Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν βαλεις gcam και στα 2 εχεις πολυ καλά αποτελέσματα. Απλά το mi8 έχει οπτικο σταθεροποιητη εικόνας ενώ το mi9 όχι και αυτό παίζει ένα ρόλο στη νυχτερινή φωτπγραφία αν δεν έχεις σταθερό χέρι. Σε κάθε πεπίπτωση θα σε συμβούλευα να δεις συνολικά και τις 2 συσκευές τι προσφέρουν και να αποφασίσεις.

 

καλησπερα καποια gcam για το mi8 να περασω απο σημερα και εγω στην παρεα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα καποια gcam για το mi8 να περασω απο σημερα και εγω στην παρεα ?

 

Καλημέρα. https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/

Link to comment
Share on other sites

 

παιδια καποια συγκεκριμενη θελω να δουλευει σωστα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια συγκεκριμενη θελω να δουλευει σωστα

 

Όλες δουλεύουν,εγώ έχω βάλει την πρώτη πρώτη

Link to comment
Share on other sites

Όλες δουλεύουν,εγώ έχω βάλει την πρώτη πρώτη

 

την πρωτη εχω βαλει και εγω αλλα οταν ζουμαρο λιγο εχει θορυβο στο νοτε 7ηταν πιο καλυτερα τα πραγματα μηπως εχεις κανει καποιες αλλαγες εσυ και ποιες σε ευχαριστω για της απαντησεις σου

Link to comment
Share on other sites

την πρωτη εχω βαλει και εγω αλλα οταν ζουμαρο λιγο εχει θορυβο στο νοτε 7ηταν πιο καλυτερα τα πραγματα μηπως εχεις κανει καποιες αλλαγες εσυ και ποιες σε ευχαριστω για της απαντησεις σου

 

Δεν θυμάμαι αν ήταν η εγώ το πήγα στο pixel 3 πάντως εμένα δεν μου κάνει θόρυβο με ζοομ.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της Eurobank ενεργοποίησε λειτουργία pay με το τηλέφωνο! Δουλεύει μια χαρά για όποιον ενδιαφέρεται!
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της Eurobank ενεργοποίησε λειτουργία pay με το τηλέφωνο! Δουλεύει μια χαρά για όποιον ενδιαφέρεται!
Και η ΑΛΦΑ έχει αντίστοιχη υπηρεσία εδώ και καιρό και δουλεύει μια χαρά στο κινητό μας :-)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Σαββατοκύριακο σκέφτομαι να ξεκλειδώσω και να δοκιμάσω custom rom.. έχετε να προτείνετε κάτι?
Έχεις κανένα καλό οδηγό; το σκέφτομαι και εγώ αλλά βαριόμουν

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλει λίγο ψάξιμο..σε παλιότερες τηλ το έχω κάνει..σε mi8 όχι..γενικά ξεκλειδώνει ,περνάς twrp και από εκεί περνάς τη rom..και εγώ θα το ψάξω..συνήθως ρωτάω και στο νήμα του xda mi8
Link to comment
Share on other sites

Θέλει λίγο ψάξιμο..σε παλιότερες τηλ το έχω κάνει..σε mi8 όχι..γενικά ξεκλειδώνει ,περνάς twrp και από εκεί περνάς τη rom..και εγώ θα το ψάξω..συνήθως ρωτάω και στο νήμα του xda mi8
Στο mi max 2 ήταν παιχνιδάκι. Εδώ μου φαίνεται βουνό....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο mi max 2 ήταν παιχνιδάκι. Εδώ μου φαίνεται βουνό....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καμια καλη gcam για το βραδυ; του εχω βαλει την 7.3.018 urnyx05 1.7 αλλα μετα αφου την τραβηξω και την ζουμαρω λιγο εχει πολυ θορυβο.

Link to comment
Share on other sites

καμια καλη gcam για το βραδυ; του εχω βαλει την 7.3.018 urnyx05 1.7 αλλα μετα αφου την τραβηξω και την ζουμαρω λιγο εχει πολυ θορυβο.
Και εμένα το ίδιο κάνει με την συγκεκριμένη.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καμια καλη gcam για το βραδυ; του εχω βαλει την 7.3.018 urnyx05 1.7 αλλα μετα αφου την τραβηξω και την ζουμαρω λιγο εχει πολυ θορυβο.

