Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Είμαι κάτοχος του mi8 και έχω MIUI version την MIUI 10 Global 9.6.27 Beta και δεν μου έχει ερθει καποια ενημερωση για να μεταβώ στην MIUI 11 μπορει να βοηθήσει κάποιος πως θα κανω χειροκίνητα το update ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας,

Είμαι κάτοχος του mi8 και έχω MIUI version την MIUI 10 Global 9.6.27 Beta και δεν μου έχει ερθει καποια ενημερωση για να μεταβώ στην MIUI 11 μπορει να βοηθήσει κάποιος πως θα κανω χειροκίνητα το update ?

 

Μπαίνεις εδώ τώρα...

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1700346

Κατεβάζεις την πρώτη Rom που είναι για το δικό σου.....

Μόλις κατέβει πας ρυθμίσεις/ Σχετικά με το τηλέφωνο/ Ενημέρωση συστήματος/ πάνω δεξιά έχει τρεις τελίτσες.... πατάς πάνω...δες αν υπάρχει η επιλογή ..... Επιλογή πακέτου ενημέρωσης.... πατάς πάνω και ψάχνεις να βρεις που έχεις αποθηκεύσει το αρχείο που κατέβασες πιο πριν και το επιλέγεις.... αν δεν υπάρχει η επιλογή.....

Πάτησε 10 φορές επάνω στο μεγάλο 10 για να σου εμφανίσει την επιλογή, πατάς πάνω και ψάχνεις να βρεις που έχεις αποθηκεύσει το αρχείο που κατέβασες πιο πριν και το επιλέγεις, το τρέχεις μέσω updater....λογικά θα περάσει όπως πέρασα κι εγώ στο δικό μου από Dev σε Stable.....

Ελπίζω να σε βοήθησα και να τα καταφέρεις, αλλιώς θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader και πρέπει να περάσεις Rom stable.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα πιστεύετε ότι έχει αντίπαλο σε κάμερα με χαμηλό φωτισμό, βράδυ; Μιλάω για gcam. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το pixel 2 xl μεταχειρισμένο αλλά για το pixel με κολλάει το Black crush που διαβάζω.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πολύ φιγούρα παρά ουσία τo aod...υπάρχει κάποια λύση για σωστές ειδοποιήσεις?έλεος ...τοσες αναβαθμίσεις και ακόμα το πρόβλημα παραμένει με το miui ακόμα και στην 11...με custom miui.eu είναι καλύτερα τα πράγματα με τα notifications?

 

.

Με το MIUI 11 οι ειδοποιήσεις viber καί όλων των εφαρμογών εμφανίζονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ξαναβάζω γιατι χρειάζομαι βοήθεια.. προχθες για πρωτη φορα εβαλα δεύτερη σιμ που ειχε 1 γιγα ,,την ειδε το τηλεφωνο και ανοιξα τα ντατα στην νεα σιμ ολα καλα...πλησιαζη να τελειωση το 1 γιγα και προσπαθω να κλεισω τα ντατα στην νεα σιμ και να χρησιμοποιει τα ντατα τις παλιας σιμ που εχω 2 γιγα αλλα δεν το καταφέρνω,, συνεχίζει να χρησιμοποιεί τα ντατα τις νεας σιμ που κοντευουν να τελειωσουν και φοβαμαι οτι θα αρχιση να τρωει χρηματα απο την καρτα θελω τα φωτα σας ευχαρστω
Link to comment
Share on other sites

Με το MIUI 11 οι ειδοποιήσεις viber καί όλων των εφαρμογών εμφανίζονται κανονικά.

 

Για την Always on display και τις ειδοποιήσεις μιλάμε φίλε μου.... Ωπ συγγνώμη τώρα είδα ότι ρωτούσε το παιδί και για το notifications.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ξαναβάζω γιατι χρειάζομαι βοήθεια.. προχθες για πρωτη φορα εβαλα δεύτερη σιμ που ειχε 1 γιγα ,,την ειδε το τηλεφωνο και ανοιξα τα ντατα στην νεα σιμ ολα καλα...πλησιαζη να τελειωση το 1 γιγα και προσπαθω να κλεισω τα ντατα στην νεα σιμ και να χρησιμοποιει τα ντατα τις παλιας σιμ που εχω 2 γιγα αλλα δεν το καταφέρνω,, συνεχίζει να χρησιμοποιεί τα ντατα τις νεας σιμ που κοντευουν να τελειωσουν και φοβαμαι οτι θα αρχιση να τρωει χρηματα απο την καρτα θελω τα φωτα σας ευχαρστω
Ρυθμίσεις>κάρτες sim & κινητά δίκτυα> κάτω κάτω επιλέγεις την sim που θα έχει για data

