Jump to content

748 κλήσεις για χρήση κινητού σε.. 7 μέρες από την Τροχαία!


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειγόντως κυβέρνηση Βρυξελλών, αστυνομια με γερμανους, εφορια με ολλανδους και πολεοδομια με φιλανδους!!! Αλλιως χαθηκαμε.

 

Οι "κακοί ευρωπαίοι", που μας έχουν ανάγκη αλλά εμείς θα φύγουμε και εκείνοι θα κλαίνε.

 

:lol::lol::lol::lol:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 175
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι "κακοί ευρωπαίοι", που μας έχουν ανάγκη αλλά εμείς θα φύγουμε και εκείνοι θα κλαίνε.

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Το νταουλιζειν(εκ του νταουλιερη) εστί φιλοσοφειν! Καλύτερα εκτός ΕΕ. Θα μάθουμε και να κολυμπάμε επιτέλους. Θα μας φτύνουν οι Τούρκοι εμείς θα κολυμπάμε και θα παρακαλάμε τους Ρώσους που μας πούλησαν άλλες 300 φορές μέσα στην παγκόσμια ιστορία να μας πάρουν μαζί τους! Αλλά ξέρουμε φταίνε οι άλλοι όχι εμείς!

Link to comment
Share on other sites

Το νταουλιζειν(εκ του νταουλιερη) εστί φιλοσοφειν! Καλύτερα εκτός ΕΕ. Θα μάθουμε και να κολυμπάμε επιτέλους. Θα μας φτύνουν οι Τούρκοι εμείς θα κολυμπάμε και θα παρακαλάμε τους Ρώσους που μας πούλησαν άλλες 300 φορές μέσα στην παγκόσμια ιστορία να μας πάρουν μαζί τους! Αλλά ξέρουμε φταίνε οι άλλοι όχι εμείς!

 

Εκτός ΕΕ και εκτός ΝΑΤΟ, θα μας φταίει πρώτον το ΠΑΣΟΚ και δεύτερον η Παναγία που δεν μας βοήθησε και γίναμε Παλαιστίνη.

Κάποιοι θα έχουν και λάβαρο "ΌΧΙ σε ΕΕ και ΝΑΤΟ για εθνική ανεξαρτησία".

 

Και όταν θα έρχονται εφοριακοί να μας γράψουν για τα χάλια μας θα τους γιουχάρουμε. Και όταν έρχονται αστυνόμοι να μας γράψουν για το πάρκινγκ θα τους λέμε "και που να το βαζα ρε φίλε".

 

Αν ήμασταν λίγο πιο έξυπνοι και υπεύθυνοι θα εφαρμόζαμε τον κανόνα "Ανδρέα θα λέτε και θα κλαίτε" αλλά ούτε για αυτό δεν είμαστε.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Προσεξτε την παρακατω φωτογραφια. Είναι ο πεζοδρομος Γαμβετα, στο κεντρο της Αθηνας. Επαναλαμβανω....ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ.

Οδηγός αυτοκινητου εχει παρκάρει, γιατί τον βολευει... γιατι γουσταρει...γιατι μπορεί!!

Οδηγος μηχανης, οδηγει επανω στον πεζοδρομο, γιατι τον βολευει...γιατι γουσταρει...γιατι μπορει.

Φυσικα, αστυνομια, τροχαια, δημοτικη αστυνομια, αφαντοι!!

 

Επειγόντως κυβέρνηση Βρυξελλών, αστυνομια με γερμανους, εφορια με ολλανδους και πολεοδομια με φιλανδους!!! Αλλιως χαθηκαμε. e5bf8c29b371ef494c21262c11743eeb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο με τον πεζοδρομο το εχω ζησει απο πρωτο χερι και με πολυ ασχημο τροπο.

Εξω απο παιδικο θεατρο που μολις εχει σχολασει και εχουν βγει τσουρμο πιτσιρικια 2-10+ με τους γονεις στον πεζοδρομο, περναει μηχανακι που απλα τον ακουσα και αρπαξα την κορη μου απο την κουκουλα για να μην την παρει παραμαζωμα. Και ο τυπος κατεβηκε να μου ζητησει τα ρεστα επειδη εβρισα.

Δυστυχως λογω μιας βαριας επεμβασης που ειχα κανει προσφατα ημουν σε ασχημη σωματικη κατασταση για να τον στειλω στο νοσοκομειο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το θέμα ποιός θα πλακώσει ποιον, αλλά ότι κανένας άλλος γονιός δε θα σε υπερασπιζόταν. Απαιτούμε τα παράλογα και στα λογικά βάζουμε την ουρά στα σκέλια...

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το θέμα ποιός θα πλακώσει ποιον, αλλά ότι κανένας άλλος γονιός δε θα σε υπερασπιζόταν. Απαιτούμε τα παράλογα και στα λογικά βάζουμε την ουρά στα σκέλια...

 

Sent from my SM-G930F

 

Ειχαν εξαφανιστει ολοι παρ'οτι δεν πηγε να πατησει μονο το δικο μου παιδι.

