Jump to content

HTC U12+ 2018 Edition


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έρχεται και άλλος στην παρέα. Αύριο - μεθαύριο παραλαμβάνει.

Θα γίνουμε...δύο...:p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έρχεται και άλλος στην παρέα. Αύριο - μεθαύριο παραλαμβάνει.

Θα γίνουμε...δύο...:p

 

Τσα.....

Να'μαι και γω...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Τσα.....

Να'μαι και γω...

Πέτρο...μηχανάκι καλύτερα ρε συ...μας φτάνει. Τί να το κάνουμε το ταξί...μισοάδειο θα είναι...:p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο...μηχανάκι καλύτερα ρε συ...μας φτάνει. Τί να το κάνουμε το ταξί...μισοάδειο θα είναι...:p

 

Chris, όπως είπες πολύ εύστοχα, έχουμε πιθανότατα την Aston Martin των κινητών. Λίγοι κάτοχοι και ευτυχείς.

Είναι ένα "βαρετό" τηλέφωνο αφού δεν έχει προβλήματα. Δεν προτιμάς τα βαρετά από τα περιπετειώδη? Εγώ ναι, αν και φυσικά δυο τρεις παρατηρήσεις που έχω, θα ήθελα να βελτιωθούν τώρα τον Απρίλιο(?) με την Pie....

Το ένα είναι η μπαταρία που εύκολα μπορεί να βελτιωθεί η αυτονομία της (προσωπικά, στο 90% της χρήσης μου με καλύπτει), το άλλο είναι η φωτεινότητα που προφανώς δεν μπορεί να γίνει κάτι αλλά θα πρέπει να το δουν φυσικά στο 13αρι αν ποτέ αυτό έρθει, και 3ον η ταχύτητα του κλείστρου της κάμερας. Και αυτό μπορεί να γίνει ένα κλικ γρηγορότερο και τότε θα είναι ταμάμ. Αν δε, στην Pie λειτουργήσει άψογα και η gcam, τότε θα είναι σούπερ....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για όλους η συσκευή. Το ξέρουμε αυτό.

Όπως δεν είναι για όλους το Sony XZ3 π.χ. Το δήλωσαν και οι ίδιο : Δεν κάνουμε για όλους...σε όποιον αρέσουμε...:cool:

 

Πρέπει να ξέρεις τί ΑΚΡΙΒΩΣ θέλεις σε ένα κινητό για να πάρεις το U12.

Συμφωνώ σε όλες τις παρατηρήσεις σου.

- Η μπαταρία (που είναι ήδη καλή και πιάνει άνετα τον μέσο όρο των υπολοίπων ναυαρχίδων) θεωρώ ότι θα πάει καλύτερα με την pie.

- Θα ήθελα πιό γρήγορο κλείστρο. Αν και μέχρι τώρα δεν έχει επηρεάσει αρνητικά καμία λήψη μου.

- Η φωτεινότητα οθόνης είναι κάτω του μέσου όρου, αλλά προσωπικά μου αρέσει. Δεν θέλω έντονη φωτεινότητα (για μένα μιλάω). Με ικανοποιεί απόλυτα η auto λειτουργία της.

 

Στα υπόλοιπα:

- Εξαιρετικό σήμα. Έχω 4G+ παντού και πάντα. Δεν ήξερα ότι η Θεσσαλονίκη έχει τόσα σημεία με +. Ότι καλύτερο είχα ποτέ από άποψη σήματος. Δεν θα ήμουν υπερβολικός εάν έλεγα ότι έχω συνέχεια 4G+!

- Η κάμερα του...για μένα δεν έχει αντίπαλο (πλην Pixel - iPhone) γιατί το παστέλ είναι σχεδόν ανύπαρκτο. Τρομερή απεικόνιση χρωμάτων και λεπτομέρεια σε πρόσωπα που μόνο σε Nexus 6p έχω δεί. Είναι σύμφωνα με τα δικά μου γούστα στημένη η κάμερα. Θα έλεγα : ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! Μιλάω για stock κάμερα ε.

