Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Alpha


lazlo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες,

 

Αγόρασα από γνωστό σκρουτζομάγαζο το Α5. Η συσκευή αν και δεν πρόλαβα να την κοιτάξω καλά μου φαίνεται αρκετά καλή. Έχω όμως μεγάλο θέμα με τις κλήσεις.. Όταν πάω να κάνω κάποια κλήση και συνδέεται στο δίκτυο ακούγεται ένας εκνευριστικός θόρυβος στο background σαν παράσιτα συνεχόμενα. Βέβαια η συνομιλία μου γίνεται κανονικά. Αυτός με ακούει κρύσταλλο εγώ όμως 'πίσω' από τις φωνές μας ακούω ένα μόνιμο 'χου'. Το έστειλα λοιπόν το κινητό πίσω και μ το αντικατέστησαν με καινούριο λέγοντας μ πως η samsung παρήγγειλε ανταλλακτικό ακουστικό για το πρώτο. Δυστυχώς όμως και το καινούριο (αν και προερχόταν από άλλη χώρα) έχει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Μήπως τελικά φταίει η Cosmote μου; Και αν ναι τι μπορώ να κάνω;Δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι πρόβλημα του κινητού γιατί δεν έχω διαβάσει σε κανένα ελληνικό ή ξένο φόρουμ κάτι αντίστοιχο και μάλιστα να μου συνέβει 2 φορές μέσα σε 10 μέρες..

 

Θα σου προτεινα να μεινεις ΜΑΚΡΙΑ από το σκρουτζομαγαζο......εάν όχι τοτε θα διαλέγεις ΜΟΝΟ την νομιμες εταιρειες που εχουν εδρα-κτηριο-προσωπικο-υπαλληλους.

Εχει αναφερθεί παρα πολλες φορες ότι πολλες σκρουτζοεταιρειες φερνουν δικες τους εισαγωγες που μερικες είναι από επισκευή άλλες από μαιμου-γνησιες (δεν μπορεις με τιποτα να καταλάβεις την διαφορα).

Μην αρχισετε να λετε μερικοι ότι δεν ξερω τι μου γινεται γιατι στο χωρο αυτό δουλευω και εχουν δει τα ματια μου απειρες τέτοιες υποθεσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από μαϊμού τα κινητά που πουλάνε έχουν μέσα ένα ειδικό τσιπακι τοποθετημένο από τη νέα τάξη πραγμάτων, την οικογένεια Ροθτσαιλντ και τους μασόνους που προκαλεί στειρωση μαγουλαδες και τριχόπτωση.

Μη μου πείτε ότι δεν ξέρω τι λέω ,τα έχω διαβάσει στη ελεύθερη ώρα στο βιβλίο με τις προφητείες του ερημιτη Τιμοθεου.

 

Κοροιδευε οσο θελεις ...την άλλη φορα που θα μου ερθει κινητο για επισκευή θα σου δωσω φωτο με imei που θα δεις ότι είναι άλλο πισω στην μπαταρια και άλλο μεσα στο μενου!! (βλεπε *#06#). Όπως διαβασες στο χωρο της κινητης δουλευω!

Εκτος και εάν εσυ ανηκεις σε ένα από αυτά τα "καταστήματα" ...εάν ναι θα επρεπε να ντρεπεσαι. :mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορώ να διαφωνήσω μαζί σου αλλά έχω την εντύπωση ότι το συγκεκριμένο μαγαζί που αγόρασα διαθέτει όλα τα παραπάνω που προϋποθέτεις. Ενημέρωσα την cosmote και περιμένω τηλέφωνο από τους τεχνικούς της να μου πουν αν έχει θέμα το σήμα μου αν και δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος.

Η cosmote και κάθε cosmote να ξερεις θα βγαλει εξω την ουρα της.... Στειλε email στο τμημα της samsung και ζητα να στο αλλαξουν ξανα.

Από ποιο κατάστημα το αγορασες??