Link to comment
Share on other sites

Ειχαν εξαφανιστει ολοι παρ'οτι δεν πηγε να πατησει μονο το δικο μου παιδι.

 

Το θράσος των μηχανών έχει ξεπεράσει κάθε προηγούμενο!

Στα 10 οχήματα που θα παραβιάσουν κόκκινο, τα 8 είναι μηχανές.

Στα 10 οχήματα που πηγαίνουν ανάποδα σε μονόδρομο, τα 9 είναι μηχανές.

Στα 10 οχήματα που πηγαίνουν πάνω σε πεζόδρομο, τα 11 είναι μηχανές (!)

 

Θεωρείτε ότι είμαι προκατειλημμένος? Όχι, απλά οδηγώ πολλές ώρες κάθε μέρα στην πόλη και τα βλέπω.

 

Για να αλλάξεις λωρίδα με το αυτοκίνητο? πρέπει να κάνεις αίτηση και να πάρεις πρωτόκολλο. Μηχανάκι 100 μέτρα πίσω σου (που κινείται ανάμεσα στις λωρίδες) θα σε βρίσει, παρότι είχες σοβαρή απόσταση για να αλλάξεις λωρίδα (βέβαια, όταν όλα τα οχήματα πηγαίνου με 40, αυτός πάει με 100 και γι αυτό αγχώνεται, αλλά αυτό είναι δικό του πρόβλημα). Κοινώς, για να αλλάξεις λωρίδα πρέπει να μην υπάρχει μηχανάκι σε απόσταση 3 χιλιομέτρων.

Βέβαια, αυτό ισχύει μόνο για τα αυτοκίνητα, γιατί οι μηχανές θα μπούν μπροστά σου, αλλάζοντας λωρίδα, σε απόσταση 1,5 μέτρου από το καπώ σου και αν πεις και τίποτα θα σε βρίσουν και θα φύγουν.

Οι μηχανές θα σε προσπεράσουν από τα δεξιά για να στρίψουν αμέσως μετά αριστερά.

οι μηχανές θα απαιτήσουν να κλείσεις τον καθρέπτη σου για να περάσουν.

Οι μηχανές δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να σου παραχωρήσουν προτεραιότητα, ενώ οι ίδιες δεν σταματούν ούτε σε στοπ, ούτε σε φανάρια, ούτε τηρούν τη δεξιά προτεραιότητα.

Γνώμη μου θα ήταν θα απαγορευτούν εντελώς. Άλλωστε, σε έναν κόσμο με διαρκώς αυξανόμενο το ενδιαφέρον για οδική ασφάλεια, οι μηχανές είναι παραφωνία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα θα ήταν να κόβεται πρόστιμο όποιος οδηγάει αυτοκίνητο εντός δακτυλίου και είναι μόνος του μέσα. Απλά καταλαμβάνει χώρο χωρίς λόγο. Πλεον και τα ΜΜΜ παρέχουν εφαρμογή που λένε τί ώρα φτάνει το λεωφορείο στο 100% των διαδρομών. Οι δρόμοι είναι δικοί μας :)

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Το θράσος των μηχανών έχει ξεπεράσει κάθε προηγούμενο!

Στα 10 οχήματα που θα παραβιάσουν κόκκινο, τα 8 είναι μηχανές.

Στα 10 οχήματα που πηγαίνουν ανάποδα σε μονόδρομο, τα 9 είναι μηχανές.

Στα 10 οχήματα που πηγαίνουν πάνω σε πεζόδρομο, τα 11 είναι μηχανές (!)

 

Θεωρείτε ότι είμαι προκατειλημμένος? Όχι, απλά οδηγώ πολλές ώρες κάθε μέρα στην πόλη και τα βλέπω.

 

Για να αλλάξεις λωρίδα με το αυτοκίνητο? πρέπει να κάνεις αίτηση και να πάρεις πρωτόκολλο. Μηχανάκι 100 μέτρα πίσω σου (που κινείται ανάμεσα στις λωρίδες) θα σε βρίσει, παρότι είχες σοβαρή απόσταση για να αλλάξεις λωρίδα (βέβαια, όταν όλα τα οχήματα πηγαίνου με 40, αυτός πάει με 100 και γι αυτό αγχώνεται, αλλά αυτό είναι δικό του πρόβλημα). Κοινώς, για να αλλάξεις λωρίδα πρέπει να μην υπάρχει μηχανάκι σε απόσταση 3 χιλιομέτρων.

Βέβαια, αυτό ισχύει μόνο για τα αυτοκίνητα, γιατί οι μηχανές θα μπούν μπροστά σου, αλλάζοντας λωρίδα, σε απόσταση 1,5 μέτρου από το καπώ σου και αν πεις και τίποτα θα σε βρίσουν και θα φύγουν.

Οι μηχανές θα σε προσπεράσουν από τα δεξιά για να στρίψουν αμέσως μετά αριστερά.

οι μηχανές θα απαιτήσουν να κλείσεις τον καθρέπτη σου για να περάσουν.

Οι μηχανές δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να σου παραχωρήσουν προτεραιότητα, ενώ οι ίδιες δεν σταματούν ούτε σε στοπ, ούτε σε φανάρια, ούτε τηρούν τη δεξιά προτεραιότητα.

