Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τραγική μπαταρία το MI8, που να δείτε και το Sony XZ3 θα κλαίτε και θα την ζητάτε την μπαταρία του MI8......

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σεβαστές οι απόψεις, αλλά διαφορετικές οι ανάγκες. Εγω προσωπικά δεν μπορω τα Bluetooth τι να κάνουμε, και θέλω sd, γισ την μπαταρία εγω πχ φορτιζω κάθε 3 μέρες αυτό δεν το αλλάζω, ναι το παραδέχομαι ότι έδωσα 165 €για το Α3 και με 200 θα είχα τούμπανο τηλέφωνο, δυστυχώς δεν έχει αυτά που θέλω.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει κι εγώ το Mi 9 αλλά το κράτησα μόνο καμιά εβδομάδα. Μόνο έναν πιό γρήγορο επεξεργαστή έχει αλλά ο 845 είναι τόσο ισχυρός που δεν καταλαβαίνεις καμία διαφορά. Ούτε ΟIS δεν έχει η κάμερα του. Το Mi 8 με το Miui 11 και Android 10 είναι μια απίστευτη συσκευή γενικά. Είναι μιά καλύτερη συνολικά συσκευή από το Mi 9. Αν συνυπολογίσεις και το κόστος των 200 ευρώ τότε απλά δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ καλύτερη αγορά.

 

Εχεις λινκ για την GCam του Urnix ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις λινκ για την GCam του Urnix ??
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θα το ξαναπουμε αλλη μια φορα. Η μπαταρια εξαρταται παρα πολυ απο το σημα. Αν εχεις κακο σημα στις περιοχες που εισαι (οπως εγω) και ενεργοποιημενη την AOD η μπαταρια, σε αναμονη ειδικα, εξαφανιζεται.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Μετά από αρκετούς μήνες με custom roms, χθες "πέρασα" την τελευταία official global.

Δυστυχώς βλέπω ότι δεν υπάρχει ελληνικό smart dialing στον "μαμά" dialer.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να "πειράξω" ή δεν υπάρχει καθόλου;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πριν περίπου μία βδομάδα...Στην καλή βροχή που έριξε την Αθήνα.

Κυκλοφορούσα με τη μηχανή, φορώντας το νέο τουμπανιάρικο (φουλ αδιάβροχο) μπουφάν μηχανής που είχα αγοράσει, με το κινητό και τα ασύρματα ακουστικά στην πλαϊνή τσέπη...

Φτάνω στη δουλειά...Όλα καλά!Ολα ωραία!

Μέχρι που συνειδητοποιώ πως έχω αφήσει το φερμουάρ της τσέπης ανοιχτό.

Βγάζω γάντια, βάζω το χέρι στην τσέπη και στην κυριολεξία ψαρεύω από μέσα το κινητό και τα ακουστικά.

Και τα δύο μούσκεμα, αλλά πλήρως λειτουργικά.

Μπαίνω γραφείο.τα στεγνώνω με ένα χαρτί όλα κομπλέ λέω...

Χτυπάει τηλέφωνο μετά από κανά τέταρτο το σηκώνω κι ακούω από την άλλη πλευρά της τηλεφωνικής γραμμής...

"Αμπλουπλουμ πρου τσου τσα μπλουμ.."

Λέω "Ορίστε??"

"Μπλουμ μπλουμ πραμ πραμ Μπλουμ"

Τραβάω το κινητό από το αυτί και βλέπω την οθόνη να πρασινίζει και το κινητό να κλείνει...

 

 

Να ζήσουμε να το θυμόμαστε!!!

 

Σημείωση*

Ύστερα από 4 μέρες το έβαλα για φόρτιση...

Το κινητό επαθε ένα ψυχολογικό τραλαλά (brickαρισμα) λόγω του νερού αλλά με ένα φλασαρισμα μέσω miflash κατάφερε και άνοιξε.

Βέβαια δε λειτουργεί κανένας sensorας( γυροσκόπιο κτλ) και η οθόνη όταν ζεσταίνεται "κοκκινίζει'..

Το έχω και κάθεται μέχρι να ασχοληθώ να το φτιάξω.

 

Προς το παρόν και μέχρι την έλευση του Mi 10 (και την ανάλογη πτώση τιμής του φυσικά)

Πήγα τσίμπησα το Mi note 10 με σκοπό να το παραδώσω στη γυναίκα μετά...

Όμορφο κινητό, σούπερ κάμερα, μπαταρία τέρας αλλά ότι καλό έχει το ρίχνει ( για να μη πω χαντακωνει) ο επεξεργαστής του...

