Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει στα 330 ευρώ με την αποστολή από gearbest, λόγω προσφορών που βγάζουν στις 11/11.

 

Γενικά είμαι στην γύρα για νέο κινητό και είχα κατά νου να περιμένω black friday, για να αλλά το redmi note 3 pro, που παραδίδει πνεύμα σιγά σιγά. Είχα στο μυαλό μου να έδινα max κανα 200άρι αλλά μετά με έτρωγε λίγο να πάρω το pocophone και τώρα το Mi8 σε αυτήν την τιμή με ψήνει πάρα πολύυυυ, παίζει να βγει και σε καλύτερη τιμή black friday?

 

Βέβαια δίνουν και το oneplus 6 με 15 ευρώ περισσότερο, guys δώστε συμβουλή να τα σκάσω; θεωρητικά δεν θα πεινάσω :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίζει στα 330 ευρώ με την αποστολή από gearbest, λόγω προσφορών που βγάζουν στις 11/11.

 

Γενικά είμαι στην γύρα για νέο κινητό και είχα κατά νου να περιμένω black friday, για να αλλά το redmi note 3 pro, που παραδίδει πνεύμα σιγά σιγά. Είχα στο μυαλό μου να έδινα max κανα 200άρι αλλά μετά με έτρωγε λίγο να πάρω το pocophone και τώρα το Mi8 σε αυτήν την τιμή με ψήνει πάρα πολύυυυ, παίζει να βγει και σε καλύτερη τιμή black friday?

 

Βέβαια δίνουν και το oneplus 6 με 15 ευρώ περισσότερο, guys δώστε συμβουλή να τα σκάσω; θεωρητικά δεν θα πεινάσω :p

Εγώ θα έπαιρνα ή poco στα 250 ή one plus στα 350

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το mi8 είναι καλύτερο από το OP6. Για το 6Τ το συζητούσα.
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ακούσει, αλλά περιμένω να δω την υλοποίηση. Έχω τις αμφιβολίες μου για την πρακτικότητα και την αποτελεσματικότητα της λύσης...

Δηλ που θα εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις ? Κάτω από το notch ? Η θα στριμωξουν τα εικονίδια αριστερά και δεξιά από το notch ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλ που θα εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις ? Κάτω από το notch ? Η θα στριμωξουν τα εικονίδια αριστερά και δεξιά από το notch ?

 

Πάνω αριστερά όπως κοιτάς το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω αυτό το wallpaper http://www.mobile88.com/gen/prodspics/xiaomi/mi-8/xiaomi-mi-8_2018811124713_b.jpg άλλα όσες έχω κατεβαση είναι κακής ποιότητας

Με το mui 10 το έχω χάσει και το χρησιμοποιούσα, αν γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το βρω σε καλή ποιότητα?

 

https://pin.it/6sj4xko3nobeop

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι καλυτερη κατα την αποψη σας, η θηκη της spigen ή η nillkin με τα ανθρακονηματα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι καλυτερη κατα την αποψη σας, η θηκη της spigen ή η nillkin με τα ανθρακονηματα?

 

Πηρα της Spigen και ειναι οπως ακριβως ολες οι spige ruged, δηλαδή άψογη :p

Σε ποια Nilkin αναφέρεσαι?

Τελος, εχει κανεις να προτείνει και καποια flip θήκη ?

Link to comment
Share on other sites

εχω την flip cover της MOFI, ΑΓΟΡΑ από το oppomart, κινα, δεν περναει τελωνειο, 9 ευρω, και δουλευει το smart cover,

.. προφανως εχει μαγνητακι, ενώ σε 3 που ειχα, δεν δουλευε το ενεργο πορτακι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.oppomart.com/mofi-elegant-smart-flip-leather-stand-case-for-xiaomi-mi-8.html

 

σε μενα, δεν εχει την λωριδα μπεζ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες! Σκεφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμενο κινητο!

 

1) Αν το παρω απο σκρουτζομαγαζο την EU Version εχει κανονικα εγγυηση εδω στην Ελλαδα?

 

2) Αν ναι 2 χρονια κανονικα? Και που το στελνω για σέρβις?

 

3) Εχει κανονικα ολες τις μπαντες για 4G+??

 

4) Υποστηριζει wifi calling της Cosmote?

 

Ευχαριστώ πολυ και σορρυ για την λιστα!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

εαν βαλουν μονιμα τα noticifactions στην οθονη αριστερα του Notch με την τιμη που εχει θεωρω οτι ειναι απο τις καλυτερες αγορες. Για την ωρα εμφανιζονται για 3 sec μολις ξεκλειδωσεις τη συσκευη....δεν βολευει

παιζει κ Port της gcam...

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Preorder για 29 Νοεμβρίου η

Pro Global Version 8GB/128GB στα 518,22€ με το κουπόνι 11BGM8PG στο Banggood

Edited by termitiss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα στην εφαρμογή των μηνυμάτων στο mi8 μου καθώς και στο mi mix 2.