Γνώμη μου θα ήταν θα απαγορευτούν εντελώς. Άλλωστε, σε έναν κόσμο με διαρκώς αυξανόμενο το ενδιαφέρον για οδική ασφάλεια, οι μηχανές είναι παραφωνία.

Θα διαφωνησω σε 2-3 πραγματακια.

Κατ'αρχας ενα τεραστιο ποσοστο οδηγων αυτοκινητου ειναι το ιδιο ή και ακομα περισσοτερο καραγκιοζηδες. Ουκ ολιγες φορες εχω δει πανω στην Κατεχακη να προσπερνανε παπακι που κινειται με 70-80 στην δεξια λωριδα, ξυστα απο διπλα του ΜΕΣΑ στην λωριδα του. Τα ποδηλατα δε τα χαιδευουν!!

Εξω απο το σπιτι μου ειναι μονοδρομος. Ολοι μα ολοι πανε αναποδα γιατι ... βολευει ρε παιδι μου! Κι ας ανεβαινουν οι αλλοι κανονικα με μεγαλη ταχυτητα την ανηφορα και ας εχει καμπη ο δρομος εκει και μηδεν ορατοτητα. Αυτοι θα πανε αναποδα. Και ναι ειναι παρα πολλα τα αυτοκινητα που θα πανε αναποδα. Απλα παιζει να δεις αυτοκινητο να πηγαινει κανονικα, μηχανακι ομως ποτε!! Ουτε μια φορα δεν εχω δει να πηγαινουν κανονικα για να βγουνε Αργυρουπολεως ή οπου αλλου θελουν! Στα δε φαναρια οπου και να ειμαι οτι οχημα και να εχω μπροστα θα δω να περνανε τουλαχιστον 2 με κοκκινο. Περαν αυτου που περναει πανω στην αλλαγη απο πορτοκαλι σε κοκκινο εεε!

Διαφωνω τελος στο να απαγορευτουν εντελως. Το μονο που θελω ειναι να σεβονται επιτελους τον ΚΟΚ. Και αυτοι και ολοι οι καραγκιοζηδες οτι κι αν οδηγανε. Νισαφι πια με την ασυδοσια και την ηλιθιοτητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλύτερα θα ήταν να κόβεται πρόστιμο όποιος οδηγάει αυτοκίνητο εντός δακτυλίου και είναι μόνος του μέσα. Απλά καταλαμβάνει χώρο χωρίς λόγο. Πλεον και τα ΜΜΜ παρέχουν εφαρμογή που λένε τί ώρα φτάνει το λεωφορείο στο 100% των διαδρομών. Οι δρόμοι είναι δικοί μας :)

 

Sent from my SM-G930F

 

Αδερφε αυτο που λες δε γινεται ετσι απλα.

Πχ, πριν μερικα χρονια επρεπε να πηγαινω σε νοσοκομειο που βρισκοταν εντος δακτυλιου. Πηγαινα αρκετα συχνα αλλα φροντιζα να πρεπει να παω οταν κυκλοφορουσα. Με μετρο και ΜΜΜ γενικα δεν μπορουσα να παω λογω υγειας. Ταξι δε γινοταν να πληρωνω τοσο συχνα. Οποτε επρεπε να πηγαινω με το αυτοκινητο. Και ημουν μονος μου μεσα αναγκαστικα. Θα επρεπε καθε φορα να μου κοβουν προστιμο?

Αν οχι πως θα το δικαιολογουσα πρακτικα στην αστυνομια οτι δεν πρεπει να μου κοψουν? Δεν ειναι και τοσο ευκολο οπως το λες.

Το ζητημα κατ'εμε δεν ειναι να γινουν καινουριοι νομοι αλλα να εφαρμοστουν οι υπαρχοντες.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε πλάκα κάνω. Και το παιδί σου από το σχολείο πώς θα το έπαιρνες;

 

Τώρα μόλις πέρασα από την Αθηνάς στο κέντρο. 3 αμάξια διπλοπάρκαραν απέναντι από την παράνομη πιάτσα των ταξί στην Ερμού για να φάνε παγωτό-γιαούρτι κάτω από το A for athens. Πιο πέρα απέναντι από το φορτηγάκι τροφοδοσίας, παρκαρε ένα ΙΧ και η Αθηνάς έγινε μια λωρίδα σε εκείνο το σημείο αλλά δυστυχώς συναντήθηκαν τα δύο αστικά λεωφορεία. Πιο πέρα στη Βαρβάκειο απέναντι και πάλι το ένα αμάξι από το άλλο γιατί έλα μωρέ 5 λεπτά θα κάνουν να πάρουν τα ψώνια. Και η Δημοτική γράφει τα παρκαρισμένα στην Ευριπίδου που δεν ενοχλούν και κανέναν πρακτικά. Ζήτω η Ελλάς

 

Και αύριο να πάμε εκεί, πάλι έτσι θα ειναι, με το γραφείο του Δημάρχου Αθηναίων στα 200 μέτρα, αλλά μπροστά από το δημαρχείο όλα είναι πεντακάθαρα εκατέρωθεν

