Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Alcatel


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α σε ευχαριστω πολυ @spy14!!! να σαι καλα. κοιταξε εχω public της αθηνας κ με ενημερωσαν πως τα σημερινα κινητα τηλεφωνα βλ. samsung Huawei και μου παν οτι εχουνε nano-sim dual sim sd στη θεση της δευτερης sim... μου παν επισης οτι για να αλλαξω την microsim 3g σε 4g nano-sim, θελουν στα καταστηματα 5ε για καθε αλλαγη... κοινως μας επιασαν στον υπνο... ξερεις καποιο κινητο που να χει ακομη microsim?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

α σε ευχαριστω πολυ @spy14!!! να σαι καλα. κοιταξε εχω public της αθηνας κ με ενημερωσαν πως τα σημερινα κινητα τηλεφωνα βλ. samsung Huawei και μου παν οτι εχουνε nano-sim dual sim sd στη θεση της δευτερης sim... μου παν επισης οτι για να αλλαξω την microsim 3g σε 4g nano-sim, θελουν στα καταστηματα 5ε για καθε αλλαγη... κοινως μας επιασαν στον υπνο... ξερεις καποιο κινητο που να χει ακομη microsim?
καλημέρα.το pop up που εχω εχει δυο υποδοχες για sim.η πρωτη είναι για nano και η δευτερη για micro.γω χρησιμοποιω την micro στην δευτερη υποδοχη χωρις πρόβλημα.για αλλα κινητα με micro δεν ξερω να σου πω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Τα Vernee εχουν καλες κριτικες.καλη επιλογη σε οτι και αν διαλεξεις.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

ναι κ γω επειδη <<ακουσα>> καλα λογια λεω να το επιλεξω το vernee thor!!! σε ευχαριστω πολυ κ παλι για το σχολιο σου. καλημερα καλο σουκου :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγόρασα πρόσφατα ένα set in-Car Charger for Mobiles , με 11 διαφορετικούς ακροδέκτες . Στο εγχειρίδιο αναφέρει "Εάν φορτίσετε κινητό τηλέφωνο με τάση σύνδεσης μικρότερη από 5,5volt , μπορεί να προκληθεί ζημιά" . Έχω ένα Alcatel one touch 1035x και ένα Samsung Galaxy mini2 GT S6500 , αλλά δεν ξέρω πως να βρω την τάση σύνδεσης . Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη . Ευχαριστώ . Edited by Dimani
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
την ΒΟΗΘΕΙΑ σας...

χθες το βράδυ φόρτιζα το ανωτέρω κινητό μου...

σε κάποια φάση ένας ενοχλητικός ήχος στα αυτιά μου με ξύπνησε....

το κινητό εμφάνιζε πλήρη φόρτιση αλλά αυτό τον ήχο πρώτη φορά τον άκουσα..

τρία τέσσερα μπιπ και το έβγαλα από την μπρίζα..

το πρωί με πήρε ο φίλος από την δουλεία σε άλλο κινητό να δεί άν έπαθα κάτι...

ευτυχώς εγώ τίποτα, το κινητό όμως μας άφησε χρόνους...

μετά την σύντομη ιστοριούλα μου την βοήθεια σας...

 

τί έγινε ρε παιδιά??

κάηκε καμμια πλακέτα?

το βάζω στην μπρίζα και το κεντρικό λαμπάκι παίρνει φωτισμό χωρίς να ανοίγει...

είναι 1 χρόνο και κάτι αγορασμένο...η εγγύηση ειναι 2ετής σε αυτά σωστά??

ξέρει κανείς τηλέφωνο της αντιπροσωπίας??

βρήκα ότι μάλλον είναι μία εταιρία ονόματι ARVATO ή κανω λάθος??

εχω το alcatel pop c1 εδω και 3-4 χρονια κ εχω μεινει απολυτως ευχαριστημενη!!! @arxyat το τηλεφωνο της αντιπροσωπιας ειναι αυτη εδω η διευθυνση στην θεσσαλονικη!! authorizedservice.gr

Link to comment
Share on other sites

εχω το alcatel pop c1 εδω και 3-4 χρονια κ εχω μεινει απολυτως ευχαριστημενη!!! @arxyat το τηλεφωνο της αντιπροσωπιας ειναι αυτη εδω η διευθυνση στην θεσσαλονικη!! authorizedservice.gr

 

3 χρόνια μετά λες να μην έχει βρει λύση; :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
http://www.alcatel-mobile.com/gr/ το καινουργιο ανανεωμενο site,της αγαπημενης μας εταιριας

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα σας.

 

Επειδή ξέχασα το pin που είχα βάλει σε αυτό το κινητό και τώρα δεν μπορώ να ανοίξω το κινητό ακόμα και σε εργοστασιακές ρυθμίσεις το γύρισα μέσω του μενού vol. up + home + power αλλά πάλι μου ζητάει pin.

 

Τι να κάνω?

