Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ Netflix μια χαρά βλέπω!

Με το GPS βλέπω να έχω μικροπροβλημα. Όταν οδηγώ παίζει λίγο ο δείκτης και με δείχνει και στον παράλληλο δρόμο από αυτόν που είμαι. Μαρεσει που εχει και διπλό δέκτη...

Υπάρχει κάποια λύση;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικα εβαλαν wificall στην global stable ή θελει ακομα dev?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλαν wificall στην global stable ή θελει ακομα dev?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχουν βάλει κανονικά και στην stable!!

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Netflix μια χαρά βλέπω!

 

Με το GPS βλέπω να έχω μικροπροβλημα. Όταν οδηγώ παίζει λίγο ο δείκτης και με δείχνει και στον παράλληλο δρόμο από αυτόν που είμαι. Μαρεσει που εχει και διπλό δέκτη...

 

Υπάρχει κάποια λύση;

Άστο να το δω χθες το πήρα και το δουλεύω όλη μέρα το GPS λόγω δουλειάς.. Θα σου πω αδελφέ και βλέπουμε τι κάνουμε. Τώρα που το δοκίμασα το πρωί μπλοκάρει κομπλέ. Θα δούμε

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βάλει κανονικά και στην stable!!

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Ειναι σιγουρο; Ειμαι στην dev και εστειλα μηνυμα στην Cosmote (1333) και μου απαντησαν οτι η συσκευη μου δεν ειναι συμβατη.

Εκανα κατι λαθος;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο; Ειμαι στην dev και εστειλα μηνυμα στην Cosmote (1333) και μου απαντησαν οτι η συσκευη μου δεν ειναι συμβατη.

 

Εκανα κατι λαθος;

Πρέπει να στείλεις το σμσ από συμβατή συσκευή, μετά δουλεύει!!!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την Havoc την κράτησα για καμιά δεκαριά ημέρες, μέσα στις γιορτές των Χριστουγέννων. Σβέλτη και χωρίς bugs. Το sot μου πήγε από περίπου 7 ώρες με global stable στις 6 ώρες περίπου με Havoc. Δεν έχω Cosmote για να σου πω για VoLTE και VoWiFi. Απ' ότι θυμάμαι, έχει από τη μάνα της Gcam. Δεν το ψείρισα για να εντοπίσω ποιοτικές διαφορές, παραπλήσιες μου φάνηκαν οι φωτογραφίες. Γενικά μου άφησε θετικές εντυπώσεις, γύρισα σε MIUI μόνο και μόνο -δεν το πιστεύω που λέω τέτοιο πράγμα- γιατί μου φάνηκε πιο "ολοκληρωμένη" η εμπειρία χρήσης. Μπορεί κάποτε να δοκιμάσω και καμία Pixel για αλλαγή.
Καλημέρα φίλε μου. Σήμερα πέρασα την havoc για δοκιμή.

Σε σένα έπαιζε πολύ το σήμα της κινητής τηλεφωνίας?

Ειναι πιο κάτω σε σχέση με την global stable.

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να στείλεις το σμσ από συμβατή συσκευή, μετά δουλεύει!!!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο το Μι8 εστειλα

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

απο το Μι8 εστειλα
https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html Εδώ είναι η λίστα των συμβατικών συσκευών!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html Εδώ είναι η λίστα των συμβατικών συσκευών!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το ειδα οτι δεν ειμαστε εδω, αλλα διαβασα οτι αλλοι το καταφεραν

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

το ειδα οτι δεν ειμαστε εδω, αλλα διαβασα οτι αλλοι το καταφεραν

 

Εγώ έστειλα από ένα s7 το μήνυμα και μόλις ήρθε η απάντηση ότι ενεργοποιήθηκε έβαλα πάλι την κάρτα στο mi8 ! Μετά για το volte αν δεν εμφανίζει τη ρύθμιση θέλει να πληκτρολογήσεις τον κωδικό *#*#86583#*#* Διάβασε εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32700-Ενεργοποίηση-VoLTE-και-HD-Voice-σε-κινητά-Xiaomi/

Edited by mach3
Προσθήκη πληροφορίας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Σήμερα πέρασα την havoc για δοκιμή.

Σε σένα έπαιζε πολύ το σήμα της κινητής τηλεφωνίας?

Ειναι πιο κάτω σε σχέση με την global stable.

