Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Us

 

Ωραια αναμονή λοιπόν..

Μια βοήθεια το βρηκα global στο geekbuying presale 397

Αυτό που δεν ξερω ειναι ποιος τροπος ειναι ασφαλέστερος για αποφυγή τελωνείου..

Επισης αγοράζω με PayPal ?

 

Shipping Methods

Registered Airmail

Free shipping(15-30 business days)

 

HKEU Priority Line

€ 11.21(7-15 business day)

 

EMS

€ 15.87(7-15 business days)

 

HKDHL Express

€ 18.25(3-5 business days)

 

Δεν είναι τόσο έμπιστο κατάστημα, η πιθανότητα να σου στείλουν ανακατασκευασμένο προϊόν είναι μεγάλη, γι αυτό και πολλές φορές έχουν τις καλύτερες τιμές. Και για τελωνείο επίσης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1000 Ευχαριστώ ..

Δεν έχω ξανα παραγγείλει απο το εξωτερικό.

 

Οποτε geekmaxi οπου εχω δει καλύτερα σχόλια

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

1000 Ευχαριστώ ..

Δεν έχω ξανα παραγγείλει απο το εξωτερικό.

 

Οποτε geekmaxi οπου εχω δει καλύτερα σχόλια

 

τίποτα φίλε μου. Για μένα ναι, 1000 φορές, θα σου έρθει και από Γερμανία και θα έχεις κ 2 χρόνια εγγύηση καταστήματος

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε τώρα το gearbest προσφορά 396 ευρώ για το 128 gb gold.

Έχω έναν ενδοιασμό για το χρυσό, αν και φαίνεται πολύ ανοιχτό .

Το έχει κάποιος να μου πει πως φαίνεται από κοντά ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει με global, ούτε υπάρχει να του περάσεις εσύ, σωστά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει με global, ούτε υπάρχει να του περάσεις εσύ, σωστά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει τελικά global stable στο επίσημο σάιτ κάποιος έδωσε λινκ, την περνάς με twrp recovery και ξεκλειδωτο bootloader.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Έχει τελικά global stable στο επίσημο σάιτ κάποιος έδωσε λινκ, την περνάς με twrp recovery και ξεκλειδωτο bootloader.
Με το καλό να παραλάβεις, ωραίο το λευκό, από που και πόσο; Αν είναι global stabel γιατί να θέλει recovery και ξεκλειδωτο bootloader. Έτσι έλεγαν και για miui 10 global beta για το redmi note 5 και τελικά δεν χρειαζόταν, απλά την πέρασα από το updater μέσα από την ενημέρωση συστήματος στα settings του κινητού.

 

Edit: Τώρα που το σκέφτομαι, ίσως χρειάζεται γιατί έρχεται με την κινεζική, μάλλον για αυτό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παλικαρια. παραγγειλα και εγω με τη σειρα μου το mi8 6/128 apo gearbest με κουπονι στα 411 σε μπλε χρωμα. γραφει international version αλλα στο Q/A απο κατω λενε οτι δεν εχει global rom και ειναι η κινεζικη version. αυτο εδω ακριβως ειναι που παραγγειλα. Εχει κανεις ιδεα με τη ρομ θα ερθει? επισης γραφει support OTA Updates.. https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009555892394.html?wid=1349303
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες θα το εχω και γω στα χερια μου ...

εχω μια απορια για οσους το έχετε ..

 

Αν κλεισουμε το nortc η οθονη που μενει σας φαίνεται για μικροτερη απο 6" η μεγαλυτερη ? εχω μια μικρη εντύπωση οτι ειναι μικροτερη γιατι κατι συγκριτικά που εβλεπα βιντεο με το mi mix 2s μου φαινοταν λιγο μεγαλυτερη του 2S

Link to comment
Share on other sites

Κανα review για το se εχουμε;

Το σκεφτομαι για αντικατασταση του note 3 μου.

800αρα εχει η εστω παιζει να βγει καμια έκδοση αργοτερα;

Με χαλαει μεν η ελλειψη sd,3.5,fm radio αλλα ειναι ομορφο και ο 710 πρεπει να είναι τουμπανος.