- Ποιότητα εικόνας βίντεο εξαιρετική.

- Ήχος βίντεο...δεν μπορώ να τον περιγράψω...ίσως να τον πιάνουν τα iPhone..ίσως...κανένα άλλο. Τέτοια καθαρότητα σε ήχο δεν έχω ξαναακούσει (γράφει από 4 μικρόφωνα). Έχω "κόλλημα" με τον ήχο βίντεο...και είναι από τα πρώτα πράγματα που τσέκαρα.

- Ήχος στα ηχεία πολύ δυνατός και καθαρός. Δεν είχα ποτέ άλλη συσκευή με 2 ηχεία οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω. Αλλά για μένα είναι 2πλάσιος από αυτόν που χρειάζομαι.

- Ήχος στο ακουστικό άψογος.

- Παντελώς απροβλημάτιστο. Δουλεύουν ΟΛΑ στην εντέλεια.

 

Μελανό σημείο : Δεν υποστηρίζει της υπηρεσίες της Cosmote. VoLTE και WifiCalling δεν υπάρχουν. Ελπίζω κάποτε να το υποστηρίξει ο πάροχος. Αν και δύσκολα...γιατί 3 κι ο κούκος έχουν U12 σε ολόκληρη την Ελλάδα.

 

Ένσταση σοβαρή (για μένα): Η λήψη βίντεο 1080p 30fps σε εσωτερικό χώρο, προφανώς επειδή έχει ενεργό το EIS, για να μην χαλάσει την ποιότητα εικόνας ρίχνει πολύ τα καρέ με αποτέλεσμα το βίντεο να έχει σπασίματα.

 

Γενικά είναι μια συσκευή η οποία εάν την επιλέξεις συνειδητοποιημένα, δεν θα σε απογοητεύσει.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για όλους η συσκευή. Το ξέρουμε αυτό.

Όπως δεν είναι για όλους το Sony XZ3 π.χ. Το δήλωσαν και οι ίδιο : Δεν κάνουμε για όλους...σε όποιον αρέσουμε...:cool:

 

Πρέπει να ξέρεις τί ΑΚΡΙΒΩΣ θέλεις σε ένα κινητό για να πάρεις το U12.

Συμφωνώ σε όλες τις παρατηρήσεις σου.

- Η μπαταρία (που είναι ήδη καλή και πιάνει άνετα τον μέσο όρο των υπολοίπων ναυαρχίδων) θεωρώ ότι θα πάει καλύτερα με την pie.

- Θα ήθελα πιό γρήγορο κλείστρο. Αν και μέχρι τώρα δεν έχει επηρεάσει αρνητικά καμία λήψη μου.

- Η φωτεινότητα οθόνης είναι κάτω του μέσου όρου, αλλά προσωπικά μου αρέσει. Δεν θέλω έντονη φωτεινότητα (για μένα μιλάω). Με ικανοποιεί απόλυτα η auto λειτουργία της.

 

Στα υπόλοιπα:

- Εξαιρετικό σήμα. Έχω 4G+ παντού και πάντα. Δεν ήξερα ότι η Θεσσαλονίκη έχει τόσα σημεία με +. Ότι καλύτερο είχα ποτέ από άποψη σήματος. Δεν θα ήμουν υπερβολικός εάν έλεγα ότι έχω συνέχεια 4G+!

- Η κάμερα του...για μένα δεν έχει αντίπαλο (πλην Pixel - iPhone) γιατί το παστέλ είναι σχεδόν ανύπαρκτο. Τρομερή απεικόνιση χρωμάτων και λεπτομέρεια σε πρόσωπα που μόνο σε Nexus 6p έχω δεί. Είναι σύμφωνα με τα δικά μου γούστα στημένη η κάμερα. Θα έλεγα : ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! Μιλάω για stock κάμερα ε.

- Ποιότητα εικόνας βίντεο εξαιρετική.

