Jump to content

OnePlus Bullets Wireless


Exposed_Bone
 Κοινοποίηση

Σκέφτεστε να τα αγοράσετε; (OnePlus Bullets Wireless)  

51 members have voted

  1. 1. Σκέφτεστε να τα αγοράσετε; (OnePlus Bullets Wireless)



Recommended Posts

και γω σε συγχωρω φιλε μου ... Εννοειται δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου ουτε με κανεναν βεβαια εδω μεσα.. ολοι τις αποψεις μας γραφουμε. αυτο που ενοχλει ομως αφανταστα εδω μεσα ειναι (χωρις φυσικα να ειμαι τρελος φαν τις 1+) ειναι οτι προσπαθουμε να βγαλουμε απο την μυγα ξυγκι. π.χ και το κορδονι δεν μου αρεσει και αυτο επρεπε να γινει ετσι και λαστιχο να ηταν πιο σφιχτο και η καμερα να ηταν σαν καποια αλλα και πολλα πολλα αλλα.. ναι καλοδεχουμενη η κριτικη και η συγκριση αλλα να υπαρχει και ενα μετρο ρε παιδια.. κανουμε την τριχα -τριχια χωρις λογο.επηρεαζοντας πολλες φορες αθελα μας φυσικα υποψηφιους αγοραστες. Για μενα ξαναλεω εχουν τελεια εφαρμογη αψογη κατασκευη σωστο μηκος ελαφρυ καλωδιο το μονο αρνητικο που βρηκα ξαναγραφω ειναι οτι σε καποιες συνομιλιες μου οχι παντα ακουω τον αλλο λιγο βαθυτερα.. ενω στην μουσικη τους ειναι φανταστικα ..!!

Καλά μην παρασύρεσαι από την (αστική) ευγένεια μου και θα συνεχίσω να διαφωνώ μαζί σου και προφανώς θέλω να επηρεάσω, όσους βρουν κάποια ενδιαφέροντα σημεία στα κείμενα σου, όπως ακριβώς επηρεάστηκα και εγώ π.χ. από το blind test.

 

Τα πράγματα είναι εξαιρετικά απλά:

  1. Υπάρχουν ακουστικά των δυο ευρώ; Ναι υπάρχουν!
  2. Κοστίζουν περίπου 70€ και περίπου το 10% ενός OnePlus 6; Ναι κοστίζουν!
  3. Υπάρχουν ένα σωρό άλλα ασύρματα ακουστικά ΑΚΡΙΒΩΣ του ίδιου τύπου και με όμοια χαρακτηριστικά; Ναι υπάρχουν!
  4. Έχουμε μετοχές στην OnePlus; Όχι, τουλάχιστον εγώ!

 

Καλώς ήρθες στον φιλελεύθερο καπιταλισμό. Αυτό σημαίνει ότι εκφράζομαι ελεύθερα, αγοράζω ότι θέλω και μπορώ να επιδιώκω την απόλυτη μεγιστοποίηση της απόλαυσης της αγοραστικής μου δύναμης. Καταντάει και λίγο ενοχλητικό, που ενώ έχω αναφέρει ένα σωρό θετικά κάθεσαι και μου ασχολείσαι μόνο με τα αρνητικά και στην τελική απλά κράζοντας και γκρινιάζοντας. Τι να κάνουμε, δεν μου άρεσε η ποιότητα κατασκευής και η ποιότητα ήχου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 163
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καποια στιγμη πρεπει να καταλαβουν ορισμενοι οτι οταν η Oneplus και η καθε oneplus χρεωνει κατι πανω απο τον μεσο ορο απο πλευρας τιμης,ειναι λογικη να υπαρχουν και αναλογες απαιτησεις και να ειναι καποιος πιο αυστηρος.

 

Τα εν λογω ακουστικα δεν κοστιζουν 30 και 40ευρω να πεις οτι εν μερη σιγα μην ασχοληθει καποιος τοσο, αλλα 70ευρω(εκτως αν καποιος τα αγορασει με το 20ευρω κουπονι)που δεν τα λες λιγα χρηματα για ασυρματα ακουστικα ψειρες.

 

Τα bullets τα ενσυρματα πχ μιας και ειναι ακουστικα του 20ρικου εκει και δεν θα σκασει καποιος τοσο πολυ για το καλωδιο ή τον ηχο,δεδομενου οτι εν μερη μπορεις να τα αγορασεις και τσαμπα με χρηση κουπονιου.

 

Το ιδιο ισχυει βεβαια και για το ιδιο το κινητο.Οταν μου ζηταει 520ευρω για το φθηνοτερο μοντελο της και την ιδια στιγμη παιζει και το galaxy s9 στα ιδια χρηματα(με τα δικα του θετικα και αρνητικα φυσικα)ειναι λογικο να υπαρχουν καποιες παραπανω απαιτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά για λόγους αρχείου, παραθέτω ένα review σχετικά με την ποιότητα του ήχου ανά είδος μουσικής: https://forums.oneplus.com/threads/the-lab-back-to-the-academy-a-review-of-the-oneplus-bullets-wireless.847393/#post-18566271
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ξεφτίλα πάντως αυτό με το out of stock επι δυο εβδομάδες αν δεν μπορείς να έχεις διαθεσιμότητα μην τα βγάζεις. Τσάμπα περίμενα τόσες μέρες να πάρω κινητό και ακουστικά , τελικά πήρα μόνο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Τους ρώτησα σήμερα πότε θα είναι διαθέσιμα πάλι. Αν μου πουν κάτι θα ενημερώσω

 

Μου απάντησαν ότι δεν γνωρίζουν πότε θα είναι πάλι διαθέσιμο....

