Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου στο κοντά θα πάρουμε και android q έτσι δεν είναι; Ξέρεις μήπως κάποιος περισσότερα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίδες αν ρίξετε το κινητο σε μαλακή επιφανεια κανει και σε εσας εναν ήχο ή εχω ενεργοποιήσει τιποτα;
Link to comment
Share on other sites

φυσιολογικό.. στο περπάτημα παίρνει δεδομένα από το εσωτερικό του αισθητήρα που καταλαβαίνει τα βήματα

 

λειτουργεί όπως ενα miband για παράδειγμα

. συο. ποδήλατο δεν. μπορεί όπως και οποίοδηππτε band την κίνηση και χρησιμοποιεί το gps.. τα data που λες είναι άσχετα

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

 

Ελα ομως που τελικα ουτε με GPS μου καταγραφει την διαδρομη με το ποδηλατο. Η μαλλον την καταγραφει 1 στις 10. Μονο μια φορα την κατεγραψε σωστα οταν ξεκινησα εγω activity για ποδηλατο.

Link to comment
Share on other sites

Με το strava εχω καταγράψει διαδρομή πολλών χιλιομέτρων..αρκει να εχεις κλειδωμένη την εφαρμογή στη μνήμη

 

Λεμε για διαφορετικα παραγματα. Δεν αναφερομαι σε τριτες εφαρμογες που συγχρονιζουν στο google fit. Αλλα για το ιδιο το fit και την λειτουργια της αυτοματης καταγραφης των δραστηριοτητων σου αναγνωριζοντας το τι κανεις καθε φορα. Χωρις να ξεκινας εσυ καθε φορα την αντιστοιχη δραστηριοτητα η να χρησιμοποιεις αλλη εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει ένα ωραίο πακετο εικονιδίων των εφαρμογών και ενώ με τον launcher της συσκευής φαίνονται κανονικά, με τον nova launcher δεν τα εμφανίζει.

Υπάρχει λύση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως ακομα και σημερα πουλαει το κινητο βλεπω.Ποιο χρωμα ειναι καλυτερο?Μαυρο,ασπρο η μπλε?
Link to comment
Share on other sites

Παντως ακομα και σημερα πουλαει το κινητο βλεπω.Ποιο χρωμα ειναι καλυτερο?Μαυρο,ασπρο η μπλε?
χωρίς θήκη το μπλε. με θήκη όλα ίδια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως ακομα και σημερα πουλαει το κινητο βλεπω.Ποιο χρωμα ειναι καλυτερο?Μαυρο,ασπρο η μπλε?
Το μπλε με διαφορα.και με τη διάφανη θήκη που έχει μέσα τη φοράς και το χαζεύεις

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και λίγο καιρό στο mi 8 αντιμετωπίζω προβλήματα με το gps. Οποιαδήποτε εφαρμογή κι αν τρέξω τύπου Google maps δεν λειτουργεί σωστά. Οι διαδρομές και οι οδηγίες είναι εντελώς λάθος ενώ και ο εντοπισμός της θέσης μου όσο κινούμαι είναι πολύ αργός. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και λίγο καιρό στο mi 8 αντιμετωπίζω προβλήματα με το gps. Οποιαδήποτε εφαρμογή κι αν τρέξω τύπου Google maps δεν λειτουργεί σωστά. Οι διαδρομές και οι οδηγίες είναι εντελώς λάθος ενώ και ο εντοπισμός της θέσης μου όσο κινούμαι είναι πολύ αργός. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως θέλει καλιμπραρισμα η πυξίδα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου ήρθε η 10.3.4.0 security Ιουλίου κυρίως και έβαλαν το dc dimming
Τι ακριβώς κάνει το dc dimming?δεν κατάλαινω την επεξηγηση που γράφει στις ρυθμίσεις....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος να σου πω. Είχα διαβάσει ότι είναι για να μειώσουν τους πονοκεφάλους και την κούραση στα μάτια αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτείνετε κάποιον εφεδρικό φορτιστή για το κινητό μας;
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει σε προσφορά από το Gearbest έναν GoComma QC 3.0 με €3. Τεφαρίκι, αυτόν έχω πάρει στις διακοπές για να μη ρισκάρω τον "μαμά".

