. Απεξάρτηση αμεσα για μενα

 

Δυστυχώς και εγώ θα αναγκαστώ να το αποχωριστώ απ' ότι φαίνεται γιατί οι ενημερώσεις παίρνουν πλέον απίστευτο χρόνο να κατέβουν και κατά συνέπεια μου τρώει πάρα πολύ μπαταρία. Το μόνο πράγμα που με απασχολεί και με κουράζει κάθε φορά που είναι να αλλάξω συσκευή είναι το σετάρισμα πάλι από την αρχή για εφαρμογές και επαφές.

 

Με ποιο τρόπο πέρασες τις επαφές σε iOS;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εγώ θα αναγκαστώ να το αποχωριστώ απ' ότι φαίνεται γιατί οι ενημερώσεις παίρνουν πλέον απίστευτο χρόνο να κατέβουν και κατά συνέπεια μου τρώει πάρα πολύ μπαταρία. Το μόνο πράγμα που με απασχολεί και με κουράζει κάθε φορά που είναι να αλλάξω συσκευή είναι το σετάρισμα πάλι από την αρχή για εφαρμογές και επαφές.

 

Με ποιο τρόπο πέρασες τις επαφές σε iOS;

 

Φιλε καλησπέρα.

Σήμερα το παρήγγειλα και θα το έχω λογικά τέλος εβδομάδας. Θα εγκαταστήσω το move to ios στο mi8 και θα δω τι μπορώ να μεταφέρω. Νομίζω οι επαφές περνιούνται πολύ εύκολα.

Το λατρευτο μου μπλε mi8 (το είχα παρει μέσω banggood Σεπτέμβρη/18) θα το πάρει ο μικρός ή θα το δώσω στο κατοσταρικο, εάν το πάρει κανείς δηλαδή...

Το έβγαλε τίμια το μεροκάματο του και άντεξε όσο άντεξε.

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

Μην το ξεγράφεται το τηλέφωνο επειδή η xiaomi σταμάτησε να το υποστηρίζει, υπάρχουν πολλές δυνατές ρομ που υποστηρίζουν κανονικά και αναβαθμίσεις

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αποχωρίζομαι. Λαγκαρει πολύ άσχημα τελευταία ακόμα και με απλά πράγματα. Δεδομένων των τιμών των τωρινων ναυαρχίδων πήγα σε ios (12 mini 256gb). Τα ίδια χρήματα αλλά παραπάνω updates και υποστήριξη. Και αν με ρωτάτε γιατί μίνι, γιατί πρέπει κάποια στιγμή να ξεκολλήσει από το χέρι μου. Απεξάρτηση αμεσα για μενα

 

Για το lag κατι πρεπει να φταιει παντως. Η software η hardware. Το εχω 2.5 χρονια, με τελευταιο reset πριν ενα χρονο, και απο ταχυτητα τα παει εξαιρετικα.

Link to comment
Share on other sites

ουτε το δικο μου laggarε ποτέ ... το ειχα παρει με android 9 και miui 10 (αν θυμαμαι) και εφτασα μεχρι το τελευταιο update ... ΔΕΝ λαγγαρισε ποτε !!! και ουτε ακομα το κάνει.

 

λογω αναβθήσεων και μονο αλλαξa την rom σε pixel experience με android 11 και ουτε τωρα laggarei !!!

 

η μπαταρια μονο μετα απο τοσα χρονια εχει πεσει και βγαζει μεχρι 3+ ωρες οθονη ....

 

κατα τα αλλα υπέροχο !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...