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>κάρτες sim & κινητά δίκτυα> κάτω κάτω επιλέγεις την sim που θα έχει για data

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδώ είσαι :

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Είμαι κάτοχος του mi8 και έχω MIUI version την MIUI 10 Global 9.6.27 Beta και δεν μου έχει ερθει καποια ενημερωση για να μεταβώ στην MIUI 11 μπορει να βοηθήσει κάποιος πως θα κανω χειροκίνητα το update ?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=xyz.izadi.downmi

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>κάρτες sim & κινητά δίκτυα> κάτω κάτω επιλέγεις την sim που θα έχει για data

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστω φιλε το εχω κανει οπως λες αλλα επιδη και οι δυο σιμ εχουν ντατα και ομηλια πως προσπαθω να κλεισω τα ντατα απο την Νο 1 και να δουλευω της Νο 2

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ είσαι :

 

ευχαριστω φιλε οπως εγραψα και στον αλλο φιλο το εχω κανει οπως λες αλλα επιδη και οι δυο σιμ εχουν ντατα και ομηλια πως προσπαθω να κλεισω τα ντατα απο την Νο 1 και να δουλευω της Νο 2

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε το εχω κανει οπως λες αλλα επιδη και οι δυο σιμ εχουν ντατα και ομηλια πως προσπαθω να κλεισω τα ντατα απο την Νο 1 και να δουλευω της Νο 2

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

ευχαριστω φιλε οπως εγραψα και στον αλλο φιλο το εχω κανει οπως λες αλλα επιδη και οι δυο σιμ εχουν ντατα και ομηλια πως προσπαθω να κλεισω τα ντατα απο την Νο 1 και να δουλευω της Νο 2

Μα με τον τροπο που σου είπαμε αυτό κάνεις κλείνεις την μία και έχεις ανοικτή την άλλη.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε το εχω κανει οπως λες αλλα επιδη και οι δυο σιμ εχουν ντατα και ομηλια πως προσπαθω να κλεισω τα ντατα απο την Νο 1 και να δουλευω της Νο 2

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ευχαριστω φιλε οπως εγραψα και στον αλλο φιλο το εχω κανει οπως λες αλλα επιδη και οι δυο σιμ εχουν ντατα και ομηλια πως προσπαθω να κλεισω τα ντατα απο την Νο 1 και να δουλευω της Νο 2

 

Την μια την ορίζεις ως ομιλία και μυνήματα την άλλη την ορίζεις ως ίντερνετ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Την μια την ορίζεις ως ομιλία και μυνήματα την άλλη την ορίζεις ως ίντερνετ.
οκ παιδια το καταλαβα το πέτυχα σας

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα πιστεύετε ότι έχει αντίπαλο σε κάμερα με χαμηλό φωτισμό, βράδυ; Μιλάω για gcam. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το pixel 2 xl μεταχειρισμένο αλλά για το pixel με κολλάει το Black crush που διαβάζω.

 

Και εγώ το σκεφτόμουν το Pixel 2 XL αλλά κάτι ο κατώτερος επεξεργαστής, κάτι τα θεματάκια με την οθόνη του προτίμησα το Mi 8 και δεν το έχω μετανοιώσει, αν εξαιρέσεις την μπαταρία είναι τέλειο τηλέφωνο. Είμαι δε πολύ ευχαριστημένος με την κάμερα του το βράδυ με gcam και nightmode, αμφιβάλλω αν το Pixel 2 XL θα προσφέρει κάτι αισθητά καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις εδώ τώρα...

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1700346

Κατεβάζεις την πρώτη Rom που είναι για το δικό σου.....

Μόλις κατέβει πας ρυθμίσεις/ Σχετικά με το τηλέφωνο/ Ενημέρωση συστήματος/ πάνω δεξιά έχει τρεις τελίτσες.... πατάς πάνω...δες αν υπάρχει η επιλογή ..... Επιλογή πακέτου ενημέρωσης.... πατάς πάνω και ψάχνεις να βρεις που έχεις αποθηκεύσει το αρχείο που κατέβασες πιο πριν και το επιλέγεις.... αν δεν υπάρχει η επιλογή.....

