Jump to content

HTC U12+ 2018 Edition


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα htc πλέον είναι για αγορά σε τιμή ευκαιρίας μετά από κάποιους μήνες για όσους δεν αλλάζουν τακτικά συσκευές και τους ενδιαφέρει η φωτογραφία και ο ήχος.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η htc καλα εκανε που περιορισε και τα καναλια διανομης και στην ουσια πλεον λειτουργει οπως η Oneplus.

 

Αυτο που ειναι κατακριτεο ειναι που οχι μονο εχει κρατησει τις τιμες στα υψη αλλα τις ανεβαζει κιαλο πανω.

 

Θυμαμαι περυσι το 2017 εφαγε κραξιμο με την κυκλοφορια του HTC U ultra,οχι μονο για την αρχικη του τιμη αλλα και για πολλες αλλες επιλογες που εκανε στα του κινητου.

 

Φετος εφαγε κραξιμ και για την υποστηριξη στο u11 στο κομματι των updates και κυριως των security patch.

 

Ε δεν γινεται να εισαι πλεον μικρη εταιρεια με μειωμενη υποστηριξη και να μου ζητας 800αρες.

 

Ειδαμε και με το απλο u11 που κραζανε στο διπλα θεμα που εχει μεινει ποσο καιρο με update του Σεπτεμβριου(δεν ξερω αν πηρε καποιο αλλο προσφατα).

 

Και με την LG προσωπικα ετσι την πατησα και γιαυτο μαλλον δεν θα τους ξαναπλησιασω.

Μου βγαλανε ναυαρχιδα το G6 ολο το 2017 και ολο και ολο πηρε ενα update απο τον Γεναρη/Φλεβαρη του 2017,τον Μαιο-Ιουνιο του 2018.

 

Εχει παραγινει το κακο σε αυτο το πραγμα,ειδικα οταν μιλαμε για ναυαρχιδες που δινεις καμποσα χρηματα και αρα ειναι λογικο να εχεις απαιτησεις.

 

Κατι τετοιοα βλεπω τελευταια και μαλλον με βλεπω στο μελλον να πηγαινω σε μηλο τηλεφωνα,παρολο που δεν την παω καθολου την εταιρεια για πολλες απο τις αποφασεις της.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τιμησα με τα m8, 10, u11, u11+ την htc και θα συνεχισω να την τιμω με το 12αρι γιατι βλεπω οτι προσπαθει και δινει πολυ καλες συσκευες, ενω δεν εχει τα resources του ανταγωνισμου.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

To U12+ ειναι ενα U11+ με snap 845 και τιμη 800ευρω.

 

Αυτο ειναι που ''το προσπαθει''?

 

Δηλαδη αν δεν το προσπαθουσε τι ακριβως θα εβγαζε?

 

Εννοειται οτι ειμαι υπερ του να υποστηριζουμε μικροτερες εταιρειες απο τις γνωστες Samsung/Huawei,αλλα ειπαμε μην μας περνανε και για κοροιδα οι εταιρειες.

 

Και η Oneplus δεν εχει την τεχνογνωσια των μεγαλων εταιρειων αλλα βλεπεις οτι βγαζει κινητα σε ψιλο λογικες τιμες.

 

Επισης μην τρελαθουμε τωρα,μιλαμε για την HTC οχι για κανενα δευτερο τριτο κινεζο.

Απλα πληρωνει τα λαθη των ανωτερων στελεχων που παιρνουν τις αποφασεις,γιαυτο εχει φτασει εδω που εχει φτασει.

 

Προσωπικα 700-800ευρω για μια εταιρεια της οποιας δεν εχω ουτε service εδω στην χωρα μου αν παθει κατι,και στο κομματι των αναβαθμισεων δεν ειναι οπως παλια δεν τα δινω.

Link to comment
Share on other sites

To U12+ ειναι ενα U11+ με snap 845 και τιμη 800ευρω.

