Jump to content

Nokia X6


wP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:X Καίτοι τυχεροί@Γηραιά που εφοδιαζόμαστε μ' άπαντα τα ευρωπαϊκά ±περιλαμβανομένου του 1ₒᵤ "Go" -απέμεινε πια ο αντικαταστάτης του, Δυναμό- πέραν του κλασσικού 7⁺ σπανίζουν εν γένει τα «επηυξημένα» ανεξαρτήτως εγκοπής, εξαιρουμένων των αντιμαχομένων Ρωσίας-Ουκρανίας για 3άρι&6άρι αντιστοίχως· απουσιάζει ακόμη η 800άρα@εσχάτη, ωστόσο:!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ μαζεμένο στα 147 mm.

 

Κι άλλο ένα review:

https://www.androidauthority.com/nokia-6-1-plus-review-896988/amp/

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
To gsmarena αναφέρει ότι έχει ράδιο FM.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τι γνώμη εχετε για αυτό;Το βρίσκω με κουπόνι στα 170€ από Κίνα μαζί με τα μεταφορικά και μου άρεσε το άσπρο αλλά δεν βλέπω να είναι Global οπότε εγώ που μένω σε επαρχία να το αφήσω καλύτερα;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι γνώμη εχετε για αυτό;Το βρίσκω με κουπόνι στα 170€ από Κίνα μαζί με τα μεταφορικά και μου άρεσε το άσπρο αλλά δεν βλέπω να είναι Global οπότε εγώ που μένω σε επαρχία να το αφήσω καλύτερα;

 

Όπως έγραψα και στην πίσω σελίδα...

Το X6 είναι η κινέζικη έκδοση ενώ η Android one global έκδοση που κυκλοφορεί στις υπόλοιπες αγορές είναι το 6.1 Plus.

 

Γι' αυτό καλύτερα μη μπλέξεις με κινέζικη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στην πίσω σελίδα...

 

 

Γι' αυτό καλύτερα μη μπλέξεις με κινέζικη συσκευή.

 

Κατάλαβα...Και τo international version που βρίσκω στο Gear πάλι το ίδιο είναι ή είναι Global;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατάλαβα...Και τo international version που βρίσκω στο Gear πάλι το ίδιο είναι ή είναι Global;

 

Το gearbest αν δεν απατώμαι πουλάει δύο, το X6 και το X6 (6.1 Plus). Διευκρίνησε για ποιο από τα δύο πρόκειται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το gearbest αν δεν απατώμαι πουλάει δύο, το X6 και το X6 (6.1 Plus). Διευκρίνησε για ποιο από τα δύο πρόκειται.

 

Σ ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι..Μίλησα στο chat τους και μου είπαν ότι η international Rom έχει περισσότερες γλώσσες από την Global και όταν τον ρώτησα για B20 μου είπε ότι υποστηρίζει κανονικά αυτόν τον τύπο δικτύου.Ελπίζω να μην μου είπε λάθος πληροφορία,κράτησα το μήνυμα σαν screenshot.

 

Edit:Μάλλον με δούλεψε ο υπάλληλος για να κάνω την αγορά.Κατάφερα και το βρήκα τελικά στα χαρακτηριστικά και δεν γράφει πουθενά B20 οπότε μάλλον δεν παρολο που γράφει σε παρένθεση 6.1 plus

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επανέρχομαι..Μίλησα στο chat τους και μου είπαν ότι η international Rom έχει περισσότερες γλώσσες από την Global και όταν τον ρώτησα για B20 μου είπε ότι υποστηρίζει κανονικά αυτόν τον τύπο δικτύου.Ελπίζω να μην μου είπε λάθος πληροφορία,κράτησα το μήνυμα σαν screenshot.

 

Edit:Μάλλον με δούλεψε ο υπάλληλος για να κάνω την αγορά.Κατάφερα και το βρήκα τελικά στα χαρακτηριστικά και δεν γράφει πουθενά B20 οπότε μάλλον δεν παρολο που γράφει σε παρένθεση 6.1 plus

 

Αν μιλάνε για international rom και όχι για international version, αυτό σημαίνει ότι έχουν περάσει την international rom σε κινέζικη έκδοση. Μακριά...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάνε για international rom και όχι για international version, αυτό σημαίνει ότι έχουν περάσει την international rom σε κινέζικη έκδοση. Μακριά...