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Κοροιδευε οσο θελεις ...την άλλη φορα που θα μου ερθει κινητο για επισκευή θα σου δωσω φωτο με imei που θα δεις ότι είναι άλλο πισω στην μπαταρια και άλλο μεσα στο μενου!! (βλεπε *#06#). Όπως διαβασες στο χωρο της κινητης δουλευω!

Εκτος και εάν εσυ ανηκεις σε ένα από αυτά τα "καταστήματα" ...εάν ναι θα επρεπε να ντρεπεσαι. :mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η cosmote και κάθε cosmote να ξερεις θα βγαλει εξω την ουρα της.... Στειλε email στο τμημα της samsung και ζητα να στο αλλαξουν ξανα.

Από ποιο κατάστημα το αγορασες??

Δεν σε πιστεύω ότι δουλεύεις στο χώρο της κινητής ,όσο ισχυρίζεσαι ότι τα σκρουτζομαγαζα πουλάνε μαϊμού κινητά.

Εκτός και αν στα σκρουτζομαγαζα περιλαμβανεις τα κινέζικα στο κέντρο της Αθήνας και τον Ζερβουδακη.

Επίσης δεν δουλεύω σε κατάστημα κινητής, δεν δουλεύω γενικά και τα 4 τελευταία κινητά που έχω αγοράσει nexus 4,xperia z1 ,moto g 2014 και galaxy a5 τα έχω αγοράσει από wind,vodafone,public και κωτσοβολο για τον μοναδικό λόγο ότι είχα δωροεπιταγες και τα πέτυχα σε άτοκες δόσεις.

Από σκρουτζομαγαζο έχω αγοράσει μόνο το galaxy tab pro 8.4 ,για μαϊμού μια χαρά δουλεύει αλλά κοίτα να δεις το περίεργο περνει ota update από τη Samsung.

Edited by geomos
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιστεύω ότι δουλεύεις στο χώρο της κινητής ,όσο ισχυρίζεσαι ότι τα σκρουτζομαγαζα πουλάνε μαϊμού κινητά.

Εκτός και αν στα σκρουτζομαγαζα περιλαμβανεις τα κινέζικα στο κέντρο της Αθήνας και τον Ζερβουδακη.

 

Φιλε δικαίωμα σου να μην το πιστευεις και ουτε προκειτε να σε πιεσω για αυτό.

Εάν εσυ θελεις να ψωνιζεις από ότι μαγαζακι εχει μεσα το scroutz είναι δικαίωμα σου. Ασε όμως να μαθει και ο κοσμος τι απατεωνιες υπαρχουν εκει μεσα ιδιως από "ονόματα" που πρωτη φορα τα βλέπεις όπως επισης και πολλα τα οποια απλα είναι ονόματα χωρις κτηριο-υπαλληλους.

Μου φερανε κινητο Samsung s5 γιατι δεν ανοιγε πλεον (εχουμε υπηρεσια που παραλαμβανουμε κινητα και ας εχουν αγοραστει από αλλου αρκει να εχουν αποδειξη) .. ομολογο ότι πριν δω το imei της συσκευης και του κουτιου πιστεψα ότι είναι το γνησιο καθως τα υλικα ηταν αψογα!! καθως όμως εβγαλα την μπαταρια το imei ηταν άλλο με αυτό του κουτιου όπως και πουθενα στην ετικετα δεν εγραφε τιποτε άλλο εκτος από ένα "Samsung" με γραμματοσειρά που πρωτη φορα εβλεπε για την εταιρεια. Ο κυριος το πηρε από το scroutz κατά 200€ πιο φθηνα και δεν το πηρε από εμας ...τους "κλεφτες" όπως μας ελεγε!! Τωρα το κινητακι τους είναι ένα πολύ ομορφο dammy για το ραφι αξιας 400€!!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ αναφερωμαι για τα "μαγαζάκια" του scroutz που δηθεν τα δινουν φθηνοτερα!

 

Τεσπα εχουμε βγει από το θεμα. Εάν θελεις κατι άλλο περι αυτου στειλε μου PM!

