Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς τον συνδιασμό mi8 και wind, για να μας πει αν του δουλεύει το VoLTE

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν νομίζω στην wind να δουλευει το volte με wind εκτός αν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία . Σε μένα πάντως δεν δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκανα factory reset μετα την εγκατασταση της 10 και το κινητο ειναι απιστευτα smooth. Geekbench 5 βγαζει 466 single και 2061 multi-core (και τα 2 σκορ ειναι λιγο πανω απο το average για τον SD845), η τελευταια MGC_7.3.018_RPII_v0f κανει παπαδες σε low light και ο Evie Launcher ειναι super smooth και free. Το ειχα για primary κινητο πριν παρω το S10 και ξανα-ανακαλυπτω ποσο ευχαριστημενος ημουν με το Mi8 σε ολους τους τομεις. Το συνιστω ανεπιφυλακτα σε οποιον ψαχνει κινητο κατω απο 300 ευρω, δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο στα χρηματα αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω στην wind να δουλευει το volte με wind εκτός αν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία . Σε μένα πάντως δεν δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει ξεκινήσει και η wind μόνο με wolte.

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει κανείς άλλος το κινητό συνδεδεμένο με το Galaxy watch? Με την 9 όλα άψογα, με την αναβάθμιση έρχονται μόνο οι ειδοποιήσεις κλήσεων, όλα τα άλλα Viber κτλ τα τρώει
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με mi band 4 δεν έρχονταν ειδοποιήσεις, έκανα διαγραφή δεδομένων στην εφαρμογή και όλα καλά. Δοκίμασε το ίδιο και στην αντίστοιχη εφαρμογή για το δικό σου ρολοι
Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση επειδη ψαχνω για ασυρματα in-ear ακουστικα. Υπαρχει καποιος που να χρησιμοποιει ασυρματα ακουστικα με qualcomm chipset να μου πει αν μπορει να τα συνδεσει ξεχωριστα μεταξυ τους στο Μi8 και οχι σε master/slave mode?

 

Διοτι αυτην την τεχνολογια την υποστηριζει ο 845 αλλα υπαρχουν καποιες συσκευες που ενω τον εχουν δεν υποστηριζουν την λειτουργια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το volte και το vowifi πως ενεργοποιούνται;

Γράφοντας στον dialer *#*#volte#*#* και *#*#vowifi#*#* αντίστοιχα θέλουμε να λέει carrier check disabled για να δουλέψει;

Στα settings->sim-cards->vodafone μπορώ να δω τις επιλογές για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση vowifi ,volte

Έχω στείλει sms wifi στο 1339, για volte πρεπει να στείλουμε κάποιο επιπλέον sms;

Αλλά στο μενού *#*#4636#*#* τα volte provisioned και wifi calling provisioned είναι απενεργοποιημένα και δεν μπορώ να τα ενεργοποιήσω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει θέμα όντως με την μπαταρία μάλλον θα το διορθώσουν και αυτό με επόμενες αναβαθμίσεις

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω πουθενά την επιλογή face unlock ,ενώ θυμάμαι πολύ καλά ότι παλαιότερα την έβλεπα...

Έχω global 11.0.5

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω πουθενά την επιλογή face unlock ,ενώ θυμάμαι πολύ καλά ότι παλαιότερα την έβλεπα...

Έχω global 11.0.5

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο μενού ασφάλεια και κωδικοί...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει , γιατί άραγε;

 

Άλλαξα και περιοχή αλλά τίποτα..26189768265f7c8fc1efc84fee0e81c9.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω πουθενά την επιλογή face unlock ,ενώ θυμάμαι πολύ καλά ότι παλαιότερα την έβλεπα...

Έχω global 11.0.5

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν είσαι με ελληνική χώρα ως επιλογή region δεν πρόκειται να το βρεις ποτέ, δεν υποστηρίζει. Πρέπει να γυρίσεις σε Ρωσία, μόνο εκεί θα σου το εμφανίσει.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

e56f07db97833063f3ecfb7ada6cbdc3.jpgb392155f21c5a08dba22c0241863005f.jpg

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με χώρα Ρωσία το εμφάνισε...

Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το volte και το vowifi πως ενεργοποιούνται;

Γράφοντας στον dialer *#*#volte#*#* και *#*#vowifi#*#* αντίστοιχα θέλουμε να λέει carrier check disabled για να δουλέψει;

Στα settings->sim-cards->vodafone μπορώ να δω τις επιλογές για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση vowifi ,volte

Έχω στείλει sms wifi στο 1339, για volte πρεπει να στείλουμε κάποιο επιπλέον sms;

Αλλά στο μενού *#*#4636#*#* τα volte provisioned και wifi calling provisioned είναι απενεργοποιημένα και δεν μπορώ να τα ενεργοποιήσω

 

Ναι πρέπει να είνα στο disabled για να είναι ενεργά. Μετά εάν πατήσεις το 4636 θα δεις ότι τα κουμπιά για volte και vowifi θα μπορείς να τα ενεργοποιήσεις. Για μύνημα, εγώ μια φορά είχα στείλει δεν έκανα κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Με χώρα Ρωσία το εμφάνισε...