 

Sent from my SM-G930F

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα θα ήταν να κόβεται πρόστιμο όποιος οδηγάει αυτοκίνητο εντός δακτυλίου και είναι μόνος του μέσα. Απλά καταλαμβάνει χώρο χωρίς λόγο. Πλεον και τα ΜΜΜ παρέχουν εφαρμογή που λένε τί ώρα φτάνει το λεωφορείο στο 100% των διαδρομών. Οι δρόμοι είναι δικοί μας :)

 

Sent from my SM-G930F

Άμα γίνει τέτοιος νόμος, τι να κάνουμε, θα παίρνω κανέναν μαυρούλη από τα φανάρια να τον πηγαίνω βόλτα :lol::p

 

Θα διαφωνησω σε 2-3 πραγματακια.

Κατ'αρχας ενα τεραστιο ποσοστο οδηγων αυτοκινητου ειναι το ιδιο ή και ακομα περισσοτερο καραγκιοζηδες. Ουκ ολιγες φορες εχω δει πανω στην Κατεχακη να προσπερνανε παπακι που κινειται με 70-80 στην δεξια λωριδα, ξυστα απο διπλα του ΜΕΣΑ στην λωριδα του. Τα ποδηλατα δε τα χαιδευουν!!

Σωστή η παρατήρησή σου. Αλλά, ειναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα. Στο κάτω κάτω, αν στην ίδια λωρίδα χωράει αυτοκίνητο και μηχανή παράλληλα, τότε γιατί να προσπερνάει μόνο η μηχανή το αυτοκίνητο και όχι το αντίθετο?

 

Εξω απο το σπιτι μου ειναι μονοδρομος. Ολοι μα ολοι πανε αναποδα γιατι ... βολευει ρε παιδι μου! Κι ας ανεβαινουν οι αλλοι κανονικα με μεγαλη ταχυτητα την ανηφορα και ας εχει καμπη ο δρομος εκει και μηδεν ορατοτητα. Αυτοι θα πανε αναποδα. Και ναι ειναι παρα πολλα τα αυτοκινητα που θα πανε αναποδα. Απλα παιζει να δεις αυτοκινητο να πηγαινει κανονικα, μηχανακι ομως ποτε!! Ουτε μια φορα δεν εχω δει να πηγαινουν κανονικα για να βγουνε Αργυρουπολεως ή οπου αλλου θελουν! Στα δε φαναρια οπου και να ειμαι οτι οχημα και να εχω μπροστα θα δω να περνανε τουλαχιστον 2 με κοκκινο. Περαν αυτου που περναει πανω στην αλλαγη απο πορτοκαλι σε κοκκινο εεε!

Βρε όλοι κάνουν βλακείες και παρατυπίες, αλλά οι μηχανές κάνουν μόνο αυτό!!! Και εγώ αν οδηγούσα μηχανή τα ίδια θα έκανα, όπως τα ίδια κάνω με το ποδήλατο (ναι, πάω ανάποδα σε μονόδρομο με το ποδήλατο, μου φαίνεται λογικό!).

 

Διαφωνω τελος στο να απαγορευτουν εντελως. Το μονο που θελω ειναι να σεβονται επιτελους τον ΚΟΚ. Και αυτοι και ολοι οι καραγκιοζηδες οτι κι αν οδηγανε. Νισαφι πια με την ασυδοσια και την ηλιθιοτητα.

Λέω να απαγορευτούν (με μια δόση υπερβολής βέβαια) γιατί το άλλο που λες εσύ (σεβασμός στον ΚΟΚ) δεν πρόκειται να γίνει ποτέ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Ε ναι ρε πλάκα κάνω. Και το παιδί σου από το σχολείο πώς θα το έπαιρνες;

 

Τώρα μόλις πέρασα από την Αθηνάς στο κέντρο. 3 αμάξια διπλοπάρκαραν απέναντι από την παράνομη πιάτσα των ταξί στην Ερμού για να φάνε παγωτό-γιαούρτι κάτω από το A for athens. Πιο πέρα απέναντι από το φορτηγάκι τροφοδοσίας, παρκαρε ένα ΙΧ και η Αθηνάς έγινε μια λωρίδα σε εκείνο το σημείο αλλά δυστυχώς συναντήθηκαν τα δύο αστικά λεωφορεία. Πιο πέρα στη Βαρβάκειο απέναντι και πάλι το ένα αμάξι από το άλλο γιατί έλα μωρέ 5 λεπτά θα κάνουν να πάρουν τα ψώνια. Και η Δημοτική γράφει τα παρκαρισμένα στην Ευριπίδου που δεν ενοχλούν και κανέναν πρακτικά. Ζήτω η Ελλάς

 

Και αύριο να πάμε εκεί, πάλι έτσι θα ειναι, με το γραφείο του Δημάρχου Αθηναίων στα 200 μέτρα, αλλά μπροστά από το δημαρχείο όλα είναι πεντακάθαρα εκατέρωθεν

 

Sent from my SM-G930F

 

Παρκαρισματα ηλιθιων. Αυτη η μαστιγα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέω να απαγορευτούν (με μια δόση υπερβολής βέβαια) γιατί το άλλο που λες εσύ (σεβασμός στον ΚΟΚ) δεν πρόκειται να γίνει ποτέ.