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπερα,τελειωνε η μπαταρια του κινητου κ εβαλα την ultra εξοικονομηση ενεργειας.Οταν φορτισα το κινητο και το ξαναανοιξα ηταν γκριζα η οθονη κ παγωμενα ολα.Τωρα δειχνει απενεργοποιημενη την εξοικονομηση αλλα ακομα ολα αχρηστα.Τα φωτα σας Και χιλια ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα,

 

Με ενδιαφέρει η Αγορά του παραπάνω κινητού.

Από το J5 2016 λοιπόν (πρώτη μου επαφή με την samsung) λέω να ανέβω κατηγορία, μιας και έμεινα αρκετά ευχαριστημένος με αυτή την επιλογή μου.

Θα ήθελα να έχω την γνώμη σας, σαν πιο ειδικοί, λόγω του ότι γνωρίζω μόνο τα βασικά από αυτήν την τεχνολογία.

Αν αξίζει η κίνηση, ή υπάρχει κάτι παρεμφερές σε τεχνολογία και με πιο ανταγωνιστική τιμή στην αγορά.

 

Επισημαίνω ότι είμαι αρκετά διστακτικός για τον ανταγωνισμό, διότι η τεχνολογία amoled αποκλειστική τεχνολογία μάλλον της samsung παρουσιάζει την καλύτερη αντίθεση (τεχνολογία oled). (Αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε ποιότητα στον ανταγωνισμό, παρακαλώ ενημερώστε με).

 

Εδώ τα στοιχεία της νέας επιλογής της samsung:

http://www.samsung.com/global/galaxy/galaxy-a8/specs/

Ιάκωβος.
Link to comment
Share on other sites

Το A8+ ειναι το καλυτερο ever απο την σειρα A .Πολυ καλα χαρακτηριστικα οθονη και καμερα Samsung και με μπαταρια 3500μ Παρτο με κλειστα ματια.Εχω δουλεψει το A8 αλλα το + ειναι καλυτερο σε οθονη - μπαταρια!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όμως πουθενά αλλού εκτός από την Ινδία; Δεν ξέρω αν θα το φέρει η ελληνική samsung οπότε αν δεν το φέρει λογικά δεν θα έχει και support. Από την άλλη, ούτε στο amazon με πωλητή το amazon το βλέπω οπότε μάλλον θα υπάρχει θέμα με την υποστήριξή του. Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα, γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω;

 

Mειονεκτήματα (όχι deal-breakers για εμένα):

-δεν έχει OIS

-δεν έχει bokeh στην πίσω κάμερα

Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας.

Ψαχνω ν αγορασω ακουστικα με πολυ καλο ηχο με μπασα για κινητο samsung A3 2016.

Oχι πολυ ακριβα αλλα δοκιμασμενα απο καποιον.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω το Α8+, που έχει χαρακτηριστικό την 6 GB RAM. Παρατηρώ όμως ότι υπάρχει μόνο σε σκρουτζομάγαζα και είδα από βιντεάκια ότι η Samsung Hellas δεν έχει σκοπό να το κυκλοφορήσει το μοντέλο κανονικά στις αλυσίδες καταστημάτων κλπ. Επομένως θα ήθελα να με διαφωτίσετε εάν είναι επικίνδυνη μια τέτοια αγορά και σε τι θα διαφέρει σαν περιεχόμενο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Δαμιανός

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερίζω την παρέα.

Ευχαριστώ για την αποδοχή.

Ζητάω συγνώμη αν δεν γραφώ στο σωστο σημειο. Δεν ξερω που και πως.

