Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα ειναι οτι το gmail δεν μου το βγαζει στην λιστα των εφαρμογων για autostart και battery saver για να το εξαιρεσω. Ουτε το gmail account μπορω να καταργησω γιατι ειναι αυτο που εχω στην συσκευη.

 

Εκανα απεγκατασταση ενημερωσεων, το εβαλα στα recent, εστειλα ενα δοκιμαστικο μαιλ στο gmail account αλλα παλι δεν ερχεται ειδοποιηση. Στο pc και στο tablet ερχονται κανονικα. Με wifi ερχονται με data οχι. Ισως να παιζει το σημα ρολο, δεν ξερω

 

Μπορείς να καταργήσεις το Google account και να το προσθέσεις πάλι. Εγώ αυτό σου προτείνω. Και κλείδωμα στις πρόσφατες εφαρμογές. Όντως στην αυτόματη έναρξη δεν υπάρχει στη λίστα

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πέρασα χθες την global beta fastboot rom.

Τώρα είμαι με κλειδώμενο bootloader απλά ήθελα φουλ καθαρή εγκατάσταση.

Εχουν λυθεί πολλά bugs στην beta.

Καμια σχέση με την Stable...

Να δούμε πως πάει και από μπαταρία τώρα.

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθες την global beta fastboot rom.

Τώρα είμαι με κλειδώμενο bootloader απλά ήθελα φουλ καθαρή εγκατάσταση.

Εχουν λυθεί πολλά bugs στην beta.

Καμια σχέση με την Stable...

Να δούμε πως πάει και από μπαταρία τώρα.

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Aυτη ειναι που εχει και τα 60fps, σωστα? Πως ειναι τα βιντεο χωρις OIS? Ναυτια?:p

Link to comment
Share on other sites

Aυτη ειναι που εχει και τα 60fps, σωστα? Πως ειναι τα βιντεο χωρις OIS? Ναυτια?:p

 

Ναι φιλε αυτη!Το βιντεο εχει κανονικα ois και ειναι αρκετα καλο!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε αυτη!Το βιντεο εχει κανονικα ois και ειναι αρκετα καλο!! :)

 

A τελικα υποστηριζει OIS σε 4K-1080/60fps? Γιατι ειχε γραφτει σε προηγουμενη beta οτι δεν υποστηριζεται!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι λέει από αυτονομία και από φωτογραφίες; Αξίζει να πάω στο Mi 8 ή να δοκιμάσω τίποτα άλλο; Θέλω ειλικρινή γνώμη από έχοντες..... Και τα θετικά και τα αρνητικά..... Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι λέει από αυτονομία και από φωτογραφίες; Αξίζει να πάω στο Mi 8 ή να δοκιμάσω τίποτα άλλο; Θέλω ειλικρινή γνώμη από έχοντες..... Και τα θετικά και τα αρνητικά..... Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

Θα σου προτεινα να αφιερωσεις καποιο χρονο για να διαβασεις το θεμα και να βγαλεις το δικο σου συμπερασμα. Εγω π.χ προσωπικα δεν ειμαι ιδιαιτερα ευχαριστημενος απο την μπαταρια...να το πω κομψα:p Αλλα παιδια εδω ομως, εχουν πολυ καλες αυτονομιες. Υπαρχουν πολλα screenshot με την αυτονομια της μπαταριας.

 

Στο θεμα της φωτογραφιας δεν νομιζω να εχεις καποιο παραπονο. Αν εισαι ιδιαιτερα απαιτητικος χρηστης ομως, ισως θα πρεπει να δεις αλλα -ακριβοτερα- κινητα η να πας στην λυση της gcam που βελτιωνει παρα πολυ την καμερα, απ'οσο εχω διαβασει. Για την gcam μπορουν να σου πουν αλλα παιδια που την εχουν χρησιμοποιησει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομια εισαι στις 5:30 -6 ωρες sot με μια κάρτα sim και data ,bt,wifi ανοιχτα...με gcam σαφως καλύτερη απο τη stock που ειναι ηδη πολυ καλη...και απλα τη κανεις εγκατάσταση σαν μια απλη εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να αφιερωσεις καποιο χρονο για να διαβασεις το θεμα και να βγαλεις το δικο σου συμπερασμα. Εγω π.χ προσωπικα δεν ειμαι ιδιαιτερα ευχαριστημενος απο την μπαταρια...να το πω κομψα:p Αλλα παιδια εδω ομως, εχουν πολυ καλες αυτονομιες. Υπαρχουν πολλα screenshot με την αυτονομια της μπαταριας.

