Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πήρα το κινέζικο, με αγγλικό- κινεζική γλώσσα, και το ξεκλείδωσα bootloader.

Λένε ότι δεν παίζουν οι τραπεζικές εφαρμογές i bank.

Δεν το έχω εγκαταστήσει i banking

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πρέπει να είσαι παιδάκι δεν εξηγείται αλλιώς.

4G+ έχω παντού. Απλά επειδή ποτέ δεν είχες σοβαρή συσκευή δε γνωρίζεις ότι παίζει παντού. Νομίζεις ότι είναι καμιά εξωτική τεχνολογία που παίζει μόνο κέντρο Αθήνας. Αστεία πράγματα...

 

Όσο για την κάμερα καλό είναι να το πάρεις πρώτα, να συγκρίνεις με κανένα Samsung η Huawei και μετά να τα πούμε. Ελεος φίλε μου. Έλεος

 

Οριστε και η αγγελία πώλησης μου στο insomnia.gr

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1200280-xiaomi-mi-8-128gb-blue/

 

Γελάω να ξέρεις.

 

Συμφωνω φιλε μαζι σου. Μολις χθες εκανα παραγγελια για mi 8 6gb 128gb μπλε σα το δικο σου αλλα global version. Εννοειται πως ειναι number one να υποστηριζει οτι τελευταιο κυκλοφορει, αλλιως ας παρουμε το redmi note 5. Το volte λιγο δυσκολο να το υποστηριζει αφου μονο η comsote το δινει. Για το 4g+ αναμενω να δουλευει. Δε γινεται να παιρνεις κατι καινουριο και να μην εχει τα περισσοτερα. Εγω εχω galaxy s5 plus με τον snapdragon 805, μπαταρια 5600mah εδω και 14 μηνες με sot 8 με 10 ωρες (ευτυχως που εχει αποσπωμενη μπαταρια), 4g+ cat6 με θεωρητικο 300mbps down παντου στην αθηνα με wind, υπερυθρες για τηλεχειριστηριο, καρτα μνημης 128gb samsung ,συνδεση με mhl 3 στη tv, 16mp καμερα sony imx240, ενταξει selfie 2mp. Ολα τα παραπανω και δουλευει ακομα, δε λεω δεχτηκα να πεσω σε πραγματα που λειπουν, αλλα οχι να μην εχει 4g+. Το 4g αρχιζει και πεθαινει, οι ταχυτητες εχουν πεσει πολυ, γιαυτο και βγαινουν νεα προτυπα. Απο οσα διαβαζω το mi 8 δεν υποστηριζει netflix hd (παιζει μονο 480p) λογω που δεν εχει wideline l1 drm protection ενω το s5 plus με ημερομηνια κατασκευης 11/2014 κανονικοτατα full 1080p.....πραγματα που η xiaomi δε νομιζω να αλλαξει στο μελλον. Μην αναφερω για το heat throttling που αναφερεται σε αλλα site. Αν δεν με καλυπτει, παει για πωληση και αμεσα.

Edited by spinos
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω φιλε μαζι σου. Μολις χθες εκανα παραγγελια για mi 8 6gb 128gb μπλε σα το δικο σου αλλα global version. Εννοειται πως ειναι number one να υποστηριζει οτι τελευταιο κυκλοφορει, αλλιως ας παρουμε το redmi note 5. Το volte λιγο δυσκολο να το υποστηριζει αφου μονο η comsote το δινει. Για το 4g+ αναμενω να δουλευει. Δε γινεται να παιρνεις κατι καινουριο και να μην εχει τα περισσοτερα. Εγω εχω galaxy s5 plus με τον snapdragon 805, μπαταρια 5600mah εδω και 14 μηνες με sot 8 με 10 ωρες (ευτυχως που εχει αποσπωμενη μπαταρια), 4g+ cat6 με θεωρητικο 300mbps down παντου στην αθηνα με wind, υπερυθρες για τηλεχειριστηριο, καρτα μνημης 128gb samsung ,συνδεση με mhl 3 στη tv, 16mp καμερα sony imx240, ενταξει selfie 2mp. Ολα τα παραπανω και δουλευει ακομα, δε λεω δεχτηκα να πεσω σε πραγματα που λειπουν, αλλα οχι να μην εχει 4g+. Το 4g αρχιζει και πεθαινει, οι ταχυτητες εχουν πεσει πολυ, γιαυτο και βγαινουν νεα προτυπα. Απο οσα διαβαζω το mi 8 δεν υποστηριζει netflix hd (παιζει μονο 480p) λογω που δεν εχει wideline l1 drm protection ενω το s5 plus με ημερομηνια κατασκευης 11/2014 κανονικοτατα full 1080p.....πραγματα που η xiaomi δε νομιζω να αλλαξει στο μελλον. Μην αναφερω για το heat throttling που αναφερεται σε αλλα site. Αν δεν με καλυπτει, παει για πωληση και αμεσα.