Το χειροτερο ειναι που κατεβαινουν να ζητησουν και τα ρεστα. Αν καταληξουμε σαν τους Ρωσους που εχουν μαζι και ροπαλα του μπειζμπολ για παν ενδεχομενο, θα αναρωτιουνται οι πολιτικοι μας τις πταιει.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε πλάκα κάνω. Και το παιδί σου από το σχολείο πώς θα το έπαιρνες;

 

Τώρα μόλις πέρασα από την Αθηνάς στο κέντρο. 3 αμάξια διπλοπάρκαραν απέναντι από την παράνομη πιάτσα των ταξί στην Ερμού για να φάνε παγωτό-γιαούρτι κάτω από το A for athens. Πιο πέρα απέναντι από το φορτηγάκι τροφοδοσίας, παρκαρε ένα ΙΧ και η Αθηνάς έγινε μια λωρίδα σε εκείνο το σημείο αλλά δυστυχώς συναντήθηκαν τα δύο αστικά λεωφορεία. Πιο πέρα στη Βαρβάκειο απέναντι και πάλι το ένα αμάξι από το άλλο γιατί έλα μωρέ 5 λεπτά θα κάνουν να πάρουν τα ψώνια. Και η Δημοτική γράφει τα παρκαρισμένα στην Ευριπίδου που δεν ενοχλούν και κανέναν πρακτικά. Ζήτω η Ελλάς

 

Και αύριο να πάμε εκεί, πάλι έτσι θα ειναι, με το γραφείο του Δημάρχου Αθηναίων στα 200 μέτρα, αλλά μπροστά από το δημαρχείο όλα είναι πεντακάθαρα εκατέρωθεν

 

Sent from my SM-G930F

Τα δεκάδες μηχανάκια που είναι παρκαρισμένα πάνω στα πεζοδρόμια στο κέντρο της Αθήνας τα είδες ή είναι τόσο οικεία η εικόνα που απλά δεν σου κάνει πια εντύπωση ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια εγώ για αυτό πήρα μηχανή. Το διπλοπαρκάρισμα πιστεύω ακράδαντα οτι είναι η μεγαλύτερη μάστιγα ενός αστικού ιστού στο κυκλοφοριακό, που δημιουργεί από το πουθενά νεύρα και στρες στην οδήγηση των υπολοίπων οδηγών

 

 

Sent from my SM-G930F

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα δεκάδες μηχανάκια που είναι παρκαρισμένα πάνω στα πεζοδρόμια στο κέντρο της Αθήνας τα είδες ή είναι τόσο οικεία η εικόνα που απλά δεν σου κάνει πια εντύπωση ?
Ότι βίντεο έχει κυκλοφορήσει με ανάπηρους ή γονείς με καρότσια που δε μπορούν να περάσουν δρόμο, τα 9 στα 10 είναι αυτοκίνητα αμα το πάμε έτσι, και πήγαινε πες τους μα τα μηχανάκια πάνε ανάποδα

 

Sent from my SM-G930F

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Μια εγώ για αυτό πήρα μηχανή. Το διπλοπαρκάρισμα πιστεύω ακράδαντα οτι είναι η μεγαλύτερη μάστιγα ενός αστικού ιστού στο κυκλοφοριακό, που δημιουργεί από το πουθενά νεύρα και στρες στην οδήγηση των υπολοίπων οδηγών

Έλα τώρα....

 

 

 

Ότι βίντεο έχει κυκλοφορήσει με ανάπηρους ή γονείς με καρότσια που δε μπορούν να περάσουν δρόμο, τα 9 στα 10 είναι αυτοκίνητα αμα το πάμε έτσι

 

Sent from my SM-G930F

Τραγικό και αυτό, συμφωνώ.

Βέβαια, ένα μηχανάκι πρέπει να προσπαθήσει πολύ για να κλείσει πλήρως διάβαση αναπήρου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που συμφωνούμε είναι ότι οι αναβάτες στην Ελλάδα παραέχουμε θράσος έναντι των οδηγών, βλέπω κάθε μέρα πολλές σφήνες δίχως αύριο που δε καταλήγουν σε δυστήχημα επειδή ο οδηγός απλά έκανε πίσω σε αυτό που ήθελε να κάνει πρώτος, όπως πχ αλλαγή λωρίδας όπως είπες πριν. Η πλειοψηφία των τσαμπουκάδων αν έχεις πάρει χαμπάρι είναι τα παπιά :)

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που συμφωνούμε είναι ότι οι αναβάτες στην Ελλάδα παραέχουμε θράσος έναντι των οδηγών, βλέπω κάθε μέρα πολλές σφήνες δίχως αύριο που δε καταλήγουν σε δυστήχημα επειδή ο οδηγός απλά έκανε πίσω σε αυτό που ήθελε να κάνει πρώτος, όπως πχ αλλαγή λωρίδας όπως είπες πριν. Η πλειοψηφία των τσαμπουκάδων αν έχεις πάρει χαμπάρι είναι τα παπιά :)

 

Sent from my SM-G930F

Θα ελεγα οτι αυτο συμβαινει γιατι η πλειoψηφια των παπιων ειναι οι ντιλιβεραδες που νομιζουν οτι ανηκουν σε αλλη κατηγορια και δικαιουνται να κανουν οτι γουσταρουν.