 

Όταν ανοίγω τα μηνύματα δεν μου εμφανίζει τα ονόματα των επαφών αλλά τον αριθμό του κινητού..Μερικές φορές ξεκολλάει από μόνο του,αλλά τις περισσότερες φορές δεν τα εμφανίζει.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδες! Σκεφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμενο κινητο!

 

1) Αν το παρω απο σκρουτζομαγαζο την EU Version εχει κανονικα εγγυηση εδω στην Ελλαδα?

 

2) Αν ναι 2 χρονια κανονικα? Και που το στελνω για σέρβις?

 

3) Εχει κανονικα ολες τις μπαντες για 4G+??

 

4) Υποστηριζει wifi calling της Cosmote?

 

Ευχαριστώ πολυ και σορρυ για την λιστα!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1)θα προτιμήσεις global version

2)1 χρόνο εγγύηση καταστήματος (εφόσων δεν είναι ελληνικό)

3)το 4g+ δεν δουλεύει στην Ελλάδα,τουλαχιστον στην vodafone που έχω. Στο μέλλον ίσως να παίξει με αναβάθμιση της xiaomi.

4)δεν γνωρίζω

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...έχω ένα θέμα με το βίντεο σε 120fps...δεν μου το παίζει 120 παρόλο που το τραβάω σε 120...το παίζει σε κανονικό...έχει κανείς το ίδιο θέμα???
Link to comment
Share on other sites

Preorder για 29 Νοεμβρίου η

Pro Global Version 8GB/128GB στα 518,22€ με το κουπόνι 11BGM8PG στο Banggood

 

Ειναι πολλα τα χρηματα. Με τοσα υπαρχουν πολλες λυσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπεσε στο πλακάκι το mi8, δεν πιάνει το touch σε μια γραμμή από πάνω μέχρι κάτω τέρμα αριστερά και στο φως βλέπω ρωγμές που μοιάζει να είναι μέσα και όχι στο εξωτερικό γυαλί... Πόσο λέτε να πάει το μαλλί.???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπεσε στο πλακάκι το mi8, δεν πιάνει το touch σε μια γραμμή από πάνω μέχρι κάτω τέρμα αριστερά και στο φως βλέπω ρωγμές που μοιάζει να είναι μέσα και όχι στο εξωτερικό γυαλί... Πόσο λέτε να πάει το μαλλί.???

 

είναι ακριβή γιατί είναι amoled... Ελλάδα θα την βρεις 150€-200€...από έξω να υπολογίζεις κανένα 30€ πιο φθηνά χωρίς να έχω δει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα στην εφαρμογή των μηνυμάτων στο mi8 μου καθώς και στο mi mix 2.

 

Όταν ανοίγω τα μηνύματα δεν μου εμφανίζει τα ονόματα των επαφών αλλά τον αριθμό του κινητού..Μερικές φορές ξεκολλάει από μόνο του,αλλά τις περισσότερες φορές δεν τα εμφανίζει.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

1)θα προτιμήσεις global version

2)1 χρόνο εγγύηση καταστήματος (εφόσων δεν είναι ελληνικό)

3)το 4g+ δεν δουλεύει στην Ελλάδα,τουλαχιστον στην vodafone που έχω. Στο μέλλον ίσως να παίξει με αναβάθμιση της xiaomi.

4)δεν γνωρίζω

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Και εγώ το έχω αυτό το θέμα αν έχει κανείς την λυση

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω αυτό το θέμα αν έχει κανείς την λυση

 

Βεβαιωσου ότι στις επαφές σου έχεις μπροστά από τον αριθμό το +30 (κωδικός χώρας).Αν όχι κατέβασε το number fixer από play κ με αυτό θα προσθέσεις το +30 μπροστά από όλες τις επαφές

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, όπως έγραψα και στο άλλο νήμα ενδιαφέρομαι για αγορά, αλλά η κάμερα δεν έχει κάποιες ρυθμίσεις που έχουν τα Mate.

Η ερώτησή μου είναι για την gcam την οποία δεν ξέρω καν πως είναι, δεν την έχω δει ποτέ. Αν ξέρει κάποιος που την έχει στο τηλέφωνο, ρωτάω αν έχει η gcam ξεχωριστή χειροκίνητη ρύθμιση διαφράγματος, (όπως στο MATE 10 και 20 Pro) και αν υπάρχει νυχτερινή λειτουργία με χειροκίνητη ρύθμιση ISO και Shutter speed όπως στο Mate 20 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Ειτε με +30 ειτε χωρις το κανει.

Εχει προ λειτουργια η μαμα εφαρμογη της καμερας που τα αλλαζεις ολα αυτα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρωτάω αν έχει η gcam ξεχωριστή χειροκίνητη ρύθμιση διαφράγματος, (όπως στο MATE 10 και 20 Pro) και αν υπάρχει νυχτερινή λειτουργία με χειροκίνητη ρύθμιση ISO και Shutter speed όπως στο Mate 20 Pro.

 

Όχι και... όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...