 

Αυτο ειναι που ''το προσπαθει''?

 

Δηλαδη αν δεν το προσπαθουσε τι ακριβως θα εβγαζε?

 

Εννοειται οτι ειμαι υπερ του να υποστηριζουμε μικροτερες εταιρειες απο τις γνωστες Samsung/Huawei,αλλα ειπαμε μην μας περνανε και για κοροιδα οι εταιρειες.

 

Και η Oneplus δεν εχει την τεχνογνωσια των μεγαλων εταιρειων αλλα βλεπεις οτι βγαζει κινητα σε ψιλο λογικες τιμες.

 

Επισης μην τρελαθουμε τωρα,μιλαμε για την HTC οχι για κανενα δευτερο τριτο κινεζο.

Απλα πληρωνει τα λαθη των ανωτερων στελεχων που παιρνουν τις αποφασεις,γιαυτο εχει φτασει εδω που εχει φτασει.

 

Προσωπικα 700-800ευρω για μια εταιρεια της οποιας δεν εχω ουτε service εδω στην χωρα μου αν παθει κατι,και στο κομματι των αναβαθμισεων δεν ειναι οπως παλια δεν τα δινω.

 

Προσπαθει βελτιωνοντας την καμερα της (φωτο και βιντεο), τα ηχεια, βαζοντας πολυ ωραια και πρωτοτυπα χρωματα στις συσκευες της.

Το μονο στο οποιο δε βλετιωνει ειναι η χαμηλη φωτεινοτητα των panel της και δεν μπορω να καταλαβω το λογο.

Επισης θα μπορουσε να ειναι καλυτερη στη συχνοτητα που δινει updates (security patches κτλ).

Και ποια εταιρια δεν εχει τα αρνητικα της;

Ειδαμε και αλλες εταιριες με απιστευτα φραγκα ποσο στασιμες ειναι τον τελευταιο καιρο.

Οσο για την υποστηριξη, αγοραζεις απο amazon και εχεις κανονικα την εγγυηση και το σερβις σου.

 

Τεσπα σιγουρα δεν της αξιζει η τωρινα της θεση βασει των τωρινων της συσκευων, αλλα πληρωνει (οπως και αλλοι κατασκευαστες) την ολιγωρια της την περασμενη 5ετια.

 

Η ONEPLUS εχει τις πλατες OPPO , αφου η πρωτη αποτελει θυγατρικη της δευτερης, οποτε εχει ενα αβανταζ σε αυτο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις: ΑΡΙΣΤΕΣ.

Έχοντας πέρασει από σχεδόν όλες τις ναυαρχίδες της HTC (από εποχής... Qtek 8080) ήταν η πρώτη φορά που ήμουν προκατειλημμένος για την αγορά κινητού της, λόγω των πολύ κακών reviews. Το μόνο που μένει να επιβεβαιώσω είναι αν στέκουν τα περί μπαταρίας, το οποίο και θα ξέρω με σιγουριά σε μια εβδομάδα. Όλα τα υπόλοιπα (πρόβλημα στα κουμπιά, φωτεινότητα οθόνης κλπ) είναι τουλάχιστον ανακριβή. Θα χαρώ να απαντήσω σε τυχόν ερωτήσεις, ακόμα και στοχευμένες συγκριτικά με τις προηγούμενες ναυαρχίδες, καθώς από το 10 και μετά τις είχα όλες για αρκετό καιρό ενώ χρησιμοποιώ ακόμη το εξαιρετικό U11.

 

http://i65.tinypic.com/2gv08bn.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ η πλειοψηφία των χρηστών που παραλαμβάνει αναφέρει ότι δεν έχει επίσης πρόβλημα με τα κουμπιά. Χθες βγήκε και update γι αυτό Τον λόγο
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις: ΑΡΙΣΤΕΣ.