 

Αγαπητέ spinos λυπάμαι που στο λέω αλλά και εγώ δεν το δέχθηκα να δώσω ένα σκασμό λεφτά και να με κοροϊδεύει η xiaomi. Γιατί έτσι νιώθω. Κοροϊδία. Δυστυχώς δεν έχει 4G+

Αν θέλεις να παίζει το δίκτυο με όλα τα καλά πας σε Samsung, Apple, Nokia, Huawei κλπ

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω φιλε μαζι σου. Μολις χθες εκανα παραγγελια για mi 8 6gb 128gb μπλε σα το δικο σου αλλα global version. Εννοειται πως ειναι number one να υποστηριζει οτι τελευταιο κυκλοφορει, αλλιως ας παρουμε το redmi note 5. Το volte λιγο δυσκολο να το υποστηριζει αφου μονο η comsote το δινει. Για το 4g+ αναμενω να δουλευει. Δε γινεται να παιρνεις κατι καινουριο και να μην εχει τα περισσοτερα. Εγω εχω galaxy s5 plus με τον snapdragon 805, μπαταρια 5600mah εδω και 14 μηνες με sot 8 με 10 ωρες (ευτυχως που εχει αποσπωμενη μπαταρια), 4g+ cat6 με θεωρητικο 300mbps down παντου στην αθηνα με wind, υπερυθρες για τηλεχειριστηριο, καρτα μνημης 128gb samsung ,συνδεση με mhl 3 στη tv, 16mp καμερα sony imx240, ενταξει selfie 2mp. Ολα τα παραπανω και δουλευει ακομα, δε λεω δεχτηκα να πεσω σε πραγματα που λειπουν, αλλα οχι να μην εχει 4g+. Το 4g αρχιζει και πεθαινει, οι ταχυτητες εχουν πεσει πολυ, γιαυτο και βγαινουν νεα προτυπα. Απο οσα διαβαζω το mi 8 δεν υποστηριζει netflix hd (παιζει μονο 480p) λογω που δεν εχει wideline l1 drm protection ενω το s5 plus με ημερομηνια κατασκευης 11/2014 κανονικοτατα full 1080p.....πραγματα που η xiaomi δε νομιζω να αλλαξει στο μελλον. Μην αναφερω για το heat throttling που αναφερεται σε αλλα site. Αν δεν με καλυπτει, παει για πωληση και αμεσα.

 

λιγο περιεργο μου φαινεται να μην παιζει το 4g+ ενω παιζει κανονικα στο redmi note 5 του αδερφου μου. ειδικα αν μιλαμε για την global εκδοση. θεωρω πολυ πιθανο να μην γραφει το + λογω notch

Edited by Papagias
Link to comment
Share on other sites

λιγο περιεργο μου φαινεται να μην παιζει το 4g+ ενω παιζει κανονικα στο redmi note 5 του αδερφου μου. ειδικα αν μιλαμε για την global εκδοση

 

Έχω το RN4 global version. Δεν παίζει 4G+ ποτέ. Όλος ο κόσμος για το Rn5 επίσης λέει ότι ΔΕΝ παίζει 4G+. Απορώ που λες ότι ο αδερφός σου έχει.

 

Δείτε πχ εδώ

http://en.miui.com/thread-2091913-1-1.html

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Έχω το RN4 global version. Δεν παίζει 4G+ ποτέ. Όλος ο κόσμος για το Rn5 επίσης λέει ότι ΔΕΝ παίζει 4G+. Απορώ που λες ότι ο αδερφός σου έχει.

