Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πώς γίνονται αναβάθμιση τα θέματα ???στην εφαρμογή themes σε όσα πάω να κατεβάσω μου βγάζουν ότι δεν είναι συμβατά με την έκδοση 11...
θα τα αναβαθμίσουν αυτοί που τα φτιάχνουν αλλά υποθέτω θα περάσει καιρός..

αλλά τελικά το μεγαλύτερο πρόβλημα δημιουργήθηκε στην κάμερα. ευτυχώς έχω και την κάμερα της Google, αλλιώς θα το είχα πετάξει στα σκουπίδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα τα αναβαθμίσουν αυτοί που τα φτιάχνουν αλλά υποθέτω θα περάσει καιρός..

αλλά τελικά το μεγαλύτερο πρόβλημα δημιουργήθηκε στην κάμερα. ευτυχώς έχω και την κάμερα της Google, αλλιώς θα το είχα πετάξει στα σκουπίδια.

 

Δεν εχω δοκιμασει να βγαλω φωτογραφια προσωπο σε δυσκολες συνθηκες, αλλα μηπως κατι δεν εκατσε καλα στην αναβαθμιση και θελει επαναφορα? Εννοω δηλαδη το εχουν και αλλοι αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει να βγαλω φωτογραφια προσωπο σε δυσκολες συνθηκες, αλλα μηπως κατι δεν εκατσε καλα στην αναβαθμιση και θελει επαναφορα? Εννοω δηλαδη το εχουν και αλλοι αυτο το προβλημα?
γιαυτό έγραψα και ανέφερα το πρόβλημα. δοκίμασε μια φωτογραφία με την πίσω κάμερα με αναμμένο το φως και δες την ποιότητα αν είναι χάλια, και τα πρόσωπα αν βγαίνουν σκοτεινά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μια χαρά μου φαίνεται ...... Τελικά είναι όμορφο ... Έφτιαξαν πολλά ... Μονο τα εικονίδια να διορθώσουν ως μέγεθος .... κατά τα άλλα σφαίρα πάει

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ολοι εμείς με την Beta πρέπει να πάμε σε Stable λογικά και μετά να αναβαθμίσουμε...

 

Κοίτα και εγω με beta ειμαι και ειχα στραβωσει με την xiaomi που μας πεταξε ετσι ενα τερμα οι αναναθμισεις και κοψτε το λαιμο σας..αλλα σκεφτηκα αν δεν διαβασω κατι φοβερο ωστε να ζηλεψω δεν βλεπω τον λογω να περασω stable .. αν το καλοσκεφτεις ολα τα κινητα μετα απο καποια χρονια μπορει να λειτουργουν αψογα ha4dware και λογω αναβαθμίσεων τα αλλάζουμε με τα κολληματα που τρωνε.. θα μεινω έτσι οσο μπορω λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ολοι εμείς με την Beta πρέπει να πάμε σε Stable λογικά και μετά να αναβαθμίσουμε...

 

Παρόλα αυτά δεν αποκλείεται να μας ερθει εμας αργοτερα

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα με global από infoquest. Άντε να δούμε αν θα πάρει και android 10 κάποια στιγμή. Ξενέρωσα λίγο γιατί περίμενα να το πάρει με το MIUI 11 update

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει που κανένας δεν ανέφερε ότι με την 11 επιτέλους έχουμε notifications στο notch τα οποία δεν εξαφανίζονται... Μόλις 2 χρόνια τους πήρε στην ΧΙΑΟΜΙ για να το φτιάξουνε :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει που κανένας δεν ανέφερε ότι με την 11 επιτέλους έχουμε notifications στο notch τα οποία δεν εξαφανίζονται... Μόλις 2 χρόνια τους πήρε στην ΧΙΑΟΜΙ για να το φτιάξουνε :lol:

Υπαρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνεις ?εγώ το βλέπω όπως και πριν ,χωρίς ειδοποιήσεις δλδ στο notch...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ηχογράφηση έχει τελικά ... Ρυθμίσεις .. ρυθμίσεις εφαρμογών .... Ρυθμίσεις κλήσεων .. ηχογράφηση όλων των κλήσεων .....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιλέγεις κιόλας όλες η συγκεκριμένες !!!!! Πολύ καλά κρυμμένο !!!! Μπράβο οι Κινέζοι

