Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από σήμερα ευτυχής κάτοχος της συσκευής και εγώ .ερώτηση 1η: ποια είναι η τελευταία ενημέρωση λογισμικού?και σε ποια έκδοση android στηρίζεται? Μιλάω για σταθερή εννοείται.... Ερώτηση 2η : για face unlock ισχύει ακόμα ότι πρέπει να αλλάξω χώρα; Αν ναι ποια; Τελος υπάρχει για τις ρυθμίσεις dark theme? Πρώτη φορά έχω miui οπότε δε ξέρω που είναι τι....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει κάποιο φιλμ για να βγαλεις.. ειναι κατι σταγόνες που κανουν το τζαμι πολυ πιο ανθεκτικό.. σπαει το τζαμι και με φιλμ και με τζαμακι και με σταγόνες.. αν πέσει σπαει.. αλλα γίνεται πολυ πιο ανθεκτικό με τις σταγόνες..πιο ωραία αίσθηση στο χερι.. δεν αφηνει δακτυλιες.. εγω εδω και χρόνια μονο σταγόνες και στο ταμπλετ..

https://www.mediamarkt.gr/el/shop/nanotexnologia-prostasias-othonhs.html

Θεωρω υπερβολικά αυτα που κανουν στο βίντεο στο star ουτε λεω να τα κάνει καποιος ουτε ξερω ποσο ανθεκτικό γίνεται.. ξερω ομως μετα απο προσωπικη εμπειρία σε αρκετα κινητά και σε οσους γνωστους το έχω προτείνει οτι μετα η οθόνη εχει φοβερή αίσθηση..

 

προσωπικά όσα υγρα με νανοτεχνολογία εχω δοκιμάσει παντα ειχα θέμα. είτε στην παραλία με την άμμο ειτε σε τσέπη παντα εβρισκαμικρες γρατζουνιές.

Καλύτερη λύση βρίσκω της zagg της μεμβράνες με τα 18 ευρω απο τα media. αντικρουστική καλή αίσθηση και εαν χαλάσει εχει 6 μηνες εγγύηση και στην αλλάζουν χωρίς μα και μου. Άλλωστε δεν κρατάω ποτέ συσκευή πάνω απο 6 μηνες

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά όσα υγρα με νανοτεχνολογία εχω δοκιμάσει παντα ειχα θέμα. είτε στην παραλία με την άμμο ειτε σε τσέπη παντα εβρισκαμικρες γρατζουνιές.

Καλύτερη λύση βρίσκω της zagg της μεμβράνες με τα 18 ευρω απο τα media. αντικρουστική καλή αίσθηση και εαν χαλάσει εχει 6 μηνες εγγύηση και στην αλλάζουν χωρίς μα και μου. Άλλωστε δεν κρατάω ποτέ συσκευή πάνω απο 6 μηνες

 

Οκ δεκτο γνωμες ειναι.. εγω απο λαθος συνεννόηση μου ειχαν βαλει την μεμβρανη και μετα απο 2 μερες την εβγαλα και εβαλα σταγόνες.. λογω δακτυλιες αισθηση κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Χριστος ανεστη.Aν το αγορασω,τις αναβαθμισεις που θα ερχονται μπορω να τις κανω οver the air?

 

 

Ναι φυσικά.

 

 

Από σήμερα ευτυχής κάτοχος της συσκευής και εγώ .ερώτηση 1η: ποια είναι η τελευταία ενημέρωση λογισμικού?και σε ποια έκδοση android στηρίζεται? Μιλάω για σταθερή εννοείται.... Ερώτηση 2η : για face unlock ισχύει ακόμα ότι πρέπει να αλλάξω χώρα; Αν ναι ποια; Τελος υπάρχει για τις ρυθμίσεις dark theme? Πρώτη φορά έχω miui οπότε δε ξέρω που είναι τι....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

1.Η τελευταία global stable είναι η 10.3.1.0 και είναι Android 9.

2.Eγώ το είχα ενεργοποιήσει με Ελλάδα κανονικά.

3.Όχι ακόμη περιμένουμε στηυν επόμενη έκδοση.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά.

 

 

 

 

 

1.Η τελευταία global stable είναι η 10.3.1.0 και είναι Android 9.

2.Eγώ το είχα ενεργοποιήσει με Ελλάδα κανονικά.

3.Όχι ακόμη περιμένουμε στηυν επόμενη έκδοση.

 

Παντως την 10.3.1.0 απο οτι έχω καταλάβει την εχουν ελαχιστοι. 10.2.3.0 φοράμε οι περισσότεροι.. και επίσημα στο site της miui αυτή δινουν ως τελευταία για να κατεβασεις οχι την 10.3.1.0. Ισως την έδωσαν λιγο πειραματικα. Τωρα βέβαια για αυτο το σκοπό υπάρχουν οι dev αλλα τι να πω δεν ξερω

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε νέα dev

Έχεις την καλοσύνη να ανεβάσεις ένα link με την τελευταία dev για να την κατεβάσω;

Κάπου υπήρχε ένα link με όλες τις dev που κατά καιρούς έχουν βγει αλλά δεν το βρίσκω.

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την καλοσύνη να ανεβάσεις ένα link με την τελευταία dev για να την κατεβάσω;

Κάπου υπήρχε ένα link με όλες τις dev που κατά καιρούς έχουν βγει αλλά δεν το βρίσκω.