Αλλα μια χαρα τσαμπουκαδες πουλανε και οι αναβατες μεγαλων κυβικων μηχανων μην ανησυχεις!

Edited by geoav
Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει αυτό, όταν μία συζήτηση/είδηση καταλήγει αλλού.

Για τις ζώνες που αφορά 100% αυτοκίνητα και τα κινητά τηλεφωνά που αφορά 99,9999% αυτοκίνητα επίσης, με τις μηχανές τα βάλαμε.

 

Μόνο όσοι έχουν εξηγήσει και τα 2 (χρόνια κ όχι περιστασιακά) μπορούν να έχουν ολοκληρωμένη άποψη. Οι υπόλοιποι να χαμε να λέγαμε.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει αυτό, όταν μία συζήτηση/είδηση καταλήγει αλλού.

Για τις ζώνες που αφορά 100% αυτοκίνητα και τα κινητά τηλεφωνά που αφορά 99,9999% αυτοκίνητα επίσης, με τις μηχανές τα βάλαμε.

 

Μόνο όσοι έχουν εξηγήσει και τα 2 (χρόνια κ όχι περιστασιακά) μπορούν να έχουν ολοκληρωμένη άποψη. Οι υπόλοιποι να χαμε να λέγαμε.

 

Ναι μωρε , γιατι ολοι οι υπολοιποι δε μας πεφτει λογος, εχεις απολυτο δικιο.

Στον πεζο που πατησε ο ηλιθιος που οδηγουσε με το κινητο σκουλαρικι επιτρεπεις να μιλησει ή κι αυτος να μη μιλαει γιατι δεν ξερει?

Στον πεζο που χτυπησε η μηχανη πανω στη διαβαση πεζων επειδη ηθελε να βγει μπροστα ή προσπερνουσε απο το αντιθετο ρευμα γιατι ελα μωρε μηχανακι ειναι, επιτρεπεις να μιλαει ή κι αυτος καλυτερα να μη μιλαει γιατι δεν ξερει?

Link to comment
Share on other sites

Να πω την γνώμη μου και εγώ για τα όσα γράφονται στο νήμα:

 

1. Τραγικά τα όσα γράφτηκαν για τη μη χρήση ζώνης και κράνους. Πιστεύω οι απόψεις αυτές να εκφράζονται από μικρούς κυρίως σε ηλικία, οι οποίοι συνήθως νομίζουν ότι είναι άφθαρτοι.Εύχομαι ποτέ να μη χρειαστεί να μάθουν εμπειρικά. Η ορμή που αναπτύσσεται είναι τεράστια και έχει να κάνει και με το βάρος/μάζα του οδηγού/αναβάτη φυσικά. Παντού και πάντα ζώνες κράνη και μπουφάν προστασίας. Επίσης τα παιδιά πάντα στο πίσω μέρος και σε καθίσματακια. Αυτονόητα.

 

2. Η ανοχή/νομιμότητα στη χρήση Bluetooth είναι επιεικώς γελοία. Το πρόβλημα δεν είναι εάν θα έχουμε ελεύθερα τα χέρια μας....το πρόβλημα είναι η απόσπαση της προσοχής. Ήδη στη Γαλλία απαγορεύτηκε εντελώς το κινητό στο αμάξι. Ο καιρός γαρ εγγύς για να γενικευτεί.

 

3. Με πειράζει πολύ η λέξη Ελληναρας. Πρώτον γιατί δεν είμαστε όλοι έτσι και δεύτερον γιατί πιστεύω ότι όπου δεν υπάρχει αστυνόμευση υπάρχει σχεδόν πάντα παράβαση. Είναι στη φύση του ανθρώπου να επιδιώκει το εύκολο και το βολικό. Παραδείγματα άπειρα...από τους αλλοδαπούς που τα σπάνε όλα όταν έρχονται στην χώρα μας π.χ. Ρόδο (ενώ στην χώρα τους τίποτα) μέχρι και τους τυπικούς και νομιμοφρονες (και πρότυπο για πολλούς) Γερμανούς που κάνουν πειράματα σε ανθρώπους και κλέβουν στα όρια των ρύπων (VW). Συμπέρασμα...Εάν μπορείς να κάνεις την λαδια ξέροντας ότι μάλλον δεν θα σε πιάσουν....Ε θα την κάνεις. Θεραπεία είναι μόνο η αυστηρή εφαρμογή του νόμου. Χωρίς εξαιρέσεις και διαστρεβλώσεις. Συντάσσεται ένας νόμος και απευθύνεται σε πολλά άτομα με διαφορετική μόρφωση, παιδεία και Οικονομικό επίπεδο. Καθένας θα τον ερμηνεύει λίγο πιο βολικά για αυτόν χρησιμοποιώντας κάποια δικαιολογία. Αυτό πρέπει να σταματήσει. Και φυσικά όπως λέει και ο Ιαβερης στις ομιλίες του μετά την αφαίρεση του διπλώματος εργασία στο ΚΑΤ για να μάθουν τις συνέπειες από τα τροχαία.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την γνώμη μου και εγώ για τα όσα γράφονται στο νήμα:

