Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γινετε χωρις αυτο? Δεν θα ηθελα να μπαινω με fb η να κανω account κλπ

 

Με το http://www.imgur.com

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://imgur.com/jLmvUTY

https://imgur.com/a/nM7xoNJ

https://imgur.com/a/sEtXZy8

Λοιπον παιδια πηρα αυτον τον φορτιστη που δεν ειναι quick charge (για να μην χρησιμοποιω συνεχεια τον quick) κ θα ηθελα παρακαλω μονο απο τους γνωστες να μου πουν αν ειναι απολυτα συμβατος με το κινητο. Δεν ξερω αν κανει να πω απο που τον πηρα αλλα ισως εχει παρει κ αλλος, εγω το πηρα απο τον σκλαβενιτη σε ενα απο τα περιπτερα του π εχει τα παντα για κινητα στα 6ευρο περιπου.

Edited by Scissors
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμένα δεν μου βγάζει την αναβάθμιση.. υπάρχει τρόπος να το κάνω manual? Το αρχείο που το βρίσκω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμένα δεν μου βγάζει την αναβάθμιση.. υπάρχει τρόπος να το κάνω manual? Το αρχείο που το βρίσκω;
Καλημέρα φίλε μου. Άμα είσαι με την 10.1.2.0 κατέβασε το αρχείο που λέει from 10.1.2.0 only και περάσετο χειροκίνητα

 

https://forum.xda-developers.com/mi-8/how-to/xiaomi-mi8-global-stable-miui-10-1-1-0-t3875526

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ποσταρω καποιες εικονες να μου πειτε καποια πραγματα. Δεν εχω βρει τροπο να ποσταρω εδω εικονες εκτος απο αυτο το ταπατολκ που δν το θελω

προσωπικα χρησιμοποιω και αυτο : https://postimages.org

:respect:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα γνωρίζει κανείς πως δουλεύει αυτό στο wifi callingfc4e4c2b1ff5cf9770f17690ac5763e7.jpg
Βάζεις κατά προτίμηση wifi

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ακόμα και με την νέα αναβάθμιση το face unlock δεν δουλεύει καλά σε μένα.. Ενώ παλιότερα όταν το πρώτο πήρα πήγαινε σφαίρα και σκοτάδι... Περιοχή Ινδία έχω.. Και εννοείται ούτε τώρα 60 fps video.....

 

Το δικό μου πάει σφαίρα πάντως! Και το έχω Ελλάδα περιοχή!

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις κατά προτίμηση wifi

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σευχαριστω φίλε!! Προσπαθώ να βγάλω άκρη κ μ αυτό κ πως δουλεύει.... λογικα αν το έχουμε κλειστο δουλεύει οπως κ στην επιλογή κανονικό e3c30daf8f1f60d93affc6db6b968a51.jpg

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Mε το face unlock δεν εχω ουτε εγω θεμα. Απλα εχω παρατηρησει κατι.

 

Με GPS και WiFi η τοποθεσια μου ειναι σωστη. Οταν ανοιγω data, με καλο σημα, ειναι οτι να ναι. Με δειχνει 500 μετρα μακρυα. Το εχει κανεις αλλος αυτο?

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δοκιμάσει να κατεβάσετε μεγάλες εφαρμογες από το Play store? Πχ κάποιο παιχνίδι πάνω από 500mb.?

Δεν μπορεί να κατέβει με τπτ... Βγάζει error 495..

Βλέπω πολλοί έχουν το συγκεκριμένο θέμα και δεν υπάρχει λύση..

Στο mate 10 pro που είχα δεν είχα τέτοια θέματα...

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,εχει αγοράσει κάποιος πρόσφατα το mi 8 απο κινά και αν ναι από ποιο μαγαζί ,σκέφτομαι να το παραγγείλω αλλα δεν έχω καταλήξει σε μαγαζί ακόμα .

Ευχαριστώ .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια Johnny! Τώρα για το wifi calling μέσω της cosmote απλά βάζω την sim σε συμβατή συσκευή, στέλνω το μήνυμα στο 1333 για ενεργοποίηση και μετά δουλεύει στο κινητό μου κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,εχει αγοράσει κάποιος πρόσφατα το mi 8 απο κινά και αν ναι από ποιο μαγαζί ,σκέφτομαι να το παραγγείλω αλλα δεν έχω καταλήξει σε μαγαζί ακόμα .

