Jump to content

HTC U12+ 2018 Edition


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτελούς θα εχει σωστή φωτεινότητα για lcd .

 

Το τηλέφωνο δείχνει πολυ ισορροπημένο .

 

Μου ζήτησε ενας φιλος το s9 plus και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά , περιμενω τα πρωτα review για να αποφασίσω οπως και το χρώμα .

 

Αν το έλυσαν το θέμα με την φωτεινότητα όντως θετικό νέο.

 

Αλλά έχω καλομάθει από το Oxygen OS και θα μου κακοφανεί να πάω σε HTC τώρα.

 

Άσε που γουστάρω root κλπ day one :p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει dual sim? Και εάν ναι μπορείς να έχεις και δεύτερη sim και κάρτα μνήμης ταυτόχρονα ή μπαίνει στη θύρα της microsd?

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το έλυσαν το θέμα με την φωτεινότητα όντως θετικό νέο.

 

Αλλά έχω καλομάθει από το Oxygen OS και θα μου κακοφανεί να πάω σε HTC τώρα.

 

Άσε που γουστάρω root κλπ day one :p

Αλέξη φέτος με βλέπω να καταλήγω στο pixel 3 εκτός Εάν το βγάλουν σαν panda :lol: πάλι .

Εάν βρω γρήγορα το htc στα 700 ευρώ και οχι σε δυο μηνες περίπου θα το πάρω θελω να ξαναδοκιμασω htc .

Το δρακουλακι είναι πολύ καλό και τίμιο Εάν είναι καλό στην κάμερα ίσος να το πάρω .

Με κούρασε το s9 plus είναι το ίδιο τηλέφωνο με το s8 plus και ΘΈΛΩ να αλλάξω .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη φέτος με βλέπω να καταλήγω στο pixel 3 εκτός Εάν το βγάλουν σαν panda :lol: πάλι .

 

Εάν βρω γρήγορα το htc στα 700 ευρώ και οχι σε δυο μηνες περίπου θα το πάρω θελω να ξαναδοκιμασω htc .

 

Το δρακουλακι είναι πολύ καλό και τίμιο Εάν είναι καλό στην κάμερα ίσος να το πάρω .

 

Με κούρασε το s9 plus είναι το ίδιο τηλέφωνο με το s8 plus και ΘΈΛΩ να αλλάξω .

 

Στα 719 σε htc club καλούτσικη σχετικά η τιμή εφόσον τηρήσει προθεσμίες και βγει όντως σε 1 μήνα αυστηρά.

 

Εγώ πολύ δύσκολα θα προχωρήσω αν και μου αρέσει σαν συσκευή ειδικά στο μπλεδακι είναι αλλου :wink:

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω και στα 800 το χτυπαγα ανετα.

 

Για την ασυρματη φορτιση δεν μου καιγεται καρφι, εχει η δεν εχει.

 

Η απουσια audio jack παλι δεν μου λεει κατι. Δεν ειμαι απο αυτους που κανουν ταυτοχρονα φορτισεις και ακουνε μουσικη. Τα φορτιζω παντα οταν κομαμαι τα κινητα μου, οποτε δεν μου λειπει κατι.

 

Ουτε οι LCD με χαλανε προσωπικα και ειδικα αυτη που θα εχει ανωτερη φωτεινοτητα και περισσοτερα nits (600+) απο το U11+ που ειχε μονο 350+ nits.

 

To μονo πραγμα που με χαλαει και με χει καλομαθει η OnePlus σε αυτο, ειναι τα αργα updates της HTC.

Περιμενω να δω και μερικα reviews κυριως για την αυτονομια της συσκευης, γιατι απο καμερα σιγουρα θα ειναι κορυφαια και ισως την δοκιμασω.

 

++

Σα να εγραφα εγω :D:D

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να το συνεχισει σε translugent black το χρωμα..ηταν υπεροχο!εγω θα προτιμησω το μαυρο!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να το συνεχισει σε translugent black το χρωμα..ηταν υπεροχο!εγω θα προτιμησω το μαυρο!