Ευχαριστω

 

Και Αγγλια μια χαρα υποστηριζει, δεν υπαρχει λογος να βγεις εκτος ΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απο οταν το αγόρασα εχω region Greece και το face unlock παίζει καμπάνα !!96743a9c69862b0e09189bda37a2dbe7.jpg9534b5117aeaf68c1b0c8c2db08ceed7.jpg

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απο οταν το αγόρασα εχω region Greece και το face unlock παίζει καμπάνα !!

 

Kι εγω το ιδιο !

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χώρα ελλαδα έχω παιδιά και υπάρχει κανονικά

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί μόνο για τα mi8 pro να ισχύει παιδιά ή εσείς που έχετε πάρει android 10 να σας το εμφανίζει και με Ελλάδα, ποιος να ξέρει τι συμβαίνει με τις rom τις xiaomi... Άβυσσος.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που μπήκε η 10αρα έκδοση, έβγαλα την παλιά gcam και έβαλα μια νεότερη έκδοση. Αλλά τώρα δεν μπορώ να ξανασύρω την gcam ή οποιοδήποτε άλλο εικονίδιο στα 4 που μένουν ακίνητα εκεί πάνω από τα navigation buttons ενώ πριν είχα κανονικά 5 εικονίδια.

 

Έχει σκαλώσει κάτι;

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να είνα στο disabled για να είναι ενεργά. Μετά εάν πατήσεις το 4636 θα δεις ότι τα κουμπιά για volte και vowifi θα μπορείς να τα ενεργοποιήσεις. Για μύνημα, εγώ μια φορά είχα στείλει δεν έκανα κάτι άλλο.
Χρειάζεται το μυνημα να το στείλω από συμβατή συσκευή για την ενεργοποίησή; Να βάλω την κάρτα εκεί και να γίνει από εκεί η ενεργοποίηση; Αν μπορείς στείλε αδελφέ έναν οδηγό πως γίνεται η ενεργοποίηση αν μπορείς.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται το μυνημα να το στείλω από συμβατή συσκευή για την ενεργοποίησή; Να βάλω την κάρτα εκεί και να γίνει από εκεί η ενεργοποίηση; Αν μπορείς στείλε αδελφέ έναν οδηγό πως γίνεται η ενεργοποίηση αν μπορείς.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι ακριβώς όπως εικάζεις.

Βάζεις την sim σε κινητό που υποστηρίζει, στέλνεις το sms να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία και περιμένεις και το confirmation (το οποίο έρχεται επίσης με sms). Τέλος την βάζεις στο Μι8 σου.

 

Η cosmote έχει την πιο περίεργη ενεργοποίηση για την υπηρεσία. Εγώ πιστεύω ότι ο λόγος που το κάνει έτσι είναι ότι δεν μπορεί να υποστηρίξει την υπηρεσία αυτή σε όλους τους συνδρομητές ταυτοχρόνως.

 

Να σημειώσω επίσης ότι μάλλον οι κωδικοί είναι αχρείαστοι. Στην ουσία μόλις εντοπίσει το sim toolkit της xiaomi ότι ο carier υποστηρίζει τα ανάλογα σου εμφανίζονται και τα ανάλογα options στο μενού της sim.

Μιλάω τώρα για την τελευταία rom που δίνει OTA η xiaomi, με το miui 11 και android 10. Μου φαίνεται δηλαδή είναι VoLTE & VoWIFI ready. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να τερματίζουμε την κλήση π.χ. πατώντας το κουμπί ON/OFF?
Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς όπως εικάζεις.

 

Βάζεις την sim σε κινητό που υποστηρίζει, στέλνεις το sms να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία και περιμένεις και το confirmation (το οποίο έρχεται επίσης με sms). Τέλος την βάζεις στο Μι8 σου.

 

 

 

Η cosmote έχει την πιο περίεργη ενεργοποίηση για την υπηρεσία. Εγώ πιστεύω ότι ο λόγος που το κάνει έτσι είναι ότι δεν μπορεί να υποστηρίξει την υπηρεσία αυτή σε όλους τους συνδρομητές ταυτοχρόνως.

 

 

 

Να σημειώσω επίσης ότι μάλλον οι κωδικοί είναι αχρείαστοι. Στην ουσία μόλις εντοπίσει το sim toolkit της xiaomi ότι ο carier υποστηρίζει τα ανάλογα σου εμφανίζονται και τα ανάλογα options στο μενού της sim.

 

Μιλάω τώρα για την τελευταία rom που δίνει OTA η xiaomi, με το miui 11 και android 10. Μου φαίνεται δηλαδή είναι VoLTE & VoWIFI ready. :cool:

Σε ευχαριστώ αδελφέ..

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...