Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως που έχω το pro είμαι πολύ απογοητευμένος από την συσκευή, ερχόμενος από Huawei Mate 10 pro. Ουτε ειδοποιήσεις, ούτε κάμερα καλή, ούτε ήχο.. MIUI μπερδεμένο.. τι να πω... 2 βδομάδες το έχω και πάει για πούλημα κατευθείαν ας χάσω και 100 €.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν ρε μάγκες πιστεύετε ότι με 350€ θα αγοράζατε το καλύτερο κινητό του κόσμου κάπου έχετε μπερδευτεί. Για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο μπορείς να έχεις.

Κάντε λίγο υπομονή και θα τραβάτε φωτογραφίες αντάξιες των 350€.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχουν φτιάξει το σύστημα ειδοποιησεων τότε μιλάμε για τραγική επιλογή...

 

Αυτή τη στιγμή με το s9 και το s9 plus σε πολύ καλές τιμές το mi8 χάνει πολύ...

Συμφωνώ 100%. Εδωσα το s9+ για να πάρω το Mi8 και το δούλεψα για 10 μέρες. Η AOD του s9+ έτη φωτός μπροστά, έχει ένα σωρό επιλογές και τις ειδοποιήσεις τις δείχνει όλες! Στο ΜΙ8 μόνο κλήσεις και sms (ούτε mail, ούτε viber, για messenger δεν ξέρω δεν είχα βάλει). Και γενικά με τις ειδοποιήσεις θέλει αρκετή παραμετροποίηση για να έρχονται σωστά, σε αντίθεση με s9 που δουλεύουν όλα ρολόι out of the box.

Βέβαια για να τα λέμε όλα το MI8 είναι πιστόλι!!! πιο γρήγορο κινητό δεν έχω ξαναπιάσει στα χέρια μου, το miui πολύ πιο ελαφρύ απο το touchwiz (να δούμε τώρα με το one ui αν θα αλλάξουν καθολου τα πράγματα).

Δυστυχώς το mi8 το επέστρεψα σήμερα Ισπανία για refund, γιατί δεν δούλευε το δαχτυλικό αποτύπωμα. Και λέω δυστυχώς γιατί με 285 ευρώ που το πήρα από gearbest σίγουρα θα το κρατούσα. Σε αυτά τα λεφτά δεν έχει ανταγωνιστή:)

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες ανοιχτη οθόνη με stock global σε Android 9.

 

 

 

https://i.imgur.com/4SgBDOk_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium​

 

 

 

https://i.imgur.com/7bQsWgG_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium​

 

 

 

https://i.imgur.com/ZvNind6_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium​

 

 

 

Συγχρονισμος email όλη μέρα, Viber, Facebook YouTube τα πάντα με φωτεινότητα στο αυτόματο περίπου στο 40%

Link to comment
Share on other sites

Αν ρε μάγκες πιστεύετε ότι με 350€ θα αγοράζατε το καλύτερο κινητό του κόσμου κάπου έχετε μπερδευτεί. Για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο μπορείς να έχεις.

Κάντε λίγο υπομονή και θα τραβάτε φωτογραφίες αντάξιες των 350€.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα οι ειδοποιησεις δεν ειναι θεμα τιμης. Δεν ειπαμε να ειναι απο χρυσο.

 

Ειναι θεμα χαζομαρας.

Link to comment
Share on other sites

Μα οι ειδοποιησεις δεν ειναι θεμα τιμης. Δεν ειπαμε να ειναι απο χρυσο.

 

Ειναι θεμα χαζομαρας.

Έχει βγει κάποια ανακοίνωση που το αναγνωρίζει ως θέμα γιατί αλλιώς δεν βλέπω να το φτιάχνουν,τώρα οι κοινότητα άμα κάνει ρεπορτ γιατί από σχόλια δύσκολα να το δουν .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω Galaxy S7 με cosmote και ενεργοποιημένο VoLTE και VoWifi. Σκεφτομαι μεταβαση σε Mi8 αλλα αυτες οι δυνατοτητες ειναι βασικη προυποθεση. Τελικα στην 9 Pie global stable υπαρχουν ή ενεργοποιούνται καπως?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω Galaxy S7 με cosmote και ενεργοποιημένο VoLTE και VoWifi. Σκεφτομαι μεταβαση σε Mi8 αλλα αυτες οι δυνατοτητες ειναι βασικη προυποθεση. Τελικα στην 9 Pie global stable υπαρχουν ή ενεργοποιούνται καπως?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι ακόμα, μένεις εκεί που είσαι ή πας για άλλα!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα, μένεις εκεί που είσαι ή πας για άλλα!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εσυ με την τιμή που παίζει τώρα πας σφαιρα σε s8...

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα! Εχω Galaxy S7 με cosmote και ενεργοποιημένο VoLTE και VoWifi. Σκεφτομαι μεταβαση σε Mi8 αλλα αυτες οι δυνατοτητες ειναι βασικη προυποθεση. Τελικα στην 9 Pie global stable υπαρχουν ή ενεργοποιούνται καπως?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω έχω mi8 εσύ με την τιμή που παίζει τώρα πας σφαιρα σε s8....

mi8
Link to comment
Share on other sites

Καί γω το mi 8 έχω και είμαι ευχαριστημένος!!!

εσυ με την τιμή που παίζει τώρα πας σφαιρα σε s8...