Εχω στην κατοχη μου ένα a5 του 2016 αγορα 31/3/2016. Εχω πρόβλημα με την καρτα sim τον τελευταίο μηνά πριν λήξει η εγγύηση αρχισε να μην βλέπει την sim. Με επανεκκίνηση έστρωνε. Το πήγα στο σέρβις καθαρίσανε τις επαφές περάσανε λίγες ημέρες παλι τα ιδια το ξαναπήγα παλι κατι πειράξανε έληξε η εγγύηση είδαν ότι εχει πρόβλημα αλλάξανε πλακέτα. Όλα καλα αλλα δεν είχε wifi το ξαναπήγα μετα από τρεις ελλαττωματικές (δεν μπήκαν πανω στο τηλέφωνο) που βρήκανε βάλανε μια καλη. Πήρα το τηλέφωνο ουτε σε δυο μήνες ξανα τα ιδια δεν βλέπει την καρτα sim. (Η καρτα μου είναι της wind τον Νοέμβριο την πήρα). Στο μεταξύ έστειλα email στα κεντρικά με screenshoots με πήρανε τηλέφωνο την επόμενη και κατάφερα να παρω παράταση εγγύησης και αντικατάσταση μόνο με τα λογια όχι γραπτά όπως απαίτησα εγώ. Το πήγα παλι και ξανα πλακέτα καινούρια το πήρα 10/8/2018. Στις 11/8/2018 πλήρωσα 5 ευρώ για καινούρια καρτα sim στις 15/8/2018 παλι χωρις καρτα sim. Έπαθα πλακα δεν μπορεί να μου ξανασυμβαίνει αυτό και όμως είναι αληθινο. (Έβγαζα πολλά screenshoots για στοιχειά και την απόδειξη αγορας της κάρτας τα έστειλα παλι στα κεντρικά ) . Το παω στο σέρβις παλι μου λεει ο τεχνικος δεν φταίει το τηλέφωνο αλλα η καρτα sim του δειχνω την απόδειξη αγορας της κάρτας και δαγκάθηκε λιγο . Εγινε αίτηση αντικατάστασης αλλα ο ανθρώπος της εταιρειας μου ειπε ότι είναι λιγο δυσκολο να γίνει αλλαγη τηλεφώνου γιατι το σέρβις δεν βρισκει πρόβλημα. Πηρα τηλέφωνο εγω στο σερβις και μου ειπε το εξεις (για εμένα κουλο) ότι έβαλε καρτα στο τηλέφωνο το εχει πανω στο γραφειο του και περιμενει να κλεισει για να δωσει το οκ για αλλαγη τηλεφώνου. Εκει πανω του λεω και εγω αν δεν το έβγαζα από το κουτι τον μαρτιο του 2016 δεν θα ειχε κανενα πρόβλημα και θα ητανε καινουριο εγω όμως το πηρα για να το δουλέψω. Τότε αρχισε κατι χαζές δικαιολογίες την ψώνισα και έκλεισα το τηλέφωνο. Δεν εχω κανενα νέο ακόμη περιμένω. Είχε μήπως κάποιο παρόμοιο πρόβλημα η να μου πει την γνωμη του πως να συνεχισω.

Συγνώμη για την πολυλογία μου. Αλλά ψαχνω να βρω ναι λυση γιατι ολο αυτό το διαστημα εχω ένα GALAXY Age GT-S5830 και δεν μπορω να κανω την δουλεια μου.

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Με εκτίμηση Δημήτρης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουμε να εκφερουμε καμια γνωμη εφοσον εχεις παει στα σερβις.Τι ζητας να σου πουμε απο την στιγμη που αλλαξες πλακετες και οτι αλλο εχεις κανει ;

Εαν θελεις να κανεις την δουλεια σου οπως λες δωσε ενα 100αρικο ισως και λιγοτερο να παρεις μια συσκευη μεταχειρισμενη και ποιο καινουργια με αυτα τα χρηματα του 2017 η και του 2018 ακομα να εξυπηρετηθεις.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουμε να εκφερουμε καμια γνωμη εφοσον εχεις παει στα σερβις.Τι ζητας να σου πουμε απο την στιγμη που αλλαξες πλακετες και οτι αλλο εχεις κανει ;

Εαν θελεις να κανεις την δουλεια σου οπως λες δωσε ενα 100αρικο ισως και λιγοτερο να παρεις μια συσκευη μεταχειρισμενη και ποιο καινουργια με αυτα τα χρηματα του 2017 η και του 2018 ακομα να εξυπηρετηθεις

 