 

image.jpg

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.εχει μπλοκαρει δηλαδή,η δεν μπορεις να βαλεις μονο τον κωδικο;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις μπλοκαρει?

 

 

Απλα επειδη δεν θυμαμαι τι κωδικο ειχα βαλει οτι και να βαλω λογικο ειναι να μην τον δεχεται πλεον.

 

Εγω θελω να μπορεσω να προχωρησω απο αυτη την οθονη.

image.jpg

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Ειχες βαλει καποια προστασια;εδω δεν ψαινεται να ζηταει το πιν της καρτας σιμ.δεν ξερω τι μπορει να γινει.αν ηθελε κωδικο καρτας σιμ ηταν ευκολο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μα το ειπα απο την αρχη δεν μιλαγα ποτε για το pin της καρτας sim αλλα το pin που κλειδωνεις το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

 

 

Εχω το alcatel onetouch pixi3 4013x

 

 

Μπορειτε να μου πειτε σας παρακαλω πολυ πως του περναω καινουργια ρομ ή καλυτερα που μπορω να βρω την τελευταια ρομ για να του την περασω απο το recovery menu?

 

 

Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει βρει κανεις καποια αυθεντικη rom για το κινητο που να εχει και Ελληνικα γιατι εγω αυτες που βρηκα εχουν μονο Αγγλικα και καθολου Ελληνικα.

 

 

Παντα μιλαω για αυθεντικες rom και οχι custom rom για να περασω στο κινητο.

 

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας.

 

 

Ψάχνω να βρω κάπου να κατεβάσω την τελευταία επίσημη ευρωπαϊκή ρομ για το κινητό γιατί έκανα τη βλακεία και είχα βάλει κωδικό τηλεφώνου με αποτέλεσμα να τον ξεχάσω και παρόλο που έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσω του recovery mode δεν άλλαξε κάτι και δοκίμασα να του περάσω κάποια άλλη επίσημη rom "OT-401x" που βρήκα στο νετ με το πρόγραμμα "SP_Flash_Tool_v5.1820_Win" αλλά μάλλον δεν είναι ευρωπαϊκή γιατί τώρα παρόλο που το κινητό ξεκινάει κανονικά και δεν μου ζητάει τον κωδικό τηλεφώνου μου βγάζει το μήνυμα "sim me code" και μου δίνει 10 προσπάθειες.

 

 

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Παρουσιάστηκαν τα καινούργια μοντέλα για το 21.σημαντικη αναβάθμιση σε σχέση με τα τωρινά η αύξηση του μεγέθους της οθόνης στις 6,52 ιντσες,και το android 11.το l θα έχει πλέον nfc.η μια κάμερα του βάθους πάει στα 2 mpx από τα 5 του τωρινού μοντέλου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με αρκετά διαφορετική σχεδίαση από τα ήδη υπάρχοντα μοντέλα το πλαίσιο βλέπω.

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάστηκαν τα καινούργια μοντέλα για το 21.σημαντικη αναβάθμιση σε σχέση με τα τωρινά η αύξηση του μεγέθους της οθόνης στις 6,52 ιντσες,και το android 11.το l θα έχει πλέον nfc.η μια κάμερα του βάθους πάει στα 2 mpx από τα 5 του τωρινού μοντέλου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με αρκετά διαφορετική σχεδίαση από τα ήδη υπάρχοντα μοντέλα το πλαίσιο βλέπω.

 

Το 3l 2020 δεν έχει κάμερα βάθους 5mp αλλά ultra wide. Στο νέο αφαίρεσαν την ultrawide και πρόσθεσαν την 2mp βάθους. Ίδιος επεξεργαστής, ίδια μπαταρία, χωρίς προσθήκη ταχείας φόρτισης, πάλι βίντεο 1080p και γενικά πολύ λίγες αναβαθμίσεις στο νέο μοντέλο. Αν το τιμολογήσουν κοντά στα 120€ θα είναι καλά. Παραπάνω δεν αξίζει με τίποτε.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ε μα και κάθε χρόνο τι να βγάλουν;τόσα μοντέλα βγάζει η κάθε εταιρεία.αγοραζεις κάτι και μετά από λίγο σε δελεάζουν με καινούργιο μοντέλο.το δύσκολο δεν είναι να επιλέξεις εταιρεία ποια,αλλά μοντέλο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αναμένω το 3x 2021 να δω. Αν δεν αξίζει η επόμενη μου αγορά θα είναι ή TCL ή Realme.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι θα βγει και 5x.αλλα δεν ξέρω περισσότερα

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι θα βγει και 5x.αλλα δεν ξέρω περισσότερα

 

Αυτό είναι κατώτερο και από το τωρινό 3Χ με 4ram κτλ. Πραγματικά τι σκεφτόταν η TCL για τα κινητά του 2021? https://www.alcatelmobile.com/ar/product/smartphone/alcatel5/alcatel-5x-5061/

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Alcatel
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...