Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που είναι το Android 10 ρε παιδιά;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άλλος τρόπος δεν υπάρχει; μόνο beta tester? H ξεκλείδωμα και πέρασμα την ελληνική;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το έχουν παρατήσει μου φαίνεται.και έχουμε μείνει με security patch Οκτωβρίου

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει και σε μας που θα πάει..

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είχα γραφτεί στους pilot users μετά τη διορία, παρόλα αυτά παρέλαβα νωρίς την 11.0.1.0 Android 10(έκανα και full reset) και μετά ένα μικρότερο update 11.0.3.0 Android 10 (στην εγκατάσταση του, παρόλο που ήταν μικρό γυρω στα 220mb, έκανε πολύ ώρα να ανοίξει το κινητό). Αυτό που διαπίστωσα στην αλλαγή του 10, δεν δούλευε το προ mode της κάμερας, το οποίο διορθώθηκε άμεσα στην 11.0.3.0. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω, είναι η πτώση της μπαταρίας μετά το 10, όπου το accubattery μου βγάζει 80% υγεία στην μπαταρία, και τον Δεκέμβρη έλεγε 92% με Android 9. Με τη ίδια χρήση που κάνω, έβγαζα 6.5-7 ώρες οθόνης με WiFi, και με το Android 10 4-5 ώρες οθόνης. Καλύτερα να μη μιλήσω για δεδομένα κινητής, πολύ λιγότερο. Στο Android 8 έβγαζα 8-8.5 ώρες οθόνης(WiFi). Νιώθω ότι μας δουλεύουν με τις εκδόσεις, θέλουν να μας κάνουν να αλλάξουμε κινητά, με την απειλή ότι είμαστε εκτεθειμένοι σε ιούς, με παλιότερα security update. Ενώ έχει Android 10, που υποτίθεται τα security update θα έφθαναν μόνα τους, ακόμη θα περιμένουμε τη Xiaomi, αν και αποτι είδα, τα ίδια ισχύουν και για τα pixel, σαν ολόκληρα update φθανουν. Οπότε στο βωμό ενός security patch, μας πηγαίνει όλο και πίσω το κινητό, γιατί πώς να το κάνουμε, android 9 με 10, τουλάχιστον στα Xiaomi σχεδόν καμία διαφορά. Τα καινούρια χαρακτηριστικά μπορούν να τα δώσουν οι κατασκευαστες, χωρίς την ανάγκη της Google. Δε μπορώ να πω, είμαι πλήρως ευχαριστημένος με το κινητό, αλλά αυτό με τη μπαταρία...πονάει...Έλα που δε μπορείς να πας και πίσω. Αυτά, είπα για τον πόνο μου. Ελπίζω στο μόνο, να έρθει επισήμως η Android 10, να κάνω εγκατάσταση από πάνω, ίσως και με hard reset, σαν τελευταία ελπίδα. Γιατί η μπαταρία να πέσει τόσο απότομα με την 10....πάει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Και το είχα υποψιαστεί ότι για να αργούν τόσο, σίγουρα θα υπάρχουν προβλήματα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εταιρίες την ίδια τακτική έχουν δυστυχώς, εγώ προσωπικά δεν ασχολήθηκα ποτέ με την μπαταρία σε όλα τα κινητά που είχα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είχα γραφτεί στους pilot users μετά τη διορία, παρόλα αυτά παρέλαβα νωρίς την 11.0.1.0 Android 10(έκανα και full reset) και μετά ένα μικρότερο update 11.0.3.0 Android 10 (στην εγκατάσταση του, παρόλο που ήταν μικρό γυρω στα 220mb, έκανε πολύ ώρα να ανοίξει το κινητό). Αυτό που διαπίστωσα στην αλλαγή του 10, δεν δούλευε το προ mode της κάμερας, το οποίο διορθώθηκε άμεσα στην 11.0.3.0. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω, είναι η πτώση της μπαταρίας μετά το 10, όπου το accubattery μου βγάζει 80% υγεία στην μπαταρία, και τον Δεκέμβρη έλεγε 92% με Android 9. Με τη ίδια χρήση που κάνω, έβγαζα 6.5-7 ώρες οθόνης με WiFi, και με το Android 10 4-5 ώρες οθόνης. Καλύτερα να μη μιλήσω για δεδομένα κινητής, πολύ λιγότερο. Στο Android 8 έβγαζα 8-8.5 ώρες οθόνης(WiFi). Νιώθω ότι μας δουλεύουν με τις εκδόσεις, θέλουν να μας κάνουν να αλλάξουμε κινητά, με την απειλή ότι είμαστε εκτεθειμένοι σε ιούς, με παλιότερα security update. Ενώ έχει Android 10, που υποτίθεται τα security update θα έφθαναν μόνα τους, ακόμη θα περιμένουμε τη Xiaomi, αν και αποτι είδα, τα ίδια ισχύουν και για τα pixel, σαν ολόκληρα update φθανουν. Οπότε στο βωμό ενός security patch, μας πηγαίνει όλο και πίσω το κινητό, γιατί πώς να το κάνουμε, android 9 με 10, τουλάχιστον στα Xiaomi σχεδόν καμία διαφορά. Τα καινούρια χαρακτηριστικά μπορούν να τα δώσουν οι κατασκευαστες, χωρίς την ανάγκη της Google. Δε μπορώ να πω, είμαι πλήρως ευχαριστημένος με το κινητό, αλλά αυτό με τη μπαταρία...πονάει...Έλα που δε μπορείς να πας και πίσω. Αυτά, είπα για τον πόνο μου. Ελπίζω στο μόνο, να έρθει επισήμως η Android 10, να κάνω εγκατάσταση από πάνω, ίσως και με hard reset, σαν τελευταία ελπίδα. Γιατί η μπαταρία να πέσει τόσο απότομα με την 10....πάει πολύ.