Έχοντας πέρασει από σχεδόν όλες τις ναυαρχίδες της HTC (από εποχής... Qtek 8080) ήταν η πρώτη φορά που ήμουν προκατειλημμένος για την αγορά κινητού της, λόγω των πολύ κακών reviews. Το μόνο που μένει να επιβεβαιώσω είναι αν στέκουν τα περί μπαταρίας, το οποίο και θα ξέρω με σιγουριά σε μια εβδομάδα. Όλα τα υπόλοιπα (πρόβλημα στα κουμπιά, φωτεινότητα οθόνης κλπ) είναι τουλάχιστον ανακριβή. Θα χαρώ να απαντήσω σε τυχόν ερωτήσεις, ακόμα και στοχευμένες συγκριτικά με τις προηγούμενες ναυαρχίδες, καθώς από το 10 και μετά τις είχα όλες για αρκετό καιρό ενώ χρησιμοποιώ ακόμη το εξαιρετικό U11.

 

http://i65.tinypic.com/2gv08bn.jpg

 

ποσο πιο μεγαλο ειναι σε σχεση με το u11? επισης η φωτεινοτητα ειναι οντως τοσο χαμηλη σε νταλα ηλιο? πιο πολυ αυτο με νοιαζει.ειχα το u11 και ηταν το πιο ολοκληρωμενο κινητο που'χα...μονο και μονο για τον ηχο εφυγα γιατι ηθελα το κατι παραπανω και τωρα που το βρηκα αυτο που εψαχνα(dap)θελω να ξαναγυρισω σε htc.

 

καλοριζικο και καλοδουλευτο!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω πει τα 2 μου παραπονα οσον αφορα το U12+ και για ποιο λογο θα το προσπερασω.

 

1)Δεν υπαρχει σωστη υποστηριξη/service στην Ελλαδα που μενω(δεν ασχολουμαι με αγορες απεξω ακομα και αν μιλαμε απο amazon) αν παθει κατι η συσκευη.

2)Πολυ υψηλη αρχικη τιμη https://www.skroutz.gr/s/15012921/HTC-U12-64GB.html?from=catspan&keyphrase=htc+u12

 

Και ενα μικρο κακο που ανεφερα ειναι οι προβληματισμοι μου για το κομματι της υποστηριξης μελλοντικα της συσκευης,με βαση παντα τα παραπονα των κατοχων του U11,ειδικα στο κομματι των security update.

 

Για τα πλαινα κουμπια δεν με πειραζει προσωπικα η αλλαγη,ουτε εν μερη που δεν φοραει amoled οθονη.

 

Τελευταιες μου συσκευες που αγαπησα απο htc,m8 και 10ρι.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω πει τα 2 μου παραπονα οσον αφορα το U12+ και για ποιο λογο θα το προσπερασω.

 

1)Δεν υπαρχει σωστη υποστηριξη/service στην Ελλαδα που μενω(δεν ασχολουμαι με αγορες απεξω ακομα και αν μιλαμε απο amazon) αν παθει κατι η συσκευη.

2)Πολυ υψηλη αρχικη τιμη https://www.skroutz.gr/s/15012921/HTC-U12-64GB.html?from=catspan&keyphrase=htc+u12

 

Και ενα μικρο κακο που ανεφερα ειναι οι προβληματισμοι μου για το κομματι της υποστηριξης μελλοντικα της συσκευης,με βαση παντα τα παραπονα των κατοχων του U11,ειδικα στο κομματι των security update.

 

Για τα πλαινα κουμπια δεν με πειραζει προσωπικα η αλλαγη,ουτε εν μερη που δεν φοραει amoled οθονη.

