Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είπα ότι βγάζει τέλειες φώτο το lg ,αναφορά κάνω για το wide ( που στο 5 είναι μεγαλύτερος ο ευρυγώνειος φακός από το 6) που στα καινούργια κινητά έχεις περισσότερες επιλογές για διαφορετικές λήψεις με τους 3 φακούς (τελεφώτο-wide-foto) βέβαια ΠΑΝΤΑ παίζει ρόλο υποστήριξη στο software από την εκάστοτε εταιρία,και εκεί αρχίζει η γκρίνια για το δικό μας ( 4k-60fps video ),για τα δικά μου γούστα το mi 8 βγάζει πάρα πολύ καλές φώτο και δεν μπαίνω στο τρυπάκι των 3 cam!! (off topic,Μπες και δες specs g5-g6 ,ακόμα και το dxomark δίνει μεγαλύτερη βαθμολογία στο 5 )

 

πιστευω οτι το mi8 δεν εχει να ζηλεψει τιποτε απο αλλα κινητα σε camera hardware ακομα και απο κινητα του 2019,

ελπιζω να αναβαθμιζουν το software τους και να μην παρατησουν το κινητο,

το μονο κινητο που εφερε φετος αλλαγες στις καμερες ειναι το p30 pro.(απλησιαστη τιμη)

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μετά από καιρό είδα πάλι το 4g+( στα 2600 τώρα)8f5f23d2b680bfe4cb66e28c659293d2.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετρήσεις δεν κάνετε όμως και φαίνεται σαν να μην είναι ουσιαστικά 4g+!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Cosmote-frog30d4aa296b49021a2eea15e46a4cb1ea.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω πιάσει 100+ με cosmote και 30+ up εννοείται δεν το ξανά κάνω για το λόγο ότι εξαφανίστηκαν τα mb

Link to comment
Share on other sites

https://photos.app.goo.gl/8Kbae4AcPKBMKLu48

 

Μια φορα ειδα 4g+ κ αυτο εκτος Ελλαδος ..

Edited by thodoros1369

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικο καμερας

 

μαλιστα δηλαδη εαν καποιος εχει το mi8 δεν αξιζει να παει στο mi9 (φυσικα στις εποχες που ζουμε:cry:) .... μαλλον καλυτερα να περιμενει το mi10

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο review! Και εγώ αυτής της άποψης είμαι, για τους κατόχους του mi8 δεν θεωρώ ότι αξίζει η αλλαγή πλην όσων έχουν το μικρόβιο της αλλαγής (δυστυχώς ανήκω σε αυτούς). Για κάποιον όμως που τώρα θα αγοράσει κάποια ναυαρχίδα της xioami, τότε σίγουρα θα πρέπει να στραφεί στο mi9.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίσει κάποιος που βρίσκεται η επιλογή "άγνωστες πηγές" ;

Αναφέρομαι σε latest stable rom

στις ρυθμίσεις για προγταμματιστες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα mi8 για τη γυναίκα μου και θέλω να πειραματιστώ. Έχει stable rom, για να περάσω την dev την περνάω στο κινητό και κάνω update χωρίς να ξεκλειδώσω boatloader?
Link to comment
Share on other sites

Σωστά για να περάσεις σε developer δεν είναι απαραίτητο να ξεκλειδώσεις bootloader. Κατεβάζεις τη rom, την αποθηκεύεις στη συσκευή και από τον updater της συσκευής την εγκαθιστάς. Προαπαιτούμενο μετά την εγκατάσταση, η επαναφορά εργοστάσιο ρυθμίσεων.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Σωστά για να περάσεις σε developer δεν είναι απαραίτητο να ξεκλειδώσεις bootloader. Κατεβάζεις τη rom, την αποθηκεύεις στη συσκευή και από τον updater της συσκευής την εγκαθιστάς. Προαπαιτούμενο μετά την εγκατάσταση, η επαναφορά εργοστάσιο ρυθμίσεων.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Κάθε επόμενο update της dev γίνεται ota ή κάθε φορά θέλει την ίδια διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ. Θα γίνεται ΟΤΑ, συνήθως κάθε Παρασκευή πλην των περιπτώσεων όπου υπάρχει κάποια καθυστέρηση στην ανάπτυξη.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ. Θα γίνεται ΟΤΑ, συνήθως κάθε Παρασκευή πλην των περιπτώσεων όπου υπάρχει κάποια καθυστέρηση στην ανάπτυξη.

 

Τέλεια! Περιμένω να σχολάσω για να παίξω με το κινητό πριν το τελικό του στήσιμο :) Μετά μερικοί λένε ότι οι κινεζιές xiaomi δεν υποστηρίζονται. Παίζει να είναι η μόνη εταιρεία με τόσα update και τόσες συχνές επιδιορθώσεις

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λέτε αλλά η αγαπημένη μας εταιρεία ένα φτιάχνει κάθε εβδομάδα και 2 χαλάει.. Χαχαχα Πως νομίζεται ότι κάθε εβδομάδα θα δικαιολογεί τα update?? Συν ότι με τόσες συσκευές που έχει βγάλει έχουν οι προγράμματιστες της χάσει λίγο την μπάλα... :lol:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω πως και αν ενεργοποιειται το darkmode που λετε!

και αν καποιος ξερει απο playstore καποιο lancher αξιοπιστο εκτος nova να αλλαξουμε τα τετραγωνισμενα εικονιδια τα οποια θεωρω κακασχημα για το image της συσκευης.

εννοειται καποιο χωρις διαφημισεις και να τρεχει το ιδιο γρηγορα με το δικο του.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω πως και αν ενεργοποιειται το darkmode που λετε!

 

και αν καποιος ξερει απο playstore καποιο lancher αξιοπιστο εκτος nova να αλλαξουμε τα τετραγωνισμενα εικονιδια τα οποια θεωρω κακασχημα για το image της συσκευης.

 

εννοειται καποιο χωρις διαφημισεις και να τρεχει το ιδιο γρηγορα με το δικο του.

 

ευχαριστω.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.whatau.cpl

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση ήρθε αλλά δε βλέπω dark mode.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ebdfd042402ee9ae9f826afba398a6f9.jpgDark mode δεν βρήκα ούτε εγώ αλλά...

Και ένδειξη της μπαταρίας στην AOD!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

ebdfd042402ee9ae9f826afba398a6f9.jpgDark mode δεν βρήκα ούτε εγώ αλλά...

Και ένδειξη της μπαταρίας στην AOD!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία να παίρνουμε σιγά σιγά τα καλούδια της beta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...