Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια παιδιά έχουν αναφέρει ότι είναι πολύ καλό

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά είμαι κάτοχος mate 10 pro κ θέλω να κάνω μετάβαση σε mi8 σας παρακαλώ πολύ θερμά την γνώμη σας αν αξίζει.. Που θα δω τρελές διαφορές κ αν δω. Επισης με ενδιαφέρει πολυ η κάμερα.. Αξίζει η αλλαγή η όχι.. Σας ευχαριστώ πολύ περιμένω τις γνωμες σας με ανυπομονησία....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!Έχει δοκιμάσει κάποιος το tempered glass της spigen με το μαύρο πλαίσιο;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι δοκιμασμένο και με πολύ καλή κόλλα !! Επίσης δοκίμασα και τo nillkin 3D CP+. Έχει και αυτό πολύ καλή κόλλα και πιάνει ολόκληρη την επιφάνεια του mi8. To νιλκιν είναι ενα τακ ποιο φαρδύ δεξιά αριστερά και πανω κατω ενώ το spigen ενα πόντο ποιο στενό δεξιά αριστερά και πάνω κάτω οπότε αφήνει κενο.Το νιλκιν είναι 0.3 ενώ το spigen 0.2 με αποτέλεσμα εαν δεν το κεντράρει κάνεις ακριβώς το νιλκιν βγαίνει και μπαίνει αρκετές φορές μια χαρά, ενώ το spigen με το παραμικρό αν ζοριστεί λόγο οτι είναι ποιο λεπτό ραγίζει πολυ εύκολα σε σημείο να το κάνει άχρηστο εαν χρειαστεί να το βγάλεις και να το ξαναβάλεις γιατι μπορεί να σoυ σπάσει !! Εμεις το nilkin το βγάλαμε και το ξαναβάλαμε και δεν έκανε κιχ ενώ το spigen δυστυχώς ράγισε με την πρώτη και μετά ξανά !!Γενικά όμως είναι και τα 2 πολύ καλά γυαλιά !! Εαν με ρωτήσεις εμένα ποιο θα ξανά έπαιρνα το NILLKIN 3D CP+ ;);)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι δοκιμασμένο και με πολύ καλή κόλλα !! Επίσης δοκίμασα και τo nillkin 3D CP+. Έχει και αυτό πολύ καλή κόλλα και πιάνει ολόκληρη την επιφάνεια του mi8. To νιλκιν είναι ενα τακ ποιο φαρδύ δεξιά αριστερά και πανω κατω ενώ το spigen ενα πόντο ποιο στενό δεξιά αριστερά και πάνω κάτω οπότε αφήνει κενο.Το νιλκιν είναι 0.3 ενώ το spigen 0.2 με αποτέλεσμα εαν δεν το κεντράρει κάνεις ακριβώς το νιλκιν βγαίνει και μπαίνει αρκετές φορές μια χαρά, ενώ το spigen με το παραμικρό αν ζοριστεί λόγο οτι είναι ποιο λεπτό ραγίζει πολυ εύκολα σε σημείο να το κάνει άχρηστο εαν χρειαστεί να το βγάλεις και να το ξαναβάλεις γιατι μπορεί να σoυ σπάσει !! Εμεις το nilkin το βγάλαμε και το ξαναβάλαμε και δεν έκανε κιχ ενώ το spigen δυστυχώς ράγισε με την πρώτη και μετά ξανά !!Γενικά όμως είναι και τα 2 πολύ καλά γυαλιά !! Εαν με ρωτήσεις εμένα ποιο θα ξανά έπαιρνα το NILLKIN 3D CP+ ;);)
Το nillkin είναι ωραίο αλλά τρώει οθόνη από το κινητό δεν μου άρεσε καθόλου.

Εγώ έχω εδώ και ένα μήνα το spigen και είναι ότι καλύτερο έχω δει συν ότι είναι σήμβατο με όλες τις θήκες.

 

 

 

Καλησπέρα παιδιά είμαι κάτοχος mate 10 pro κ θέλω να κάνω μετάβαση σε mi8 σας παρακαλώ πολύ θερμά την γνώμη σας αν αξίζει.. Που θα δω τρελές διαφορές κ αν δω. Επισης με ενδιαφέρει πολυ η κάμερα.. Αξίζει η αλλαγή η όχι.. Σας ευχαριστώ πολύ περιμένω τις γνωμες σας με ανυπομονησία....

