Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι μιάμιση ώρα κάνει, θα δεις ένα 60% ανεβαίνει γρήγορα και μετά για να πιάσει το 100% θέλει πολύ χρόνο, πχ από το 90% έως 100% θέλει τουλάχιστον μισή ώρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχω μια ερώτηση που απευθύνεται σε γνώστες μόνο , μιας και εγώ που ανήκω σε lite κατηγορία δεν ξέρω που πάνε τα πέντε.

Αυτές οι λέξεις που χρησιμοποιείτε dev , stable κλπ κλπ τι ακριβώς είναι ολα αυτά;

Και οκ εσείς ξέρετε , μου λέτε γιατί φαντάζομαι πειράζετε τα κινητά , τι κερδίζετε;

Τι περισσότερο προσφέρει όλο αυτό που κάνετε , σε σχέση με εμένα που το εχω εντελώς νορμαλ, και ούτε επιλογές προγραμματιστή δεν εχω ενεργοποιήσει μιας και η συσκευή πετάει στην κυριολεξία.

Απλό ενδιαφέρον και μόνο παίδες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω μια ερώτηση που απευθύνεται σε γνώστες μόνο , μιας και εγώ που ανήκω σε lite κατηγορία δεν ξέρω που πάνε τα πέντε.

Αυτές οι λέξεις που χρησιμοποιείτε dev , stable κλπ κλπ τι ακριβώς είναι ολα αυτά;

Και οκ εσείς ξέρετε , μου λέτε γιατί φαντάζομαι πειράζετε τα κινητά , τι κερδίζετε;

Τι περισσότερο προσφέρει όλο αυτό που κάνετε , σε σχέση με εμένα που το εχω εντελώς νορμαλ, και ούτε επιλογές προγραμματιστή δεν εχω ενεργοποιήσει μιας και η συσκευή πετάει στην κυριολεξία.

Απλό ενδιαφέρον και μόνο παίδες, μιας και παρακολουθώ και διαβάζω και δεν καταλαβαίνω την τυφλά μου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερώτηση που απευθύνεται σε γνώστες μόνο , μιας και εγώ που ανήκω σε lite κατηγορία δεν ξέρω που πάνε τα πέντε.

Αυτές οι λέξεις που χρησιμοποιείτε dev , stable κλπ κλπ τι ακριβώς είναι ολα αυτά;

Και οκ εσείς ξέρετε , μου λέτε γιατί φαντάζομαι πειράζετε τα κινητά , τι κερδίζετε;

Τι περισσότερο προσφέρει όλο αυτό που κάνετε , σε σχέση με εμένα που το εχω εντελώς νορμαλ, και ούτε επιλογές προγραμματιστή δεν εχω ενεργοποιήσει μιας και η συσκευή πετάει στην κυριολεξία.

Απλό ενδιαφέρον και μόνο παίδες.

 

Η Xiaomi σχεδόν σε όλα τα τηλέφωνα της τα υποστηρίζει με δύο εκδόσεις..

1. Την Developer που ουσιαστικά σου δίνει κάποια χαρακτηριστικά (futures), πιο πριν από την έκδοση που έχει όταν πρωτοβγήκε το τηλέφωνο. Είναι όμως σε δοκιμαστική έκδοση και μπορεί το λειτουργικό να έχει προβλήματα.

 

2. Την Stable που είναι η βασική και είναι η σταθερή όπως λέγεται....

 

Η διαφορά όπως είπα είναι σε κάποια χαρακτηριστικά που έχουν παραπάνω οι Developer εκδόσεις....

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα ένα fm transmiter για το αυτοκίνητο και δεν μπορώ να το συνδέσω με το MI 8. Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα με το bluetooth;
Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update 10.2.3 σε κάθε επανεκκίνηση μου ζητάει να διαλέξω τον default launcher (έχω επίσης και τον Microsoft), παρόλο που πατάω να θυμάται την επιλογή. Πριν δεν είχε τέτοια θέματα. Εσείς;

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update 10.2.3 σε κάθε επανεκκίνηση μου ζητάει να διαλέξω τον default launcher (έχω επίσης και τον Microsoft), παρόλο που πατάω να θυμάται την επιλογή. Πριν δεν είχε τέτοια θέματα. Εσείς;

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Εμένα μια χαρά έρχονται αδελφέ..

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω αν θα πάρει το Mi 8 την αναβάθμιση σε Android Q (όταν θα βγει με το καλό) αλλά δεν βρίσκω κάτι. Επειδή μάλλον δεν έχει επιβεβαιωθεί και επίσημα φαντάζομαι. Θα είναι κρίμα όμως αν δεν την πάρει. Αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα ας μας πει.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω αν θα πάρει το Mi 8 την αναβάθμιση σε Android Q (όταν θα βγει με το καλό) αλλά δεν βρίσκω κάτι. Επειδή μάλλον δεν έχει επιβεβαιωθεί και επίσημα φαντάζομαι. Θα είναι κρίμα όμως αν δεν την πάρει. Αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα ας μας πει.
99% θα την πάρει. Είναι αρκετά φρέσκια συσκευή ακόμη