Ευχαριστώ .

 

Εγω απο banggood! 25-12 εγινε παραγγελια εχθες ηταν στα χέρια μου

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η cosmote πιανει καλυτερα απο τις αλλες? Θελω να αλλαξω καρτα για να πιανει καλυτερο σημα κ ναχει κ καλες προσφορες. Ποια λετε να βαλω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η cosmote πιανει καλυτερα απο τις αλλες? Θελω να αλλαξω καρτα για να πιανει καλυτερο σημα κ ναχει κ καλες προσφορες. Ποια λετε να βαλω?
Εγώ χρησιμοποιώ cosmote frog,μπες στο φόρουμ εδώ για να δεις λεπτομέρειες, απολύτως ικανοποιημένος από σήμα (data-ομιλια) ,σε όλες μου τις συσκευές τα τελευταία 4 χρόνια!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω φίλε!! Προσπαθώ να βγάλω άκρη κ μ αυτό κ πως δουλεύει.... λογικα αν το έχουμε κλειστο δουλεύει οπως κ στην επιλογή κανονικό e3c30daf8f1f60d93affc6db6b968a51.jpg
Σς αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω έχω άλλη rom (Havoc-os) και δεν μπορώ να δω τι κάνει

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Σς αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω έχω άλλη rom (Havoc-os) και δεν μπορώ να δω τι κάνει

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δςν πειράζει φιλαράκι ευχαριστώ

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους... Ερώτηση στην stock camera Τι ρυθμίσεις έχετε;;

5e96ba48e3ec2fbbbb813ec643ad4778.jpg6727663fc2f060c320c9cc529dc809f7.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

Eχω παρατηρησει οτι ξαφνικα η AOD κλεινει μετα απο 10 λεπτα και ξανανοιγει οταν σηκωσω το τηλεφωνο. Αυτο συμβαινει μονο οταν βρισκομαι σε χωρο που δεν εχει φως. Και οταν ερχεται ειδοποιηση εφοσον εχει κλεισει η AOD, δεν αναβει η οθονη παρα μονο το led.

 

Ετσι λειτουργει η εχει καποιο bug?

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Έτσι λειτουργεί και σε εμενα.Το κάνει για εξοικονόμηση μπαταρίας.Έχω την εντύπωση ότι αν πας στις ρυθμίσεις της μπαταρίας και βάλεις off τα εξυπνα σενάρια δεν θα σβηνει.
Link to comment
Share on other sites

Κλειστα τα εχω τα σεναρια. Anyway.

 

Παντως βλεπω οτι το cell stand by τρωει πολυ μπαταρια. Αυτην την στιγμη μου ειναι στο 40% με την οθονη στο 20%. Δεν εχω και πολυ καλο σημα στο σπιτι αλλα μου φαινεται υψηλο γενικα. Και διαβασα οτι υπαρχει ενα ψιλοθεματακι με την μπαταρια στο συγκεκριμενο θεμα. Γενικα την μπαταρια την περιμενα καλυτερη. Δεν ξερω αν δεν εχει κατσει κατι καλα στο software η απλα δεν ειναι το δυνατο του σημειο.

 

Παντως το κινητο ειναι σφαιρα.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα την διαδικασία και έχω volte, το αναγράφει πάνω στην μπάρα του δικτύου. Ερώτηση, είναι το ίδιο με το wifi calling ή είναι κάτι διαφορετικό;

*#*#4636#*#* με αυτόν το συνδιασμό βλέπω ότι είναι ενεργό το volte αλλά όχι το wifi call. Τι λάθος παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα την διαδικασία και έχω volte, το αναγράφει πάνω στην μπάρα του δικτύου. Ερώτηση, είναι το ίδιο με το wifi calling ή είναι κάτι διαφορετικό;

 

*#*#4636#*#* με αυτόν το συνδιασμό βλέπω ότι είναι ενεργό το volte αλλά όχι το wifi call. Τι λάθος παίζει;

Για κοίτα εδώ! Ποια Ρομ έχεις? Την τελευταία stable?

Και στις 2 περιπτώσεις πρέπει να γράψει disabled.

Μετά κλείσε την συσκευή ανοίξε την μαμα σε 2-3 λεπτά.

*#*#869434#*#*vowifi

 

*#*#86583#*#* volte

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...