 

Καλησπερα φίλε μου. Εγώ είχα κάνει την μετάβαση από mate σε mi8.

Προχώρα δεν θα το μετανιώσεις.

Στην κάμερα είναι πολύ καλύτερο το mi8 όπως και στο βίντεο.

Απο πλευράς ταχύτητας πολύ πιο σβέλτο το mi8 χωρίς το παραμικρό κόλλημα.

Επίσης το mi8 παρόλο που έχει το 3400 μπαταρία είναι σχεδόν εφάμιλλο με το Mate.

Ότι άλλο θες εδώ είμαστε

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

+1 για το NILLKIN 3D CP+..... πρωτη φορα πηρα τοσο ακριβο τζαμακι, συνηθως έπαιρνα τα κλασικά κινέζικα των 1-2ε και η διαφορά δεν περιγράφεται

 

Είναι σαν να μην υπάρχει τζαμάκι, μπαίνει πολύ εύκολα και με 0 φουσκάλες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Το nillkin είναι ωραίο αλλά τρώει οθόνη από το κινητό δεν μου άρεσε καθόλου.

Εγώ έχω εδώ και ένα μήνα το spigen και είναι ότι καλύτερο έχω δει συν ότι είναι σήμβατο με όλες τις θήκες.

 

 

 

 

 

Καλησπερα φίλε μου. Εγώ είχα κάνει την μετάβαση από mate σε mi8.

Προχώρα δεν θα το μετανιώσεις.

Στην κάμερα είναι πολύ καλύτερο το mi8 όπως και στο βίντεο.

Απο πλευράς ταχύτητας πολύ πιο σβέλτο το mi8 χωρίς το παραμικρό κόλλημα.

Επίσης το mi8 παρόλο που έχει το 3400 μπαταρία είναι σχεδόν εφάμιλλο με το Mate.

Ότι άλλο θες εδώ είμαστε

 

The power of the Mi 8 be with you

 

 

 

 

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου δηλαδή να προχωρήσω άφοβα... Δεν θα το μετανιωσω στο θεμα κάμερας????

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ηρθα στο mi8 απο S8 στο θεμα ευκολη φωτογραφια και βιντεο νιωθω ριγμενος.

Στο αυτοματο εγω βγαζω μονο χωρις πολλα πολλα,κι εκει νομιζω η samsung εχει κανει καλυτερη δουλεια.

Στο χειροκινητο δεν το εχω δουλεψει και γενικα ειμαι ο τυπος που πυροβαλω φωτο σε δευτερα χωρις ψαξιματα.

Το notch βλεπω οτι δεν μπορω να το συνηθισω και με ενοχλει.

Κατα τα αλλα το κινητο σκοτωνει.Εκτελει πριν διαταξεις!Και οθοναρα χορταστικη!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να αγορασω μακρυτερο καλωδιο φορτισης, ηθελα να ρωτησω αν ο φορτιστης και κατ επεκταση το καλωδιο που χρησιμοποιειται, ειναι usb a σε c ή c σε c?

 

BlitzWolf® AmpCore Turbo BW-TC10 3A Braided Durable USB 3.0 to Type-C Charging Data Cable 6ft/1.8m

 

https://banggood.app.link/nvHBSl7BHS

 

Επισης διαβασα στις προηγουμενες σελιδες για θηκη και τζαμακι, ωραια φαινονται και τα spigen αλλα και της nillkin (δοκιμασμενα στο μεχρι τωρα κινητο μου Lg G4, με αριστες εντυπωσεις).

 

Κυριως η ερωτηση παει στον johnnyman25, αλλα φυσικα και σε οποιον αλλο γνωριζει.

 

Με τη θηκη της Spigen που προανεφερες, χωραει και το προστατευτικο του φακου ή ειναι για χρηση χωρις την θηκη?

 

100% Original Spigen Xiaomi Mi 8 Case Rugged Armor Black S11CS23359

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.aliexpress.com/item/32888357221.html&ved=2ahUKEwiMx-etlKXfAhWH26QKHQlmCv4QFjAJegQICRAB&usg=AOvVaw0F3-CvETxYpMxwdIIyK2yJ&ampcf=1

 

Επισης θα ηταν καλη λυση το προστατευτικο αυτο που ερχεται σαν καπακι ή λετε να υπαρχει προβλημα καλυψης του φακου ή του φλας?