 

Να πω και εγώ την "βλακεία" μου...

Επειδή είχα γράψει ότι εγώ προσωπικά είδα βελτίωση στο κομμάτι της μπαταρίας και χωρίς να θέλω να σε αναιρέσω / προσβάλλω, δώσε λίγο χρόνο γιατί μπορεί όλο αυτό να στο κάνει κάποια εφαρμογή η οποία δεν έχει γίνει optimised για android 10.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την "βλακεία" μου...

Επειδή είχα γράψει ότι εγώ προσωπικά είδα βελτίωση στο κομμάτι της μπαταρίας και χωρίς να θέλω να σε αναιρέσω / προσβάλλω, δώσε λίγο χρόνο γιατί μπορεί όλο αυτό να στο κάνει κάποια εφαρμογή η οποία δεν έχει γίνει optimised για android 10

 

Ελπίζω κι εγώ με την τελική stable να επανέρθει η μπαταρία μου, ίσως να μην έχει κάτσει κάτι καλά, αν και έκανα full reset μετά την 11.0.1.0 και δεν επανέφερα καμιά εφαρμογή από παλιότερο backup. Τις εγκατέστησα από play store. Να πω την αλήθεια, δεν είμαι έτοιμος να το αποχωριστώ ακόμα, δε βρίσκω κάτι τόσο τρομερό σε νεότερα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ θα την πάρει αα μας τα έχουν πρήξει

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε ας αργήσουν ..... Νομίζω ότι η xiaomi με το mi8 έκανε χαζομάρα ... Ήθελε να χτυπήσει τοτε το iphone και το έκανε πολύ καλά με αποτέλεσμα το mi 8 να μη το αλλάζεις εύκολα ...τα έχει όλα .... Ειδικά τώρα που η τιμή είναι χαμηλή ...δεν υπάρχει άλλο κινητό σε αυτή την τιμή να σου προσφέρει τόσα πολλά