- Ήχος βίντεο...δεν μπορώ να τον περιγράψω...ίσως να τον πιάνουν τα iPhone..ίσως...κανένα άλλο. Τέτοια καθαρότητα σε ήχο δεν έχω ξαναακούσει (γράφει από 4 μικρόφωνα). Έχω "κόλλημα" με τον ήχο βίντεο...και είναι από τα πρώτα πράγματα που τσέκαρα.

- Ήχος στα ηχεία πολύ δυνατός και καθαρός. Δεν είχα ποτέ άλλη συσκευή με 2 ηχεία οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω. Αλλά για μένα είναι 2πλάσιος από αυτόν που χρειάζομαι.

- Ήχος στο ακουστικό άψογος.

- Παντελώς απροβλημάτιστο. Δουλεύουν ΟΛΑ στην εντέλεια.

 

Μελανό σημείο : Δεν υποστηρίζει της υπηρεσίες της Cosmote. VoLTE και WifiCalling δεν υπάρχουν. Ελπίζω κάποτε να το υποστηρίξει ο πάροχος. Αν και δύσκολα...γιατί 3 κι ο κούκος έχουν U12 σε ολόκληρη την Ελλάδα.

 

Ένσταση σοβαρή (για μένα): Η λήψη βίντεο 1080p 30fps σε εσωτερικό χώρο, προφανώς επειδή έχει ενεργό το EIS, για να μην χαλάσει την ποιότητα εικόνας ρίχνει πολύ τα καρέ με αποτέλεσμα το βίντεο να έχει σπασίματα.

 

Γενικά είναι μια συσκευή η οποία εάν την επιλέξεις συνειδητοποιημένα, δεν θα σε απογοητεύσει.

 

 

Συμφωνώ και εγώ καθολικά σε όσα γράφεις, πλην ότι δεν έχω άποψη για βιντεοσκόπηση στα 30fps σε εσωτερικό χώρο (ακόμα).

Θα είμαστε τυχεροί αν η HTC αντέξει λίγο ακόμη και βγάλει (τουλάχιστον) το 13αρι. Δεν θα πιάσει βέβαια ποτέ όμως διότι: όσοι έχουν το μικρόβιο της αγοράς νέου δεν θα το ακουμπήσουν μια και δεν θα βρίσκουν αγοραστές ειδικά κοντά στην τιμή εκκίνησης, Δεν υπάρχουν πολλοί που αγοράζουν κινητό και έχουν υπομονή να βγαίνουν αναβαθμίσεις. Δεν έχει μάρκετινγκ (μέχρι πρόπερσι έβλεπα και καμιά ταμπέλα HTC στο champions league.) και δεν "χρηματίζει" προφανώς τους youtubers . Στην Ελλάδα δεν έχει επίσημη αντιπροσωπεία.

Δεν δοκιμάζει (ευτυχώς για μένα) περίεργα στο σχεδιασμό.

Είναι ωραία να συζητάμε οι 2 μας για το κινητό...... :lol::p:lol::p:lol::p

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι πρέπει να κάνει κάτι για να τραβήξει ΝΕΟΥΣ πελάτες.

Αυτοί που είχαν HTC είχαν....ή θα συνεχίσουν μαζί της μέχρι να βάλει λουκέτο (ή να την πάρουν Κινέζοι και να την πάνε αλλού...το ίδιο είναι για μένα, σαν λουκέτο)...ή θα πάνε σε κάτι άλλο. Αυτός που έχει HTC ή είχε HTC, ξέρει. Τον έχασε ή τον κέρδισε, ήδη.

 

Το θέμα είναι πώς θα γίνει να πάρει HTC κάποιος πού είχε άλλη συσκευή. Άμα βγεί το U13 και έχει ένα χιλιάρικο...δεν θα το κοιτάξει κανείς...ακόμα και καφέ να φτιάχνει, ακόμα και το απόλυτο μηχάνημα να είναι. Γιατί; Γιατί η εταιρία έχει κακή φήμη στις αναβαθμίσεις και γιατί αφήνει να αιωρούνται απόψεις για λουκέτα κλπ.