 

Δική μου απροσεξία λέει international Version όντως...Είναι αυτό εδώ https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_009787976351.html

Κάτι παραπάνω μπορείς να καταλάβεις εσύ,κάτω στα specs δεν είδα B20 ενώ ο υπάλληλος μου είπε ότι υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δική μου απροσεξία λέει international Version όντως...Είναι αυτό εδώ https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_009787976351.html

Κάτι παραπάνω μπορείς να καταλάβεις εσύ,κάτω στα specs δεν είδα B20 ενώ ο υπάλληλος μου είπε ότι υποστηρίζει.

 

Στα αναλυτικά specs αναφέρει τόσες μπάντες και πουθενά την επίμαχη B20 800MHz. Άρα μην το κουράζεις περισσότερο. Το screenshot από τον υπάλληλο δε θα βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Στα αναλυτικά specs αναφέρει τόσες μπάντες και πουθενά την επίμαχη B20 800MHz. Άρα μην το κουράζεις περισσότερο. Το screenshot από τον υπάλληλο δε θα βοηθήσει.

 

Ωραία,αυτό ήθελα να σιγουρεψω γιαυτό κράτησα το screenshot σε περίπτωση διαφορετικού αποτελέσματος αλλά δεν προχωράω καν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

επειδη ετυχε και επεσε στα χερια μου ενα X6 6gb ram / 64gb rom από το gearbest, νομίζω είναι καλο να αναφερω οτί είναι android one συσκευη

 

Κουτί , βιβλιαρακια κτλπ όλα στα κινέζικα αλλα μεσα το κινητο εχει Android one , που φυσικα σημαίνει κανονικά Ελληνικα (και ολες τις γλωσσες του android) όπως και φυσικα αναβαθμίσεις(πηρε μια 1,4GB στο πρωτο boot). Android security 1 Δεκεμβριου εχει. edit: ηρθε και αλλη αναβαθμιση, 1 Ιανουαρίου είναι το security patch τελικά

 

Δεν ξερω ακριβως τι εχουν κανει αλλα μεσα στο software φαινεται σαν 6.1 plus και κωδικος μοντελου ΤΑ-1083 . Στα αυτοκολλητα πανω στην συσκευη ελεγε ΤΑ-1099. Τα IMEI στα αυτοκολλητα και στο software ταιριαζουν.

 

 

Συγκεκριμένα μιλάω για αυτό

 

NOKIA X6 5.8 inch 4G Phablet International Version - BLACK 285650801

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009511019981.html

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nokia-6.1-Plus.jpg?w=468&ssl=1

 

Το Nokia 6.1 Plus (Nokia X6) λαμβάνει επίσημη ενημερωμένη έκδοση TWRP. Τώρα μπορείτε να επεκτείνετε τις δυνατότητες του τηλεφώνου.

 

Οι χρήστες Nokia 6.1 Plus (Nokia X6) της HMD Global μπορούν να κάνουν λήψη και εγκατάσταση της εφαρμογής TWRP στις συσκευές τους. Η εφαρμογή είναι διαθέσιμη στο Play Store.

 

Το πρόγραμμα Team Win Recovery ή η ενημέρωση TWRP, μόλις εγκατασταθεί στη συσκευή, σας δίνει πρόσθετα εργαλεία με τα οποία το smartphone μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να κάνει περισσότερα από αυτά που χρησιμοποιούνται γενικά. Λειτουργεί ως mod και η εγκατάσταση του TWRP σάς επιτρέπει να τροποποιήσετε την ROM και να εκτελέσετε λειτουργίες που δεν είναι δυνατές με το τηλέφωνο διαφορετικά.

