Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έσκασε η 9.6.4.0

 

qTRuJATaJvJ1zd9t5

 

λοιπόν εχθές πάω σε ένα μέρος στην εξοχή και δεν κλείδωνε το gps...και σήμερα βλέπω update gps fix ..

 

πάλι καλά!

mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά εχει κανενας ακουστα το κατάστημα woostore. Μπορείτε να το βρείτε στο best price. Αμα έχει παρει κάποιος μπορει να μου πει αν ειναι εμπιστο κατάστημα γιατι εχει πολυ καλή τιμή στο mi8 απλα δεν ξερω τι παίζει με την εγγύηση για τι κινητό
Link to comment
Share on other sites

Γύρω γύρω το φέρνει το banggood να μου πάρει τα ευρώ.

Και θέλουν +200€ εδώ για 2ετη εγγύηση Infoquest.

 

f4d59aa3fcc667f1f16588f45f3d91e3.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Όσοι σκέφτεστε για την αγορά του προτιμήστε αυτήν την έκδοση που έχει global ROM από το εργοστάσιο, κλειδωμένο bootloader και ευρωπαϊκό φορτιστή. Βγαίνει βέβαια στα ~350€ αλλά έχετε το κεφάλι σας ήσυχο

https://m.banggood.com/Xiaomi-Mi8-Mi-8-Global-Version-6_21-inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-845-Octa-core-4G-Smartphone-p-1325618.html

Coupon: 8BGMI864G3

Link to comment
Share on other sites

Όσοι σκέφτεστε για την αγορά του προτιμήστε αυτήν την έκδοση που έχει global ROM από το εργοστάσιο, κλειδωμένο bootloader και ευρωπαϊκό φορτιστή. Βγαίνει βέβαια στα ~350€ αλλά έχετε το κεφάλι σας ήσυχο

https://m.banggood.com/Xiaomi-Mi8-Mi-8-Global-Version-6_21-inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-845-Octa-core-4G-Smartphone-p-1325618.html

Coupon: 8BGMI864G3

 

Φίλε έχω παραγγείλει, σε αυτά τα χρήματα, τη συσκευή, με τον αμερικανικό φορτιστή, κινεζικό, με περασμένη τη global rom. Η παραγγελία είναι σε κατάσταση back order. Δεν είμαι πεπειραμένος στις αγορές από κινεζομαγαζα κ από τη μια σκέφτομαι να την ακυρώσω (δεν ξέρω αν γίνεται) κ να παραγγείλω τη συσκευή ξανά αφού είναι στα ίδια λεφτά. Από την άλλη δε βλέπω σπουδαίες διάφορες (mobile τραπεζικά app δεν χρησιμοποιώ το έχω σαν αρχή) για τον ανοιχτό bootloader κ ανταπτορακι για το φορτιστή έχω ήδη. Είμαι σε δίλημμα να αφήσω τη παραγγελία ως έχει μη τα κάνω χειρότερα ή ακόμα κ διπλοχρεωθω ή να το τολμήσω για να πάω στα πιο σίγουρα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έπεσε παραγγελία για το μπλε με κουπόνι 9BGM86412 preorder 31/8.

 

https://m.banggood.com/Xiaomi-Mi8-Mi-8-6_21-inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-845-Octa-core-4G-Smartphone-p-1303931.html?ID=229&cur_warehouse=HK

 

339,38€ τελική.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω παραγγείλει, σε αυτά τα χρήματα, τη συσκευή, με τον αμερικανικό φορτιστή, κινεζικό, με περασμένη τη global rom. Η παραγγελία είναι σε κατάσταση back order. Δεν είμαι πεπειραμένος στις αγορές από κινεζομαγαζα κ από τη μια σκέφτομαι να την ακυρώσω (δεν ξέρω αν γίνεται) κ να παραγγείλω τη συσκευή ξανά αφού είναι στα ίδια λεφτά. Από την άλλη δε βλέπω σπουδαίες διάφορες (mobile τραπεζικά app δεν χρησιμοποιώ το έχω σαν αρχή) για τον ανοιχτό bootloader κ ανταπτορακι για το φορτιστή έχω ήδη. Είμαι σε δίλημμα να αφήσω τη παραγγελία ως έχει μη τα κάνω χειρότερα ή ακόμα κ διπλοχρεωθω ή να το τολμήσω για να πάω στα πιο σίγουρα;

ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΕΙΣ, να περιμένεις refund και να παραγγείλεις το Global.

Μην αγχώνεσαι! Τα κουπόνια δεν τελειώνουν! :cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΕΙΣ, να περιμένεις refund και να παραγγείλεις το Global.

Μην αγχώνεσαι! Τα κουπόνια δεν τελειώνουν! :cool:

 

Ok ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΕΙΣ, να περιμένεις refund και να παραγγείλεις το Global.