 

Η HTC δεν είναι Sony ή Google που έχουν έσοδα από 1000 πηγές και δεν την νοιάζει εάν θα πουλήσουν οι συσκευές της ή όχι. Η HTC, πρέπει να πουλήσει.

 

Για να δούμε. Ελπίζω να τα καταφέρει. Όταν πήρα το U12 και είδα το ρολόι με τον καιρό...ανατρίχιασα! Έχει όνομα βαρύ σαν ιστορία. Αλλά σάμπως η Nokia δεν είχε;

 

Υ.Γ Είμαστε 2....και παραμονεύουν άλλοι 2-3 (ονόματα δεν λέμε)...που θα πάει...θα εμφανιστούν κι αυτοί! :cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μ αυτά που διαβάζω με κάνετε να θέλω να επιστρέψω και έχω ήδη μετανιώσει που έδωσα το U11.

 

Μετά το 11 πήγα στο P20 pro, καλή συσκευή με φοβερή αυτονομία αλλά δεν έχει αυτό το κάτι. Ιδίως στο κομμάτι φωτογραφία και multitasking το U11 ήταν καλύτερο! Ήρθε η αναβάθμιση 1.53; Υποτίθεται βελτιώνει κι αλλο την αυτονομία.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η 1.53 ήρθε εδώ και καμιά 15αριά μέρες.

 

Από U11 δεν νομίζω να δείς κάτι το συναρπαστικό. Δεν είχα ποτέ U11 αλλά οι διαφορές δεν είναι "αμάν και ντε". Οθόνη και εμφάνιση θα έλεγα στα σημαντικά. Τα υπόλοιπα, είμαι σίγουρος ότι δουλεύουν άριστα και στο U11.

Θα σε πει ο Πέτρος που τα έχει και τα δύο.

 

Μ αυτά που διαβάζω με κάνετε να θέλω να επιστρέψω και έχω ήδη μετανιώσει που έδωσα το U11..

Θα ήθελα να 'ξερα : υπάρχει κάποιος που να πούλησε το U11 και να μην το μετάνιωσε; χεχε...

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

όλοι το μετανιώσαμε και για αυτό τα ξαναπήραμε. Βέβαια το χαίρετε η σύζυγος και εννοείται πως όσες φορες της το έχω ζήτήσει αρνείται πεισματικά για οποιαδήποτε ανταλλαγή... Ρε λέτε να κάτσει και σε μένα κάνα τυχερό?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσετε τον Αντρέα που έχει το ρεκόρ να το.... ξαναπαίρνει..... :lol::lol::lol:

Το ότι πήγα από το 11 στο 12 και όχι σε άλλη μάρκα, ίσως και να λέει κάτι σε αυτούς που θα το διαβάσουν.

Δεν συμπαθώ καθόλου τα Iphones αλλά νομίζω ότι είναι το ιδανικότερο κινητό για τη μετάβαση από IOS σε ΑNDROID...

Το 13αρι δεν θα είναι φθηνό. Είναι σαν να λέμε ότι μία ASTON MARTIN επειδή δεν πουλάει πολύ, θα κατεβάσει τις τιμές για να διεισδύσει στην αγορά. Είναι λάθος για την αγορά κινητών αλλά πιστεύω πως αυτή τη νοοτροπία την έχουν στο DNA τους και δεν μπορούν να ρίξουν το εγωισμό τους συναρτήσει της ποιότητας κατασκευής.

Δεν θα το πρότεινα σε κάποιον που θέλει απεριόριστα mah και να διαβάζει τι γράφει η οθόνη χαλαρά, στην παραλία .

Αν αυτά δεν είναι deal breaker για αυτούς τότε θα πηγαίνουν απο το 12 στο 13 κλπ κλπ. Αρκεί να μην καταλήξει όπως είπε και ο Χρήστος σε κανά Κινέζικο fund.