 

το xml αρχειο το εχεις περασει κανονικα μαζι με την gcam;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Στο mi max 2 ήταν παιχνιδάκι. Εδώ μου φαίνεται βουνό....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα βήματα που έκανα ,ξεκλείδωσε bootloader,πέρασα twrp,έκανα format τα data,έκανα reboot σε recovery,πέρασα τη ρομ στη εσωτερική μνήμη(xiaomi.eu), reboot και έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης θεμα. Εδωσα το mi8 στην γυναικα μου για να μην κανω εγκατασταση απο αρχή εβγαλα τους λογαριασμους μου και εβαλα τους δικους της σχολαστικά και σωστα.. και ειναι ολα καλα δεν εκανα δηλ format. Πηγα και στο gmail μου και απενεργοποιησα την συσκευή και ολα δουλευουν μια χαρα. Μονο οτι στο κινητο της έρχεται συχνα μήνυμα πανω αριστερα που δεν μπορεις να κανεις εκκαθάριση οταν κατεβαζεις κουρτινα απο play store .... Απαιτείται ενεργεια λογαριασμου... πατας επανω και λεει Αποσυνδεθηκατε απο τον λογαριασμο σας Google συνδεθείτε ξανα να συνεχίστε... και μετα μου ζηταει να μπω παλι με τον κωδικο μου και τον δικο μου λογαριασμο.. εγω ομως δεν θελω να μπω... εκανα απεγκατασταση το pkay store και εγκατάσταση και μένει το μηνυμα... αν κρατησω πατημένο πανω στο μηνυμα το δάχτυλο εχει την επιλογη να κλεισω το ... θα λαβετε το απαιτηται ενεργεια κτλ αν το κλεισω φεύγει αλλα μετα απο λιγο καιρο ξαναεμφανιζεται.. Ξερει κανεις τι να κανω? Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης θεμα. Εδωσα το mi8 στην γυναικα μου για να μην κανω εγκατασταση απο αρχή εβγαλα τους λογαριασμους μου και εβαλα τους δικους της σχολαστικά και σωστα.. και ειναι ολα καλα δεν εκανα δηλ format. Πηγα και στο gmail μου και απενεργοποιησα την συσκευή και ολα δουλευουν μια χαρα. Μονο οτι στο κινητο της έρχεται συχνα μήνυμα πανω αριστερα που δεν μπορεις να κανεις εκκαθάριση οταν κατεβαζεις κουρτινα απο play store .... Απαιτείται ενεργεια λογαριασμου... πατας επανω και λεει Αποσυνδεθηκατε απο τον λογαριασμο σας Google συνδεθείτε ξανα να συνεχίστε... και μετα μου ζηταει να μπω παλι με τον κωδικο μου και τον δικο μου λογαριασμο.. εγω ομως δεν θελω να μπω... εκανα απεγκατασταση το pkay store και εγκατάσταση και μένει το μηνυμα... αν κρατησω πατημένο πανω στο μηνυμα το δάχτυλο εχει την επιλογη να κλεισω το ... θα λαβετε το απαιτηται ενεργεια κτλ αν το κλεισω φεύγει αλλα μετα απο λιγο καιρο ξαναεμφανιζεται.. Ξερει κανεις τι να κανω?

 

παιδες καμια καλη gcamγια βραδυ γιατι αυτη που εχω ειναι για τα σκουπιδια πολυ θορυβο?

Link to comment
Share on other sites

Την έχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη κάμερα;

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1149/

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδες καμια καλη gcamγια βραδυ γιατι αυτη που εχω ειναι για τα σκουπιδια πολυ θορυβο?

 

αυτη ειναι με την τελευταία parrot043 την 7.3.020 v1.1

 

49884451277_d8464003ae_z.jpgIMG_20200511_223805 by vasilis poun, on Flickr

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει διαθέσιμο κάποιο λινκ για την gcam 7.3 ?

 

εδω ειναι ολα συγκεντρωμενα

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ !Έχω ένα θέμα όμως .Αν και κατέβασα gcam 7.3 parrot043 ,και επιχειρησα πρώτη φορά να περάσω xml ρυθμίσεις,μόλις πήγα να φορτώσω το αρχείο xml η gcam κολλησε.Επισης κόλλησε και η εφαρμογή της κανονικής κάμερας του κινητού και επανήλθαν όλα μόνο μετά από επανεκινηση.Υπαρχει κάποιος που να κάνει χρήση xml να δώσει κάποιο λινκ για xml ?αυτό που κατέβασα ήταν για mi 8 lite .Επίσης γνωρίζει κάποιος για ποιον λόγο δεν έπαιξε το xml ?η διαδικασία όπως την διάβασα ήταν αρκετά όλη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...