 

Τελευταιες μου συσκευες που αγαπησα απο htc,m8 και 10ρι.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα αλλά ΜΟΝΟ στο κομμάτι της μελλοντικής υποστήριξης (security update) των HTC συσκευών.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παραθέτω εδώ τις εμπειρίες μου μετά από 1.5 μήνα χρήσης της ως κύριας συσκευής:

- Σε σχέση με το U11, το U12 είναι μερικά χιλιοστά πιο ψηλό, μερικά χιλιοστά πιο στενό, αισθητά πιο χοντρό και λίγο πιο βαρύ. Για την αίσθηση στο χέρι τα συναισθήματα ανάμικτα, στα συν το πιο λεπτό προφίλ, στα πλην το πάχος (μιλώντας πάντα για γυμνές συσκευές, καθώς όταν χρησιμοποιούνται με την κλασσική Spigen crystal θήκη η αίσθηση είναι λίγο-πολύ η ίδια).

-Κάτι το οποίο δεν είδα να αναφέρεται στα reviews είναι η ευκολία χρήσης screen protector, μιας και η οθόνη είναι απολύτως επίπεδη. Στο U11 αλλά ακόμα και στο 10 για παράδειγμα, δεν είχα καταφέρει να βρω γυαλί που να καλύπτει πλήρως την οθόνη, εξαιτίας της μικρής κυρτότητας στις άκρες. Στο U12 εφαρμόζουν απόλυτα σε όλα το μήκος και πλάτος.

- Επίσης κάτι που δεν αναφέρεται είναι η πολύ ποιοτική δόνηση της συσκευής, περισσότερο κοντά στην (κατ΄εμέ) απόλυτη εμπειρία ενός iPhone με Haptic Engine και μίλια καλύτερη από την απαράδεκτη του U11.

- Τελεύταιο στις παραβλέψεις των reviews το πόσο γρήγορα και αξιόπιστα δουλεύει το Face Unlock, το οποίο σου λύνει τα χέρια (κυριολεκτικά).

- Η μπαταρία σηκώνει δουλειά, η οποία ευτυχώς φαινεται οτι γίνεται ήδη και συνεχίζει να γίνεται μέσω updates. Αυτή την περίοδο βλέπω 4-4.5 ώρες SOT μέχρι το 20%, μετά το οποίο την φορτίζω. Αυτές γίνονται σε μια μέρα που περιλαμβάνει 17 ώρες λειτουργίας της συσκευής εκτός φορτιστή, 4-5 εκ των οποίων σε 4G και οι υπόλοιπες σε WiFi. Η οθόνη είναι στο 50%, με την αυτόματη φψτεινότητα ενεργοποιημένη. Η χρήση περιλαμβάνει ΒΤ streaming από Spotify (streaming, όχι αποθηκευμένα), Chrome browsing, FB και FB messaging, Youtube, Reddit, Instagram, κανά μισάωρο κλήσεων, άλλο τόσο Skype videocall και καμιά δεκαριά φωτογραφίες. Όλες η εφαρμογές συγχρονίζουν αυτόματα (2 Gmail, 1 Outlook, FB messenger, Google Calendar, Google Fit κλπ). Το τηλέφωνο είναι 24/7 συνδεδεμένο σε ΒΤ handsfree και Android Wear Smartwatch, και οι 2 SIM του είναι μονίμως ενεργές. Με ακριβώς την ίδια χρήση, το U11 μου έδινε 2 ώρες SOT παραπάνω. Με τη ρύθμιση της οθόνης σε FullHD από Quad HD+, το τηλέφωνο κερδίζει άλλα 30-40 λεπτά SOT. Διαφορά ποιότητας με τα δικά μου μάτια δυσκολεύομαι να διακρίνω.