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσετε τον Αντρέα που έχει το ρεκόρ να το.... ξαναπαίρνει..... :lol::lol::lol:

Το ότι πήγα από το 11 στο 12 και όχι σε άλλη μάρκα, ίσως και να λέει κάτι σε αυτούς που θα το διαβάσουν.

Δεν συμπαθώ καθόλου τα Iphones αλλά νομίζω ότι είναι το ιδανικότερο κινητό για τη μετάβαση από IOS σε ΑNDROID...

Το 13αρι δεν θα είναι φθηνό. Είναι σαν να λέμε ότι μία ASTON MARTIN επειδή δεν πουλάει πολύ, θα κατεβάσει τις τιμές για να διεισδύσει στην αγορά. Είναι λάθος για την αγορά κινητών αλλά πιστεύω πως αυτή τη νοοτροπία την έχουν στο DNA τους και δεν μπορούν να ρίξουν το εγωισμό τους συναρτήσει της ποιότητας κατασκευής.

Δεν θα το πρότεινα σε κάποιον που θέλει απεριόριστα mah και να διαβάζει τι γράφει η οθόνη χαλαρά, στην παραλία .

Αν αυτά δεν είναι deal breaker για αυτούς τότε θα πηγαίνουν απο το 12 στο 13 κλπ κλπ. Αρκεί να μην καταλήξει όπως είπε και ο Χρήστος σε κανά Κινέζικο fund.

 

Ας μην είχε πέσει η τιμή του 12 ώστε να προβληματιστω και θα το είχα ήδη ξαναπάρει το 11.

 

Περιμένω να πάρετε pie και να μου πείτε τι εμπειρία έχετε με αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάτε για ρεκόρ αλλαγής U11, να δηλώσω κι εγώ το παρόν. 6 φορές το πήρα και το έδωσα το u11 χεχεχε.

Πήρα το u12 και κάνα δυο πράγματα με κάνανε να το δώσω.

Τώρα είμαι σε u11 plus που δεν έχει να ζηλέψει πολλά και είμαι καλά εν αναμονή αναβάθμισης σε Pie...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάτε για ρεκόρ αλλαγής U11, να δηλώσω κι εγώ το παρόν. 6 φορές το πήρα και το έδωσα το u11 χεχεχε.

Πήρα το u12 και κάνα δυο πράγματα με κάνανε να το δώσω.

Τώρα είμαι σε u11 plus που δεν έχει να ζηλέψει πολλά και είμαι καλά εν αναμονή αναβάθμισης σε Pie...

 

ναι , σε ξέχασα εσένα.....

Αρχηγός.....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάτε για ρεκόρ αλλαγής U11, να δηλώσω κι εγώ το παρόν. 6 φορές το πήρα και το έδωσα το u11 χεχεχε.

Πήρα το u12 και κάνα δυο πράγματα με κάνανε να το δώσω.

Τώρα είμαι σε u11 plus που δεν έχει να ζηλέψει πολλά και είμαι καλά εν αναμονή αναβάθμισης σε Pie...

 

Μην μου πεις οτι το πηρες πριν λιγες μερες απο insomnia :lol:

Το γλυκοκοιταζα. :p

Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάτε για ρεκόρ αλλαγής U11, να δηλώσω κι εγώ το παρόν. 6 φορές το πήρα και το έδωσα το u11 χεχεχε.

Πήρα το u12 και κάνα δυο πράγματα με κάνανε να το δώσω.

Τώρα είμαι σε u11 plus που δεν έχει να ζηλέψει πολλά και είμαι καλά εν αναμονή αναβάθμισης σε Pie...

 

Για το plus πήγαινα γιατί είχε μια καλή περίπτωση σε διπλανό φόρουμ αλλά μου έριξε ένας φίλος το p20 pro και παντρευτηκα ένα σπασιματάκι στην οθόνη οπότε δε μπορώ να το σπρώξω για να πάω σε htc.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για το plus πήγαινα γιατί είχε μια καλή περίπτωση σε διπλανό φόρουμ αλλά μου έριξε ένας φίλος το p20 pro και παντρευτηκα ένα σπασιματάκι στην οθόνη οπότε δε μπορώ να το σπρώξω για να πάω σε htc.