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το redmi nοte 8 pro του είχα δύο κάρτες cosmote και vodafone είχα κανονικά και volte και vowifi εδώ δεν έχω ξέρει κάποιος γιατί; Πρέπει να ξανά κάνω κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ενημέρωση MIUI_AOD_V1.13.286-03111437 για την AOD όπως καταλάβατε, και πλέον υπάρχει η δυνατότητα να βλέπετε εικονίδια τρίτων... Δοκιμασμένο και δουλεύει...

Αν μου πει κάποιος που να το ανεβάσω για όποιον το θέλει..... Περνάει σαν απλό .APK

 

New Alpha MIUI Always On Display App

 

1. Added the notification screen notification icon consistent with the lock screen notification;

2. Now 3rd party app icons supported;

3. Fixed the issue of the lock screen splash screen that was widely spit.

(Translated into Chinese)

(Only for AMOLED devices)

 

#aod

Για δοκιμάστε πάνω στο σύνδεσμο, λογικά μπορείτε να το κατεβάσετε για όποιον θέλει.....

https://drive.google.com/file/d/1HTAlI6779lMrqUy6TnJ767B7EOHzcv0B/view?usp=drivesdk

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

201c5ea4b64a98a09a57debabecac627.jpg

 

Δεν με αφήνει να κατεβάσω

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπορείς....

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία έκδοση λογισμικού και στημένο από την αρχή, όχι από κανένα backup, η συσκευή βγάζει ΠΑΝΩ από 6 ώρες SOT και 24 ώρες αναμονή, με μέτριο σήμα, έχοντας ΠΑΝΤΑ ανοιχτά τα παρακάτω: 4G, WiFi, VoLTE, VoWIFI, AOD, NFC, Auto Brightness, Data και...δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο να ανοίξω. Αυτό αγγίζει τα όρια της τελειότητας για μένα, λαμβανομένου υπ' όψιν και του τερατώδους επεξεργαστή.

 

Καλησπέρα φίλε, πολλοί καλοί χρόνοι, για μένα την εποχή με android 8. Με 8 ώρες οθόνης μέσω wifi, και 6.5 με data. Πόσο καιρό έχεις τι κινητό? Μπορείς να τσεκάρει την υγεία της μπαταρίας σου στο *#6485#*#*? Από περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους η AOD με την τελευταία αναβάθμιση που ανέβασα δουλεύει άψογα, διπλά εικονίδια τα email, εικονίδια για όλες τις εφαρμογές και δουλεύουν επιτέλους και τα σήματα στις ειδοποιήσεις, ανάβει η οθόνη, όλα μια χαρά λοιπόν..... Μεγειά μας...

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πώς κατεβάζουμε το αρχείο για AOD? Είναι οφισιαλ η χακερια?
Official, αφού το γράφω ....port από την επίσημη Κινέζικη Beta.... Σου έχω δώσει πρόσβαση.....

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Official, αφού το γράφω ....port από την επίσημη Κινέζικη Beta.... Σου έχω δώσει πρόσβαση.....

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω δανειστεί το ποστ σου στο νήμα του mi9t pro και επιβεβαιώνω ότι δουλεύουν όλες οι εφαρμογές στην aod ευχαριστούμε

 

Επίσης για τον launcher, μπορείς να ελέγξεις αν έχει την ρύθμιση εικονίδια εφαρμογών για ειδοποιήσεις;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω δανειστεί το ποστ σου στο νήμα του mi9t pro και επιβεβαιώνω ότι δουλεύουν όλες οι εφαρμογές στην aod ευχαριστούμε

 

Επίσης για τον launcher, μπορείς να ελέγξεις αν έχει την ρύθμιση εικονίδια εφαρμογών για ειδοποιήσεις;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν εννοείς να έχει κάποια οιαδήποτε επιλογή για σήματα ειδοποιήσεων, όχι δεν έχει, τα εμφανίζει κανονικά πάντως.....

Τι ευχαριστείς βρε, χαίρομαι που επιτέλους κατάφεραν και το έφτιαξαν, ήταν σαν να μην υπήρχε αυτή η επιλογή.

Χαίρομαι επίσης που το βρήκα και το μοιράστηκα με όλους σας.

Επίσης, δουλεύει η εφαρμογή αυτή σε όσα Xiaomi έχουν Amoled.....

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να έχει κάποια οιαδήποτε επιλογή για σήματα ειδοποιήσεων, όχι δεν έχει, τα εμφανίζει κανονικά πάντως.....

Τι ευχαριστείς βρε, χαίρομαι που επιτέλους κατάφεραν και το έφτιαξαν, ήταν σαν να μην υπήρχε αυτή η επιλογή.

Χαίρομαι επίσης που το βρήκα και το μοιράστηκα με όλους σας.