Μην αγχώνεσαι! Τα κουπόνια δεν τελειώνουν! :cool:

Γιατί φίλε μου προτρέπεις να ακυρώσει παραγγελία? επειδή το τηλ είναι ξεκλείδωτο με global από Κίνα? και εγώ το ίδιο έχω και δεν βρίσκω λόγο γιαυτό που γράφεις.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φίλε μου προτρέπεις να ακυρώσει παραγγελία? επειδή το τηλ είναι ξεκλείδωτο με global από Κίνα? και εγώ το ίδιο έχω και δεν βρίσκω λόγο γιαυτό που γράφεις.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

άντε ντε φίλε πέστα το ίδιο κινητό είναι με παρόμοια ρόμ.

απλά για να βάλουν γλώσσες έκαναν μια πατέντα.

κάποιοι φόβισαν τον κόσμο. Όσοι γνωστοί μου το έχουν

καταευχαρηστημενοι.

Link to comment
Share on other sites

Το china δεν κλειδώνει bootloader σε Official Global stable.

Όποιος ξέρει τι ακριβώς σημαίνει αυτό και εάν μπορεί να "ζήσει" έτσι, ας πάρει China.

Όποιος ΔΕΝ ξέρει, να ακυρώσει όσο προλαβαίνει και να πάρει Global... γιατί αλλιώς μπορείς να κλάψει με μαύρο δάκρυ.

 

Αυτά.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετάβαση από mate 10 pro αξίζει η μπα?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετάβαση από mate 10 pro αξίζει η μπα?

 

Mate the 10 pro be with you

 

Μπα. Δεν έχει κάτι σημαντικά καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αναμενω κι εγω mi 8 128gb μπλε. Θα ηθελα να ρωτησω αν ερχονται notifications πανω στο notch, η πρεπει να κατεβασεις τη μπαρα για να δεις. Τουλαχιστον αυτο βλεπω στα γνωστα μαγαζια που το ειδα απο κοντα. Το μονο που δειχνει αριστερα ειναι η ωρα, και δεξια μπαταρια, wifi και sim. Το ξερω εχω συνηθισει απο samsung s5, αλλα ακομα και στα huawei, πανω στο notch δειχνει bluetooth,Nfc, αυτο στη κυριολεξια δε δειχνει τιποτα για NFC. Πρεπει να μπεις στο μενου να δεις. Και κατι αλλο, στο aod φαινονται ειδοποιησεις απο αλλες εφαρμογες, τυπου facebook whatsup viber εικονιδιο? Το ξερω οτι κοιταζω λεπτομερειες, αλλα με samsung ειχαμε και χρωμα στο led, παταγες την οθονη τα εβλεπες ολα. Εδω ειναι λες και οι εταιριες θελουν να κανουν εξοικονομηση, και μιλαμε για κοστος ουτε 1 λεπτο. Αν καποιος το εχει ψαξει το θεμα, ας ανεβασει και κανα screenshot απο περιεργεια να δω πως ειναι οταν ερχεται μια ειδοποιηση. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Με μπερδέψετε τελικά ρε παιδιά. Ενημερώσεις πχ που με νοιάζει πέρνει κανονικά;

 

China Version

- Θα έρθει με ξεκλείδωτο bootloader και περασμένη Global Rom

- Ο bootloader θα είναι ξεκλείδωτος ή με κάποιον unoficial τρόπο ή με λογαριασμό του Κινεζομάγαζου από το οποίο το αγόρασες.

- Όταν ο bootloader ξεκλειδώνει , η συσκευή συνδέεται απευθείας με τον λογαριασμό που τον ξεκλείδωσε. Όπερ σημαίνει ότι θα έχεις ένα κινητό το οποίο στους servers της Xiaomi ΔΕΝ θα ανήκει σε εσένα αλλά στο Κινεζομάγαζο.

- Εάν σε οποιαδήποτε φάση και για οποιονδήποτε λόγο (αναβάθμιση π.χ) κλειδώσει ο bootloader τότε το κινητό σου θα πάθει hard brick και δεν θα ανοίγει γιατί θα ζητάει να το συνδέσεις με τον λογαριασμό του Κινεζομάγαζου που ΔΕΝ γνωρίζεις.

- Υπάρχει τρόπος να ανοίξει αλλά θέλει Xiaomi authrized account τον οποίον έχουν μόνο οι developers τις Xioami. Θα βρεις λύση (από Κϊνα μεριά) αλλά θα σου φύγει κάνα 40άρι ευρώ και η μισή καρδιά

- Για να αποφύγεις το hard brick (λόγο διαφορετικού λογαριασμού), θα πρέπει μόλις έρθει να περάσεις china dev fastboot rom με flashtool και να κλειδώσεις τον bootloader.