 

Μαλλον όλη την ίδια αγγελία ζαχαρώναμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

@rufous.

6 φορές το U11 και 16 φορές το G4; Χαχαχα...

 

Υ.Γ στο μπλε U12 δεν σε πρόλαβα ρε μπαγάσα. Μια που το έβαλες και μια που εξαφανίστηκε. "Ξέμεινα" με κόκκινο...χεχε...

 

from my HTC U12+

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι πρέπει να κάνει κάτι για να τραβήξει ΝΕΟΥΣ πελάτες.

Αυτοί που είχαν HTC είχαν....ή θα συνεχίσουν μαζί της μέχρι να βάλει λουκέτο (ή να την πάρουν Κινέζοι και να την πάνε αλλού...το ίδιο είναι για μένα, σαν λουκέτο)...ή θα πάνε σε κάτι άλλο. Αυτός που έχει HTC ή είχε HTC, ξέρει. Τον έχασε ή τον κέρδισε, ήδη.

 

Το θέμα είναι πώς θα γίνει να πάρει HTC κάποιος πού είχε άλλη συσκευή. Άμα βγεί το U13 και έχει ένα χιλιάρικο...δεν θα το κοιτάξει κανείς...ακόμα και καφέ να φτιάχνει, ακόμα και το απόλυτο μηχάνημα να είναι. Γιατί; Γιατί η εταιρία έχει κακή φήμη στις αναβαθμίσεις και γιατί αφήνει να αιωρούνται απόψεις για λουκέτα κλπ.

 

Η HTC δεν είναι Sony ή Google που έχουν έσοδα από 1000 πηγές και δεν την νοιάζει εάν θα πουλήσουν οι συσκευές της ή όχι. Η HTC, πρέπει να πουλήσει.

 

Για να δούμε. Ελπίζω να τα καταφέρει. Όταν πήρα το U12 και είδα το ρολόι με τον καιρό...ανατρίχιασα! Έχει όνομα βαρύ σαν ιστορία. Αλλά σάμπως η Nokia δεν είχε;

 

Υ.Γ Είμαστε 2....και παραμονεύουν άλλοι 2-3 (ονόματα δεν λέμε)...που θα πάει...θα εμφανιστούν κι αυτοί! :cool:

 

Για την Sony δεν ισχυει αυτο που λες.Μια ειναι η σημαντικοτερη πηγη εσοδων για την εταιρεια(και κυριως κερδων)και αυτη ειναι στο Playstation.

 

Τωρα για την Htc δυστηχως εμεινε πισω σε πολλα πραγματα.

Καποτε ηταν απο τις καλυτερες εταιρειες στο θεμα των αναβαθμισεων,κυριως εταιρειων με δικα τους skins(sense στην περιπτωση μας).

Πλεον ουραγος σε αυτο. Ενα pocophone με τα μισα χρηματα εχει Android 9 απο τον χειμωνα(Δεκεμβριο)και στην Htc ακομα στο περιμενε.

Για security patch γραφτηκαν και στο διπλα θεμα.

 

Επισης σε μια εποχη που μεχρι και τα Iphone εχουν Amoled οθονες,το να μου βγαζει η HTC ναυαρχιδα με αρχικη τιμη τα 750-800+ευρω με lcd οθονη(τα βλεπετε με την φωτεινοτητα)ειναι φαουλ.Η Amoled οθονη περαν απο τα χρωματα και την φωτεινοτητα,βοηθαει και στην καλυτερη αυτονομια της μπαταριας btw.

 

Θυρα ακουστικων αλλο δραμα απο εκει.Μεχρι και το HTC 10 ηταν απο τα system seller της συσκευης η θυρα ακουστικων λογω dac,και απο το 11 και μετα παει και αυτη. Μονο και μονο για αυτο εχασε πολλους πελατες(κυριως τους μουσικοφιλους που πηγαν προς Samsung/lg).