το εχω δει με τα ιδια μου τα ματια.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ spinos λυπάμαι που στο λέω αλλά και εγώ δεν το δέχθηκα να δώσω ένα σκασμό λεφτά και να με κοροϊδεύει η xiaomi. Γιατί έτσι νιώθω. Κοροϊδία. Δυστυχώς δεν έχει 4G+

Αν θέλεις να παίζει το δίκτυο με όλα τα καλά πας σε Samsung, Apple, Nokia, Huawei κλπ

 

Εσυ φιλε πηρες το global version?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το RN4 global version. Δεν παίζει 4G+ ποτέ. Όλος ο κόσμος για το Rn5 επίσης λέει ότι ΔΕΝ παίζει 4G+. Απορώ που λες ότι ο αδερφός σου έχει.

 

Δείτε πχ εδώ

http://en.miui.com/thread-2091913-1-1.html

ο αδερφος μου εχει την global version με ευρωπαικο φορτιστη. οποτε ισως εκει αλλαζει κατι. θα το ψαξω λιγο παραπανω και θα σου πω.

εχω το mi note 3 και θελω να παω σε mi 8 αποκλειστικα λογω οθονης και 800αρας. αν ειναι να μην δω αλλαγη στο 4g θα μεινω με το mi note 3 που ειναι κινηταρα

Link to comment
Share on other sites

Να βοηθήσω λίγο ?

Mi 8

4g+, είμαι με cosmote...26f6462243a2922f6cd96f77af3751a6.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ spinos λυπάμαι που στο λέω αλλά και εγώ δεν το δέχθηκα να δώσω ένα σκασμό λεφτά και να με κοροϊδεύει η xiaomi. Γιατί έτσι νιώθω. Κοροϊδία. Δυστυχώς δεν έχει 4G+

Αν θέλεις να παίζει το δίκτυο με όλα τα καλά πας σε Samsung, Apple, Nokia, Huawei κλπ

 

Le Eco Lepro3 elite

4g+ μια χαρά

Τούμπανο στα 160€

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι το Άγγλο κινέζικο με global rom.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχει να πέσει κλάμα...

 

Κάνε και ένα speedtest

 

Φίλε έχεις κομπλεξαρα με την συσκευή.

Σε παρατηρώ που σε όλο το νήμα θάβεις το τηλέφωνο σαν να σε εξαπάτησαν, επειδή λόγο ασχετοσυνης δεν κατάφερες εσύ ποτέ να βάλεις το 4g+ και τώρα που λέει το παιδί ότι τα αγγλοκινεζικα μοντέλα πιάνουν κανονικά 4G+ συνεχίζεις να χλευάζεις.

Μείνε τώρα με το Nokia σου και άσε εμάς να ευχαριστηθουμε την ψευτοναυαρχιδα μας όπως είπες κι εσύ τόσες φορές!

Απλά μην γράφεις άλλο σε αυτό το νήμα γιατί γίνεσαι απίστευτα κουραστικός, σπαμάρεις ανελέητα και θα αναφορά.....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχεις κομπλεξαρα με την συσκευή.

Σε παρατηρώ που σε όλο το νήμα θάβεις το τηλέφωνο σαν να σε εξαπάτησαν, επειδή λόγο ασχετοσυνης δεν κατάφερες εσύ ποτέ να βάλεις το 4g+ και τώρα που λέει το παιδί ότι τα αγγλοκινεζικα μοντέλα πιάνουν κανονικά 4G+ συνεχίζεις να χλευάζεις.

Μείνε τώρα με το Nokia σου και άσε εμάς να ευχαριστηθουμε την ψευτοναυαρχιδα μας όπως είπες κι εσύ τόσες φορές!

Απλά μην γράφεις άλλο σε αυτό το νήμα γιατί γίνεσαι απίστευτα κουραστικός, σπαμάρεις ανελέητα και θα αναφορά.....

 

Σε παρατηρώ και εγώ. Και λατρεύω ότι λες

Πάμε τώρα στα βασικά. Επειδή βαριέμαι να εξηγώ σε ορκ σαν και εσένα τι είναι intra και inter band carrier aggregation, έκανα το πολύ απλό και είπα στον φίλο να κάνει ένα speedtest. Επειδή λοιπόν δεν κατάφερα να βάλω! 4G+ περιμένω το κλάμα σου και των υπολοίπων όταν έρθει το τηλέφωνο και κοιτάζεις το απλό 4G.

Επίσης όταν καταλάβεις τι είναι inter και intra band CA, έλα να ξαναμιλήσουμε γιατί γράφει του φίλου πιο πάνω 4G+.