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/NJdhxV-Qkus. Ωραίο είναι τελικά φυσικά με poco launcher

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση η ωρα στην AOD μετακινειται σε ολο το ευρος της οθονης. Υπαρχει ρυθμιση να το επαναφερουμε οπως ηταν πριν που μετακινουταν πολυ λιγοτερο?
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους όταν σέρνεις από κάτω στο φουλ σκριν έχει να απενεργοποιήσεις το άνοιγμα του στοκ browser!

 

Επίσης παρατήρησα όταν σέρνεις γρήγορα από δεξιά προς τα αριστερά και φτάσεις στην αρχική οθόνη μετά δεν πάει με τη μία στην οθόνη που έχει το miui με το ζόρι, θέλει έξτρα σύρσιμο

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνεις ?εγώ το βλέπω όπως και πριν ,χωρίς ειδοποιήσεις δλδ στο notch...

Πηγαίνεις στο menu: "Προβολή", στη συνέχεια "Εγκοπή&γραμμής κατάστασης" και ενεργοποιείς τον διακόπτη: "Εμφάνιση εικονιδίών για εισερχόμενες ειδοποιήσεις".

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσοι κάνατε την αναβάθμιση και είστε οκ με την κάμερα κάνατε εργοστασιακή επαναγορά?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στο menu: "Προβολή", στη συνέχεια "Εγκοπή&γραμμής κατάστασης" και ενεργοποιείς τον διακόπτη: "Εμφάνιση εικονιδίών για εισερχόμενες ειδοποιήσεις".
Περίμενα αυτήν την επιλογή σχεδόν 1 χρόνο. Επιτέλους!!

 

Στάλθηκε από το SM-T710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα , έχτες το πήρα μου έκανε κατευθείαν την αναβάθμιση αλλά μου φαίνονταν αργό , μετά το mi a2 με havoc να είχα, έτσι ξεκλειδωσα bootloader και πέρασα την havoc αλλα δεν μου πέρναγε τα gapps έτσι πήγα στην eu που φαίνεται πιο γρήγορη .

Καμία πρόταση για rom ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σε όσους αρέσουν οι αριθμοί παρακάτω παραθέτω ένα antutu benchmark που μόλις έκανα.Να σημειώσω ότι όταν αγόρασα το κινητό ,τον περασμένο ιουλιο του 2019 το αντίστοιχο σκορ ήταν 290000.Τωρα με περισσότερες από 80 εφαρμογές φορτωμένο ,και ταυτόχρονα με το benchmark test να τρέχουν πολλές εφαρμογές στο παρασκήνιο ,πως γίνεται να έβγαλε παραπάνω σκορ δεν το καταλαβαίνω...Υπάρχει περίπτωση να έκανε τη διαφορά το miui 11???https://ibb.co/HgBfwHP
Link to comment
Share on other sites

Και σε διπλανό φόρουμ έγινε κάτι αντίστοιχο με ένα mi9 λογικά θα φταίει το ίδιο τέστ που δεν θα πήρε update
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σε όσους αρέσουν οι αριθμοί παρακάτω παραθέτω ένα antutu benchmark που μόλις έκανα.Να σημειώσω ότι όταν αγόρασα το κινητό ,τον περασμένο ιουλιο του 2019 το αντίστοιχο σκορ ήταν 290000.Τωρα με περισσότερες από 80 εφαρμογές φορτωμένο ,και ταυτόχρονα με το benchmark test να τρέχουν πολλές εφαρμογές στο παρασκήνιο ,πως γίνεται να έβγαλε παραπάνω σκορ δεν το καταλαβαίνω...Υπάρχει περίπτωση να έκανε τη διαφορά το miui 11???https://ibb.co/HgBfwHP

 

Άλλαξε τρόπο υπολογισμού το antutu. Δεν ευθύνεται το miui 11.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...