Link to comment
Share on other sites

Us

 

Ωραια αναμονή λοιπόν..

Μια βοήθεια το βρηκα global στο geekbuying presale 397

Αυτό που δεν ξερω ειναι ποιος τροπος ειναι ασφαλέστερος για αποφυγή τελωνείου..

Επισης αγοράζω με PayPal ?

 

Shipping Methods

Registered Airmail

Free shipping(15-30 business days)

 

HKEU Priority Line

€ 11.21(7-15 business day)

 

EMS

€ 15.87(7-15 business days)

 

HKDHL Express

€ 18.25(3-5 business days)

 

HKEU Priority Line

μου ηρθε χτες χωρις προβληματα τελωνειου σε 10 μερες απο την αποστολη.υπαρχει μια περιπτωση να σου ζητησουν εχτρα εξοδα αποστολης η DHL για απομεκρυσμενο προορισμο αναλογα που εισαι.εγω ειμαι Χανια κια μου ζητησαν.

Link to comment
Share on other sites

ημουν σε σκεψη πριν καιρο να το παρω το mi 8 και τελικα πηρα mix 2S ... το ειδα σε φιλο το Mi 8 δεν με ενθουσιασε ... οθονη δεν μπορω να πω καταλαβα διαφορα με το mix 2S ... πιο φωτεινη του 2S ... και το mi 8 εχει μικροτερη οθονη απο το mi mix 2S ... .δηλαδη η οθονη του ειναι αρκετα κατω απο 6" .... προς 5.8" την κοβω... ευτυχως που δεν το πηρα ..... !!
Link to comment
Share on other sites

ημουν σε σκεψη πριν καιρο να το παρω το mi 8 και τελικα πηρα mix 2S ... το ειδα σε φιλο το Mi 8 δεν με ενθουσιασε ... οθονη δεν μπορω να πω καταλαβα διαφορα με το mix 2S ... πιο φωτεινη του 2S ... και το mi 8 εχει μικροτερη οθονη απο το mi mix 2S ... .δηλαδη η οθονη του ειναι αρκετα κατω απο 6" .... προς 5.8" την κοβω... ευτυχως που δεν το πηρα ..... !!

 

Σεβομαι την προσωπικη αποψη του καθενος, θεωρω ομως και σωστο να γινουν καποιες διευκρινισεις για αυτους που θελουν να αγορασουν τις συσκευες και ειναι σε διλημμα.

 

Οι τεχνολογιες AMOLED και IPS ειναι πολυ διαφορετικες. Δοκιμασες να συγκρινεις τις οθονες σε σκοτεινο περιβαλλον; Στη πρωτη περιπτωση μιλαμε για απειρο contrast καθως τα μαυρα pixels δεν παιρνουν καθολου ρευμα ( => χαμηλοτερη καταναλωση οθονης ειδικα οταν απεικονιζονται σκουρα χρωματα). Ειδες ενα βιντεο με HDR στο youtube για να συγκρινεις;

 

Μπορει το 2S να υπερτερει σε αλλα πραγματα (που δεν γνωριζω) αλλα στην οθονη σιγουρα οχι.

Edited by Efkaliptos
Link to comment
Share on other sites

πιο φωτεινη του 2S ...

 

Μέγιστες φωτεινότητες (πηγή gsmarena):

Mi Mix 2S: 453 nits

MI Mix 2S (Increased Contrast): 519 nits

 

Mi 8 (Max Manual): 458 nits

Mi 8 (Max Auto): 624 nits

 

Υπό προϋποθέσεις ναι, είναι πιο φωτεινή του 2s (σε χώρο με χαμηλό φωτισμό και το 2s σε increased contrast mode).

Κάτω από τον ήλιο όμως μακράν φωτεινότερη του Mi 8. 105 nits περισσότερα.

+ Πολύ καλύτερη αντίθεση, + μεγαλύτερη γκάμα χρωμάτων η oled του Mi8.

 

Επίσης σύμφωνα με αυτό έχουν περίπου το ίδιο πλάτος (6.83mm το Mi 8 και 6.80mm το 2S).