Ευχαριστώ.

https://en.miui.com/getrom.php?r=346&m=yes&app=false Από εδώ μπορείς να κατεβάσεις.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παντως η Beta ειναι Beta και η Stable stable.. οπως και να το κάνουμε.. δεν έχουμε ολοι το κουράγιο να μπλέκουμε με το ρίσκο των bugs.. θέλω να πω δεν ειναι δικαιολογία που λενε πολλοι αν δεν μπορείτε να περιμένετε βάλτε dev ζητάμε μια αναβάθμιση που διορθώνει το βίντεο που μας στέρησαν.. μετα απο 3 μηνες οταν επίσημα η xiaomi στο site της γραφει οτι η Stable παίρνει αναβάθμιση καθε μηνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι απεσυραν την 10.3.1.0, αλλα εγω που προλαβα και εκανα την αναβαθμιση, δεν εχω παρατηρησει καποιο bug για την χρηση που του κανω. Και υπαρχουν και τα 60 fps.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι απεσυραν την 10.3.1.0, αλλα εγω που προλαβα και εκανα την αναβαθμιση, δεν εχω παρατηρησει καποιο bug για την χρηση που του κανω. Και υπαρχουν και τα 60 fps.
Το ίδιο και εγώ δεν βλέπω κάτι περίεργο.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bασικα το μοναδικο αρνητικο στην 10.3 ειναι οτι πλεον καθυστερει λιγο περισσοτερο το face unlocking. Οχι παντα, καποιες φορες.

 

Μεγάλο foul της xiaomi να εχει δωσει αναβάθμιση σε καποιους και οι αλλοι να μην την παρουμε. Και μιλαμε για την πιο σημαντική αναβαθμιση αφου βγηκε ο ιδιος ο προεδρος της εταιρειας να δηλώσει... ερχονται τα 60 fps αμεσα. Για να το πει αυτο ειναι σαν να εχει παραδεχτει οτι εγινε μεγαλο λαθος και θα το διορθωσουν. Το κανουν και το κανουν για λιγους. Ασοβαρα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Ειμαι 2η μέρα με το κινητό και επειδή έχω διαβάσει το νήμα εδώ από την αρχη, σας ενημερώνω ότι αυτή τη στιγμή στην παραλία της Θεσσαλονίκης που βρίσκομαι πιάνει 4g+ το εργαλείο....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

e57f92655877423e69da0406c3241594.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως είπατε;;;:cry:

Είσαι από τους τυχερούς φαίνεται.

Εδώ η ίδια η info ξακαθάρισε ότι 4G+ δεν......

Μπράβο σου.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν είχα mi8 έπιανα 4g+ στο κέντρο κοντά στην Αριστοτέλους και σε μερικά σημεία ακόμη.

Με κάρτα Cosmote.

Με Vodafone δεν είχα δει ποτέ μου.

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη, παραλία μέχρι Γαλλικό ινστιτούτο έχω πάντα 4g+ (είχα παράθεση και screenshot παλαιότερα)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το wallpaper που χρησιμοποιεί το theme της συσκευής μας γνωρίζει κανείς σε ποιο φάκελο βρίσκεται?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το wallpaper που χρησιμοποιεί το theme της συσκευής μας γνωρίζει κανείς σε ποιο φάκελο βρίσκεται?
Αν πας στις ρυθμίσεις υπάρχει κατηγορία ταπετσαρία. Εκεί θα το βρεις

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στις ρυθμίσεις υπάρχει κατηγορία ταπετσαρία. Εκεί θα το βρεις

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Οντως εκεί φαίνεται, αλλά μπορώ μόνο η να το σβήσω, η να πατήσω εφαρμογή σαν ταπετσαρία.

θέλω να του κάνω μια επεξεργασία γιαυτό ψάχνω σε ποιο φάκελο βρίσκεται. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οντως εκεί φαίνεται, αλλά μπορώ μόνο η να το σβήσω, η να πατήσω εφαρμογή σαν ταπετσαρία.

 

θέλω να του κάνω μια επεξεργασία γιαυτό ψάχνω σε ποιο φάκελο βρίσκεται. :)

Έψαξα αλλά δε το βρηκα. Η πιο εύκολη λύση είναι να βγάλεις ένα screenshot
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αλλά δε το βρηκα. Η πιο εύκολη λύση είναι να βγάλεις ένα screenshot
σ ευχαριστώ. θα δοκιμάσω με screenshot.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω αναφερθεί παλι στο πρόβλημα. Αυτο με το gps μονο εγω το παθαινω. Οποτε του κάτσει δεν βρισκει σημα. Εχω κατεβασει apps οπως το gps fix που κανουν clear and update τους δορυφόρους αλλα τίποτα. Θέλει restart το τηλεφωνο. Οταν το παθαινει αυτο και κανω restart το κινητό δεν ανοιγει ειναι σαν να κανω shut down. Θελει να κρατησω αρκετα δευτερόλεπτα το on για να ανοίξει. Μολις ανοιξει βρισκει σημα. Αρα σιγουρα ειναι θεμα software. Επειδή ειναι εκνευριστηκο αν το εχει παθει λύσει καποιος η αν μπορεί να σκεφτει κάποιος κατι ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...