 

Ασυρματη φορτιση δεν υποστηριζει,παρολο που εφυγε απο το τουμπανο αλουμινιο του Htc 10 και πηγε σε γυαλι εδω και 2 μοντελα.

 

Ακομα και τα στερεο ηχεια που επισης ηταν απο τα δυνατα της σημεια,πλεον και αυτα ειναι αδιαφορα γιατι πλεον σχεδον ολοι τα προσφερουν.

 

Πολυ κριμα που αυτη η εταιρεια μετα το λαμπρο HTC 10,πηρε την κατω βολτα.

Link to comment
Share on other sites

όλοι το μετανιώσαμε και για αυτό τα ξαναπήραμε. Βέβαια το χαίρετε η σύζυγος και εννοείται πως όσες φορες της το έχω ζήτήσει αρνείται πεισματικά για οποιαδήποτε ανταλλαγή... Ρε λέτε να κάτσει και σε μένα κάνα τυχερό?
Βασίλη...πάντα τα καλύτερα για την γυναίκες ρε γμτ! Πάντα! Χαχαχα!

 

Έχεις τουλάχιστον ένα HTC να γουστάρεις. Έστω και εάν πρέπει να πλύνεις και κάνα πιάτο για να το χαρείς λίγο....:-)

 

from my HTC U12+

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

@rufous.

6 φορές το U11 και 16 φορές το G4; Χαχαχα...

 

Υ.Γ στο μπλε U12 δεν σε πρόλαβα ρε μπαγάσα. Μια που το έβαλες και μια που εξαφανίστηκε. "Ξέμεινα" με κόκκινο...χεχε...

 

from my HTC U12+

Είσαι αργός Χρήστο. Αυτά γίνονται τσακ μπαμ... Χεχεχε

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Η Amoled οθονη περαν απο τα χρωματα και την φωτεινοτητα,βοηθαει και στην καλυτερη αυτονομια της μπαταριας btw.

 

Γενικά διαφωνώ με την συνολη άποψη σου αλλά εδώ ειδικά έχεις λάθος. Για πιασε κανένα g7 και συγκρινε το με κανένα v30 και γυρνά πες μου ποιο έχει καλύτερη οθόνη. Ή σύγκρινε το γενικά με κινητά που έχουν oled/amoled και πες μου κατά πόσο την βρίσκεις κατωτερη. Αυτό που σε νοιάζει λοιπόν είναι να έχει ποιοτικη οθόνη. Αλλά ποιοτική οθόνη δεν ταυτίζεται με oled/amoled. Στη τελική οι amoled χάνουν σε λευκο.

 

Άσε που αυτό με την αυτονομία είναι το λιγότερο μυθος. Όντως κερδίζεις σε προβολή μαύρου αλλά όταν προβάλεις λευκό ρουφάει περισσότερο. Άρα το αν τελικά θα κερδίσεις σε αυτονομία είναι μεγάλο ερώτημα. Στη τελική τα htc φημίζονται για την αυτονομία τους.

 

Ίσως δεν έχεις πιάσει u11/u12. Διαφορετικά δεν μπορώ να καταλάβω την γνωμη σου. Εσύ είσαι ικανός να βγάλεις καμια xiaomi ανώτερη που έχει ένα κόψε ραψε λογισμικό για όλα της τα κινητά...

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα παρουσιαστεί το U13 ?Ούτε φήμες δε έχω δει.

Το θέμα είναι το U13 να το βγάλει η HTC και όχι κανένα Κινέζικο found....:shifty:

 

Ίσως δεν έχεις πιάσει u11/u12. Διαφορετικά δεν μπορώ να καταλάβω την γνωμη σου. Εσύ είσαι ικανός να βγάλεις καμια xiaomi ανώτερη που έχει ένα κόψε ραψε λογισμικό για όλα της τα κινητά...

Όταν έρχεσαι σε νήμα της HTC και κάνεις αναφορά για "Poco-μισά χρήματα-Android 9"...τότε είναι πάνω από βέβαιο ότι δεν έχεις καμία επαφή με HTC. :cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...