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εγω έχω mi8 εσύ με την τιμή που παίζει τώρα πας σφαιρα σε s8....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι ήδη κάτοχος με miui global 10.0.3 σταθερή.απο εχθές μου ήρθε ειδοποίηση για τη καινούρια ενημερωση miui v10.1.1 peamifi.ενω στην αρχή ξεκινάει να τη κατεβάζει μετά σταματάει και μου βγάζει αδυναμία λήψης προσθαθηστε ξανά σε 2 λεπτά.και ξανά τα ίδια..τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι ήδη κάτοχος με miui global 10.0.3 σταθερή.απο εχθές μου ήρθε ειδοποίηση για τη καινούρια ενημερωση miui v10.1.1 peamifi.ενω στην αρχή ξεκινάει να τη κατεβάζει μετά σταματάει και μου βγάζει αδυναμία λήψης προσθαθηστε ξανά σε 2 λεπτά.και ξανά τα ίδια..τι μπορώ να κάνω?

 

 

γινεται πανεύκολα και χειροκινητα αν δεν τα καταφέρεις πες μου!

mi8
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας αν εχει λυθει το προβλημα με το μικροφωνο της καμερας? (εννοω την ποιοτητα του ηχου οταν τραβας βιντεο που ειναι χαλια) στο mi mix 2s εχει λυθει με το καινουριο miui (νομιζω το 10)...στο mi 8 που προκειται να αγορασω?

 

Mε ενδιαφερει πολυ αυτο το κομματι. Αλλιως να παρω το s8

Link to comment
Share on other sites

γινεται πανεύκολα και χειροκινητα αν δεν τα καταφέρεις πες μου!

 

Πώς γίνεται χειροκινητα φίλε γτ έχω προσπαθήσει καμία 15 φορές και τπτ. ..

Link to comment
Share on other sites

http://bigota.d.miui.com/V10.1.1.0.PEAMIFI/miui_MI8Global_V10.1.1.0.PEAMIFI_60a2522efd_9.0.zip κατεβάζεις από εδώ τη ρίχνεις στο κινητό και κάνεις χειροκίνητη αναβάθμιση. Πας στο updater και είναι στις 3 τελίτσες η επιλογή
mi8
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κάνει βαθμονόμηση στην πυξίδα μετά την αναβάθμιση σε pie. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;
Σε μένα κάνει κανονικά.

Επί της ευκαιρίας.... Απ ότι θυμάμαι στο mi6 με τα πλαϊνά κουμπιά αυξομείωνα την ένταση του ήχου κλήσης. Τώρα γιατί αυξομειώνει τα multimedia? Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/a-232.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32084-Γενική-Συζήτηση-για-το-Mi-8-Dipper/?postID=691631#post691631

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Χθες παρέλαβα το mi8 μου και ειμαι πολύ ικανοποιημένος. Απλά έχω παρατηρήσει κάτι.. Έχοντας τη φωτεινότητα σε manual και όχι σε auto, όταν το κινητό κοιτάζει προς τον ήλιο, αυτόματα ανεβάζει τη φωτεινότητα της οθόνης, χωρις όμως να ανεβαίνει η μπάρα της φωτεινότητας. δλδ φαίνεται να είναι στο ίδιο σημείο η μπαρα, αλλά είναι πολύ πιο φωτεινή από πριν. Αν προσπαθήσω να ανεβάσω την μπάρα, ανεβαίνει κ άλλο, κανονικα. Σαν δλδ να αναγνωρίζει και να προσαρμόζει το φως χωρίς να το έχω σε auto. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την global pie την αφαίρεσαν από το en.miui.com...

Τι έγινε? Ξέρει κανείς?

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Χθες παρέλαβα το mi8 μου και ειμαι πολύ ικανοποιημένος. Απλά έχω παρατηρήσει κάτι.. Έχοντας τη φωτεινότητα σε manual και όχι σε auto, όταν το κινητό κοιτάζει προς τον ήλιο, αυτόματα ανεβάζει τη φωτεινότητα της οθόνης, χωρις όμως να ανεβαίνει η μπάρα της φωτεινότητας. δλδ φαίνεται να είναι στο ίδιο σημείο η μπαρα, αλλά είναι πολύ πιο φωτεινή από πριν. Αν προσπαθήσω να ανεβάσω την μπάρα, ανεβαίνει κ άλλο, κανονικα. Σαν δλδ να αναγνωρίζει και να προσαρμόζει το φως χωρίς να το έχω σε auto. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

 

Φυσιολογικο ειναι.

 

Η ρυθμιση της φωτεινοτητας εχει αλλαξει απο την εκδοση 5, νομιζω, και λεγεται adaptive brightness. Μπορεις να εχεις καθορισει ενα συγκεκριμενο επιπεδο εσυ αλλα αν δει περισσοτερο φως ανεβαζει ενα ποσοστο την φωτεινοτητα αυτοματα. Αν ανεβασεις την φωτεινοτητα μονος σου θα ανεβει ακομα περισσοτερο αν δει πολυ φως. Δεν μενει μονιμα σταθερο δηλαδη, ακομα και στο manual να το εχεις. Aπλα οσο πιο χαμηλα το εχεις ρυθμισμενο τοσο μικροτερο ποσοστο φωτεινοτητας θα ανεβαζει. Καπως ετσι παει.

 

Το εχω και στο Nexus 5 που φοραει android 6. Τουλαχιστον αυτο νομιζω οτι ειναι.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρέλαβα και εγώ σήμερα το 8 και έχω μια απορία, όσοι έχετε θήκη Κασετίνα όταν κλίνεται το καπάκι η οθόνη σβήνει? γιατί σε εμένα μένει ανοικτή ή αν ξέρετε τι πρέπει να κάνω για να σβήνει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...