Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν έχω πειράξει τίποτα. Είναι global έκδοση από το γερμανικό Amazon.
Απενεργοποιησε αυτά τα 2 άμα είναι ενεργοποίημενα. 29d59c07581daa8f479307caf1387bc9.jpg

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, είναι κανείς με havoc - OS αν ξέρει να μου πει γιατί με την κάρτα της Vodafone οταν είναι μόνη της έχω Internet ενώ άμα βάλω και την Cosmote στο τηλέφωνο δεν έχω? Ανεξάρτητα Σε ποια θέση τη βάζω έχω πάντα το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Στάλθηκε από το Mi 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, είναι κανείς με havoc - OS αν ξέρει να μου πει γιατί με την κάρτα της Vodafone οταν είναι μόνη της έχω Internet ενώ άμα βάλω και την Cosmote στο τηλέφωνο δεν έχω? Ανεξάρτητα Σε ποια θέση τη βάζω έχω πάντα το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Στάλθηκε από το Mi 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα. Έτσι δουλεύει φίλε μου δυστυχώς.

Άμα γυρίσεις την Cosmote σε 3g η μόνο 2g η κλείσεις το 4g enchanced από την κοσμοτε θα δουλέψει

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για μια κατά τα άλλα φοβερή rom.

 

Στάλθηκε από το Mi 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν 1 μήνα το κινητό από το Banggood. Όλα καλά, το είχα σε θήκη πάντα, δεν είχε πέσει ποτέ, και ξαφνικά η οθόνη έγινε πράσινη και τελικά έσβησε τελείως. Με πολύ προσοχή, και στο φως, είδα ότι τελικά η οθόνη ήτανε μάλλον εξ' αρχής σπασμένη εσωτερικά, το οποίο δεν το είχα παρατηρήσει μιας και φαίνεται αχνά πολύ. Στο Banggood οι απατεώνες μου λένε ότι αν το στείλω πίσω δεν καλύπτεται η εγγύηση από οθόνη και ότι θα πρέπει να πληρώσω. Όντως στην ιστοσελίδα τους λένε δεν καλύπτει η εγγύηση ούτε μητρική κινητού, ούτε οθόνη. Τί καλύπτει τότε; Τί μου προτείνετε να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να βάλουμε κανέναν pixel luncher να το κάνουμε να φαίνεται σαν στοκ γάμο το miui δεν τρώγεται
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν 1 μήνα το κινητό από το Banggood. Όλα καλά, το είχα σε θήκη πάντα, δεν είχε πέσει ποτέ, και ξαφνικά η οθόνη έγινε πράσινη και τελικά έσβησε τελείως. Με πολύ προσοχή, και στο φως, είδα ότι τελικά η οθόνη ήτανε μάλλον εξ' αρχής σπασμένη εσωτερικά, το οποίο δεν το είχα παρατηρήσει μιας και φαίνεται αχνά πολύ. Στο Banggood οι απατεώνες μου λένε ότι αν το στείλω πίσω δεν καλύπτεται η εγγύηση από οθόνη και ότι θα πρέπει να πληρώσω. Όντως στην ιστοσελίδα τους λένε δεν καλύπτει η εγγύηση ούτε μητρική κινητού, ούτε οθόνη. Τί καλύπτει τότε; Τί μου προτείνετε να κάνω;
Κανείς δεν καλύπτει οθόνη, πόσο μάλιστα μετά από 1 μήνα, ή το στέλνεις πίσω και πληρώνεις, ή το κάνεις κάπου εδώ ή το βάζεις στο συρτάρι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να βάλουμε κανέναν pixel luncher να το κάνουμε να φαίνεται σαν στοκ γάμο το miui δεν τρώγεται

Εγώ έβαλα Nova και τον ρύθμισα σαν τον Pixel. Αλλιώς CPL launcher.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το security patch του Φλεβάρη δεν είδα κάτι καινούριο....

500mb update...

