Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίεργο, σας είχα πει ότι στο 8 Lite πήραμε το 12 το καλό, κάνας μήνα είναι τώρα, κι ακόμα σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Περίεργο, σας είχα πει ότι στο 8 Lite πήραμε το 12 το καλό, κάνας μήνα είναι τώρα, κι ακόμα σε εσάς;
Στρίψε κι άλλο το μαχαίρι χαχχα
Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν το απαξιώνουμε το Mi8 , εγώ -το έχω ξαναγραψει- ήρθα από OP7 pro που μου πέθανε από μια πτώση ως λύση ανάγκης όταν τυχαία εκείνη την εβδομάδα το είχε ο Γερμανός και δεν το αλλάζω με τίποτα!

Ένας όμως από τους λόγους που δεν πήρα κάποιο Redmi με τα ίδια χρήματα (ευτυχώς δηλαδή) ήταν επίσης πως εκείνες τις μέρες κυκλοφόρησαν επίσημα οι ειδήσεις πως το mi8 θα λάβει όλα τα καλουδια της 12 ως πρώην flagship.

 

 

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι στο καλο γινεται; αντε πες το miui12 το εχουν καθυστερήσει. Αλλά έχουμε μείνει με security patch Ιουνίου....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι στο καλο γινεται; αντε πες το miui12 το εχουν καθυστερήσει. Αλλά έχουμε μείνει με security patch Ιουνίου....

 

Να σου ξαναστρίψω το μαχαίρι; Χαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Σήμερα αγόρασα το mi8 στα λεφτά που το πήρα νομίζω ότι είναι η καλύτερη επιλογή ακόμη και σήμερα!! Απλά για να μην ψάχνω πίσω πως μπορώ να gcam; Χρειάζεται και που υστερεί φωτογραφικά; Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Σήμερα αγόρασα το mi8 στα λεφτά που το πήρα νομίζω ότι είναι η καλύτερη επιλογή ακόμη και σήμερα!! Απλά για να μην ψάχνω πίσω πως μπορώ να gcam; Χρειάζεται και που υστερεί φωτογραφικά; Ευχαριστώ!!

 

Κάνε μια αναζήτηση στο νήμα με τη λέξη "gcam" και θα δεις πόσες φορές έχει ερωτηθεί και απαντηθεί. Ρε μη βαριέστε! :D

Link to comment
Share on other sites

Παντως μη τρελενεστε και πολυ..εγω που εχω τη 12 αρα απο xiaomi.eu εδω και κανενα διμηνο δεν ειδα και πολλες διαφορες..εκτος απο λιγες αισθητικες διαφορες ..χρηστικα το ιδιο ειναι..μπορει με την 11αρα να ηταν και λιγοοο πιο γρήγορο
Link to comment
Share on other sites

Παντως μη τρελενεστε και πολυ..εγω που εχω τη 12 αρα απο xiaomi.eu εδω και κανενα διμηνο δεν ειδα και πολλες διαφορες..εκτος απο λιγες αισθητικες διαφορες ..χρηστικα το ιδιο ειναι..μπορει με την 11αρα να ηταν και λιγοοο πιο γρήγορο

 

Aυτό το έχω αναφέρει και εγώ. Αλλά είναι και τα security patch που εχουμε μεινει πίσω και δε ξέρω γιατί....

Link to comment
Share on other sites

καλή η miui 12, αλλά η πραγματική αναβάθμιση είναι το mi 10.

είχα πάει προχθές στο πλαίσιο και το είδα, είναι πραγματικά έργο τέχνης!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η πιο φθηνή αναβάθμιση για εμάς ποια θα ήταν τώρα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Η πιο φθηνή αναβάθμιση για εμάς ποια θα ήταν τώρα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φοβάμαι καμία. Εξαρτάται βέβαια τι χαρακτηρίζει καθένας φθηνό ή ακριβό. Προσωπικά τα 500+ που έχουν πλεόν οι ναυαρχίδες τα θεωρώ υπέρογκο ποσό. μέχρι 350 βαριά δίνω για κινητό.....