Πάτησε 10 φορές επάνω στο μεγάλο 10 για να σου εμφανίσει την επιλογή, πατάς πάνω και ψάχνεις να βρεις που έχεις αποθηκεύσει το αρχείο που κατέβασες πιο πριν και το επιλέγεις, το τρέχεις μέσω updater....λογικά θα περάσει όπως πέρασα κι εγώ στο δικό μου από Dev σε Stable.....

Ελπίζω να σε βοήθησα και να τα καταφέρεις, αλλιώς θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader και πρέπει να περάσεις Rom stable.

 

Σε ευχαριστώ πολυ φίλε ακολούθησα τις οδηγίες σου και τώρα έχω MIUI11 !!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ φίλε ακολούθησα τις οδηγίες σου και τώρα έχω MIUI11 !!

 

Χαίρομαι φίλε μου που βοήθησα, σου είπα ειδάλλως θα έπρεπε να ξεκλειδώσουμε bootloader για να γυρίσουμε σε σταθερή.... τουλάχιστον η Xiaomi με αυτή την έκδοση μας γλίτωσε εμάς από αυτή τη ταλαιπωρία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις εδώ τώρα...

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1700346

Κατεβάζεις την πρώτη Rom που είναι για το δικό σου.....

Μόλις κατέβει πας ρυθμίσεις/ Σχετικά με το τηλέφωνο/ Ενημέρωση συστήματος/ πάνω δεξιά έχει τρεις τελίτσες.... πατάς πάνω...δες αν υπάρχει η επιλογή ..... Επιλογή πακέτου ενημέρωσης.... πατάς πάνω και ψάχνεις να βρεις που έχεις αποθηκεύσει το αρχείο που κατέβασες πιο πριν και το επιλέγεις.... αν δεν υπάρχει η επιλογή.....

Πάτησε 10 φορές επάνω στο μεγάλο 10 για να σου εμφανίσει την επιλογή, πατάς πάνω και ψάχνεις να βρεις που έχεις αποθηκεύσει το αρχείο που κατέβασες πιο πριν και το επιλέγεις, το τρέχεις μέσω updater....λογικά θα περάσει όπως πέρασα κι εγώ στο δικό μου από Dev σε Stable.....

Ελπίζω να σε βοήθησα και να τα καταφέρεις, αλλιώς θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader και πρέπει να περάσεις Rom stable.

 

Φιλε Duc βρίσκομαι και εγω στην ιδια περίπτωση με εσενα. Ειμαι στην τελευταία dev και σκέφτομαι αν αξίζει να γυρίσω στην τελευταια stable ωστε να εχω αναβαθμίσεις MIUI και Android (σε εφαρμογες stock περιβάλλον κτλ εχω και τωρα). Η αληθεια ειναι οτι σε ολα τα κινητά τα προβλήματα ξεκινούσαν μετα απο αρκετες αναβαθμίσεις. Πχ εχω ενα της δουλειας galaxy s7 edge και εκει που το κινητο ηταν σφαιρα εχει αρχίσει να μου κάνει λαγκ σε διαφορα σιγα σιγα μετα τις πολλες αναβαθμίσεις. Κι εχω κι αλλα παραδειγματα πολλά. Απο την στιγμη που η τελευταια dev δουλεύει πολυ καλα ηταν απο τις καλυτερες rom εσυ που γυρισες σε stable θεωρεις αξιζει τον κοπο? Εχει πραγματα που αυτη την στιγμη χανω? Ειδες διαφορα και δεν λεω μονο το interfaces λεω ουσιαστικές διαφορες. Υπαρχουν και πραγματα που λειτουργουσαν καλυτερα πριν πχ διαχείριση μπαταριας,gps συνδεσιμοτητα ανταποκριση οθονης κτλ λειτουργουν σωστά? Αν μπορεις θα ηθελα την γνωμη σου