 

Στο θεμα της φωτογραφιας δεν νομιζω να εχεις καποιο παραπονο. Αν εισαι ιδιαιτερα απαιτητικος χρηστης ομως, ισως θα πρεπει να δεις αλλα -ακριβοτερα- κινητα η να πας στην λυση της gcam που βελτιωνει παρα πολυ την καμερα, απ'οσο εχω διαβασει. Για την gcam μπορουν να σου πουν αλλα παιδια που την εχουν χρησιμοποιησει.

 

Απαιτητικός δεν είμαι τόσο στην φωτογραφία... Στην μπαταρία δεν ξέρω πως θα είναι όμως.... Τώρα έχω Redmi note 3 pro... Δεν θέλω να πάω σε Poco.... Αν η μπαταρία δεν είναι καλή καλύτερα να πάω στο lite που είναι και φθηνότερο.... Αλλιώς να περιμένω μπας και πέσει λίγο το mi Mix 3.. Έχω ένα προβληματισμό από ότι καταλαβαίνεις.... Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου....

Link to comment
Share on other sites

Απαιτητικός δεν είμαι τόσο στην φωτογραφία... Στην μπαταρία δεν ξέρω πως θα είναι όμως.... Τώρα έχω Redmi note 3 pro... Δεν θέλω να πάω σε Poco.... Αν η μπαταρία δεν είναι καλή καλύτερα να πάω στο lite που είναι και φθηνότερο.... Αλλιώς να περιμένω μπας και πέσει λίγο το mi Mix 3.. Έχω ένα προβληματισμό από ότι καταλαβαίνεις.... Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου....

 

Τοτε η καμερα θα σε καλυψει 100%, μην το σκεφτεσαι. Ειναι πολυ καλη. Και παντα εχεις και την επιλογη της gcam που την κανει ακομα καλυτερη.

 

Δεν θελω να πω οτι η μπαταρια δεν ειναι καλη, απλα ισως σε μενα δεν εχει κατσει τοσο καλα. Παιζουν ρολο πολλα πραγματα, οπως το αν εχεις καλο σημα η οχι στις περιοχες που κινεισαι.

 

Παντως να ξερεις οτι στην τιμη που ειναι τωρα στο skroutz (γυρω στα 330) ισως ειναι το πιο value for money κινητο.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που είμαι συνέχεια συνδεδεμένος στο ίντερνετ δεν έχω καταφέρει να την τελειώσω την μπαταρία σε μια μέρα. Απ' όσο διαβάζω πάντως 1 μέρα βγάζει γενικά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι και σε αυτό και στο lite και στο mix 3 έχουν μικρές μπαταρίες..... Ιδιαίτερα στο τελευταίο.... Στο τέλος όσο και να μην μου αρέσει θα πάω στο Poco ή θα περιμένω το note 7 pro....
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι και σε αυτό και στο lite και στο mix 3 έχουν μικρές μπαταρίες..... Ιδιαίτερα στο τελευταίο.... Στο τέλος όσο και να μην μου αρέσει θα πάω στο Poco ή θα περιμένω το note 7 pro....

Φίλε μου το poco είναι μονόδρομος. Το είχα ψάξει πολύ πριν το πάρω, ήμουν ανάμεσα σε τρεις συσκευές (mi8 mimix 2s poco) όλα έχουν τα υπέρ και τα κατά τους.

Το θέμα μπαταρία ταχύτητα για εμένα είναι σοβαρό, για όλους όχι.

adc849d2de6a58717aa24ef33a750eb0.jpg

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι και σε αυτό και στο lite και στο mix 3 έχουν μικρές μπαταρίες..... Ιδιαίτερα στο τελευταίο.... Στο τέλος όσο και να μην μου αρέσει θα πάω στο Poco ή θα περιμένω το note 7 pro....
Αν θα βάλεις οθόνη, κάμερα πιο κάτω από την αυτονομία στην ιεράρχηση των αναγκών σου τότε θα πας πόκο.