 

Ωστόσο, το μοναδικό όφελος που οι έμπειροι χρήστες κερδίζουν από το TWRP είναι οι διαδικασίες ανάκτησης. Στη διαδικασία χειρισμού του κινητού σας, εάν έχετε κάνει λάθος και χάσετε δεδομένα, μπορείτε να εισαγάγετε μια νέα ROM και αφού κάνετε λήψη αντιγράφων ασφαλείας των αρχείων στη συσκευή σας, μπορείτε να επαναφέρετε το τηλέφωνο για να ανακτήσει τα χαμένα αρχεία. Η άλλη χρήση του TWRP είναι να πραγματοποιήσετε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων του τηλεφώνου σας.

 

Το TWRP δίνει στους χρήστες ένα άλλο πλεονέκτημα όταν πρόκειται για το απόρρητο δεδομένων. Κάθε φορά που οι εφαρμογές μεταφορτώνονται, ζητούν την άδεια πρόσβασης στην τοποθεσία σας και άλλα δεδομένα. Η συνήθης τάση είναι να κάνετε κλικ στο κουμπί "Ναι", αφού οι κύριες λειτουργίες της εφαρμογής ενδέχεται να απαιτούνται άσχημα. Σε κάποιο σημείο, ίσως θέλετε να ανακαλέσετε τα δικαιώματα. Μπορείτε να διορθώσετε τις άδειες μέσω της διαδρομής TWRP. Αυτό θα διασφαλίσει την αποκατάσταση της status quo ante. Οι εφαρμογές ενδέχεται να χρειαστεί να ξαναρχίσουν να ζητούν εκ νέου τις άδειες και να είστε πιο προσεκτικοί και να επιλέξετε "Ναι" μόνο σε εκείνες τις εφαρμογές που θεωρείτε ασφαλείς για τη χορήγηση τέτοιων δικαιωμάτων.

 

Η λήψη και η χρήση του TWRP αφήνεται καλύτερα στους ειδικούς. Οι άνθρωποι με πλήρη γνώση του τρόπου με τον οποίο γίνονται αυτές οι αλλαγές στα κινητά τηλέφωνα, τον τρόπο διαχείρισης της ρίζας και ούτω καθεξής θα είναι σε θέση να χειριστούν τις οδηγίες καλύτερα από κάποιον που δεν έχει το ίδιο επίπεδο γνώσης και κατανόησης.

 

Στην περίπτωση του Nokia 6.1 Plus (Nokia X6), η συσκευή αναγνωρίζεται από την κωδική ονομασία 'DRG'. Αυτό είναι σημαντικό κατά την επιλογή της συσκευής από τη λίστα που εμφανίζεται στην επίσημη εφαρμογή TWRP. Αν δεν βρείτε την εφαρμογή TWRP στο Play Store στη συσκευή σας, τότε ο μόνος άλλος τρόπος που πρέπει να πάτε είναι ο ιστότοπος TWRP.

 

Download: Κατεβάστε την ενημερωμένη έκδοση TWRP για το Nokia 6.1 Plus από την επίσημη ιστοσελίδα.

ή

Download: Κατεβάστε την επίσημη εφαρμογή TWRP από το Google Play Store.

 

Πηγή: https://www.nashvillechatterclass.com/nokia-6-1-plus-receives-official-twrp-update-now-you-can-expand-the-phones-capabilities/43700/

 

Nokia 6.1 Plus (Nokia X6): https://www.gsmarena.com/nokia_6_1_plus_(nokia_x6)-9178.php

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Κάτοχός του 6/64 εδώ και ένα εξάμηνο και σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος, ειδικά μετά το τελευταίο update σε Android 10 όπου είδα μεγάλη διαφορά σε ταχύτητα/απόκριση και αισθητήρα δακτυλικών... ;)

 

Παρόλα αυτά αντιμετωπίζω που και που τυχαία "παγώματα" της συσκευής, οπού για 10/15sec κυριολεκτικά παγώνει και δεν αποκρίνεται σε τίποτα. Απ ότι καταλαβαίνω δεν φαίνεται να επηρεάζει κάποια εφαρμογή, ενώ ούτε το hard reset βοήθησε. Έτυχε σε κάποιον κάτι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...