Link to comment
Share on other sites

Η πιο φθηνή αναβάθμιση για εμάς ποια θα ήταν τώρα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ Λέω να περιμένουμε λίγο ίσως δούμε και καλύτερες προσφορές σε κινητά ..για εμένα το τονίζω για εμένα νομίζω πως είναι το iPhone 11 αν το βρεις κοντά στα 500€ δεν νομίζω να κερδίζετε καλή μπαταρία επεξεργαστή και future updates επίσης αδιάβροχο για εμάς που κινούμαστε σε μηχανάκι/μηχανή/σκούτερ

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι καμία. Εξαρτάται βέβαια τι χαρακτηρίζει καθένας φθηνό ή ακριβό. Προσωπικά τα 500+ που έχουν πλεόν οι ναυαρχίδες τα θεωρώ υπέρογκο ποσό. μέχρι 350 βαριά δίνω για κινητό.....

 

Νομίζω μόνο poco f2 pro... αλλιώς ίσως και oneplus 8 - mi10 απλό

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Λέω να περιμένουμε λίγο ίσως δούμε και καλύτερες προσφορές σε κινητά ..για εμένα το τονίζω για εμένα νομίζω πως είναι το iPhone 11 αν το βρεις κοντά στα 500€ δεν νομίζω να κερδίζετε καλή μπαταρία επεξεργαστή και future updates επίσης αδιάβροχο για εμάς που κινούμαστε σε μηχανάκι/μηχανή/σκούτερ

 

Και εγώ σκέφτομαι αυτή τη μετάβαση.. Έτσι και για αλλαγή από το αντροιντ για λίγο... Βέβαια χάνουμε σε οθόνη μάλλον..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι αυτή τη μετάβαση.. Έτσι και για αλλαγή από το αντροιντ για λίγο... Βέβαια χάνουμε σε οθόνη μάλλον..

 

Δεν είναι τόσο χάλια..το μαύρο είναι αυτό που κερδίζει στα άλλα μάλλον χάνουμε κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Χζζζζζζζζζζζ.....

Ύπνος βαθύς..

Θα έρθει, θα είναι της πυρκαγιάς και τραβαμε τα μαλλιά μας

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

Η πιο φθηνή αναβάθμιση για εμάς ποια θα ήταν τώρα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω αυτήν την στιγμή το Poco f2 Pro.αλλα αν είναι σε καλή κατάσταση το Mi 8 δεν υπάρχει λόγος να τον αλλάξεις ακομα

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτήν την στιγμή το Poco f2 Pro.αλλα αν είναι σε καλή κατάσταση το Mi 8 δεν υπάρχει λόγος να τον αλλάξεις ακομα

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θεωρώ το Realme 7pro..

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

πάντως η αλήθεια είναι ότι μας έπρηξαν με το update ..... ρε παιδιά ξέρει κανένας πια έκδοση gcam αποθηκεύει κανονικά στη συλλογή στον τομέα κάμερα και δεν δημιουργεί συνέχεια ξεχωριστά album ειδικά στο mode πορτρέτο ;;

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

πάντως η αλήθεια είναι ότι μας έπρηξαν με το update ..... ρε παιδιά ξέρει κανένας πια έκδοση gcam αποθηκεύει κανονικά στη συλλογή στον τομέα κάμερα και δεν δημιουργεί συνέχεια ξεχωριστά album ειδικά στο mode πορτρέτο ;;

 

Για να μην παιδευεσαι (ειναι απειρες οι εκδοσεις και γενικα δυσκολα βρισκεις καποια να δουλευουν ολα σωστα) κατέβασε το https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/gcam-portrait-merger-t3952347 και καθάρισες

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όσους αναρωτιούνται για την miui12, σε mix 2s που την έχω (στο mi8 της γυναίκας ακόμα στο περίμενε ) οι διαφορές με miui 11 είναι βασικά οπτικές. Αφού το τηλέφωνο πάει σφαίρα δε λένε κάτι οι εξτρά αλλαγές. Εμένα περισσότερο με καίει να παίρνει νέα έκδοση android. Ειδικά το mix 2s έχει ήδη αποκτήσει custom με android 11. Ας είναι καλά η κοινότητα και ας μας ξεχνάει η xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...