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Duc βρίσκομαι και εγω στην ιδια περίπτωση με εσενα. Ειμαι στην τελευταία dev και σκέφτομαι αν αξίζει να γυρίσω στην τελευταια stable ωστε να εχω αναβαθμίσεις MIUI και Android (σε εφαρμογες stock περιβάλλον κτλ εχω και τωρα). Η αληθεια ειναι οτι σε ολα τα κινητά τα προβλήματα ξεκινούσαν μετα απο αρκετες αναβαθμίσεις. Πχ εχω ενα της δουλειας galaxy s7 edge και εκει που το κινητο ηταν σφαιρα εχει αρχίσει να μου κάνει λαγκ σε διαφορα σιγα σιγα μετα τις πολλες αναβαθμίσεις. Κι εχω κι αλλα παραδειγματα πολλά. Απο την στιγμη που η τελευταια dev δουλεύει πολυ καλα ηταν απο τις καλυτερες rom εσυ που γυρισες σε stable θεωρεις αξιζει τον κοπο? Εχει πραγματα που αυτη την στιγμη χανω? Ειδες διαφορα και δεν λεω μονο το interfaces λεω ουσιαστικές διαφορες. Υπαρχουν και πραγματα που λειτουργουσαν καλυτερα πριν πχ διαχείριση μπαταριας,gps συνδεσιμοτητα ανταποκριση οθονης κτλ λειτουργουν σωστά? Αν μπορεις θα ηθελα την γνωμη σου

 

Καλημέρα φίλε μου, να σου πω τη καθαρή αλήθεια ούτε εγώ σκόπευα να μεταβώ στο miui 11, το έκανα μόνο και μόνο για τον λόγο ευκολίας στη μετάβαση από Dev σε Stable και τν δυνατότητα που μου έδωσε η Xiaomi με την τελευταία rom, βλέπεις η προϋπόθεση να κάνεις αυτήν τη μετάβαση ήταν να ξεκλειδώσει ο bootloader να περαστεί custom rom και μετά να περάσεις σε stable. Ακούγοντας λοιπόν όλα αυτά και μη θέλοντας να μπλέξω αποφάσισα να ψαχτώ και να δω μήπως και η μαμά xiaomi πρόβλεψε με κάποιο τρόπο να αποφύγω όλη αυτή τη ταλαιπωρία, δοκιμάζοντας διάφορες rom δεν κατάφερα να κάνω τη μετάβαση, τελικά στη τελευταία rom που ανέβασαν υπήρχε αυτή η δυνατότητα, μόνο για αυτό το λόγο άλλαξα.

Τώρα όσον αφορά τις διαφορές που είδα, καμία διαφορά φίλε μου, η μόνη ουσιαστική διαφορά και με εξέπληξε ευχάριστα είναι η διάρκεια της μπαταρίας η οποία αυξήθηκε αισθητά, τόσο που με "ανάγκασε" να έχω συνέχεια τα δεδομένα ανοιχτά χωρίς να υπάρχει αισθητή πτώση της μπαταρίας. Αισθητά πιο άμεσο και το δακτυλικό αποτύπωμα στην οθόνη, πλέον ακαριαία ξεκλειδώνει.

Νομίζω πως δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα μετά τουλάχιστον μια εβδομάδα που τν δουλεύω, σίγουρα υπάρχει εμφανής βελτίωση σε όλα....

Γνώμη μου να προχωρήσεις και να κάνεις την μετάβαση σε σταθερή μιας και η rom που έχουν ανεβάσει σε αφήνει πλέον να το κάνεις αυτό... νομίζω είναι η καλύτερη σου επιλογή, όσον αφορά το στήσιμο δεν μου πήρε μαζί με το Hard reset περί την μισή ώρα μιας και έκανα restore το back up από την Xiaomi.

Ελπίζω να βοήθησα....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/miblog.co/xiaomi-mi8-google-camera/amp/

 

Εγώ από εδώ τις κατεβάζω .έχει βγει και η 7 αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα. Αν την έχει περάσει κάποιος ας πει.Root δεν θέλει όχι.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα δεν με αφήνει να την περάσω. Να βγάλω πρώτα την προηγούμενη; προσπαθώ από πάνω της.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλη τη παρέα, μου ήρθε η ενημέρωση της MIUI 11 κανονικά, την έκανα και από τότε εγώ βλέπω μεγαλύτερη κατανάλωση της μπαταρίας. Δεν είχα ξεκλειδώσει bootloader και είχα την προηγούμενη stable κανονικά. Πως μπορώ να διαχειριστώ τις εφαρμογές να μην δουλεύουν στο παρασκήνιο, μήπως φταίει αυτό? Εχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα?
HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με αφήνει να την περάσω. Να βγάλω πρώτα την προηγούμενη; προσπαθώ από πάνω της.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Ναι για να περάσει η 7 πρέπει να έχεις διαγράψει την προηγούμενη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...