 

https://m.gearbest.com/chargers-cables/pp_946475.html?wid=1433363

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έχουν κάνει με την 10.3.4 αλλά το κινητό έχει τεράστια διαφορά στην αυτονομία. Τέτοια νούμερα δεν είχα ποτέ. 4 ώρες οθόνη και είμαι στο 50%
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έχουν κάνει με την 10.3.4 αλλά το κινητό έχει τεράστια διαφορά στην αυτονομία. Τέτοια νούμερα δεν είχα ποτέ. 4 ώρες οθόνη και είμαι στο 50%
Στην πρώτη φόρτιση το παρατήρησα και εγώ αυτό.απο την επόμενη και μετά γύρισα σε αυτά που είχα μέχρι τώρα.Δηλαδη γύρω στις 4.30 ώρες sot. Εν τω μεταξύ έχω ακούσει πολλούς ότι πετυχαίνουν 6 και 7 ώρες sot στο mi8 .πως το καταφέρνετε αλήθεια;δε μπορώ να καταλάβω.εγω πάντα γύρω στις 4.30 ααααντε 5 ώρες στην καλύτερη

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη φόρτιση το παρατήρησα και εγώ αυτό.απο την επόμενη και μετά γύρισα σε αυτά που είχα μέχρι τώρα.Δηλαδη γύρω στις 4.30 ώρες sot. Εν τω μεταξύ έχω ακούσει πολλούς ότι πετυχαίνουν 6 και 7 ώρες sot στο mi8 .πως το καταφέρνετε αλήθεια;δε μπορώ να καταλάβω.εγω πάντα γύρω στις 4.30 ααααντε 5 ώρες στην καλύτερη

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιζει τεραστιο ρολο η ποιοτητα του σηματος που εχεις στις περιοχες που κινεισαι. Αν το σημα σου ειναι κακο, this is the end. Δεν μπορεις να κανεις τιποτα απολυτως.

 

Γι'αυτο υπαρχουν τετοιες μεγαλες διαφορες.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Παιζει τεραστιο ρολο η ποιοτητα του σηματος που εχεις στις περιοχες που κινεισαι. Αν το σημα σου ειναι κακο, this is the end. Δεν μπορεις να κανεις τιποτα απολυτως.

 

Γι'αυτο υπαρχουν τετοιες μεγαλες διαφορες.

Το γνωρίζω αυτό.αλλα σκέψου ότι στο σπίτι μου πχ που το σήμα δεν είναι καλό ,βάζω το κινητό σε λειτουργία πτήσης αφού έχω ενεργό το vowifi.αλλα και πάλι με τη μπαταρία δεν έχω δει τρελή διάφορα.... βέβαια δεν έχω πειράξει στις ρυθμίσεις διάφορες επιλογές για εξοικονόμηση που έχω μάθει ότι βοηθάνε σημαντικα...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβαθμιση οταν βγαζω νυχτερινη φωτο η αργο βιντεο σαν να κολλαει το κλειστρο...Το κανει και σε εσας;Πριν γυριζε γυρω γυρω το κλειστρο.
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβαθμιση οταν βγαζω νυχτερινη φωτο η αργο βιντεο σαν να κολλαει το κλειστρο...Το κανει και σε εσας;Πριν γυριζε γυρω γυρω το κλειστρο.

 

Ναι φίλε μου ,το παρατήρησα και εγώ αυτό ...Ειδικά στο slow motion video το κλείστρο γυρίσει γύρω γύρω χωρίς ωστόσο να σταματάει ..δλδ πρέπει να βγεις από την εφαρμογή και να ξαναμπείς ...πριν δεν το έκανε...Για νυχτερινή φωτο δεν γνωρίζω μια και χρησιμοποιώ gcam.Λογικα είναι κάποιο bug το οποίο θα διορθωθεί σε επόμενη ενημέρωση ...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως ξεκουμπιζεται τουτο εδώ;

Από χτες το βγάζει μονίμως c652982f9dc5f8c77a95e183369ac52a.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως ξεκουμπιζεται τουτο εδώ;

Από χτες το βγάζει μονίμως c652982f9dc5f8c77a95e183369ac52a.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον έχεις αφήσει ανοιχτή την ασύρματη προβολή. Πήγαινε στις ρυθμίσεις ύστερα στο περισσότερα και απενεργοποίησε την

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...