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά το τελευταίο update το mi8 Pro Transparent 8/128 δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το mi9 άψογο και γρήγορο. Πρέπει όμως να το αποχωριστώ έχω αναβάθμιση και πάω για άλλο.. Όποιος μπορεί να το θέλει ας μου στείλει pm ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε εβδομαδιαία αναβάθμιση Παρασκευής 385 mb (σήμερα Τετάρτη) MIUI 10 9.5.17... βελτιώσεις συστήματος λέει και τίποτα άλλο.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω αν θα πάρει το Mi 8 την αναβάθμιση σε Android Q (όταν θα βγει με το καλό) αλλά δεν βρίσκω κάτι. Επειδή μάλλον δεν έχει επιβεβαιωθεί και επίσημα φαντάζομαι. Θα είναι κρίμα όμως αν δεν την πάρει. Αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα ας μας πει.

 

Θα την παρει 100%, οπως και το MIUI 11. Λογικα αυτα τα δυο θα ερθουν πακετο. Μην σου πω οτι θα παρει και την R.

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε εβδομαδιαία αναβάθμιση Παρασκευής 385 mb (σήμερα Τετάρτη) MIUI 10 9.5.17... βελτιώσεις συστήματος λέει και τίποτα άλλο.....

 

Στο mi8 Pro έβαλε το εφέ την λειτουργία και την ταχύτητα του ξεκλειδώματος του δαχτυλικου του mi9. Πλέον είναι ίδια σούπερ. ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω έχει χρησιμοποιήσει κανείς εναλλακτική εφαρμογή για aod εκτός από τη μανίσια; Το ρωτώ κυρίως γιατί η μαμά δε δείχνει τις ειδοποιήσεις από το viber και σκέφτομαι μήπως βάλω άλλη....αν ναι ποια εφαρμογή και πως πάει από κατανάλωση;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο mi8 Pro έβαλε το εφέ την λειτουργία και την ταχύτητα του ξεκλειδώματος του δαχτυλικου του mi9. Πλέον είναι ίδια σούπερ. ;)

 

Που είναι αυτά ακριβώς γιατί το Pro έχω κι εγώ.....

 

Παιδιά να ρωτήσω έχει χρησιμοποιήσει κανείς εναλλακτική εφαρμογή για aod εκτός από τη μανίσια; Το ρωτώ κυρίως γιατί η μαμά δε δείχνει τις ειδοποιήσεις από το viber και σκέφτομαι μήπως βάλω άλλη....αν ναι ποια εφαρμογή και πως πάει από κατανάλωση;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει απαντηθεί από εμένα πιο πίσω, ψάξε λίγο και θα το βρεις....

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θα την παρει 100%, οπως και το MIUI 11. Λογικα αυτα τα δυο θα ερθουν πακετο. Μην σου πω οτι θα παρει και την R.

 

Άντε να δούμε...Μακάρι...

Γιατί όμως δεν βγήκε το Mi 8 στα Android Q Beta Devices όπως το Mi9 και το Mi MiX 3

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε...Μακάρι...

Γιατί όμως δεν βγήκε το Mi 8 στα Android Q Beta Devices όπως το Mi9 και το Mi MiX 3

 

Κοιτα δεν εχω καποια ιδιαιτερη πληροφορηση, αλλα μου φαινεται εντελως απιθανο να μην παρει την Q.

 

Οσο το γιατι δεν μπηκε, δεν λεει κατι αυτο, απλα επελεξαν αυτες τις 2. Δεν σημαινει οτι απ' ολες τις συσκευες της εταιρειας μονο αυτες θα παρουν την επομενη εκδοση, επειδη ειναι στο συγκεκριμενο προγραμμα. Δηλαδη το Note 7 Pro που βγηκε πριν 1 μηνα και δεν ειναι στις beta devices δεν θα παρει την Q?:p Λιγο λογικα να το σκεφτεις ;)

 

Απλα το Mi9 και το Mix 3 μαλλον θα την παρουν πιο νωρις.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή είναι η τελευταία global;ee9a63b815191bcce047686790174a11.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αυτή είναι....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί έχω την 10.3.2 ?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατι τα παιδια εχουν το pro και εσυ το απλο, υποθετω. Οποτε ειναι διαφορετικοι οι αριθμοι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τα παιδια εχουν το pro και εσυ το απλο, υποθετω. Οποτε ειναι διαφορετικοι οι αριθμοι.
Χμ ναι σωστός.σε ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πετάει με την τελευταία αναβάθμιση το κινητό, βλέπω βελτίωση σε όλους τους τομείς, δαχτυλικο αποτύπωμα, κάμερα σκοτώνει και η μπαταρία φαίνεται καλύτερη.

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί έχω την 10.3.2 ?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η τελευταία global για το pro είναι η 10.3.3, εσύ το pro έχεις και είσαι σε stable? Αν ναι και έχεις 10.3.2 μπορείς την κατεβάσεις από το site της Xiaomi.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία global για το pro είναι η 10.3.3, εσύ το pro έχεις και είσαι σε stable? Αν ναι και έχεις 10.3.2 μπορείς την κατεβάσεις από το site της Xiaomi.
Όχι δεν έχω το προ..,

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...