Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.whatau.cpl

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω για την απάντηση , αλλά για κάποιο λόγο ενώ την κατεβασσ δεν μου αποθηκεύει καμία ρύθμιση που κάνω σε εικονίδια....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα....ενδιαφέρομαι να αγοράσω την συσκευή και θέλω να ρωτήσω 2 πραγματακια.

1ον είχε ποτέ κανείς πρόβλημα με το σήμα στη συσκευη; Ρωτώ γιατί εγω με το mi a1 έχω κουραστεί δεν πιάνω πόλυ συχνά σήμα σε σημεία που θα έπρεπε να πιάνω....έχουν βγάλει κάποιες συσκευές θέμα οπότε αν υπάρχει έστω ένας με το mi 8 που είχε θέμα ας με ενημερώσει.

2ον έχει αγοράσει κανείς από το e- shop?θέλω να το πάρω από εκεί αλλά δε γράφουν αν είναι η global version απλά αναφέρουν ότι είναι με ελληνικό και αγγλικό με μενού.επισης λέει 2 χρόνια εγγύηση οπότε υποθέτω ότι είναι από infoquest.....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει τον poco lancher της xiaomi και πετάει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mi.android.globallauncher

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το 60 fps! Αντε να ερθει και το dark mode στην επομενη.

 

Παντως απ'οτι βλεπω τις ειδοποιησεις δεν τις βελτιωσαν. Παλι σε ορισμενα app δεν φαινεται ουτε το εικονιδιο στην AOD ουτε αναβει το led. Και σε καποια φαινεται μονο στην AOD.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

ebdfd042402ee9ae9f826afba398a6f9.jpgDark mode δεν βρήκα ούτε εγώ αλλά...

Και ένδειξη της μπαταρίας στην AOD!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα 60 fps είναι στην stable η στην dev έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή το κινητό τραβάει 4k/60fps με ois?

αυτό είναι μόνιμα η σήμερα το βάζουν και αύριο το βγάζουν?

 

Επίσης τι συμβαίνει με 4g plus, κάνει έστω 2ca σε voda, wind?

 

volte vowifi δουλεύει στην cote?

 

Ενα mi 8 (64) που παίζει στα 315 είναι το global με την b20 ?

 

Σκέφτομαι να το προτείνω και νομίζω ότι στα χρήματα αυτα αν κάποιος θέλει μόνο από Ελλάδα είναι μοναδικό.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έβαλαν συντόμευση για το nfc στην μπάρα. Το εικονίδιο του σήματος άλλαξε από LTE+ σε 4G+. Και στη οθόνη κλειδώματος άλλαξε η εμφάνιση πληροφοριών για τη φόρτιση.

 

Πότε θα βάλουν κ τη λειτουργία να ανοίγεις όλη την push ειδοποίηση με κλειδωμένη οθόνη όπως στα Oneplus; :(

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το 60 fps! Αντε να ερθει και το dark mode στην επόμενη.

Dark mode υπάρχει αλλά μάλλον μόνο στη dev από ότι αντιλαμβάνομαι.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Dark mode υπάρχει αλλά μάλλον μόνο στη dev από ότι αντιλαμβάνομαι.

 

Ναι αυτο εννοω. Να την δωσουν σε stable στην επομενη αναβαθμιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δηλαδή το κινητό τραβάει 4k/60fps με ois?

 

Εγω που δοκιμασα 4Κ@60fps δεν μου απενεργοποιησε το OIS. Οποτε υποθετω τελικα οτι το υποστηριζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιανει πλεον 4G+ στην global κανονικα ή αν και οποτε και σε ελαχιστα σημεία?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Χτες πήρα update 10.3.1.0 και παράτησα και μάλλον ιδέα μου δεν είναι, πως το ξεκλειδωμα προσωπου και κάποιες άλλες λειτουργίες έχουν κάνει την συσκευή πιο αργη από πριν.

Το παρατήρησε κανείς άλλος, η έκανα εγώ κάτι.

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν η φόρτιση από το 20% περίπου θέλει πάνω από ώρα να πάει στο 100% αν το θεωρείτε γρήγορη φόρτιση.