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Εγω με τη 10 αρα το κινητό το βλέπω πολύ καλυτερο..ισως στη μπαταρια να χανω λιγο..αλλα δε με νοιάζει κ πολυ.το βαζω ενα δεκάλεπτο στο ταχυφορτιστη οποτε θυμηθω κ ειμαι οκ
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε ας αργήσουν ..... Νομίζω ότι η xiaomi με το mi8 έκανε χαζομάρα ... Ήθελε να χτυπήσει τοτε το iphone και το έκανε πολύ καλά με αποτέλεσμα το mi 8 να μη το αλλάζεις εύκολα ...τα έχει όλα .... Ειδικά τώρα που η τιμή είναι χαμηλή ...δεν υπάρχει άλλο κινητό σε αυτή την τιμή να σου προσφέρει τόσα πολλά

 

Εννοείται δεν υπάρχει σε αυτήν την τιμή άλλο κινητό να έχει τόσα.

Είναι η καλύτερη αγορά που μπορείς να κάνεις.

Εγώ ήδη το τσίμπησα για την κοπέλα μου.

 

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, έχει στο Miui κάνα δυο φακέλους όπως πχ. τα apps και σου βγάζει προτεινόμενα παιχνίδια και καλά...

Είναι 2,3 φάκελοι έτσι. Πώς το αλλάζουμε να μην προτείνει εφαρμογές/παιχνίδια?

Είναι λίγο σαν διαφήμιση...

Φοράει την 11.0.6 και είναι αντιπροσωπείας.

Εμένα πχ. σε παρόμοιο Mix 2s δεν το κάνει.

 

Μήπως παίζει ρόλο η χώρα? Το έχουμε singapure.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδε ο ανιψιός μου με iPhone 6s έπαθε πλάκα σε μια μέρα έφυγε το μηλοφωνο πήρε mi8 και βρήκε την υγεία του

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται δεν υπάρχει σε αυτήν την τιμή άλλο κινητό να έχει τόσα.

Είναι η καλύτερη αγορά που μπορείς να κάνεις.

Εγώ ήδη το τσίμπησα για την κοπέλα μου.

 

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, έχει στο Miui κάνα δυο φακέλους όπως πχ. τα apps και σου βγάζει προτεινόμενα παιχνίδια και καλά...

Είναι 2,3 φάκελοι έτσι. Πώς το αλλάζουμε να μην προτείνει εφαρμογές/παιχνίδια?

Είναι λίγο σαν διαφήμιση...

Φοράει την 11.0.6 και είναι αντιπροσωπείας.

Εμένα πχ. σε παρόμοιο Mix 2s δεν το κάνει.

 

Μήπως παίζει ρόλο η χώρα? Το έχουμε singapure.

 

Ευχαριστώ.

 

Εκεί που είναι το όνομα του φακέλου όταν τον έχεις ανοιχτό,πατάς να το αλλάξεις όνομα και ακριβώς από κάτω έχει την επιλογή για προτεινόμενες εφαρμογές..

Link to comment
Share on other sites

Το mi8 εχει χορταστικη οθοναρα και ειναι πολυ μπροστα σε τεχνολογια απο αλλες πιο γνωστες ναυαρχιδες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !

 

Απο χθες μου παρουσιασε το 1ο θεματακι στον σχεδον ενα χρονο που το εχω ..

 

Το βαζω να φορτισει κ μολις σβηνει η οθονη εμφανιζει στιγμαια το ρολοι της aod κ ξανα-αναβει στην οθονη κλειδωματος.

Αυτο γινοταν συνεχεια κατα την φορτιση ...

 

Λιγο πιο αναλυτικα, συνδεω φορτιστη κ με το που κλεινει η οθονη κ παει να δειξει το ρολοι της aod αναβαει παλι αμεσως στην

οθονη κλειδωματος. Κυκλικα κ σε ιδιους χρονους το κανει συνεχεια.

 

Εχει λιγο καιρο που παρατηρω κ κατι που δεν ειχα δωσει σημασια, βραδυ παντα γιατι δεν ειναι ευκολα ορατο στην aod να φωτιζει στιγμιαια κ στις δυο πλευρες (ακρες) σ ολη την καθετο της οθονης.

