Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βεβαιωσου ότι στις επαφές σου έχεις μπροστά από τον αριθμό το +30 (κωδικός χώρας).Αν όχι κατέβασε το number fixer από play κ με αυτό θα προσθέσεις το +30 μπροστά από όλες τις επαφές
Σε επαφή που έχει +30 συνεχίζει και το κάνει .

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θυμαμαι παλι στο Mi6 εβλεπα το ποσοστο της μπαταριας του ΒΤ ακουστικου μου στη γραμμη ειδοποιησεων, χωρις τη χρηση αλλου προγραμματος. Δεν μπορω να τη βρω τωρα πουθενα, εχουν βγαλει την επιλογη αυτη?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι παλι στο Mi6 εβλεπα το ποσοστο της μπαταριας του ΒΤ ακουστικου μου στη γραμμη ειδοποιησεων, χωρις τη χρηση αλλου προγραμματος. Δεν μπορω να τη βρω τωρα πουθενα, εχουν βγαλει την επιλογη αυτη?

 

2 μέρες το ψάχνω κ γω!!!!αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες το ψάχνω κ γω!!!!αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

 

Καλησπέρα το ποσοστό μπαταρίας είναι στην γραμμή ειδοποιήσεις & γραμμή κατάστασης αν αφτο ψάχνετε

Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρία του Bluetooth την βγάζει μόλις κάνεις swipe down το notification panel.

0169a009c82fb25869b309537d151e14.jpg

 

Mi 8 Power be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρία του Bluetooth την βγάζει μόλις κάνεις swipe down το notification panel.

0169a009c82fb25869b309537d151e14.jpg

 

Mi 8 Power be with you

 

Φίλε μου, τι θέμα έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, τι θέμα έχεις;
Χώρα Ινδονησία και εγώ αυτό

 

Darkoid

 

Ορίστε ένα θέμα που μπορεί να σας αρέσει: Darkoid ! Συνδέσμος: http://zhuti.xiaomi.com/detail/0bf6546e-3f2d-46b8-8563-f8f406b6b998

 

Mi 8 Power be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, όπως έγραψα και στο άλλο νήμα ενδιαφέρομαι για αγορά, αλλά η κάμερα δεν έχει κάποιες ρυθμίσεις που έχουν τα Mate.

Η ερώτησή μου είναι για την gcam την οποία δεν ξέρω καν πως είναι, δεν την έχω δει ποτέ. Αν ξέρει κάποιος που την έχει στο τηλέφωνο, ρωτάω αν έχει η gcam ξεχωριστή χειροκίνητη ρύθμιση διαφράγματος, (όπως στο MATE 10 και 20 Pro) και αν υπάρχει νυχτερινή λειτουργία με χειροκίνητη ρύθμιση ISO και Shutter speed όπως στο Mate 20 Pro.

Στην στοκ εφαρμογή έχει κανονικά pro mode που ρυθμίζεις iso, shutter speed κλπ.

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χώρα Ινδονησία και εγώ αυτό

 

Darkoid

 

Ορίστε ένα θέμα που μπορεί να σας αρέσει: Darkoid ! Συνδέσμος: http://zhuti.xiaomi.com/detail/0bf6546e-3f2d-46b8-8563-f8f406b6b998

 

Mi 8 Power be with you

 

Οταν μπαίνουμε σε αυτήν την σελίδα μετά πως το κατεβάζουμε?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το ποσοστό μπαταρίας είναι στην γραμμή ειδοποιήσεις & γραμμή κατάστασης αν αφτο ψάχνετε

 

Αυτό ψάχνω,αλλά δεν το έχει σαν επιλογή,όταν βέβαια κατεβάζεις την μπαρα στην αρχική οθόνη σου δείχνει κανονικά το ποσοστό.

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ψάχνω,αλλά δεν το έχει σαν επιλογή,όταν βέβαια κατεβάζεις την μπαρα στην αρχική οθόνη σου δείχνει κανονικά το ποσοστό.

