Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φτάνει παιδεία από εδώ και πέρα αν δώσει ακόμη μισό χρόνο security patch θα είμαστε μια χαρά και θα κρατήσει και η εταιρία την υπόσχεση της.Εωω είμαι πολύ ευχαριστημένος 2+χρόνια κάτοχος και μέχρι αυτή την στιγμή η συσκευή που κράτησα πιο πολύ απ' όλες και πιστεύω ίσως για ένα χρόνο ακόμη θα μπορούσα άνετα και αν συνδυαστεί με ακόμη μια(συσκευή) ίσως και περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζεται σε lineage το android 11.ηδη εχουν βγει καποιες beta που ειναι σχεδον τελειες..στο lineage me android 10 τα παντα δουλευουν αψογα..
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζεται σε lineage το android 11.ηδη εχουν βγει καποιες beta που ειναι σχεδον τελειες..στο lineage me android 10 τα παντα δουλευουν αψογα..

 

Αν έχεις κάρτες /πορτοφόλια σε διάφορες εφαρμογές είναι λίγο ριψοκίνδυνο αυτό

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το τηλεφωνακι, το ξαναλέω εγώ το πήρα τον Μάιο μετά το OP7 pro ως τηλέφωνο ανάγκης και μετά από 1-2 μέρες χρήσης ξέχασα κάθε σκέψη περί αναβάθμισης σε νεότερη συσκευή.

Με το Miui 12 πήρε και νέα πνοή εμφανισιακά το UI και είναι καταπληκτικό.

Και επειδή πάντα με τρώει κάτι για αλλαγή γενικά στο πενταμηνο αυτή την στιγμή δεν με ενδιαφέρει καμία καινούργια συσκευή. Το μόνο που θα με έκανε να το αλλάξω θα ήταν να βρω τώρα το Mi9 ή το Mi9t pro σε λογική τιμή από κάποιο μεγάλο κατάστημα άμεσα και με τιμολόγιο αλλά δεν βλέπω κάτι διαθέσιμο (το Mi8 το βρήκα τυχαία τότε στον Γερμανό σε προσφορά)

Α... και για το Mi mix 3 ψήνομαι άσχημα αν βρεθεί διαθέσιμο σε κάποιο μεγάλο κατάστημα λόγω της εμφάνισης του, θεωρώ πως είναι από τις πιο όμορφες συσκευές που έχουν φτιαχτεί , δηλαδή ακόμη και για σχεδόν συλλεκτικους λόγους! Και με το ίδιο hardware με το Mi8 άνετα με καλύπτει και για το 2022.

Θέλω να ελπιζω πως στο black Friday θα ξεθάψουν κάποιο από τα παραπάνω ώστε να το χτυπήσω άμεσα.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάρτες /πορτοφόλια σε διάφορες εφαρμογές είναι λίγο ριψοκίνδυνο αυτό

lineage ειναι η πιο γνωστη custom rom για ολες τις συσκευες απο τοτε που υπαρχει το android με εκατομυρια χρηστες .ποτε δεν ακουστηκε κατι..προσωπικα χρησιμοποιω καρτα μεσω κινητου..

Link to comment
Share on other sites

lineage ειναι η πιο γνωστη custom rom για ολες τις συσκευες απο τοτε που υπαρχει το android με εκατομυρια χρηστες .ποτε δεν ακουστηκε κατι..προσωπικα χρησιμοποιω καρτα μεσω κινητου..

Και εγώ την δούλευα την ρομ στο zuk z2 που είχα γιατί ήθελα στοκ αντροιντ την ξέρω την ρομ από τότε που ήταν μαζί εταιρία με την OnePlus πριν Oxygen εποχή..τι να σου πω εγώ φοβάμαι

Link to comment
Share on other sites

Τοτε μενεις στοκ..παλι πεταει το τηλ...απλα το καθαρο αντροιντ μεσω lineage ειναι bug free ,προσωπικη προτίμηση, και αναβαθμιζεται συνεχεια..
Link to comment
Share on other sites

Μου πεταει συνεχεια security keeps stopping δεν ξερω τι να κανω
Ρυθμίσεις/εφαρμογές/διαχείριση εφαρμογών/βρες την ασφάλεια και κάνε απενεργοποίηση ενημερώσεων....

 

Όπως επίσης

Εναλλακτικά καθαρισμό των data της ασφάλειας. Ρυθμίσεις, εφαρμογές, διαχείριση εφαρμογών, καθαρισμός δεδομένων...

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω παρατηρήσει ένα μυστήριο bug. Πάω να ανοίξω ενα σύνδεσμο στο chrome και ξεθωριάζουν όλα τα χρώματα της οθόνης. Για να επανέλθουν στο κανονικό πρέπει να κλειδώσω και να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο. Αρχικά φοβήθηκα ότι είναι πρόβλημα της οθόνης αλλα μάλλον είναι του Chrome γιατί όταν κάνω την ιδια διαδικασία με τον kiwi browser όλα κανονικά...πολύ περίεργο πάντως

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω παρατηρήσει ένα μυστήριο bug. Πάω να ανοίξω ενα σύνδεσμο στο chrome και ξεθωριάζουν όλα τα χρώματα της οθόνης. Για να επανέλθουν στο κανονικό πρέπει να κλειδώσω και να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο. Αρχικά φοβήθηκα ότι είναι πρόβλημα της οθόνης αλλα μάλλον είναι του Chrome γιατί όταν κάνω την ιδια διαδικασία με τον kiwi browser όλα κανονικά...πολύ περίεργο πάντως

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισχύει. Το κάνει και σε μένα. Για να ειμαι ειλικρινής δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα, αλλά το κάνει...

