Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Alcatel


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει απόλυτο δίκιο ο msk, τουλάχιστον αυτός σας απάντησε. Αν δοκιμάσετε να στείλετε μηνυμα στο site της alcatel, (το έχω δοκιμάσει 2 φορες παλιότερα), ούτε καν θα μπούνε στον κόπο να σας απαντήσουν. CC υποτίθετε ότι έχουν. Αν μπείτε στο site θα δείτε ότι η Ελλάδα είναι ανύπαρκτη για αυτούς. Είμαι και εγω καμμένος από αυτήν την εταιρεία και την πονάω. Σίγουρα έχει κάποια αξιόλογα κινητά, σε πολύ καλή τιμή με τα χαρακτηριστικά που έχουν , όμως η εταιρεία δεν τα πολυ-προωθεί, ιδίως στην Ελλάδα και επίσης δεν έχουν οι ίδιοι φωτ. υλικό. Πολλές φορές βγαίνουν οι συσκευές στην αγορά, και αργότερα τις παρουσιάζουν στο site τους.

Αυτά από έναν πρωην φανατικό της alcatel, χωρίς κακή πρόθεση.

Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Psaxnw ena kinhto mexri 160 eyrw.

Anamesa sto Alcatel 535 kai to Nokia 3100 poia einai h gnwmh sas?

Protimo to 535 giati exei kai uperithres kai megaliteri othoni apo to 3100. oso gia tis times apo oti xero to 535 kanei 100 euro eno to 3100 130 peripou

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πιο πολύ της Siemens... αλλά έχω μια απορία για το Alcatel 535 (το δευτερό μου κινητό). Η ερώτηση μου είναι για τις υπέρυθρες και συγκεκριμένα τι πρέπει να κάνω για να μπορέσω να στείλω εικόνες κ ήχους από και προς το κινητό μου;;;

Στην διάθεση μου έχω το καλώδιο υπερύθρων ma-620...

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πιο πολύ της Siemens... αλλά έχω μια απορία για το Alcatel 535 (το δευτερό μου κινητό). Η ερώτηση μου είναι για τις υπέρυθρες και συγκεκριμένα τι πρέπει να κάνω για να μπορέσω να στείλω εικόνες κ ήχους από και προς το κινητό μου;;;

Στην διάθεση μου έχω το καλώδιο υπερύθρων ma-620...

Ατύχησες! Το 535 όπως και 735 και 735i έχουν υπέρυθρες μόνο για μεταφορά καταλόγου σε άλλα κινητά. Φωτό και μελωδίες δεν μεταφέρονται μέσω ir.

Τώρα με το καλώδιο υπερύθρων ma-620 δεν νομίζω πως θα μεταφέρεις τίποτα στον Η/Υ, γιατί δεν πρέπει να υποστηρίζει τα Alcatel. Μεταφορα εικόνων, ήχων κλπ. μπορείς μόνο μεσω της θύρας υπερύθρων από laptop.

Ανοιχτές υπέρυθρες (απο τα Alcatel που ερχονται στην Ελλάδα), έχουν το 756 και 565.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Re pedia ena avatar tou alcatel 565 den iparxei?

Ζήτησέ το [thread=334]εδώ...[/thread]

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Kai pou to zitisa ti katalava?

Τίποτα ακόμη. Ίσως τον ορισμό της λέξης υπομονή στο μέλλον :) Όλα τα νεότερα κινητά της Alcatel που δεν είχαν προστεθεί, προστέθηκαν... Με το καλό λοιπόν να τα επιλέξετε. Για περισσότερα requests μπορείτε να απευθυνθείτε στο αντίστοιχο thread: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρίχνοντας μια ματιά στο site της alcatel είδα μια σειρά απο κινητά (757, 556/7, 355, 155/6) κυρίως entry/middle level τα οποία είναι σχεδόν παντελώς άγνωστα.

Είναι διαθέσιμα/θα κυκλοφορήσουν αυτά τα κινητά στην ελληνική αγορά? Μακάρι, γιατί τα κινητά της alcatel είναι από τα καλύτερα στις low/middle level κατηγορίες.

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

wow!

 

ap oti fainetai oxi mono den egkataleipei tin prospatheia tis i alcatel

alla bgazei ekatomyria nees syskeves :)

 

 

http://mobil.idnes.cz/telefony.asp?r=telefony&c=A050213_172216_telefony_ada

 

http://www.gsmarena.com/alcatel-phones-5.php

 

http://www.mobile-review.com/exhibition/cebit-alcatel-2005-en.shtml

 

 

telika i kinisi na synergastei me tous kinezous tha apodeixtei arma twn sxistomathdwn na katakthsoun kai tin kiniti tilefonia! fthna, super texnologika kinhta!

 

idou :)

Link to comment
Share on other sites

Apisteyto to bima tis Alcatel. Apo to 835 den exw minei idiaitera efxaristimeos all me tis prodiagrafes toy s- apla perimenw to pote tha erthei Ellada gia na to kanw diko moy. Efxaristimenos kai apo emfanish alla kai apo dynatotites (oti einai gnwsto toylaxiston). Stis foto poy exw dei ... den mporw na diakrino to flash kai elpizw na mhn einai allh mia parapliroforish. Fimologite gia Ioynio.... an kai to blepw gia Septembio.... Makari oso to dynaton grhgorotera....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κακα τα ψεματα η alcatel εχει υποτιμηθει πολυ και αδικα.π.χ. Οταν ειχα το Τ610

δεν θυμαμαι να μου ειχε πει κανεις οτι δεν ειναι καλο η κατι τετοιο.Οταν το αλλαξα για το 565 που ειναι και καλυτερο οταν καποιος ακουγε alcatel του φαινοταν αστειο.Δηλαδη δεν καταλαβαινω γιατι να εδινα το Νοεμβριο 200 για να παρω το νοκια 3200 και οχι 155 για το 565?

Link to comment
Share on other sites

ontws einai frikto ayto!

dhladh den mporw na katalabw ti pisteyoun oi perissoteroi katanalwtes gia ta alcatel? oti einai xartina?

afiste tous na pairnoun me 200 euro kati 3220 ki emeis me 115 euros, 565 othonara, kamera, yperythres orthanoixtes, video playback, super hmerologio, super katalogo, kai yposthrizei ola ta arxeia hxou kai eikonas! e ma!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Συμφωνώ. Στην κατηγορία τους τα κινητά Alcatel είναι τέλεια.Είδα τα νέα μοντέλα και έπαθα πλάκα. Πολύ νεανικά και η τεχνολογία τους κορυφαία! Πιστεύω να έρθουν και στην Ελλάδα ......γιατί τι έχουν να ζηλέψουν από τα Sony , ή Motorola κτλ. ......;
Link to comment
Share on other sites

την alcatel την εχω στη καρδια μου καταρχην θα μου μεινει αξεχαστο το πολυ δυνατο σημα που ειχαν τα παλιοτερα της κινητα τα καινουρια δε ξερω παντως ειναι φανταστικα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μια φιλη μου με δουλευε αλκατελ εχεις σιγα..ελεγε αλλα οταν το ειδε επαθε πλακα μου φαινεται πως υπαρχει μια τεραστια προκαταληψη οπως ειπα και πριν αλλα τωρα εχω και παραδειγμα.
Link to comment
Share on other sites

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

αστα να πανε τωρα μιλαμε για κινητο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Alcatel
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...