Συνηθισμένος από oneplus μου φαίνεται αρκετά πιο αργό.

Πρώτη φορά xiaomi όποτε συγχωρέστε τις οποίες απορίες...

Edited by motojohnnys
Link to comment
Share on other sites

Speed test χθες με s10+ φίλου με το Mi8. Δοκιμάσαμε asphalt 9 pubg fortnite modern combat 5. Επανεκκίνηση τα κινητά και κλείσιμο εφαρμογών ώστε να είναι καθαρά και τα 2. Σε όλες τις περιπτώσεις το Mi8 άνοιξε πιο γρήγορα τα παιχνίδια κατά 2 3 δευτερόλεπτα. Και γενικά υπάρχει περισσότερη smoothila στην αίσθηση του κινητού. Ήταν το μοντέλο με τον exynos. Πρέπει η Samsung να φέρει εδώ τους snapdragon δεν γίνετε πάντα να έχουμε τις χειρότερες εκδόσεις από Αμερική Καναδά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Χτες πήρα update 10.3.1.0 και παράτησα και μάλλον ιδέα μου δεν είναι, πως το ξεκλειδωμα προσωπου και κάποιες άλλες λειτουργίες έχουν κάνει την συσκευή πιο αργη από πριν.

 

Στο ξεκλειδωμα προσωπου εχω δει και 'γω μια καθυστερηση με το τελευταιο update. Το εχω παρατηρησει οταν εχω καποια ωρα να το ξεκλειδωσω, οπου βγαζει ενα προσωπο στην lock screen. Αν ξεκλειδωσω την πρωτη φορα και μετα ξανα δευτερη, σε συντομο χρονικο διαστημα, την δευτερη ανοιγει αμεσα, οπως παλιοτερα.

 

Αλλα ενταξει δεν ειναι κατι το τραγικο.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Με οχι πολυ καλο σημα στις περιοχες που κυκλοφορω, μεσα σε 8 ωρες με data και AOD ανοικτα, κανοντας του ελαχιστη εως μηδαμινη χρηση, μου τρωει σιγουρα 25%. Γενικα αν δεν εχεις καλο σημα η διαχειριση της μπαταριας ειναι αρκετα κακη, για μενα. Οποτε βαλτο και αυτο στα υποψιν σου.
Σήμερα που ήμουν σε υπόγειο με χαλιά σήμα μέσα σε 7 ώρες έπεσε στο 25% . Ήταν η πρώτη φορά που δεν μου έβγαλε καν την μέρα με μια φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στο ξεκλειδωμα προσωπου εχω δει και 'γω μια καθυστερηση με το τελευταιο update. Το εχω παρατηρησει οταν εχω καποια ωρα να το ξεκλειδωσω, οπου βγαζει ενα προσωπο στην lock screen. Αν ξεκλειδωσω την πρωτη φορα και μετα ξανα δευτερη, σε συντομο χρονικο διαστημα, την δευτερη ανοιγει αμεσα, οπως παλιοτερα.

 

Αλλα ενταξει δεν ειναι κατι το τραγικο.

 

προφανεστατα δεν ειναι κατι τραγικο....

απλα, οταν βλεπεις μια ενημερωση απο την εταιρια , περιμενεις να δωσει κατι φρεσκο , κατι που τελος παντων να κανει την συσκευη καλυτερη παντου.

Link to comment
Share on other sites

προφανεστατα δεν ειναι κατι τραγικο....

απλα, οταν βλεπεις μια ενημερωση απο την εταιρια , περιμενεις να δωσει κατι φρεσκο , κατι που τελος παντων να κανει την συσκευη καλυτερη παντου.