- Στην συνέχεια συνδέεσαι και ζητάς ξεκλείδωμα. Περιμένεις 360 ώρες (όλες αυτές τις ώρες είσαι με China rom) και ξεκλειδώνεις.

- Πλέον το κινητό φαίνεται δικό σου και στους servers της Xiaomi

- Μόλις ξεκλειδώσεις περνάς με flashtool μια fastboot Global rom ΧΩΡΙΣ να κλειδώσεις τον bootloader. Εάν τον κλειδώσεις θα ξαναφάς hardbrick.

- Από εδώ και πέρα μπορείς να χρησιμοποιείς το τηλέφωνο με ΟΤΑ updates αλλά :

1) Δεν περνάς την πιστοποίηση της google επειδή έχεις ξεκλείδωτο bootloader

2) Δεν δουλεύει το Android Pay

3) Δεν δουλεύει το NFC

 

Global Version

Έρχεται και το χρησιμοποιείς όπως είναι χωρίς να χρειαστεί να κάνεις τίποτα....και φυσικά δουλεύουν τα πάντα επειδή περνάει την πιστοποίηση της Google

 

Η απόφαση για το εάν πρέπει να ακυρώσεις ή όχι είναι δική σου :cool:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

China Version

- Θα έρθει με ξεκλείδωτο bootloader και περασμένη Global Rom

- Ο bootloader θα είναι ξεκλείδωτος ή με κάποιον unoficial τρόπο ή με λογαριασμό του Κινεζομάγαζου από το οποίο το αγόρασες.

- Όταν ο bootloader ξεκλειδώνει , η συσκευή συνδέεται απευθείας με τον λογαριασμό που τον ξεκλείδωσε. Όπερ σημαίνει ότι θα έχεις ένα κινητό το οποίο στους servers της Xiaomi ΔΕΝ θα ανήκει σε εσένα αλλά στο Κινεζομάγαζο.

- Εάν σε οποιαδήποτε φάση και για οποιονδήποτε λόγο (αναβάθμιση π.χ) κλειδώσει ο bootloader τότε το κινητό σου θα πάθει hard brick και δεν θα ανοίγει γιατί θα ζητάει να το συνδέσεις με τον λογαριασμό του Κινεζομάγαζου που ΔΕΝ γνωρίζεις.

- Υπάρχει τρόπος να ανοίξει αλλά θέλει Xiaomi authrized account τον οποίον έχουν μόνο οι developers τις Xioami. Θα βρεις λύση (από Κϊνα μεριά) αλλά θα σου φύγει κάνα 40άρι ευρώ και η μισή καρδιά

- Για να αποφύγεις το hard brick (λόγο διαφορετικού λογαριασμού), θα πρέπει μόλις έρθει να περάσεις china dev fastboot rom με flashtool και να κλειδώσεις τον bootloader.

- Στην συνέχεια συνδέεσαι και ζητάς ξεκλείδωμα. Περιμένεις 360 ώρες (όλες αυτές τις ώρες είσαι με China rom) και ξεκλειδώνεις.

- Πλέον το κινητό φαίνεται δικό σου και στους servers της Xiaomi

- Μόλις ξεκλειδώσεις περνάς με flashtool μια fastboot Global rom ΧΩΡΙΣ να κλειδώσεις τον bootloader. Εάν τον κλειδώσεις θα ξαναφάς hardbrick.

- Από εδώ και πέρα μπορείς να χρησιμοποιείς το τηλέφωνο με ΟΤΑ updates αλλά :

1) Δεν περνάς την πιστοποίηση της google επειδή έχεις ξεκλείδωτο bootloader

2) Δεν δουλεύει το Android Pay

3) Δεν δουλεύει το NFC

 

Global Version

Έρχεται και το χρησιμοποιείς όπως είναι χωρίς να χρειαστεί να κάνεις τίποτα....και φυσικά δουλεύουν τα πάντα επειδή περνάει την πιστοποίηση της Google

 

Η απόφαση για το εάν πρέπει να ακυρώσεις ή όχι είναι δική σου :cool:

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ που καθισες κ έγραψες τοσα κ ασχολήθηκες

Link to comment
Share on other sites

Επισης να προσθεσω οτι μπορειτε να περασετε ενα magisk και αυτα τα 3 πραγματα θα λειτουργουν κανονικα ( οπως και σε εμενα στο mi5 μου). Οποτε ουσιαστικά δεν θα εχετε κανενα προβλημα και με το china. Και εγω αυτο πηρα! Γενικότερα μην ανησυχείτε!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ που καθισες κ έγραψες τοσα κ ασχολήθηκες

 

Εγώ πήρα την China version, επειδή δεν υπήρχε τότε, η global.

Πάρε την global version.

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη μου αρεσει πολυ απλα με χαλαει η ελλειψη microsd

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...