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κάποιος να σεταρει yahoo mail στον μαμα email client?ειτε pop3 η imap?γιατι και με ρυθμίσεις που βρήκα δεν κάνει κάτι
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ! Έχω μια απορία. 2 μέρες τωρα προσπαθώ να βρω πως θα αλλάξω αυτόν τον ενοχλητικό ηχώ του viber όταν έρχεται μήνυμα. από τον φάκελο μέσα από file manager έχω πρόσθεση και έχω διαγράψει το official sound αλλά μάταια... Ξέρει κανείς πώς αλλάζει;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα Nova και τον ρύθμισα σαν τον Pixel. Αλλιώς CPL launcher.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου είχα αγορασμενο τον νόβα αλλά δεν με βόλευε με το app drawer αυτός είναι πολύ ωραίος, άμα είχε με το σκρολ αριστερά τις ειδήσεις θα ήταν ότι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου είχα αγορασμενο τον νόβα αλλά δεν με βόλευε με το app drawer αυτός είναι πολύ ωραίος, άμα είχε με το σκρολ αριστερά τις ειδήσεις θα ήταν ότι καλύτερο
Αν ψάξεις στο YouTube θα βρεις πως να κάνεις τον nova ίδιο με τον pixel και με το Google feed στα αριστερά. Απλά θέλει λίγο ψάξιμο παραπάνω .64f56c9ed47f2d4de9814dcc0a96f9f3.jpg2a971b415b3350f142855d4b9982b333.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια χαζή ερώτηση. Η μπαταρία αν την φορτίζω από το 5% η πιο κάτω θα έχει θέμα; Γιατί ένας φίλος μου ανέφερε πως επειδή είναι λιθίου το σωστό είναι να το φορτίζω γύρω στο 20%.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια χαζή ερώτηση. Η μπαταρία αν την φορτίζω από το 5% η πιο κάτω θα έχει θέμα; Γιατί ένας φίλος μου ανέφερε πως επειδή είναι λιθίου το σωστό είναι να το φορτίζω γύρω στο 20%.
Άμα την φορτισεις κάποιες φορές κάτω από 5% δεν πειράζει αλλά γιατί να την αφήσεις να πέσει τόσο πολύ?

Το σωστό είναι αυτό που είπε ο φίλος σου.

20% ειναι το καλύτερο σημείο για φόρτιση.

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μια που γράψατε ρε παιδιά για τους launcher,έχω τον nova μια κ της xiaomi είναι τελείως δυσχρηστος,ψάχνω να βρω πως θα βλέπω στα εικονίδια των εφαρμογών αυτό το νούμερακι με των αριθμό των ειδοποιήσεων !

Έχω βάλει το tesla unread nova αλλά δεν ...

Έχω δοκιμάσει κ μια δυο ακόμα εφαρμογές αλλά πάλι δεν κατάφερα κάτι ...

Με το notch εκεί στην γωνία πρέπει πραγματικά ψάξεις για να τσεκαρεις αν έχει έρθει κάτι ...

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Μια που γράψατε ρε παιδιά για τους launcher,έχω τον nova μια κ της xiaomi είναι τελείως δυσχρηστος,ψάχνω να βρω πως θα βλέπω στα εικονίδια των εφαρμογών αυτό το νούμερακι με των αριθμό των ειδοποιήσεων !

 

Έχω βάλει το tesla unread nova αλλά δεν ...

 

Έχω δοκιμάσει κ μια δυο ακόμα εφαρμογές αλλά πάλι δεν κατάφερα κάτι ...

 

Με το notch εκεί στην γωνία πρέπει πραγματικά ψάξεις για να τσεκαρεις αν έχει έρθει κάτι ...

Καλημέρα, πρέπει να βάλεις nova beta για αυτό δες εδώ :

https://www.androidpolice.com/2019/03/06/nova-launcher-6-1-beta-brings-dark-mode-to-the-discover-feed-and-oreo-like-notification-dots-apk-download/

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μπορεί κάποιος να ποστάρει το λινκ απ'το καινούριο upadate 10.2.3?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα...

Το κινητό μετά από πτώση θέλει αλλαγή οθόνης.

Στην επίσημη Xiaomi δε το αναλαμβάνουν αφού αγοράστηκε από εξωτερικό.

Στα υπόλοιπα ανεξάρτητα service ο καθένας λέει τα δικά του.

Ο ένας λέει θα γίνει αντικατάσταση με υψηλής ποιότητας ΟΕΜ οθόνης, όχι γνήσιας.

Ένας άλλος με καμιά 30 ευρώ παραπάνω λέει θα το επισκευάσει αλλά με γνήσια οθόνη.

Ένας τρίτος μου δίνει χαμηλή τιμή και μου τονίζει πως όλες όσες εισάγονται είναι γνήσιες και ότι αυτές οι Amoled δεν είναι ιμιτασιόν, αλλά οι οθόνες που χρησιμιποιεί και η Xiaomi.

Ένας άλλος μου λέει ότι οι γνήσιες δίνονται μόνο στις αντιπροσωπίες οπότε αναγκαστικά σε OEM...

 

Θέλω την επισκευή του με την οθόνη που είχε όταν αγοράστηκε αλλά έχω χαθεί επειδή ο καθένας λέει τα δικά του.

 

Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται να μου τα εξηγήσει ή αν έχει εμπειρία να μου προτείνει κάτι?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...