Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομζω ότι η Bangood πουλαει και τα 2 μοντελα : GLOBAL version & τα πειραγμενα china version.

Στα Q & A του του GLOBAL version το αναφερει ότι έχει locked bootloader και ότι είναι global version, ενω στο china item γραφει για unlocked, που σημαινει ότι είναι πειραγμένο από αυτούς.

 

Με αυτούς βέβαια δεν είναι να είσαι απόλυτα σίγουρος, ότι το GLOBAL version είναι to GLOBAL edition , σαν αυτό που έρχεται στην Ελλάδα.

Εκτός αν το γράφει απέξω το κουτί GLOBAL edition.

 

Αυτό που έρχεται εδώ γράφει Global Version στο πλάι του κουτιού. Δεν υπάρχει Global edition.

 

Δες ΕΔΩ

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό που έρχεται εδώ γράφει Global Version στο πλάι του κουτιού. Δεν υπάρχει Global edition.

 

Δες ΕΔΩ

 

Ok έχεις δίκιο.

 

Για να το επαναδιατυπώσω, δεν τους έχω εμπιστοσύνη ότι το GLOBAL version, όπως το αναφέρουν, είναι πραγματικό.

Εκτός αν το γράφει απέξω το κουτί, όπως τα ελληνικά, τότε ΟΚ.

 

Του έχει έρθει κάποιου συμφουρίτη από κινεζομάγαζο το κινητο ως GLOBAL version?

Link to comment
Share on other sites

Του έχει έρθει κάποιου συμφουρίτη από κινεζομάγαζο το κινητο ως GLOBAL version?

 

Μόλις βγήκαν αυτές οι εκδόσεις και είμαστε στο περίμενε να παραλάβουμε. Μόλις έρθει με το καλό θα ενημερώσω.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά παίζει σε μένα...πριν λίγο το έκανα εγκατάσταση.
Είσαι ικανοποιημένος από την ποιότητα αναπαραγωγής μιας και λείπουν οι πιστοποιήσεις για full hd stream? Υπάρχει κάνα background app που δείχνει το bitrate της ταινίας που παίζει η εφαρμογή να ξέρουμε σε τι θα παίζουμε;

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό!!!Τι χρήση κάνεις περίπου?Όλα ανοιχτά?
Στα συγκεκριμένα screenshots το ανέφερα ότι ήμουν με Wi-Fi .

Όταν είναι όλα ανοιχτά οι χρόνοι είναι μικρότεροι αλλά στα ίδια ή καλύτερα απ το S9 plus που είχα.

Πλέον η μπαταρία είναι μια χαρά..

Εμένα βέβαια μου κακοφαίνεται γιατί είχα μάθει απ το Max 2 αλλά Οκ κερδίζεις αλλού και έχει και γρήγορο φορτιστή (ευρωπαϊκό) οπότε όλα Οκ

 

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βέβαια μου κακοφαίνεται γιατί είχα μάθει απ το Max 2...

Πάρτο πάλι αγόρι μου το ΜΑΧ 2 να τελειώνουμε!!!! Να έρθει προς τα εμάς το Mi8...άντε!

Αφού βλέπεις ότι έχει μικρή οθόνη...πέτα το να πάει στην ευχή...

:lol::p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση γιατι δεν μπορω να το βρω...

 

Οταν ασχολησαι με το κινητο και ερχεται μια ειδοποιηση πχ email η κατι αλλο εκεινη την ωρα πανω οριζοντιως σας πεταει την ειδοποιηση με αναδυομενο παραθυρο?

Εννοειται οτι το εχω ενεργοποιημενο στις εφαρμογες αλλα απο οτι παρατηρησα ενω ακουγεται ηχος δεν μου πεταει αναδυομενο παραθυρο και πρεπει να κατεβασω την μπαρα ειδοποιησεων για να το δω...Εκει βεβαια υπαρχει...

 

Γνωριζει κανεις αν εχω κανει κατι λαθος?Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις την κλασική ειδοποίηση που ξέρουμε. Εγώ έχω ενεργοποιήσει την ειδοποίηση κλειδώματος οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα, δεν έχει αναδυόμενες ειδοποιήσεις; Γιατι σε άλλα xiaomi το έχω δει
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλά νομίζω ότι σε κάποιες εφαρμογές δεν δουλεύει. Σίγουρα δουλεύει σε telegram & messenger. Μόλις το έλεγξα.

Δεν κατάλαβα, δεν έχει αναδυόμενες ειδοποιήσεις; Γιατι σε άλλα xiaomi το έχω δει

 

Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

Με το gps έχει κανένας άλλος πρόβλημα; Δεν εντοπίζει την θέση στο ggole maps ή στο here maps με τίποτα. Αν το κάνω επανεκκίνηση δουλεύει αλλά για κάποια ώρα μόνο και μετά πάλι αδυνατεί να βρει την θέση.

Επίσης όταν το κάνω επανεκκίνηση, ορισμένες φορές κολλάει και μένω σαν νεκρό και ο μόνος τρόπος να το επαναφέρω είναι να κρατήσω πατημένο το power button μαζί με το volume down για να ανάψει.