Αν η οθόνη του Mi 8 κάτω από το notch έχει ανάλυση 1080x2160 (ίδια ανάλυση οθόνης με το 2s), τότε αν κάνεις τους υπολογισμούς (πυθαγόρειο θεώρημα) βγαίνει ότι η οθόνη κάτω από το notch έχει διαγώνιο 6.01 ίντσες. Το οποίο συμφωνεί με αυτό (6.83mm το Mi 8 και 6.80mm το 2S).

Edited by Prime
Link to comment
Share on other sites

Αν το αγοράσω με αγγλικά και κινέζικα θα γίνει αναβάθμιση στην global, η πρέπει να ξεκλειδώσει ο boot loader και να την φλασαρω μόνος μου ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν το αγοράσω με αγγλικά και κινέζικα θα γίνει αναβάθμιση στην global, η πρέπει να ξεκλειδώσει ο boot loader και να την φλασαρω μόνος μου ?

 

Θα πρέπει οταν βγει fastboot global να το περάσεις μέσω miflash χωρίς root

Link to comment
Share on other sites

Αν το αγοράσω με αγγλικά και κινέζικα θα γίνει αναβάθμιση στην global, η πρέπει να ξεκλειδώσει ο boot loader και να την φλασαρω μόνος μου ?

 

εκτος εαν περασεις ρομ απο xiaomi.eu που ειναι μεν multilanguage αλλα βασιζεται σε κινεζικες beta ή stable.επισημη global οταν βγει.στην πρωτη περιπτωση θες να ξεκλειδώσει ο boot loader και twrp.εγω αυτο εκανα η ρομ δουλευει μια χαρα ,οπως και η κινεζικη stable που ειχε μεσα το κινητο.ο bootloader ξεκλειδωσε αμεσως χωρις αναμονη (ειχα 1,5 χρονο να ξεκλειδωσω κινητο) και περαστηκε twrp 3.2.2 και η miui 10 8.7.19

Link to comment
Share on other sites

εκτος εαν περασεις ρομ απο xiaomi.eu που ειναι μεν multilanguage αλλα βασιζεται σε κινεζικες beta ή stable.επισημη global οταν βγει.στην πρωτη περιπτωση θες να ξεκλειδώσει ο boot loader και twrp.εγω αυτο εκανα η ρομ δουλευει μια χαρα ,οπως και η κινεζικη stable που ειχε μεσα το κινητο.ο bootloader ξεκλειδωσε αμεσως χωρις αναμονη (ειχα 1,5 χρονο να ξεκλειδωσω κινητο) και περαστηκε twrp 3.2.2 και η miui 10 8.7.19

Οκ αυτές τις διαδικασίες τις έχω κάνει με όλα μου τα τηλέφωνα, δεν έχω πρόβλημα, απλά σκέφτομαι αν πρέπει να το αγοράσω από το bangood που το δίνει πιο φθηνά με αγγλικά και κινέζικα,η από το gearbest πιο ακριβά με global ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με το κουπόνι 7BGM8S464GB στα 250€ το λευκό, στα 264€ το μαύρο, CN Version

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi8-SE-5_88-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-710-Octa-core-4G-Smartphone-p-1304009.html?p=5Z2703914233201411WD&cur_warehouse=CN

με priority direct mail αποφεύγεις τελωνείο

Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτές τις διαδικασίες τις έχω κάνει με όλα μου τα τηλέφωνα, δεν έχω πρόβλημα, απλά σκέφτομαι αν πρέπει να το αγοράσω από το bangood που το δίνει πιο φθηνά με αγγλικά και κινέζικα,η από το gearbest πιο ακριβά με global ?

 

απο οπου θα ερθει πιο γρηγορα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

με το κουπόνι 7BGM8S464GB στα 250€ το λευκό, στα 264€ το μαύρο, CN Version

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi8-SE-5_88-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-710-Octa-core-4G-Smartphone-p-1304009.html?p=5Z2703914233201411WD&cur_warehouse=CN

με priority direct mail αποφεύγεις τελωνείο

 

ειναι global??

ευτυχως στο τσακ δεν το παρηγγειλα... εφτιαξα λογαριασμο εβαλα τα στοιχεια κτλπ αλλα μολις διαπιστωσα οτι δεν γραφει global

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...