Αυτο σκεφτωμουνα και εγω ενα φθηνο μεταχειρισμενο και αναμονη για την απαντηση απο samsung. Αλλα ηθελα και μια αλλη γνωμη. Ευχαριστω παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Πες τους οτι κατι φταιει απο τα περιφεριακα και οχι η πλακετα .Στειλτο στο επισημο σερβις και να μην το ξαναπαρεις πισω εαν δεν το φτιαξουν.Εαν το φτιαξουν κατσε εκει μη φευγεις κοιτα το σημα αλλαξε τις μπαντες βαλτο σε λειτουργια πτησης σβηστο αναψε το βγαλε και ξαναβαλε την σιμ μπροστα τους .Δεν γινεται να φευγεις απο κει και να χαλαει μετα εκτος και εαν βαζεις καποιο προγραμμα που νεκρωνει το σημα δικτυου η το wifi.Και αυτο γιατι το επαιρνες οπως λες δουλευε και στην πορεια ξαναχαλουσε.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξανε πλακετα οταν πηγα σπιτι ειχα ενδειξη οτι το wifi ηταν ενεργο αλλα δεν μπορουσε να συνδεθει, την δευτερη φορα κοντα στους δυο μηνες πηγε δουλευε κανονικα και την τριτη σε πεντε ημερες μεσα. Εδω διαβαζω πολλα αλλα λιγα καταλαβαινω απο update και αλλα προγραμματα που γραφουν οι φιλοι του site. Δεν εχω ιδεα για τετοια προγραμματα που μου λες.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

samsung-galaxy-a50s-1.jpg

 

samsung-galaxy-a50s-2.jpg

 

samsung-galaxy-a50s-8.jpg

 

samsung-galaxy-a50s-9.jpg

 

Versions: SM-A507F/DS, SM-A507FN/DS (Global); SM-A507GN/DS, SM-A507FM/DS, SM-A507YN, SM-A507W (Canada)

Network Technology

GSM / HSPA / LTE

Launch Announced 2019, August

Status Available. Released 2019, September

Body Dimensions 158.5 x 74.5 x 7.7 mm (6.24 x 2.93 x 0.30 in)

Weight 169 g (5.96 oz)

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Display Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 6.4 inches, 100.5 cm2 (~85.1% screen-to-body ratio)

Resolution 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~403 ppi density)

Protection Unspecified

Platform OS Android 9.0 (Pie)

Chipset Exynos 9611 (10nm)

CPU Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53)

GPU Mali-G72 MP3

Memory Card slot microSD, up to 1 TB (dedicated slot)

Internal 64GB 4GB RAM, 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM

Main Camera Triple 48 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF

8 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm

5 MP, f/2.2, (wide), 1/5.0", 1.12µm, depth sensor

Features LED flash, panorama, HDR

Video 2160p@30fps, 1080p@30fps

Selfie camera Single 32 MP, f/2.0, 25mm (wide), 1/2.8", 0.8µm

Features HDR

Video 1080p@30fps

Sound Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

Active noise cancellation with dedicated mic

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 5.0, A2DP, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC Yes (market dependent)

Radio FM radio

USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go

Features Sensors Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass

ANT+

Battery Non-removable Li-Po 4000 mAh battery

Charging Fast battery charging 15W

Misc Colors Prism Crush Black, Prism Crush White, Prism Crush Green, Prism Crush Violet2

Models SM-A507F, SM-A507FN, SM-A507GN, SM-A507FM, SM-A507YN, SM-A507W

Price $ 252.49 / £ 254.99 / ₹ 17,999

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

samsung-galaxy-a10s-1.jpg

 

samsung-galaxy-a10s-2.jpg

 

samsung-galaxy-a10s-3.jpg

 

 

Versions: SM-A107F/DS, SM-A107M/DS

Network Technology

GSM / HSPA / LTE

Launch Announced 2019, August

Status Available. Released 2019, September

Body Dimensions 156.9 x 75.8 x 7.8 mm (6.18 x 2.98 x 0.31 in)

Weight 168 g (5.93 oz)

Build Front glass, plastic body

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Display Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

Size 6.2 inches, 95.9 cm2 (~80.7% screen-to-body ratio)

Resolution 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~271 ppi density)

Platform OS Android 9.0 (Pie)