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Δεν είχα παρατηρήσει τίποτε περίεργο σχετικά με το σήμα. Θα το επισημάνει εξ αρχής, είναι σοβαρό θέμα.

Στο σπίτι μου έχω ούτως ή άλλως ασθενέστατο σήμα και συχνά χάνω κλήσεις. Πιστεύω ότι αν υπήρχε διαφορά, θα την είχα διαπιστώσει. Με κάθε επιφύλαξη, βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

έχετε βρει εφαρμογή full screen caller ID που να δουλεύει κανονικά στο κινητό μας? εγώ καμία!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα ήθελα να βρω για τη συσκευή μαγνητική θήκη που να ανοίγει από μπροστά και να ανάβει η οθόνη. Αν δεν κάνω λάθος η συσκευή υποστηρίζει τέτοια λειτουργία. Γνωρίζετε κάποια ποιοτική και αξιόπιστη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Θα ήθελα να βρω για τη συσκευή μαγνητική θήκη που να ανοίγει από μπροστά και να ανάβει η οθόνη. Αν δεν κάνω λάθος η συσκευή υποστηρίζει τέτοια λειτουργία. Γνωρίζετε κάποια ποιοτική και αξιόπιστη;

Mofi

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα από ένα s7 το μήνυμα και μόλις ήρθε η απάντηση ότι ενεργοποιήθηκε έβαλα πάλι την κάρτα στο mi8 ! Μετά για το volte αν δεν εμφανίζει τη ρύθμιση θέλει να πληκτρολογήσεις τον κωδικό *#*#86583#*#* Διάβασε εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32700-Ενεργοποίηση-VoLTE-και-HD-Voice-σε-κινητά-Xiaomi/
Εγώ έστειλα μύνημα από ένα iPhone , ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία όμως δεν βλέπω την ρύθμιση. Δοκίμασα και όλους τους κωδικούς που αναφέρονται για ενεργοποίηση ή έλεγχο και όλα μάταια. Αφού μίλησα με cosmote όντως έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία αλλά στο τηλέφωνο δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση. Κάθε βοήθεια δεκτή.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Mofi

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστώ πολύ.

 

σχετικά με την cp προστασία οθόνης της nilkin, έχω δει ότι την έχουν αγοράσει αρκετοί, εφαρμόζει καλάμε τη μαμίσια σιλικονούχα θήκη που έρχεται με τη συσκευή ή την σηκώνει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου δώσει λινκ για Netflix γιατί εμένα λέει ότι δεν είναι έγκυρη η συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Η μαμίσια εφαρμογή δείχνει full screen ποιός καλεί .
σ εμένα όταν έχω εισερχόμενη κλήση, βγάζει στο πάνω μέρος της οθόνης μια αναδυόμενη ειδοποίηση και αν πατήσω πάνω, τότε βγάζει full screen. ίσως έχω κάνει κάποια λάθος ρύθμιση στις ειδοποιήσεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα μύνημα από ένα iPhone , ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία όμως δεν βλέπω την ρύθμιση. Δοκίμασα και όλους τους κωδικούς που αναφέρονται για ενεργοποίηση ή έλεγχο και όλα μάταια. Αφού μίλησα με cosmote όντως έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία αλλά στο τηλέφωνο δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση. Κάθε βοήθεια δεκτή.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εφόσον την ενεργοποιησες πήγαινε ρυθμίσεις-καρτες σιμ και κινητά δίκτυα - επιλέγεις την cosmote και κάτω κάτω πραγματοποιήστε κλήσεις μέσω wifi ! Προτιμήσεις δικτυου - κατά προτίμηση wifi

 

96a9e97f7a194bbc1171dfcb33656257-full.jpg

Edited by mach3
Προσθήκη εικόνας
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον την ενεργοποιησες πήγαινε ρυθμίσεις-καρτες σιμ και κινητά δίκτυα - επιλέγεις την cosmote και κάτω κάτω πραγματοποιήστε κλήσεις μέσω wifi ! Προτιμήσεις δικτυου - κατά προτίμηση wifi

 

 

 

96a9e97f7a194bbc1171dfcb33656257-full.jpg

Δεν υπάρχουν αυτές οι επιλογές στις ρυθμίσεις μου. Μετά τα δίκτυα κινητής είναι κενό το μενού.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα υπάρχουν αυτές οι ρυθμίσεις

 

Πληκτρολογήστε: *#*#869434#*#* (*#*#vowifi#*#*)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...