 

For Xiaomi Mi 8 Camera Lens Protector Ring Plating Aluminum For Xiaomi Mi8 Mi 8 SE 8SE Camera Case Cover Ring Protection

 

https://www.google.com/amp/s/m.aliexpress.com/item/32899714646.html#ampf=undefined

 

https://m.aliexpress.com/item/32947310798.html?trace=storeDetail2msiteDetail&spider=y

 

Επισης εχει καποιος να προτεινει κατι αξιολογο σε bluetooth ακουστικα χωρις καλωδια κυριως για χρηση μουσικης?

Θα αξιζε κατι σε aptx hd ή το κοστος ειναι απαγορευτικο οποτε μενουμε με τα ενσυρματα καλα και δοκιμασμενα με τη χρηση ανταπτορα απο c σε jack?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by drulix
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου δηλαδή να προχωρήσω άφοβα... Δεν θα το μετανιωσω στο θεμα κάμερας????
Εγω λέω δεν θα το μετανιώσεις. Προχώρα άφοβα!

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το Spigen και το nillkin εχουν κόλα σε όλο το τζαμακι η είναι σαν αυτά τα full face που είχα στο redmi note που είχαν κόλα μόνο γύρω γύρω και έκαναν σαν ουράνιο τόξο?
Link to comment
Share on other sites

Έχουν κόλλα σε όλο το τζαμάκι!

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!Έχει δοκιμάσει κάποιος το tempered glass της spigen με το μαύρο πλαίσιο;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το φοραω εγω γαμαει

Link to comment
Share on other sites

Με τις θήκες πως τα πηγαίνουν τα δυο αυτά τζαμακια; Ενα full face που είχα δοκιμάσει μου το πετούσε η spigen rugged armor.
Link to comment
Share on other sites

Έχω στο δικό μου το τζαμάκι της nillkin με την θήκη της spigen και δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα...Και το τζαμάκι και η θήκη(armor)δεν παίζονται...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα επίσημη android 9 αναβάθμιση σε mi8 !
Την 10.1.1.0 ετσι;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι.
μπορεις να γράψεις την εκδοση kernel φιλε μου να δουμε αν εχει κάποιες διαφορές με αυτην που ανεβασαν πριν λίγες μέρες?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την αναβάθμιση 10.1 βλέπω αναβαθμίστηκε και το Android στην έκδοση 9. Χρειάζεται να κάνω κάτι για να μην έχω μελλοντικά κολλήματα π.χ. κάποιο clean install ξανά του λειτουργικού;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την αναβάθμιση 10.1 βλέπω αναβαθμίστηκε και το Android στην έκδοση 9. Χρειάζεται να κάνω κάτι για να μην έχω μελλοντικά κολλήματα π.χ. κάποιο clean install ξανά του λειτουργικού;
Μετά την ενημέρωση από αλλαγή έκδοσης του λειτουργικού καλό είναι να γίνεται factory reset.

 

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση από αλλαγή έκδοσης του λειτουργικού καλό είναι να γίνεται factory reset.

 

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Να φανταστώ πως χάνω όλα τα δεδομένα. Υπάρχει κάποιος τρόπος για εύκολο backup και να ξαναστηθει το κινητό όπως είναι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Να φανταστώ πως χάνω όλα τα δεδομένα. Υπάρχει κάποιος τρόπος για εύκολο backup και να ξαναστηθει το κινητό όπως είναι τώρα;
Μπορείς να κάνεις ναι αλλά για μένα καλό είναι να στηθεί από την αρχή όπως έκανα και εγώ.

Περνάς τις φωτογραφίες και ότι άλλο έχεις στον υπολογιστή και αφού κάνεις επαναφορά τα ξαναβάζεις στον εσωτερικό χώρο.

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ναι αλλά για μένα καλό είναι να στηθεί από την αρχή όπως έκανα και εγώ.

Περνάς τις φωτογραφίες και ότι άλλο έχεις στον υπολογιστή και αφού κάνεις επαναφορά τα ξαναβάζεις στον εσωτερικό χώρο.

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Ευχαριστώ καί πάλι. Καινούριος στο Android και ακόμα το ψάχνω. Κάθε συμβουλή και χρήσιμη για εμένα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...