Chipset Mediatek MT6762 Helio P22 (12 nm)

CPU Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53

GPU PowerVR GE8320

Memory Card slot microSD, up to 512 GB (dedicated slot)

Internal 32GB 2GB RAM, 32GB 3GB RAM

Main Camera Dual 13 MP, f/1.8, 28mm (wide), AF

2 MP, f/2.4, depth sensor

Features LED flash, panorama, HDR

Video 1080p@30fps

Selfie camera Single 8 MP, f/2.0

Video 1080p@30fps

Sound Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

Active noise cancellation with dedicated mic

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 5.0, A2DP, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO

Radio FM radio

USB microUSB 2.0, USB On-The-Go

Features Sensors Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, proximity

Battery Non-removable Li-Po 4000 mAh battery

Misc Colors Blue, Green, Red, Black

Models SM-A107F, SM-A107M

SAR 0.26 W/kg (head)

Price $ 129.99 / £ 106.00 / ₹ 8,399

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

samsung-galaxy-a20s-sm-a207-1.jpg

 

samsung-galaxy-a20s-sm-a207-2.jpg

 

Versions: SM-A207F/DS, SM-A207G/DS

Network Technology

GSM / HSPA / LTE

Launch Announced 2019, September

Status Available. Released 2019, October

Body Dimensions 163.3 x 77.5 x 8 mm (6.43 x 3.05 x 0.31 in)

Weight 183 g (6.46 oz)

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Display Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

Size 6.5 inches, 103.7 cm2 (~81.9% screen-to-body ratio)

Resolution 720 x 1560 pixels, 19.5:9 ratio (~264 ppi density)

Platform OS Android 9.0 (Pie); One UI

Chipset Qualcomm SDM450 Snapdragon 450 (14 nm)

CPU Octa-core 1.8 GHz Cortex-A53

GPU Adreno 506

Memory Card slot microSD, up to 1 TB (dedicated slot)

Internal 32GB 3GB RAM, 64GB 4GB RAM

Main Camera Triple 13 MP, f/1.8, 27mm (wide), PDAF

8 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm

5 MP, f/2.2, (wide), 1/5.0", 1.12µm, depth sensor

Features LED flash, panorama, HDR

Video 1080p@30fps

Selfie camera Single 8 MP, f/2.0

Video 1080p@30fps

Sound Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

Active noise cancellation with dedicated mic

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 4.2, A2DP, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

Radio FM radio

USB USB-C 3.0

Features Sensors Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Battery Non-removable Li-Po 4000 mAh battery

Charging Fast battery charging 15W

Misc Colors Black, Blue, Red, Green

Models SM-A207F, SM-A207G

SAR EU 0.35 W/kg (head) 0.83 W/kg (body)

Price € 196.96 / $ 168.63 / £ 159.99 / ₹ 11,990

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

samsung-galaxy-a70s-1.jpg

 

samsung-galaxy-a70s-2.jpg

 

samsung-galaxy-a70s-10.jpg

 

Versions: SM-A707F/DS, SM-A707FN/DS (Global); SM-A707GM/DS, SM-A707MN/DS, SM-A7070 (China, Hong Kong), SM-A707W (Canada)

Network Technology

GSM / HSPA / LTE

Launch Announced 2019, September

Status Available. Released 2019, September

Body Dimensions 164.3 x 76.7 x 7.9 mm (6.47 x 3.02 x 0.31 in)

Weight 187 g (6.60 oz)

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Display Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 6.7 inches, 108.4 cm2 (~86.0% screen-to-body ratio)

Resolution 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~393 ppi density)

Protection Corning Gorilla Glass (unspecified)

Platform OS Android 9.0 (Pie); One UI

Chipset Qualcomm SDM675 Snapdragon 675 (11 nm)

CPU Octa-core (2x2.0 GHz Kryo 460 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 460 Silver)

GPU Adreno 612

Memory Card slot microSD, up to 1 TB (dedicated slot)

Internal 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM

Main Camera Triple 64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.7", 0.8µm, PDAF