 

1. Τραγικά τα όσα γράφτηκαν για τη μη χρήση ζώνης και κράνους. Πιστεύω οι απόψεις αυτές να εκφράζονται από μικρούς κυρίως σε ηλικία, οι οποίοι συνήθως νομίζουν ότι είναι άφθαρτοι.Εύχομαι ποτέ να μη χρειαστεί να μάθουν εμπειρικά. Η ορμή που αναπτύσσεται είναι τεράστια και έχει να κάνει και με το βάρος/μάζα του οδηγού/αναβάτη φυσικά. Παντού και πάντα ζώνες κράνη και μπουφάν προστασίας. Επίσης τα παιδιά πάντα στο πίσω μέρος και σε καθίσματακια. Αυτονόητα.

 

2. Η ανοχή/νομιμότητα στη χρήση Bluetooth είναι επιεικώς γελοία. Το πρόβλημα δεν είναι εάν θα έχουμε ελεύθερα τα χέρια μας....το πρόβλημα είναι η απόσπαση της προσοχής. Ήδη στη Γαλλία απαγορεύτηκε εντελώς το κινητό στο αμάξι. Ο καιρός γαρ εγγύς για να γενικευτεί.

 

3. Με πειράζει πολύ η λέξη Ελληναρας. Πρώτον γιατί δεν είμαστε όλοι έτσι και δεύτερον γιατί πιστεύω ότι όπου δεν υπάρχει αστυνόμευση υπάρχει σχεδόν πάντα παράβαση. Είναι στη φύση του ανθρώπου να επιδιώκει το εύκολο και το βολικό. Παραδείγματα άπειρα...από τους αλλοδαπούς που τα σπάνε όλα όταν έρχονται στην χώρα μας π.χ. Ρόδο (ενώ στην χώρα τους τίποτα) μέχρι και τους τυπικούς και νομιμοφρονες (και πρότυπο για πολλούς) Γερμανούς που κάνουν πειράματα σε ανθρώπους και κλέβουν στα όρια των ρύπων (VW). Συμπέρασμα...Εάν μπορείς να κάνεις την λαδια ξέροντας ότι μάλλον δεν θα σε πιάσουν....Ε θα την κάνεις. Θεραπεία είναι μόνο η αυστηρή εφαρμογή του νόμου. Χωρίς εξαιρέσεις και διαστρεβλώσεις. Συντάσσεται ένας νόμος και απευθύνεται σε πολλά άτομα με διαφορετική μόρφωση, παιδεία και Οικονομικό επίπεδο. Καθένας θα τον ερμηνεύει λίγο πιο βολικά για αυτόν χρησιμοποιώντας κάποια δικαιολογία. Αυτό πρέπει να σταματήσει. Και φυσικά όπως λέει και ο Ιαβερης στις ομιλίες του μετά την αφαίρεση του διπλώματος εργασία στο ΚΑΤ για να μάθουν τις συνέπειες από τα τροχαία.

 

Απόλυτα σωστός βασικά. Πολύ ωραίο μήνυμα.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Να συζητήσεις οτι μεσα στην πολη που κινησαι με 30χιλ έπρεπε να επιτρέπεται να μη φοράς.

Ποσο μαλλον που δεν ενοχλεις κανέναν μη φορώντας την πάρα μονο τον εαυτο σου θέτεις σε επιπλέον κίνδυνο (οσο ειναι αυτος με 30 χιλ).

Οι περισσοτερες κλήσεις για ζωνη τετοιου τυπου ειναι, σε ταξιδι το 99% τις φοραει. Αποκλειστικά για εισπράκτικους λογους.

Σε μια χωρα που καπνιζουν σαν φουγαρο σε χώρους που απαγορεύεται, και καταστρεφεται η υγεία σου χωρίς να φταίς χωρίς πραγματικά να εφαρμοζουν το νομο, νοιαστικαν να σε σωσουν δίνοντάς σου κληση επειδη δε φορας ζωνη μέσα στην πόλη πηγαίνοντας ποιο αργά και απο πεζος.

Στα υπόλοιπα, κινητα, κλησης για ζώνη σε δρόμους ταχύτητας κλπ δεκτα.

 

Να σου πω για τα 30χλμ .....

εδω στην πολη μου μια ...ΚΥΡΙΑ δεν εβαλε ζωνη την κορη της στο μπροστινο καθισμα (12ετων το παιδι) καθως οπως ειπε... Μεσα στην πολη ζωνη ρε ....ειναι δυνατον??? τι θα παθεις με 30?

Πιστεψε χτυπησε σε κολονα με 30 ΧΛΜ!!!! η κορη εφυγε καρφι στο παρμπριζ και το αποτελεσμα?? ΚΑΤΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟ το προσωπο με βαθειες πληγες απο το παρμπριζ....το παιδι ειναι πλεον με το προσωπακι του σε αθλια κατασταση ακομη και μετα απο 4 χρονια (16 ετων πλεον).