Έγραψα οτι γίνεται δουλειά στη μπαταρία καθώς από την έκδοση 1.15 στην 1.21 που είναι τώρα βλέπω σημαντική αλλαγή στο standby drain (ήταν 2%/h, έγινε .5%/h), ενώ με την 1.25 που έχει ήδη δωθεί σε κάποια regions αναφέρεται ακόμα καλύτερη χρήση της μπαταρίας. Πιστεύω ότι χωράει σίγουρα βελτίωση, καθώς ο πυρήνας κάνει ακόμα τα δικά του (σε idle κατάσταση και στους μικρούς πυρήνες το U12 κάνει random spikes μεταξύ 652 και 1766 ΜΗz ενώ το U11 είναι μόνιμα σταθερό στα 300 ΜΗz). Long story short, για μένα το ζητούμενο είναι μια μπαταρία που να μου βγάζει την εργατομέρα χαλαρά και να κρατάει μέχρι να πέσω για ύπνο, κάτι το οπόιο το U12 το πετυχαίνει και του περισσεύουν και 20%. Το U11 το πετύχαινε με το παραπάνω όπως έγραψα (40+%), το ΗΤC 10 μετά την Oreo και πριν του αλλαχθεί μπαταρία όχι (20% διαθέσιμο κατά τις 5 το απόγευμα)

- Η οθόνη είναι μια χαρά και έξω και μέσα, καμιά σχέση με τις υπερβολές που γράφονται. Η οθόνη του U11 είναι σημαντικά φωτεινότερη ναι, αλλά για πρόβλημα με τη φωτεινότητα της οθόνης δικαιούται να γκρινιάζει μόνο όποιος δουλεύει μεσημέρι σέρβις σε beach bar.

- Τα κουμπιά στο δικό μου δεν είχαν και δεν έχουν κανένα πρόβλημα, και πριν και μετά την πρώτη αναβάθμιση ΑΛΛΑ έχω χειριστεί συσκευή pre-production με πρόβλημα στα κουμπιά το οποίο σε έβγαζε από τα ρούχα σου (demo stand σε O2 store). Τώρα αφού η HTC κατάφερε να δώσει τέτοιες συσκευές στους περισσότερους reviewers αλλά και για promotion σε φυσικά καταστήματα, συγγνώμη αλλά έπαθε ότι της άξιζε.

-Ο ήχος στα εξωτερικά ηχεία είναι σημαντικά δυνατότερος και ποιοτικότερος σε σχέση με το U11. Στα USonic ακουστικά στα ίδια επίπεδα, σε κλασσικά 3.5mm ακουστικά μέσω του USB dongle πολύ δυνατότερος.

- Οι κάμερες άλλο επίπεδο. Πολλά καινούργια και ωραία κόλπα (live bokeh, 4K/60FPS, 1080p/240FPS, το 2x zoom πολύ χρήσιμο), η ποιότητα άριστη.

- Σαν εμπειρία χρήσης κορυφαίο (και μου αρέσει το 18:9 στην οθόνη, κάνει το U11 να φαντάζει παλιό) αλλά μιας και το U11 ήταν και είναι άριστο από ταχύτητα και ρευστότητα, η διαφορά φαντάζει αμελητέα.

 

Οποιαδήποτε άλλη απορία ευχαρίστως!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Παρέλαβα σήμερα, το μπλέ από amazon. Δε το εχω ανοίξει ακόμα, σε λίγο μόλις πάω σπίτι.:D
Αν μπορείς γράψε τις εντυπώσεις σου, για την επιλογή αυτής της αγοράς.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα γράψω, να το τρέξω 2-3 ημέρες και θα επανέλθω!

 

καλορίζικο, ανέβασε και μερικά δείγματα απο την κάμερα αν είναι εύκολο

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος αν το htc u12+ με 6 ram και 128gb einai ευρωπαικό μοντέλο η αν κυκλοφορεί επίσημα ευρώπη το λεώ για θέμα εγγύησεις της συσκευείς αν τήν καλύπτει???
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ ποια εγγύηση;Για να πάει και να έρθει, κανά μήνα+ ιστορία.

Η μόνη λύση είναι amazon γερμανικό/γαλλικό/ιταλικό ΜΠΑΣ και.

Αν χρειαστείς κάτι, γενικώς καληνύχτα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος αν το htc u12+ με 6 ram και 128gb einai ευρωπαικό μοντέλο η αν κυκλοφορεί επίσημα ευρώπη το λεώ για θέμα εγγύησεις της συσκευείς αν τήν καλύπτει???