8 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm

5 MP, f/2.2, (wide), 1/5.0", 1.12µm, depth sensor

Features LED flash, panorama, HDR

Video 2160p@30fps, 1080p@30/240fps

Selfie camera Single 32 MP, f/2.0, 25mm (wide), 1/2.8", 0.8µm

Features HDR

Video 1080p@30fps

Sound Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

Active noise cancellation with dedicated mic

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 5.0, A2DP, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC Yes

Radio FM radio

USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector

Features Sensors Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass

ANT+

Battery Non-removable Li-Po 4500 mAh battery

Charging Fast battery charging 25W

Misc Colors Prism Crush Red, Prism Crush White, Prism Crush Black

Models SM-A707F, SM-A707FN, SM-A707GM, SM-A707MN, SM-A7070, SM-A707W

SAR 1.20 W/kg (head)

Price ₹ 28,999

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

samsung-galaxy-a90-5g-1.jpg

 

samsung-galaxy-a90-5g-3.jpg

 

Versions: SM-A908F/DS, SM-A908B (Global); SM-A908N (South Korea); SM-A9080 (China)

Network Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

Launch Announced 2019, September

Status Available. Released 2019, September

Body Dimensions 164.8 x 76.4 x 8.4 mm (6.49 x 3.01 x 0.33 in)

Weight 206 g (7.27 oz)

Build Front/back glass (Gorilla Glass 6), aluminum frame

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Display Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 6.7 inches, 108.4 cm2 (~86.1% screen-to-body ratio)

Resolution 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~393 ppi density)

Protection Corning Gorilla Glass 6

Always-on display

Platform OS Android 9.0 (Pie); One UI

Chipset Qualcomm SM8150 Snapdragon 855 (7 nm)

CPU Octa-core (1x2.84 GHz Kryo 485 & 3x2.42 GHz Kryo 485 & 4x1.78 GHz Kryo 485)

GPU Adreno 640

Memory Card slot microSD, up to 512 GB (6GB model only)

Internal 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM

Main Camera Triple 48 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF

8 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm

5 MP, f/2.2, (wide), 1/5.0", 1.12µm, depth sensor

Features LED flash, panorama, HDR

Video 2160p@30fps, 1080p@30/60fps (gyro-EIS), 720p@960fps

Selfie camera Single 32 MP, f/2.0, 25mm (wide), 1/2.8", 0.8µm

Features HDR

Video 1080p@30fps

Sound Loudspeaker Yes

3.5mm jack No

Active noise cancellation with dedicated mic

Dolby Atmos sound

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 5.0, A2DP, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC Yes

Radio No

USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector

Features Sensors Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass

Samsung DeX (desktop experience support)

ANT+

Battery Non-removable Li-Po 4500 mAh battery

Charging Fast battery charging 25W

Misc Colors White, Black

Models SM-A908F, SM-A908N, SM-A908B, SM-A9080

Price $ 505.60 / £ 609.99

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Alpha
  • The topic was pinned
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Πέρασα από xiaomi σε Samsung a52s 5g και το θέμα μου είναι πως δεν μπορώ να επαναφέρω το ιστορικό αυνομηλιων και αρχείων backup του what's up. Βρίσκει το αρχείο επαναφοράς στο Google drive. Κολλά, ωστόσο, στην επαναφορά για πάντα, δίχως να γίνεται τίποτε. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό; 

Screenshot_20220122-023230_WhatsApp.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδιά πείτε μου λίγο πως απενεργοποιώ τον ήχο όταν μου έρχεται μήνυμα στο messenger?δεν θέλω ήχο πάρα μονο την ένδειξη στην οθόνη.
Αυτή τη στιγμή έχει και ήχο και δόνηση.
Επίσης όταν έρχεται μήνυμα στο messenger θέλω να φαίνεται στην οθόνη.το στρόγγυλο εικονίδιο εννοώ. Τώρα το μόνο που βλέπω είναι μια ειδοποίηση πάνω αριστερά.
Έχω το Samsung A22

Link to comment
Share on other sites

Δες, ρυθμίσεις-εφαρμογές- messenger - ειδοποιήσεις.
"παίξε" με τις επιλογές.

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...