 

@menioseten μην αδικείς το πόκο με τέτοια screenshots. :p

 

453a5dd6b4132b052febcfadff6df6e6.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Έχω 3 χρόνια σχεδόν το Redmi note 3 pro. Σκυλί κινητό... Το έχω σαν υπολογιστή...όλα από εδώ τα κάνω... Μπαταρία φοβερή, ταχύτητα φουλ αλλά φωτογραφική για τα μπάζα..... Δεν θέλω να πάω σε κινητό με μέτρια φωτογραφική... Δεν είπα ότι θέλω φωτογραφίες του Galaxy note 9.... Αλλά αν είναι να βγάζει όπως του rn3pro μην αλλάξω... Και μην δώσω ένα σκασμό λεφτά..το mi 8 υστερεί σε μπαταρία όπως και το lite... Το ίδιο και το mix 3.... Το Poco τι λέει σε φωτογραφική; Με χαμηλό φυσικά φωτισμό, γιατί σε καλό φωτισμό όλα πάνω κάτω βγάζουν...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατασταση τις ενημερώσεις στο Google maps και λογικά θα φτιάξει

 

Απ την ιδια την εφαρμογη γινεται αυτο ? Αν το απεγκαταστησω πχ κ το ξαναβαλω δεν θα παρει παλι το τελευταιο update της εφαρμογης ?

Πραγματικα δεν εχω ξαναδει τοσο αστειο gps ... :lol:

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Έχω 3 χρόνια σχεδόν το Redmi note 3 pro. Σκυλί κινητό... Το έχω σαν υπολογιστή...όλα από εδώ τα κάνω... Μπαταρία φοβερή, ταχύτητα φουλ αλλά φωτογραφική για τα μπάζα..... Δεν θέλω να πάω σε κινητό με μέτρια φωτογραφική... Δεν είπα ότι θέλω φωτογραφίες του Galaxy note 9.... Αλλά αν είναι να βγάζει όπως του rn3pro μην αλλάξω... Και μην δώσω ένα σκασμό λεφτά..το mi 8 υστερεί σε μπαταρία όπως και το lite... Το ίδιο και το mix 3.... Το Poco τι λέει σε φωτογραφική; Με χαμηλό φυσικά φωτισμό, γιατί σε καλό φωτισμό όλα πάνω κάτω βγάζουν...

 

Αγαπητέ Badadis γράφεις στο thread του mi8. Οποιαδήποτε απορία έχεις για το Poco, καλό είναι να ρωτήσεις στο thread του Poco για να λάβεις άμεση απάντηση από τους κατόχους του.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Badadis γράφεις στο thread του mi8. Οποιαδήποτε απορία έχεις για το Poco, καλό είναι να ρωτήσεις στο thread του Poco για να λάβεις άμεση απάντηση από τους κατόχους του.

 

Έχεις δίκιο... Ωραία, το mi 8 αξίζει τα λεφτά του;;;; Ή είναι η περίπτωση "για τα λεφτά του καλό είναι...";;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο... Ωραία, το mi 8 αξίζει τα λεφτά του;;;; Ή είναι η περίπτωση "για τα λεφτά του καλό είναι...";;;;;;;

 

Υποκειμενικο ειναι αυτο.Αλλιως θα ειχαμε ολοι το ιδιο κινητο.Για μενα καραξιζει και για καποιον αλλον οχι.

Παντως σαν κινητο εγω το θεωρω VFM.

Δε νομιζω να απογοητευτεις καπου εκτος απο τις ειδοποιησεις που λογω notch θελει συνηθεια.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Υποκειμενικο ειναι αυτο.Αλλιως θα ειχαμε ολοι το ιδιο κινητο.Για μενα καραξιζει και για καποιον αλλον οχι.

Παντως σαν κινητο εγω το θεωρω VFM.

Δε νομιζω να απογοητευτεις καπου εκτος απο τις ειδοποιησεις που λογω notch θελει συνηθεια.