 

Εδωσε κατι πολυ σημαντικο σε αυτην την αναβαθμιση. 60fps σε 4Κ/1080. Επρεπε να το ειχε δωσει εδω και πολυ καιρο βεβαια η να το ειχε απο την αρχη αλλα οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα που ήμουν σε υπόγειο με χαλιά σήμα μέσα σε 7 ώρες έπεσε στο 25% . Ήταν η πρώτη φορά που δεν μου έβγαλε καν την μέρα με μια φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικα δεν ειμαι εγω ο τρελος και ο γκρινιαρης :p Για μενα θα επρεπε να ειχαν κανει κατι καλυτερο σε αυτον τον τομεα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην Παρέα. Γνωρίζει καποιος που θα μπορούσα να προμηθευτω earpiece και αν υπαρχει καποιος περιοχη Αθήνας να μου το αντικαταστήσει; Αν υπάρχει και το ανταλλακτικό στην Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ δεν μπορώ να κάνω την ενημέρωση! Εκτός του ότι δεν το βρίσκει σαν ΟΤΑ, κατεβάζω το zip και όταν το διαλέγω μου βγάζει μήνυμα: Αδυναμία επαλήθευσης ενημέρωσης. ROM is in beta testing, make sure you have signed in with a beta authorized xiaomi account.

 

Την ρομ την κατέβασα από εδώ: http://miblog.co/mi8-global-stable-10-3-1-0/. Έχουμε κανέναν άλλο σύνδεσμο να δοκιμάσω?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ δεν μπορώ να κάνω την ενημέρωση! Εκτός του ότι δεν το βρίσκει σαν ΟΤΑ, κατεβάζω το zip και όταν το διαλέγω μου βγάζει μήνυμα: Αδυναμία επαλήθευσης ενημέρωσης. ROM is in beta testing, make sure you have signed in with a beta authorized xiaomi account.

 

Την ρομ την κατέβασα από εδώ: http://miblog.co/mi8-global-stable-10-3-1-0/. Έχουμε κανέναν άλλο σύνδεσμο να δοκιμάσω?

Μπορείς να δοκιμάσεις και από εδώ.https://en.miui.com/getrom.php?r=346&m=yes&app=false

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

το πλαισιο μας δουλευει ταχα μου με προσφορες

 

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Xiaomi-Mi-8-64gb-Mauro-MZB6753EU.htm

 

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Xiaomi-Mi-9-64gb-Mauro-MZB7438EU.htm

 

επισυναπτω και μερος της επικοινωνιαας όταν ρωτησα γιατι το mi8 ειναι πιο ακριβο απο το mi9

 

[Dimitrios] Καλώς ήρθατε στο PlaisioChat, πώς μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε;

[Εγώ] καλημερα δε προλαβα να διαβασω την απαντηση

[Dimitrios Tzinis] Η τιμές καθορίζονται βάση της εμπορικής πολιτικής της Xiaomi. Πιθανώς κάποια στιμγή να διαφοροποιηθεί η τιμή του Mi8, αλλά αυτό δε μπορούμε να το γνωρίζουμε από πριν.

[Εγώ] https://www.mistore-greece.gr/Smartphones/Mi-8.aspx

[Εγώ] https://www.mistore-greece.gr/Smartphones/Mi-9.aspx

[Εγώ] ακομα και η xiaomi ειναι πιο φθηνη στο mi8

[Εγώ] δεν καταλαβαινω ποια ειναι η προσφορα

[Εγώ] για το mi8

[Dimitrios] Αυτή είναι η επίσημη ενημέρωση που υπάρχει από την Xiaomi. Βάση και χαρακτηριστικών αξίζει να πάρετε το Mi9.

[Εγώ] δεν καταλαβαινω ποια ειναι η προσφορα του δικου σας καταστηματος

[Εγώ] εσεις το πουλατε , οχι η xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις και από εδώ.https://en.miui.com/getrom.php?r=346&m=yes&app=false

 

Την προηγούμενη έχει.. τι να πω, την απέσυραν;

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη έχει.. τι να πω, την απέσυραν;

 

Είχα παρατηρήσει ότι σε εμένα έκανε να έρθει 2 με 3 μέρες ,ακόμα τίποτα ίσως μπορεί να έγινε αυτό και να την ξανά δώσουν με έξτρα πράγματα που θα ήταν ωραίο

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα, σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω Mi8 από αγγελία αγορασμένο απο Kaiser πρέπει να προσέξω κάτι? ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...