Γενικά πολλά θέματα και μάλλον θα το πάω στο service.

Link to comment
Share on other sites

factory reset, μηπως φτιαξει, αν εχει εγγυηση από ελλαδα, στο σερβις,, αλλιως φλασαρισμα, αν ο bootloader einai unlocked.

αν είναι πρόβλημα λογισμικού, software θα φτιαξει.

αν είναι πρόβλημα hardware, tote servis. τα xiaomi den βγαζουν προβλήματα,, συνηθως..

Link to comment
Share on other sites

factory reset, μηπως φτιαξει, αν εχει εγγυηση από ελλαδα, στο σερβις,, αλλιως φλασαρισμα, αν ο bootloader einai unlocked.

αν είναι πρόβλημα λογισμικού, software θα φτιαξει.

αν είναι πρόβλημα hardware, tote servis. τα xiaomi den βγαζουν προβλήματα,, συνηθως..

 

Είναι ελληνικό (ευτυχώς) οπότε το service είναι μια λύση. Hard reset έκανα πριν δύο μέρες λόγω του θέματος του κολλήματος στις επανεκκινήσεις. Ίσως τα 2 θέματα να συνδέονται. Όταν το gps είναι κολλημένο πάντα νεκρώνει και μετά την επανεκκίνηση. Αν δεν είναι κολλημένο κάνει επανεκκίνηση κανονικά. Λογικά το gps είναι θεμα software γιατί βρίσκω αρκετές τέτοιες αναφορές και σε άλλα forum. Παρολα αυτά λέω να το πάω στο service.

Link to comment
Share on other sites

Με το gps έχει κανένας άλλος πρόβλημα; Δεν εντοπίζει την θέση στο ggole maps ή στο here maps με τίποτα. Αν το κάνω επανεκκίνηση δουλεύει αλλά για κάποια ώρα μόνο και μετά πάλι αδυνατεί να βρει την θέση.

Επίσης όταν το κάνω επανεκκίνηση, ορισμένες φορές κολλάει και μένω σαν νεκρό και ο μόνος τρόπος να το επαναφέρω είναι να κρατήσω πατημένο το power button μαζί με το volume down για να ανάψει.

Γενικά πολλά θέματα και μάλλον θα το πάω στο service.

Το τελευταίο update με το gps fix το πήρες;

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια κάνει κ σε μένα παρότι προχθές έκανα την αναβάθμιση για το gps. Δυστυχώς αρχίζω κ απογοητεύομαι από το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Θα φτιάξει παιδιά. Όλα θα φτιάξουν. Και τα gps και τα δίκτυα και όλα.

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το gps έχει κανένας άλλος πρόβλημα; Δεν εντοπίζει την θέση στο ggole maps ή στο here maps με τίποτα. Αν το κάνω επανεκκίνηση δουλεύει αλλά για κάποια ώρα μόνο και μετά πάλι αδυνατεί να βρει την θέση.

Επίσης όταν το κάνω επανεκκίνηση, ορισμένες φορές κολλάει και μένω σαν νεκρό και ο μόνος τρόπος να το επαναφέρω είναι να κρατήσω πατημένο το power button μαζί με το volume down για να ανάψει.

Γενικά πολλά θέματα και μάλλον θα το πάω στο service.

 

Miui 10 και global beta 8.8.21 που το χρησιμοποίησα δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Με ταχύτητα βρήκε θέση, χωρίς λάθη καθοδήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω και εγώ από εβδομάδα, το παρήγγειλα από μαγαζί skroutz και έχω επιβεβαιώσει ότι είναι global version όπως είπατε πολλοί! Ωστόσο επειδή το GPS το χρησιμοποιώ καθημερινά και είναι σημαντικό, οι υπόλοιποι που το έχετε πως είναι; Να ξέρω να κινηθώ αναλόγως..
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε update miui v10

Στο se

 

Φίλε εντυπώσεις από το το se

Θέλω να το πάρω !!!

Εάν θέλεις στείλε και π.μ για ερωτήσεις μου !!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. Δεν μου βρίσκει update.
Περίεργο που δεν σου βρίσκει το update πάτησες πάνω στην ενημέρωση και δεν σου το έβγαλε?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έφτιαξαν το YouTube να παίζει τα βίντεο σε όλη την οθόνη χωρίς μαύρες μπάρες δεξια, αριστερά κάνοντας pintch to zoom όταν θέλεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έφτιαξαν το YouTube να παίζει τα βίντεο σε όλη την οθόνη χωρίς μαύρες μπάρες δεξια, αριστερά κάνοντας pintch to zoom όταν θέλεις;

 

 

Στην 8.8.30 global beta ναι.

http://prntscr.com/kpj307

http://prntscr.com/kpj3hx

Link to comment
Share on other sites

Στην 8.8.30 global beta ναι.

http://prntscr.com/kpj307

http://prntscr.com/kpj3hx

Ωραία, μία χαρά. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...