Μια απλη κινηση ηθελε!!! ΖΩΝΗ!!!

 

Επισης ΟΣΟΙ πιστευεται με 30 40 ή 50 χλμ δεν μπορειται να χτυπησετε ασχημα..... καντε αυτο το πειραμα!!!.....:

Ανεβητε σε μια καρεκλα ....τεντωστε μπροστα τα χερια......γυρτε τωρα μπροστα παντα με τεντωμενα χερια και αφηστε τον εαυτο σας να πεσει μπρουμυτα με τα χερια οπως ειπαμε τεντωμενα!!!! μην φοβαστε.....θα πεσετε με 5χλμ ....το πολυ πολυ να βγει η ωμοπλατη απο την θεση της και να σπασετε ολο το χερι....απο τα δαχτυλα μεχρι τον ωμο!!! (ΙΑΒΕΡΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ):cool:

5ΧΛΜ μαγκες με 5!!!! φανταστητε τωρα με 30 ή 50 χλμ τη θα γινει!!!:X

Link to comment
Share on other sites

Παω στοιχημα μερικα εκατομμυρια ευρω, οτι εδω μεσα επικρατει το "Δασκαλε που διδασκες και νομο δεν εκρατεις":p Ολα τα υπολοιπα που διαβαζουμε ειναι για να λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του και τι του την σπαει παντα, στην οδηγικη συμπεριφορα των αλλων:lol:

 

Ευχομαι η υποτιθεμενη "οικονομικη κριση" να προχωρησει πραγματικα πολυ βαθυτερα, απο την εγκεφαλικη κριση που πραγματικα υπαρχει, ευχομαι "Capital Controls" 20 ευρω την εβδομαδα, ευχομαι κουρεμα καταθεσεων εως και 80%, ημερα Παρασκευη και που και που να εχουμε και κανα βομβαρδισμο απο Τουρκια μερια, ετσι για το καλημερα! Εκει θα φανουν οι "Ελληναρες", οι "Ρωμιοι", οι "Ραγιαδες", οι "Φαναριωτες" :)

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οδηγας μηχανη;

Και δευτερον καλοκαιρι ελα κατσε εσυ με μηχανη να τρως στην μαπα τα καυσαερια των αμαξιων,των λεωφοριων,των φορτηγων.Εσεις στα κουτακια κλεινετε τα παραθυρα και τελος.Ο αλλος με το μηχανακι τα ανεχεται και δεν μπορει να κανει κατι.

Οδηγώ δεν οδηγώ παραμένεις τραγικός και συνεχίσεις να γίνεσαι τραγικοτερος

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να συζητήσεις οτι μεσα στην πολη που κινησαι με 30χιλ έπρεπε να επιτρέπεται να μη φοράς.

Ποσο μαλλον που δεν ενοχλεις κανέναν μη φορώντας την πάρα μονο τον εαυτο σου θέτεις σε επιπλέον κίνδυνο (οσο ειναι αυτος με 30 χιλ).

Και πόσες ώρες οδηγείς εσύ κάθε μέρα μονο με 30 χμ??:lol:

Συνέχεια?

Μη μου πεις ότι πας μόνο από στενό σε στενό?:rolleyes:

 

Έχεις σκεφτεί ότι πολλά τροχαία γίνονται κοντά στη γειτονία που μενει καποιος?

Ναι εκεί που όλοι οι έξυπνοι νομίζουν ότι ξέρουν τους δρόμους με κλειστά μάτια

 

Παντως πάω πασο... Δημοκρατία έχουμε... όποιος θέλει ας μην φοράει κράνος και ζώνη όταν όμως θα χτυπήσει θα πρέπει να επωμιστεί το περισσότερο οικονομικό βάρος της νοσηλείας και όχι το κράτος, τα ασφαλιστικά ταμεία, οι ασφαλιστικές εταιρεια ή ο αντιδικος οδηγός ακόμα κι αν έφταιγε. Δεν μπορεί καποιος να ζητά και τα ρεστα όταν εν γνωση του αδιαφορεί για τη ζωή του.

 

Όσο για το θέμα μας... Αυτό με τα κινητά είναι μάστιγα!!! Γίνεται χαμός!!! Βλέπω καθημερινά ένα σωρό οδηγούς ακόμα και σε μηχανάκια όχι μόνο να μιλάνε αλλά ακόμα και να γράφουν μυνήματα!!!!!!!! :X:chair:

Κανονικά η ΕΕ θα έπρεπε να υποχρεώσει όλους τους κατασκευαστές κινητών να ενσωματώσουν μια default εφαρμογή που όταν θα καταλαβαίνει ότι η συσκευή μετακινείται πάνω από μια ταχύτητα Π.χ.20-30 χμ. Αυτόματα να απενεργοπειται η συσκευή αν δεν είναι συνδεδεμένη με Bluetooth!! Μόνο έτσι θα σωθούμε από τους ηλίθιους!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...