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά είναι διαθέσιμα για όποιον ενδιαφέρεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάλι καλά πρόλαβα και πήρα δυο , ειναι ξανά out of stock .

Τι έχει γίνει με αυτά τα ακουστικά ;

Link to comment
Share on other sites

κριμα δεν προλαβα ουτε εγω . και εξαργυρωσα και 1000 ποντους για να τα παρω
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν παρέλαβα σήμερα , η ποιότητα κατασκευής είναι καλή , τα καλώδια ναι μεν είναι λεπτά αλλά στα σημεία που κόβονται συνήθως, στις ενώσεις δηλαδή, έχουν ενίσχυση.

Ο ήχος είναι καλός με αρκετό μπάσο και δε μπουκωνει στα δυνατά αλλά θέλει προσοχή να βρείτε το μέγεθός που σας ταιριάζει ώστε να μπουν καλά στο αυτί , έχει μεγάλη διαφορά αν δεν μπουν καλά .

Ο ήχος στις κλήσεις είναι καλός απλά , το μικρόφωνο όμως είναι πολύ καλό , συγκεκριμένα με ότι bluetooth είχα παλαιότερα κανένας δεν με άκουγε όταν ήμουν στο ποδήλατο , με αυτά με ακούνε, όχι τέλεια προφανώς , ακούνε έναν ήχο από πίσω αλλά καταλαβαίνουν άνετα τι λέω .

Από μπαταρία δεν πρόλαβα και πολλά άλλα φαίνεται αρκετά καλή .

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε τώρα και την πρόταση της αδελφής-εταιρείας OPPO!

https://www.engadget.com/2018/06/29/qualcomms-latest-chip-will-power-affordable-wireless-earbuds/

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε τώρα και την πρόταση της αδελφής-εταιρείας OPPO!

https://www.engadget.com/2018/06/29/qualcomms-latest-chip-will-power-affordable-wireless-earbuds/

 

Επενδύουν σε δικά τους wireless earbuds, από τα επόμενα μοντέλα τους μάλλον

θα μας αποχαιρετήσει και το audio jack.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε πότε θα τα βγάλουν διαθέσιμα πάλι. Αυτή την φορά άργησαν να τα βγάλουν ξανά

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό μπήκα... έλαβα σχετικό ενημερωτικό email (αν και τα έχω ήδη αγοράσει).

 

Πάντως πρέπει να παραδεχτώ παρά τα όποια αρνητικά διαπίστωσα, πλέον είναι ανυπόστατο κομμάτι της καθημερινότητας μου.

Link to comment
Share on other sites

Τα παρήγγειλα και εγώ με τους referall points που είχα βέβαια με βγήκαν και 10 ευρώ τα μεταφορικά

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τα προτείνω ανεπιφύλακτα παίδες, τα έχω εδώ και μια βδομάδα και τα χρησιμοποιώ κάθε μέρα. Δεν είμαι κανένας audiophile και το μόνο μέτρο σύγκρισης που έχω είναι τα κλασσικά iPhone 7 ακουστικά που είχε η apple στο κουτί από τα οποία μου φαίνονται καλύτερα. Επίσης πολύ μεγάλο συν για εμένα το usb c που από ότι έχω δει δεν υπάρχουν πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Αν τα αγορασεις μαζι με το κινητο και με 20ευρω κουπονι ναι αξιζουν.

 

Αν τα αγορασεις μονα τους ομως στα 69.99+10ευρω τα μεταφορικα(δηλαδη 80ευρω)ειναι λιγο πιο δυσκολα τα πραγματα γιατι στα κοντα 100ευρω υπαρχουν πολλα ακουστικα,αρα αρκετος ανταγωνισμος.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος κανένα voucher που δεν το θέλει θα μου ήταν πολύ χρήσιμο ευχαριστώ πολύ
Σου έστειλα μυνημα φίλε μου

 

ONEPLUS A5010

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η παραγγελία έγινε σήμερα στης 11 το πρωί και στης 12 έφυγαν από Πολωνία. Η εξυπηρέτηση της oneplus μερικές φορές εκπλήσσει θετικά

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα μυνημα φίλε μου

 

ONEPLUS A5010

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η παραγγελία έγινε σήμερα στης 11 το πρωί και στης 12 έφυγαν από Πολωνία. Η εξυπηρέτηση της oneplus μερικές φορές εκπλήσσει θετικά

 

ONEPLUS A5010

 

πως τα πηρες και σου βγηκαν μονο 10 ευρω μεταφορικα φιλε μου?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

10 ευρώ βγαζει μεταφορικά priority / standard shipping (οτι απο τα δυο και να επιλέξεις) .
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...