 

Καλημέρα εκεί είναι. δεικτης μπαταρίας εγώ εκεί το βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Οταν με το καλό έρθει το update σε android 9 πιστεύετε είναι καλό να κάνεις ένα factory reset η να αφήσεις το κινητό όπως είναι;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Οταν με το καλό έρθει το update σε android 9 πιστεύετε είναι καλό να κάνεις ένα factory reset η να αφήσεις το κινητό όπως είναι;

 

Το ιδανικό αυτό είναι,η αλήθεια είναι πχ πως παρατηρώ μία μειωμένη διάρκεια μπαταρίας και μπορεί να οφείλεται στην τελευταία ενημέρωση πριν 1-2 βδομάδες. Άρα καλό είναι πάντα να κάνουμε εργοστασιακές για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω ενα s8 plus και θελω να παω στο Χiaomi mi 8 αξιζει η αλλαγη η οχι??να διαλεξω το 64gb η το 128gb εκτος απο χωρητικότητα αλλαζουν σε κατι αλλο?Η καμερα του ειναι τοσο καλη οσο s8?Ευχαριστω για της απαντησεις σας προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνονται στις κάμερες , αλλά το μι8 είναι 3 φορές πιο γρήγορο . Αν σε καίει η φωτογραφία κάτσε εκεί που είσαι
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μην γράφετε ανακρίβειες ρε παιδιά... Το mi8 είναι πάρα πολύ καλό όσον αφορά την κάμερα..

Είχα mate 10 pro για 6 μήνες και το mi8 το ξεπερνάει κατά πολύ.

Οπότε σίγουρα θα είναι καλύτερο απο s8

Θελει λίγη δουλίτσα ακόμη σε μερικές νυχτερινες λήψεις αλλά δεν παύει να είναι πολύ καλό.

Άμα μπει και η gcam στο παιχνίδι αντε γειά.

Ρίξτε μια ματιά στο άλμπουμ και θα καταλάβετε

 

https://flic.kr/s/aHsmuYbAiK

 

Mi 8 Power be with you

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφετε ανακρίβειες ρε παιδιά... Το mi8 είναι πάρα πολύ καλό όσον αφορά την κάμερα..

Είχα mate 10 pro για 6 μήνες και το mi8 το ξεπερνάει κατά πολύ.

Οπότε σίγουρα θα είναι καλύτερο απο s8

Θελει λίγη δουλίτσα ακόμη σε μερικές νυχτερινες λήψεις αλλά δεν παύει να είναι πολύ καλό.

Άμα μπει και η gcam στο παιχνίδι αντε γειά.

Ρίξτε μια ματιά στο άλμπουμ και θα καταλάβετε

 

https://flic.kr/s/aHsmuYbAiK

 

Mi 8 Power be with you

 

Όντως ωραίες φωτογραφίες. Αν είχε stabilization και στο video θα ήταν τέλειο! Αλλά δε μπορούμε να τα έχουμε όλα! Παραμένει μια εξαιρετική επιλογή μαζί με τον 1+ (κατά τη γνώμη μου).

Link to comment
Share on other sites

Όντως ωραίες φωτογραφίες. Αν είχε stabilization και στο video θα ήταν τέλειο! Αλλά δε μπορούμε να τα έχουμε όλα! Παραμένει μια εξαιρετική επιλογή μαζί με τον 1+ (κατά τη γνώμη μου).
Στο βίντεο έχει ois αλλά όχι eis. Πάντα μιλάω για 4k 30fps.

Το ois πάντως κάνει αρκετά καλή δουλειά.

 

Mi 8 Power be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφετε ανακρίβειες ρε παιδιά... Το mi8 είναι πάρα πολύ καλό όσον αφορά την κάμερα..

Είχα mate 10 pro για 6 μήνες και το mi8 το ξεπερνάει κατά πολύ.

Οπότε σίγουρα θα είναι καλύτερο απο s8

Θελει λίγη δουλίτσα ακόμη σε μερικές νυχτερινες λήψεις αλλά δεν παύει να είναι πολύ καλό.

Άμα μπει και η gcam στο παιχνίδι αντε γειά.

Ρίξτε μια ματιά στο άλμπουμ και θα καταλάβετε

 

https://flic.kr/s/aHsmuYbAiK

 

Mi 8 Power be with you

 

Μπράβο σου για το άλμπουμ και τις φώτο!Αλλο να λές βγάζει καλές φώτο και άλλο να το δείχνεις στήν πράξη ! Ωραίες φώτο by the way !!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...