 

Εδω και χρονια δεν υπαρχει εγγυηση κανονικη στο κομματι Htc.

 

Αν το κινητο αγοραστει απο Ελλαδα(σκρουτζ)και ειναι Ευρωπαικο,το καταστημα το στελνει στην ts solutions(arvato)και αυτη με την σειρα της το στελνει εξω(Ρουμανια,Βουλγαρια δεν θυμαμαι ακριβως)για επισκευη.

 

Γιαυτο οπως και στην περιπτωση του Pixel καλυτερα η αγορα να γινει απο εξωτερικο και συγκεκριμενα amazon.

 

Βεβαια με αυτες τις τιμες,εν μερη απορω και ποιος θα το αγορασει πλεον αλλα τελος παντων.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, λίγα πρώτα λόγια έπειτα από 2 ημέρες και κάτι ψιλά.

 

- Η μπαταρία από 100 σε 0 --> 1 ημέρα και σχεδόν 12 ώρες (όλα ανοιχτά)

- SOT περί τις 3:30 ώρες με φουλ/auto

- Προερχόμενος από Pixel, η κάμερα έχει πολλά modes / το βράδυ βγάζει πολύ καθαρές, με έντονα χρώματα (hdr auto) και ελάχιστο noise. Επίσης, έχει μία επιλογή (3d noise το ονομάζει) και ο ήχος στο video είναι σαν να είσαι μέσα στο τηλέφωνο!!

- Κατασκευή ΟΚ τι να πω, αν κλείσει η htc πραγματικά θα χαθεί ένας πολύ μεγάλος παίχτης σε ό,τι έχει να κάνει με την ποιότητα και το manufacturng process.

- Ήχος:

1. από τα ηχεία είναι δυνατός, μεστός, στέρεο με αρκετά δυνατό μπάσο.

2. από τα ακουστικά, οκ χάσιμο, τύφλα να έχουν τα Fostex που έχω..

 

Το πήρα 725 με το express - next day ship - από το amazon.de , και έχω ήδη ξεχάσει το Pixel..:rolleyes:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, λίγα πρώτα λόγια έπειτα από 2 ημέρες και κάτι ψιλά.

 

- Η μπαταρία από 100 σε 0 --> 1 ημέρα και σχεδόν 12 ώρες (όλα ανοιχτά)

- SOT περί τις 3:30 ώρες με φουλ/auto

- Προερχόμενος από Pixel, η κάμερα έχει πολλά modes / το βράδυ βγάζει πολύ καθαρές, με έντονα χρώματα (hdr auto) και ελάχιστο noise. Επίσης, έχει μία επιλογή (3d noise το ονομάζει) και ο ήχος στο video είναι σαν να είσαι μέσα στο τηλέφωνο!!

- Κατασκευή ΟΚ τι να πω, αν κλείσει η htc πραγματικά θα χαθεί ένας πολύ μεγάλος παίχτης σε ό,τι έχει να κάνει με την ποιότητα και το manufacturng process.

- Ήχος:

1. από τα ηχεία είναι δυνατός, μεστός, στέρεο με αρκετά δυνατό μπάσο.

2. από τα ακουστικά, οκ χάσιμο, τύφλα να έχουν τα Fostex που έχω..

 

Το πήρα 725 με το express - next day ship - από το amazon.de , και έχω ήδη ξεχάσει το Pixel..:rolleyes:

 

Η οθονη ειναι φωτεινη σε εξωτερικο χωρο πως την βλεπεις? Κατα τα αλλα το ψηνω ασχημα το κινητο αλλα δε πεφτει και η τιμη με τιποτα ρε ****το...

Link to comment
Share on other sites

δεν προκειτε να κλεισει η HTC, στη χειροτερη θα απορροφηθει απο μεγαλο παιχτη και η κληρονομια της θα συνεχισει
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...