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω παρατηρήσει ένα μυστήριο bug. Πάω να ανοίξω ενα σύνδεσμο στο chrome και ξεθωριάζουν όλα τα χρώματα της οθόνης. Για να επανέλθουν στο κανονικό πρέπει να κλειδώσω και να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο. Αρχικά φοβήθηκα ότι είναι πρόβλημα της οθόνης αλλα μάλλον είναι του Chrome γιατί όταν κάνω την ιδια διαδικασία με τον kiwi browser όλα κανονικά...πολύ περίεργο πάντως

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτοιμος ήμουν να το γράψω. Μου το κάνει και εμένα. Δεν θυμάμαι να μου το έκανε με τη MIUI 11. Είναι σαν να αλλάζεις τη ρύθμιση σε "ψυχρά" χρώματα από τις ρυθμίσεις και όντως για να στρώσει θέλει lock-unlock τη συσκευή. Ελπίζω να στρώσει σύντομα αν είναι θέμα Chrome, αλλιώς αν περιμένουμε νέα stable, ζήσε Μάη...

Link to comment
Share on other sites

Το bug που λέτε σε urls μου το έκανε και εμένα σήμερα στα ξαφνικά. Από gmail όταν το άνοιξε εσωτερικά και επέλεξα να το κάνω άνοιγμα με τον chrome σκαλωσαν όλα.

 

Επίσης ενημερώνω πως βγήκε νέο update.

Από 12.0.1 σε 12.0.2

Καμία ουσιαστική διαφορά αλλά υπόσχεται βελτίωση σταθερότητας

Link to comment
Share on other sites

Το bug που λέτε σε urls μου το έκανε και εμένα σήμερα στα ξαφνικά. Από gmail όταν το άνοιξε εσωτερικά και επέλεξα να το κάνω άνοιγμα με τον chrome σκαλωσαν όλα.

 

Επίσης ενημερώνω πως βγήκε νέο update.

Από 12.0.1 σε 12.0.2

Καμία ουσιαστική διαφορά αλλά υπόσχεται βελτίωση σταθερότητας

 

Άλλαξε και το security να φανταστώ γιατί είναι στου Σεπτεμβρίου τώρα

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε και το security να φανταστώ γιατί είναι στου Σεπτεμβρίου τώρα

 

Απ ότι είδα είναι ακόμα Σεπτεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δει άμα στο τελευταίο Update έχει vowifi και volte επιλογές από μόνη της η ρομ; ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δει άμα στο τελευταίο Update έχει vowifi και volte επιλογές από μόνη της η ρομ; ευχαριστώ!

Έχω Cosmote και Vodafone. Η μεν Vodafone έχει επιλογή για VoWiFi. Η Cosmote δεν έχει τίποτα από τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό ρε παιδιά. Δηλαδή με το καινούργιο updated χάνεται το vowifi? Πώς γίνεται αυτό; Εγώ μέχρι και τώρα με την 12.0.1.0 έχω κανονικά με κοσμοτε και μάλιστα μόνιμα σε λειτουργία πτήσης μέσα στο σπίτι και δουλεύει άψογα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό ρε παιδιά. Δηλαδή με το καινούργιο updated χάνεται το vowifi? Πώς γίνεται αυτό; Εγώ μέχρι και τώρα με την 12.0.1.0 έχω κανονικά με κοσμοτε και μάλιστα μόνιμα σε λειτουργία πτήσης μέσα στο σπίτι και δουλεύει άψογα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι εύκολο να μου πεις πως το ενεργοποιώ;

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό ρε παιδιά. Δηλαδή με το καινούργιο updated χάνεται το vowifi? Πώς γίνεται αυτό; Εγώ μέχρι και τώρα με την 12.0.1.0 έχω κανονικά με κοσμοτε και μάλιστα μόνιμα σε λειτουργία πτήσης μέσα στο σπίτι και δουλεύει άψογα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να πω; Πριν δεν θυμάμαι τι επιλογές είχα. Τώρα στις ρυθμίσεις βλέπω να έχει την επιλογή για "κλήσεις μέσω WiFi" μόνο στη Vodafone, ενώ στη Cosmote, δεν έχει τίποτα.

 

Κάτι άκυρο. Για MIUI 13 έχουμε καμία ελπίδα; Νομίζω είχε πει η Xiaomi ότι οι ναυαρχίδες θα παίρνουν 2 Android updates, και 4 MIUI updates που σημαίνει ότι αφού το δικό μας βγήκε με MIUI 8 κανονικά θα πρέπει να πάρει και την MIUI 13 όταν βγει...

Link to comment
Share on other sites

https://t.me/s/MIUI11_Updates?q=Mi+8+Global+Stable+V12.0.2.0

Update ΟΤΑ απο V12.0.1.0 σε V12.0.2.0 Global Stable

 

Παιδιά αυτά τα update ποιου είναι? Της xiaomi ή τρίτων?

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά τα update ποιου είναι? Της xiaomi ή τρίτων?
Εννοείται της xiaomi, τρίτων δεν περνάει έτσι απλά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...