Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τους φίλους που έχουν θέμα με την μπαταρία ,στο θέμα του mix 3 φίλος έγραψε το παρακάτω (Φαντάζομαι ότι θα έχεις θέμα με την μπαταρία. Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις του gps μετά πήγαινε σάρωση και απενεργοποίησε τις 2 επιλογές που έχει. Εγώ μετά από αυτό είδα άλλο τηλ. Κάπου το διάβασα στο xda και ήθελα να το μοιραστώ. Δοκίμασε το.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk) το επισυνάπτω για δοκιμή! Πάνω κάτω το ίδιο hardware έχουμε,το δοκίμασα και εγώ άλλα δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα ακόμα αν δεν περάσουν 2,3 μέρες!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Guest PavlosCh

Καλησπερα

 

Ποια αναβαθμιση περιεχει καμερα με 60 fps.. θα επρεπε ηδη να την εχουμε η ερχεται κατα καιρους αε συσκευες?

Τι ειναι η stable και τι η dev.. συγγνωμη που ρωταω πραγματα για αρχάριους

Edited by PavlosCh
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Αγορασα χθες το mi8 global..εκανα ολες τις αναβαθμισεις αλλα ακομα δεν εχω 60 fps σε 4κ και FHD .. περιμενω καποια αναβαθμιση η κατι πρεπει να κανω ωστε να εχει η καμερα μου 60 fps?

Εχω 9 PKQ1.180729.001

Global 10.2 Σταθερη 10.2.3.0 PEAMIX M

 

Ευχαριστώ

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που έχουν θέμα με την μπαταρία ,στο θέμα του mix 3 φίλος έγραψε το παρακάτω (Φαντάζομαι ότι θα έχεις θέμα με την μπαταρία. Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις του gps μετά πήγαινε σάρωση και απενεργοποίησε τις 2 επιλογές που έχει. Εγώ μετά από αυτό είδα άλλο τηλ. Κάπου το διάβασα στο xda και ήθελα να το μοιραστώ. Δοκίμασε το.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk) το επισυνάπτω για δοκιμή! Πάνω κάτω το ίδιο hardware έχουμε,το δοκίμασα και εγώ άλλα δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα ακόμα αν δεν περάσουν 2,3 μέρες!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι αυτό ισχύει σε όλους που έχουν Android 9. Ξετσεκαρεις το σάρωση σε wifi και σε Bluetooth.

 

Πρόσθετες ρυθμίσεις - - > απόρρητο - - > τοποθεσία - - > σάρωση.

 

 

 

 

 

aaad00f69c65efa88e8c5bfc2e87d4b4.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Αγορασα χθες το mi8 global..εκανα ολες τις αναβαθμισεις αλλα ακομα δεν εχω 60 fps σε 4κ και FHD .. περιμενω καποια αναβαθμιση η κατι πρεπει να κανω ωστε να εχει η καμερα μου 60 fps?

Εχω 9 PKQ1.180729.001

Global 10.2 Σταθερη 10.2.3.0 PEAMIX M

 

Ευχαριστώ

 

Έχει σίγουρα στη global developer rom. Αυτή χρησιμοποιώ τώρα όπως και οι περισσότεροι νομίζω.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Έχει σίγουρα στη global developer rom. Αυτή χρησιμοποιώ τώρα όπως και οι περισσότεροι νομίζω.

Τι δοαφορα εχει η σταθερή απο την developer ?

Για να μπει θελει factory reset και διαδικασία?

Εχει έρθει σε καποιον 60 fps σε σταθερή rom? Λογικα πιστεύετε θα έρθει απλα αργοτερα?