 

Θα συμφωνήσω με το Πάνο. Οι γνώμες είναι υποκειμενικές και εκφράζουν τον κάθε ένα ξεχωριστά, αναλόγως των standard που θέτει. Προσωπικά και εγώ θα σου πω πως αναλογικά με τη τιμή που έχει τώρα, το θεωρώ πολύ καλό, δε μου έχει λείψει κάτι το όποιο είχα σε άλλες συσκευές και δε το έχω εδώ πλην aod (χρίζει εμπλουτισμού) αλλά και αυτό θα εμπλουτιστεί με μεταγενέστερο update από ότι έχουν ανακοινώσει.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει πλήρως είχα το mi mix2s και καλά ίδια κάμερα ..... Στο mi 8 είναι καλύτερες !!! Και δεν μιλάω για την μπροστινή που στο mi mix2s είναι χάλια

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

 

εχω παρατηρησει οτι ακομα και οι ναυαρχιδες του 19 εχουν το ιδιο camera hardware me to mi 8(βλεπε samsung s10+)

ενα φακο primary sta 12,2 με μεγαλα πιξελ στα 1,4 και telephoto στα 12 me pixel size sta 1.0

αρα ειναι μουφα οτι τα κινητα του 19 εχουν κανει καινοτομια στις καμερες κλπ.(απλα εβαλαν extra την wide angle)

απλα αναφερω τα παραπανω γιατι δεν καταλαβαινω γιατι λενε πολλοι οτι το κινητο δεν ειναι ουτε καν κοντα στις καμερες των ναυαρχιδων του 18.

σιγουρα βαζουμε και gcam....

θα θελω την γνωμη των χρηστων που εχουν το κινητο στην κατοχη τους

ευχαριστω.

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

 

 

 

εχω παρατηρησει οτι ακομα και οι ναυαρχιδες του 19 εχουν το ιδιο camera hardware me to mi 8(βλεπε samsung s10+)

 

ενα φακο primary sta 12,2 με μεγαλα πιξελ στα 1,4 και telephoto στα 12 me pixel size sta 1.0

 

αρα ειναι μουφα οτι τα κινητα του 19 εχουν κανει καινοτομια στις καμερες κλπ.(απλα εβαλαν extra την wide angle)

 

απλα αναφερω τα παραπανω γιατι δεν καταλαβαινω γιατι λενε πολλοι οτι το κινητο δεν ειναι ουτε καν κοντα στις καμερες των ναυαρχιδων του 18.

 

σιγουρα βαζουμε και gcam....

 

θα θελω την γνωμη των χρηστων που εχουν το κινητο στην κατοχη τους

 

ευχαριστω.

Κάτοχος mi 8 και lg g5,αν έχεις δοκιμάσει τα lg g ή v σειρά θα δεις ότι το wide angle σε τοπία βγάζει φοβερές φώτο (το g5 έχει 135°) ,οι υπόλοιπες εταιρείες τον 2ο φακό χρησιμοποιούσαν μόνο για τελεφωτο και όχι για wide, τώρα συνδιάζονται και τα 3 με την τριπλή κάμερα και πρέπει να δώσουν κάτι καινούργιο στο αγοραστικό κοινό!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος mi 8 και lg g5,αν έχεις δοκιμάσει τα lg g ή v σειρά θα δεις ότι το wide angle σε τοπία βγάζει φοβερές φώτο (το g5 έχει 135°) ,οι υπόλοιπες εταιρείες τον 2ο φακό χρησιμοποιούσαν μόνο για τελεφωτο και όχι για wide, τώρα συνδιάζονται και τα 3 με την τριπλή κάμερα και πρέπει να δώσουν κάτι καινούργιο στο αγοραστικό κοινό!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μέχρι πρότινος κάτοχος lg g6 μαύρα χάλια άστο...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μέχρι πρότινος κάτοχος lg g6 μαύρα χάλια άστο...

 

Δεν είπα ότι βγάζει τέλειες φώτο το lg ,αναφορά κάνω για το wide ( που στο 5 είναι μεγαλύτερος ο ευρυγώνειος φακός από το 6) που στα καινούργια κινητά έχεις περισσότερες επιλογές για διαφορετικές λήψεις με τους 3 φακούς (τελεφώτο-wide-foto) βέβαια ΠΑΝΤΑ παίζει ρόλο υποστήριξη στο software από την εκάστοτε εταιρία,και εκεί αρχίζει η γκρίνια για το δικό μας ( 4k-60fps video ),για τα δικά μου γούστα το mi 8 βγάζει πάρα πολύ καλές φώτο και δεν μπαίνω στο τρυπάκι των 3 cam!! (off topic,Μπες και δες specs g5-g6 ,ακόμα και το dxomark δίνει μεγαλύτερη βαθμολογία στο 5 )

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...