Με αγάπη σε σένα και στο μίσος σου

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με mix2 βλέπω 4G+ κανονικά.

Όσο για το κλείδωμα του bootloader με Global rom δε φαίνεται ότι είναι θέμα της εταιρείας αλλά των κινεζομαγαζων που ξεκλειδώνουν με unofficial τρόπο ή με δικό τους account και μετά πας εσύ με το δικό σου λογαριασμό σου να κλειδώσεις και τρώει brick η συσκευή.

Με China rom κλείδωμα δε φαίνεται να υπάρχει θέμα. 5386d609e53147ec8fbb2566bd13d3f8.jpg

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Να βοηθήσω λίγο ?

Mi 8

4g+, είμαι με cosmote...26f6462243a2922f6cd96f77af3751a6.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλό σημάδι αυτό, οπότε ίσως να έχει να κάνει με τη rom που φοράει. Αναμένουμε και βλέπουμε. Είναι και καινούριο τηλ, σίγουρα θα υπάρξουν βελτιώσεις, τουλάχιστον στον πρώτο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Mε global rom, και φλασαρισμα,,, με το mi flash,,,. flash and lock >> brick

Αυτά γράφουν σε ένα άλλο φόρουμ.

Αν θες να κλειδώσει το bootloader, μόνο με κινεζική ρομ, αλλά θα έχει το κινητό στα Αγγλικά.

Εκτός αν αγοράσετε με global rom, και κλειδωμένο bootloader,,, νομίζω είναι από την επίσημη αντιπροσωπεία..

Link to comment
Share on other sites

Σε παρατηρώ και εγώ. Και λατρεύω ότι λες

Πάμε τώρα στα βασικά. Επειδή βαριέμαι να εξηγώ σε ορκ σαν και εσένα τι είναι intra και inter band carrier aggregation, έκανα το πολύ απλό και είπα στον φίλο να κάνει ένα speedtest. Επειδή λοιπόν δεν κατάφερα να βάλω! 4G+ περιμένω το κλάμα σου και των υπολοίπων όταν έρθει το τηλέφωνο και κοιτάζεις το απλό 4G.

Επίσης όταν καταλάβεις τι είναι inter και intra band CA, έλα να ξαναμιλήσουμε γιατί γράφει του φίλου πιο πάνω 4G+.

Με αγάπη σε σένα και στο μίσος σου

 

Περιμένεις το κλάμα μας όταν έρθει το κινητό;;;

Μην βγάζεις τόση χολή θα πάθεις τίποτα αδερφούλη!

Στο κάτω κάτω το σε νοιάζει εσένα; Το πούλησες και εμείς που το παραγγείλαμε την φάγαμε σωστά;

Τότε τι συνεχίζεις και ασχολείσαι και μας πρίζεις;

Μάλλον εισαι από αυτούς που μπαίναν και εκραζαν πιο παλιά στις συσκευές της Xiaomi επειδή δεν είχαν 800αρα!!!! Το βρήκα;

Εχεις θέματα να το κοιτάξεις μεγάλε τεχνικέ της Cosmote!

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις το κλάμα μας όταν έρθει το κινητό;;;

Μην βγάζεις τόση χολή θα πάθεις τίποτα αδερφούλη!

Στο κάτω κάτω το σε νοιάζει εσένα; Το πούλησες και εμείς που το παραγγείλαμε την φάγαμε σωστά;

Τότε τι συνεχίζεις και ασχολείσαι και μας πρίζεις;

Μάλλον εισαι από αυτούς που μπαίναν και εκραζαν πιο παλιά στις συσκευές της Xiaomi επειδή δεν είχαν 800αρα!!!! Το βρήκα;

Εχεις θέματα να το κοιτάξεις μεγάλε τεχνικέ της Cosmote!

 

Καημένε εσύ μου επιτέθηκες όχι εγώ. Εγώ σε αγνοούσα έως τωρα. 5 αλήθειες ειπώθηκαν και ήρθες μαινόμενος σαν butthurt fanboy να πεις ΤΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΉ;;

τπτ. Έτσι απλά χαβά.

Άστο. Move on.

Link to comment
Share on other sites

"Επίσης όταν καταλάβεις τι είναι inter και intra band CA"

 

Να εξηγήσει τι είναι αυτά,, αν θέλεις..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...