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !

 

Απο χθες μου παρουσιασε το 1ο θεματακι στον σχεδον ενα χρονο που το εχω ..

 

Το βαζω να φορτισει κ μολις σβηνει η οθονη εμφανιζει στιγμαια το ρολοι της aod κ ξανα-αναβει στην οθονη κλειδωματος.

Αυτο γινοταν συνεχεια κατα την φορτιση ...

 

Λιγο πιο αναλυτικα, συνδεω φορτιστη κ με το που κλεινει η οθονη κ παει να δειξει το ρολοι της aod αναβαει παλι αμεσως στην

οθονη κλειδωματος. Κυκλικα κ σε ιδιους χρονους το κανει συνεχεια.

 

Εχει λιγο καιρο που παρατηρω κ κατι που δεν ειχα δωσει σημασια, βραδυ παντα γιατι δεν ειναι ευκολα ορατο στην aod να φωτιζει στιγμιαια κ στις δυο πλευρες (ακρες) σ ολη την καθετο της οθονης.

 

Αν έχεις Android 10 αυτό με τις άκρες που λες ότι φωτίζει είναι νέο feature για ειδοποιήσεις.

 

Όσο για το άλλο εγώ θα έκανα ένα ρισταρτ και θα δοκίμαζα και έναν άλλο φορτιστή. Θα φυσούσα και λίγο την υποδοχή

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Android 10 αυτό με τις άκρες που λες ότι φωτίζει είναι νέο feature για ειδοποιήσεις.

 

Όσο για το άλλο εγώ θα έκανα ένα ρισταρτ και θα δοκίμαζα και έναν άλλο φορτιστή. Θα φυσούσα και λίγο την υποδοχή

 

Δεν εχω 10, ειμαι ακομη με 9 ...

 

Δοκιμασα 3 φορτιστες, τα ιδια.:wacko::wacko::wacko:

 

Το μονο πραγμα που πειραξα τις τελευταιες μερες ειναι μια δυνατοτητα της google να μου δειχνει καποιες ειδησεις κατα την φορτιση.

Δεν μ αρεσε το αφαιρεσα σχετικα γρηγορα, απλα οταν ειναι στην φορτιση κ ξεκλειδωνω μου εμφανιζει την αρχικη σελιδα της google.

Aυτο δεν μπορεσα να το αλλαξω ακομα, ειμαι στο ψαξιμο

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω ένα πρόβλημα με την εφαρμογή GREE+ το τελευταίο διάστημα. Ενώ δούλευε μια χαρά για ένα χρόνο ,όσο καιρό έχω δηλαδή την συσκευή ξαφνικά, μετά από κάποιο update μάλλον άρχισε τα τρώει πολύ μπαταρια. Σε εξευτελιστικο βαθμο όμως και χωρίς να την έχω και ανοικτή!!!Δηλαδή πλήρως φορτισμένη συσκευή μέσα σε 3 ώρες η μπαταρία πάει στο 70% και στα στατιστικά της μπαταρία φαίνεται καθαρά ότι είναι από την εφαρμογή GREE+.Δοκίμασα τα παντα εκτός από factory reset. καθαρισμο cache, uninstall και install ξανα, από την διαχείριση της μπαταριας να είναι πάντα κλειστή η εφαρμογή και να μην ανοίγει αυτόματα κτλ αλλά τα ίδια. Το μόνο workaround που δούλεψε προς το παρών ήταν να την κάνω αναγκαστική διακοπή από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Αλλά δεν είναι λύση, γιατί αν ξεχαστείς και δεν το κάνεις.παει η μπαταρία. Σε άλλη συσκευή Samsung όμως δεν το κάνει για αυτό αρχίζω να πιστεύω ότι είναι θέμα του MIUI. Έχει συμβεί σε κανεναν παρόμοιο θέμα με την ίδια η με άλλη εφαρμογή? Είμαι με global 11.0.6.0 PEAMIXM αγορά από you.gr

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...