Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχει δωσει ποτε η Xiaomi πανω απο 2 μεγαλες αναβαθμισεις Android σε συσκευη της? Διοτι το Mi8 ξεκινησε απο το 8. Εγω προσωπικα πουθενα δεν εχω διαβασει οτι θα παρει το 11. Μακαρι.
αν σταματήσει τις αναβαθμίσεις, θα ξεκινήσω να φλασάρω custom ROMs. προς το παρόν αν και με ξεκλείδωτο bootloader, δεν το έχω πειράξει ακόμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα είναι μεγάλη (και ευχάριστη) έκπληξη αν τυχόν πάρει Android 11 αλλά κακά τα ψέματα, είναι πολύ δύσκολο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη ειμαι εκτος παιχνιδιου τα τελευταια -αρκετα- χρονια, ποια ειναι η καλυτερη custom rom για το Mi8? Και αν ειναι ευκολο καποιος οδηγος? Με ενδιαφερει η σταθεροτητα και η μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, νομίζω ότι το ξεχνάμε το android 11, απότι είδα δόθηκε beta stable για mi 8 lite, χωρίς να γίνει κάποιο αίτημα. Λογικά θα έρθει η beta και στο δικό μας. Βασικά καλύτερα που καθυστερεί, για να λυθούν τα προβλήματα του Poco f1, θα λύσει και στο δικό μας. Σε εμάς υποθέτω λόγω καλύτερης κάμερας, θα δώσουν πιο μεγάλη προσοχή....και λόγω τελευταίου μεγάλου update.
Link to comment
Share on other sites

Μ αρεσει που ειστε αισιοδοξοι :lol: ,καλυτερες καμερες, χωρις bug κλπ κλπ ,βρηκατε και τον λογο για την καθυστερηση, ποιος τα λεει αυτα; κοιτα φιλε να μην ειναι χειροτερα τα πραγματα :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εγω που φοραω τη miui12 απο miui.gr βασισμενη στη Κινέζικη stable εδω και κανενα μηνα μπορω να πω πως ειναι καλυτερο το τηλ...πιστευω και η global stable θα ειναι εξισου καλη
Link to comment
Share on other sites

Εγω που φοραω τη miui12 απο miui.gr βασισμενη στη Κινέζικη stable εδω και κανενα μηνα μπορω να πω πως ειναι καλυτερο το τηλ...πιστευω και η global stable θα ειναι εξισου καλη

 

έχω τους ενδοιασμούς μου για αυτό. πολλές φορές έχει τύχει η κινέζικη ρομ να ειναι τέλεια και στη global να του αλλάζουν τα πετρέλαια :lol:

Link to comment
Share on other sites

πονηροί οι Κινέζοι! φτιάχνω για πάρτη τους την τέλεια room, και για τον υπόλοιπο κόσμο ότι ναναι!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχουμε κανένα νέο με την 12?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα μας βλέπω έτσι όπως παει...

Υποτίθεται θα ερχόταν σίγουρα μέσα στον Αύγουστο....

 

Καλημέρα έχουμε κανένα νέο με την 12?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα μας βλέπω έτσι όπως παει...

 

Υποτίθεται θα ερχόταν σίγουρα μέσα στον Αύγουστο....

 

 

 

Τι να πεις ας είναι και έτσι αδελφέ.
Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνετε σιγά σιγά πάμε προς το τέλος των ενημερώσεων ...το καλώ είναι ότι υπάρχουν και οι custom ROMs από το XDA(με τα προβλήματα τους φυσικά)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει πάρει την 12 το mi note 3 που είναι παλαιότερη συσκευή δε ξέρω τι κάνουν με εμάς....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έχει miui 12 η ελληνική xtrv ρομ θα έρθει και στην global.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Άιντε Ζαόμι ξημερώσαμε με το MIUI 12. Πολύ με ανησυχεί ότι θα είναι μες στα bugs και θα καταλήξουμε Χριστούγεννα για να έχουμε σταθερή ROM.
Link to comment
Share on other sites

Εμάς με το 8 Lite μας ήρθε η ΟΤΑ, λογικά αυτές τις μέρες θα το λάβετε κι εσείς για το δικό σας.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε δεν έχει και τρελές διαφορές το είδα λίγο στο mi 9 lite της αδερφής μου οκ δεν ενθουσιάστηκα

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε δεν έχει και τρελές διαφορές το είδα λίγο στο mi 9 lite της αδερφής μου οκ δεν ενθουσιάστηκα

Αυτό είναι αλήθεια καθώς οι πιο προχώ λειτουργίες είναι κυρίως για τη σειρά 10. Αλλά έχω την εντύπωση ότι ελάφρυνε αρκετά τη λειτουργία του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

για να δούμε τι θα δούμε γιατί όντως άργησε τρομερά η αναβάθμιση .... ίσως προσπαθούν με τον τρόπο αυτό να σε κάνουν να αλλάξεις κινητό , γιατί πολλοι έμειναν στο m8 . Τεσπά , άραγε το mui12 επιτρέπει τα custom icons ; όπως το poco launcher ; η κάμερα βελτιώνεται λίγο ακόμα ;

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

για να δούμε τι θα δούμε γιατί όντως άργησε τρομερά η αναβάθμιση .... ίσως προσπαθούν με τον τρόπο αυτό να σε κάνουν να αλλάξεις κινητό , γιατί πολλοι έμειναν στο m8 . Τεσπά , άραγε το mui12 επιτρέπει τα custom icons ; όπως το poco launcher ; η κάμερα βελτιώνεται λίγο ακόμα ;
Για icon packs και παραμετροποίηση μόνο τρίτοι launchers .....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για να δούμε τι θα δούμε γιατί όντως άργησε τρομερά η αναβάθμιση .... ίσως προσπαθούν με τον τρόπο αυτό να σε κάνουν να αλλάξεις κινητό , γιατί πολλοι έμειναν στο m8 . Τεσπά , άραγε το mui12 επιτρέπει τα custom icons ; όπως το poco launcher ; η κάμερα βελτιώνεται λίγο ακόμα ;

Στο δικό μου 8 Lite δεν είδα custom icons ή δεν τα βρήκα. Στην κάμερα δεν άλλαξε απολύτως τίποτα, παρέμεινε ίδια, το ΑΙ όμως όσο το χρησιμοποιείς είναι καλό. Αλλά στη χρήση βγήκε τώρα πιο άνετο, τα μενού βελτιώθηκαν λίγο προς την απλοποίηση και η μπαταρία φαίνεται καλύτερα τώρα, θυμίζω ότι έχω 3300 mAh. Μικρό παράπονο είναι ότι στη νυχτερινή λειτουργία ανάγνωσης μου δίνει την εντύπωση ότι την κάνανε λίγο πιο "θαμπή" την ακτινοβολία, προφανώς για το καλό μας. Στο σύνολο οι μικροβελτιώσεις έγιναν προς καλό δρόμο. Και η διαχείριση της μνήμης φαίνεται καλύτερη τώρα χωρίς σκαλώματα.

Link to comment
Share on other sites

στο συρτάρι εφαρμογών στην κατηγορία επικοινωνία, θέλω να αλλάξω τη σειρά και τη θέση από κάποιες εφαρμογές. υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό? έχω τον poco launcher.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...