Sorry για τις πολλες ερωτήσεις αλλα μολις το πηρα και το θέλω πολυ το 60 fps στο βιντεο γιατι εχω μκκρα παιδια.. Σχολείο παραστάσεις κτλ και εχει τεραστια διαφορα

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω σταθερη με 60 fps ..σιγουρα θα ςρθει σε ολους ..ειναι θεμα ημερών...εχει διάφορα αλλα θελει καλο φωτισμο..αν οχι προτιμησε το 30 fps
Link to comment
Share on other sites

Εχω σταθερη με 60 fps ..σιγουρα θα ςρθει σε ολους ..ειναι θεμα ημερών...εχει διάφορα αλλα θελει καλο φωτισμο..αν οχι προτιμησε το 30 fps

 

Οκ σε ευχαριστώ

 

60 fps εννοείται και σε 1080 λογικα.

Σε σχεση με την rom που αναγραφω πιο πανω εχεις αλλη? Μπορεις να μου γραψεις ποια?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακομα.

Γενικα εικονίδια γραμματα φακελοι επανω μπαταριες σημα κτλ ειναι ολα πολυ μικρα και ειδικα το βράδυ κουραστικα.. η αλλαγή γραμματοσειράς αλλαζει μεγεθος σχεδον μονο στις ρυθμίσεις. Εχει βρει καποιος καποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι η xiaomi δινει 1 χρονο εγγυηση ενω οι αλλες εταιριες 2 χρονια?

 

Γιατί είναι αγορασμενα από την Κίνα ... και εκεί δεν υπάρχει κ ευρωπαϊκός νόμος για 2 χρόνια εγγύηση,άμα αγοράσεις από επίσημους διανομής θα έχεις κανονικά 2 χρόνια αλλά η τιμή αλλάζει

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι αγορασμενα από την Κίνα ... και εκεί δεν υπάρχει κ ευρωπαϊκός νόμος για 2 χρόνια εγγύηση,άμα αγοράσεις από επίσημους διανομής θα έχεις κανονικά 2 χρόνια αλλά η τιμή αλλάζει

 

Ο νόμος της Ευρώπαικης ένωσης είναι σαφής εδώ και χρόνια.

Ότι αγοράζεις καινούργιο από κατάστημα , είναι υποχρεωτική κάλυψη εγγύησης 2 χρόνια.

Και αυτό δεν πρέπει να το παραβλέπει η infoquest .

κάποτε απαίτησα και πήρα εγγύηση σε Ipad αγορασμένο από μαγαζί Σκρουτζ μετά από 16 μήνες.

Μου είπαν βέβαια τα γνωστά τύπου 1 χρόνο εγγύηση και μόλις επικαλέστηκα τον νόμο με πήραν μετά από 2 μέρες και μου το έδωσαν καινούργιο στην κούτα.

Μην μασάτε παιδιά απαγορεύεται αυτό.

Εκτός μόνο σε όσους το φέρνουν μόνοι από Κίνα...

Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος της Ευρώπαικης ένωσης είναι σαφής εδώ και χρόνια.

Ότι αγοράζεις καινούργιο από κατάστημα , είναι υποχρεωτική κάλυψη εγγύησης 2 χρόνια.

Και αυτό δεν πρέπει να το παραβλέπει η infoquest .

κάποτε απαίτησα και πήρα εγγύηση σε Ipad αγορασμένο από μαγαζί Σκρουτζ μετά από 16 μήνες.

Μου είπαν βέβαια τα γνωστά τύπου 1 χρόνο εγγύηση και μόλις επικαλέστηκα τον νόμο με πήραν μετά από 2 μέρες και μου το έδωσαν καινούργιο στην κούτα.

Μην μασάτε παιδιά απαγορεύεται αυτό.

Εκτός μόνο σε όσους το φέρνουν μόνοι από Κίνα...