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ευχάριστω πάει στο ότι ασχολήθηκες για να το μοιραστείς

 

 

Μπορείς να ανεβάσεις screenshot με τις ρυθμίσεις του launcher;στην eu εβδομαδιαία developer υπάρχει ρύθμιση να δείχνει επάνω στην status bar και κατεπεκταση η aod το κανονικό εικονίδιο των εφαρμογών είναι πολύ εντυπωσιακό

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

c0c00a9119cd70152a3cc7d169c426ef.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ευχάριστω πάει στο ότι ασχολήθηκες για να το μοιραστείς

 

 

Μπορείς να ανεβάσεις screenshot με τις ρυθμίσεις του launcher;στην eu εβδομαδιαία developer υπάρχει ρύθμιση να δείχνει επάνω στην status bar και κατεπεκταση η aod το κανονικό εικονίδιο των εφαρμογών είναι πολύ εντυπωσιακό

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

c0c00a9119cd70152a3cc7d169c426ef.jpg

Φυσικά και θα ανεβάσω..... Ναι είναι εντυπωσιακό, λογικά σε ενδεχόμενη αναβάθμιση θα γίνει κι αυτό....

4dd63433e220af99f1ff35915ea067a0.jpg3228398aca2e2f5f41550bbfa626fa41.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

To κινητό το έχω μιά εβδομάδα και αυτό το ανακριβές τσεκάρισμα δίνει 98%....όσο έδινε και την πρώτη ημέρα γιατί του έχουν πεί ότι η μπαταρία είναι 3400 mah αλλά δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ περίπτωση μιά μπαταρία να έχει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτήν την χωρητικότητα. ΚΑΜΙΑ μπαταρία δεν είναι ίδια την στιγμή που βγαίνει από το εργοστάσιο.

 

Οπότε λογικό μου φαίνεται, έχεις καινούριο κινητό. Εμένα είναι στο 78% υγεία με 525 φορτίσεις. Απλά εντύπωση μου έκανε η απότομη πτώση που είχα μετά το android 10. Επειδή δεν βλέπω να γίνεται καλύτερη η μπαταρία, άμα πέσει κι άλλο, θα πάω για αλλαγή μπαταρίας...και το κινητό θα είναι σαν καινούριο....δε το αλλάζω με τίποτα. Τώρα και με aod και τις τελευταίες αναβαθμίσεις το θεωρώ πλήρες. Στο μέλλον θα δούμε και miui 12, ελπίζω και 13.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω την αμαρτία μου ήθελα ένα σασί μπαταρία τα πάντα ενός mi max 2 με τον επεξεργαστή και την κάμερα του mi 8.εμενα και 5 χρόνια με τέτοια συσκευή άνετα!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικό μου φαίνεται, έχεις καινούριο κινητό. Εμένα είναι στο 78% υγεία με 525 φορτίσεις. Απλά εντύπωση μου έκανε η απότομη πτώση που είχα μετά το android 10. Επειδή δεν βλέπω να γίνεται καλύτερη η μπαταρία, άμα πέσει κι άλλο, θα πάω για αλλαγή μπαταρίας...και το κινητό θα είναι σαν καινούριο....δε το αλλάζω με τίποτα. Τώρα και με aod και τις τελευταίες αναβαθμίσεις το θεωρώ πλήρες. Στο μέλλον θα δούμε και miui 12, ελπίζω και 13.
MIUI 12 σίγουρα, έχει ανακοινωθεί... Τώρα για 13 είναι νωρίς ακόμη να μιλάμε....

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους ζητάνε AOD και Launcher μια φορά ζητήστε πρόσβαση και θα θα το αποδεχθώ, μην πατάμε πολλές φορές γιατί τόσα email έρχονται....

 

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους ζητάνε AOD και Launcher μια φορά ζητήστε πρόσβαση και θα θα το αποδεχθώ, μην πατάμε πολλές φορές γιατί τόσα email έρχονται....

 

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστούμε.δεν μου βγάζει όμως ειδοποιήσεις ακόμη στα εικονίδια.θελει καμία ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε.δεν μου βγάζει όμως ειδοποιήσεις ακόμη στα εικονίδια.θελει καμία ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παίδες για να έχετε εικονίδια από όλες τις εφαρμογές στην AOD, πηγαίνετε ρυθμίσεις/εφαρμογές και δώστε δικαίωμα στην εφαρμογή που θέλετε να εμφανίζετε στην οθόνη κλειδώματος... Τότε μόνο θα τις βλέπετε και στην AOD.

 

Το ΠΟΣΤΑΡΩ ξανά, ακόλουθα τις οδηγίες...

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro

 

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα βγει ενημέρωση ; Νέα ; Και τι καλό θα μας φέρει ;

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...