 

Δεν έχεις άδικο αλλά η infoquest μπορεί να μην τα αναλάβει μιας και δεν είναι από τους κωδικούς της ..αν προσέξεις τα κατάστηματα δίνουν εγγύηση 1 χρόνο που στην ουσία είναι ο μεσολαβητής για να πάει πίσω στην Κίνα ...η Apple3ιναι άλλη ιστορία φίλε μου άστο

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα το λαθος και έβαλα το βέλονακι για την sim στην τρυπουλα του πανω mic. Ευτυχως οχι δυνατα αλλα το εβαλα μια δυο φορες.Εκανα το hardware τεστ στο *#*#64663#*#* και οκ το περασε αλλα το main mic ακούγεται στο τεστ πολυ πιο δυνατα απο το top mic. Στο top πρεπει να πας πιο κοντα για να ακουστει οπως το main.. η να φυσηξεις..Γενικα για το τεστ πρεπει να μιλήσεις πιο δυνατα η πιο κοντα στο πανω μικροφωνο για να περάσεις το τεστ κι οχι τοσο ευκολα οσο το main.. ισχυει αυτο και σε εσας ή εκανα λετε καμια ζημια?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα το λαθος και έβαλα το βέλονακι για την sim στην τρυπουλα του πανω mic. Ευτυχως οχι δυνατα αλλα το εβαλα μια δυο φορες.Εκανα το hardware τεστ στο *#*#64663#*#* και οκ το περασε αλλα το main mic ακούγεται στο τεστ πολυ πιο δυνατα απο το top mic. Στο top πρεπει να πας πιο κοντα για να ακουστει οπως το main.. η να φυσηξεις..Γενικα για το τεστ πρεπει να μιλήσεις πιο δυνατα η πιο κοντα στο πανω μικροφωνο για να περάσεις το τεστ κι οχι τοσο ευκολα οσο το main.. ισχυει αυτο και σε εσας ή εκανα λετε καμια ζημια?

Ακριβώς έτσι ειναι και στα δυο mi 8 που έχω. Μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone σε σημειο που το s7 edge βγαζει 4g+ το mi 8 με την ιδια sim βγαζει 4g. Αρα σίγουρα υπάρχει θεμα με το +. Οσοι έχετε αναβάθμιση σε 10.3 stable είδατε καποια βελτίωση σε αυτο το θεμα?
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα δηλαδη εαν καποιος εχει το mi8 δεν αξιζει να παει στο mi9 (φυσικα στις εποχες που ζουμε:cry:) .... μαλλον καλυτερα να περιμενει το mi10

 

με τη καμία δεν αξίζει...παμε για το 10 και άμα

mi8
Link to comment
Share on other sites

Vodafone σε σημειο που το s7 edge βγαζει 4g+ το mi 8 με την ιδια sim βγαζει 4g. Αρα σίγουρα υπάρχει θεμα με το +. Οσοι έχετε αναβάθμιση σε 10.3 stable είδατε καποια βελτίωση σε αυτο το θεμα?
Τίποτα εγώ δεν με την 10.3 πουθενά στην Αθήνα φίλε.+

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τίποτα εγώ με την 10.3 πουθενά στην Αθήνα φίλε.+

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι ψαχνετε ακομα 4G+? Εχει ειπωθει απο την πρωτη μερα της κυκλοφοριας οτι δεν υποστηριζει τις Ελληνικες μπαντες. Αν αυτο αλλαζε σε καποια αναβαθμιση θα το μαθαιναμε αμεσως, υποθετω.

 

Τωρα αν καποιοι εχουν πετυχει 4G+ σε καποια συκεκριμενη κεραια, συγκεκριμενης εταιρειας ειναι αλλο θεμα (μονο σε Cosmote, αν δεν κανω λαθος, εχουν δει ορισμενοι). Αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος: Δεν υποστηριζει 4G+. Πρεπει να το χωνεψουμε καποια στιγμη και να παμε παρακατω:p

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακομα.

 

Γενικα εικονίδια γραμματα φακελοι επανω μπαταριες σημα κτλ ειναι ολα πολυ μικρα και ειδικα το βράδυ κουραστικα.. η αλλαγή γραμματοσειράς αλλαζει μεγεθος σχεδον μονο στις ρυθμίσεις. Εχει βρει καποιος καποια λύση;

Ρυθμίσεις

Πρόσθετες ρυθμίσεις

Προσβασιμοτητα

Μέγεθος προβολής

Στα φέρνει πιο κοντά όχι όμως τη μπάρα πάνω δυστυχώς

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...