 

συμφωνώ.. ωραίο το ημιδιάφανο αλλά θα πρέπει να το έχεις γυμνό για να το χαίρεσαι

δύσκολα αφήνεις ακριβό γυάλινο κινητό χωρίς θήκη

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε χρώμα κατέληξα στο μπλε .

Θα είναι κρίμα να έχει το ίδιο πάνελ με το u11 plus και μάλλον αυτό πρέπει να έχει γύρω στα 400 nits φωτεινότητσ Εάν ισχύει αυτό εγώ δεν θα το πάρω .

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εαν και χρονια παιρνω ολα τα κινητα της htc,

φετος δε το βλεπω ,θα μεινω με το 11,

δε θα ριξω χρηματα να παρω ενα κινητο με 0 υποστηριξη ,τα εχουν παρατησει τελειως οι τυποι στην htc.

εαν δεν δω να τρεξουν καμια αναβαθμιση στο 11 ,αποκλειετε να παω σε 12.

to sence το παρατησαν ,τις αναβαθμισεις τις παρατησαν,το sesrvice στην ελλαδα το παρατησαν,με τοσα μειον πως να τους εμπιστευθεις και να αγορασεις παλι προιον τους??

Edited by redribo
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εαν και χρονια παιρνω ολα τα κινητα της htc,

φετος δε το βλεπω ,θα μεινω με το 11,

δε θα ριξω χρηματα να παρω ενα κινητο με 0 υποστηριξη ,τα εχουν παρατησει τελειως οι τυποι στην htc.

εαν δεν δω να τρεξουν καμια αναβαθμιση στο 11 ,αποκλειετε να παω σε 12.

to sence το παρατησαν ,τις αναβαθμισεις τις παρατησαν,το sesrvice στην ελλαδα το παρατησαν,με τοσα μειον πως να τους εμπιστευθεις και να αγορασεις παλι προιον τους??

 

Δεν τους εμπιστευεσαι και κοιταζεις αλλου.

Ετσι εκανα και εγω με την LG και το G6(αναλογη περιπτωση),κοιταξα μετα στο θεμα του U11 τι παιζει και με HTC μηπως ειναι καλυτεροι και αφου βλεπω οτι και αυτοι ειναι μια απο τα ιδια κοιταζω αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τυχαίο οτι έβαλαν gorilla glass 3 οπως επίσης σταμάτησαν να παρεχουν adaptor usb c σε 3.5 και φυσικα εδω και 2 ετη δεν βγάζουν επίσημα θήκη όπως με 10.

 

Απο παντού βλέπουμε περικοπές πραγμα που υποδηλώνει την δεινη θεση της.

 

Πολυ φοβάμαι διατήρησαν το ιδιο panel όπως με 11+ άρα καληνύχτα HTC.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τυχαίο οτι έβαλαν gorilla glass 3 οπως επίσης σταμάτησαν να παρεχουν adaptor usb c σε 3.5 και φυσικα εδω και 2 ετη δεν βγάζουν επίσημα θήκη όπως με 10.

 

Απο παντού βλέπουμε περικοπές πραγμα που υποδηλώνει την δεινη θεση της.

 

Πολυ φοβάμαι διατήρησαν το ιδιο panel όπως με 11+ άρα καληνύχτα HTC.

Αλλού λέει gorilla 3 , αλλού 5, έχω μπερδευτεί.

Τώρα για το ανταπτορακι ούτε εμένα Μ αρέσει, αλλά δεν είναι σοβαρό θέμα.

Εδώ το pixel 2 xl που πήρα τόσα λεφτά δεν είχε.... ακουστικά

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τυχαίο οτι έβαλαν gorilla glass 3 οπως επίσης σταμάτησαν να παρεχουν adaptor usb c σε 3.5 και φυσικα εδω και 2 ετη δεν βγάζουν επίσημα θήκη όπως με 10.

 

Απο παντού βλέπουμε περικοπές πραγμα που υποδηλώνει την δεινη θεση της.

 

Πολυ φοβάμαι διατήρησαν το ιδιο panel όπως με 11+ άρα καληνύχτα HTC.

 

Θηκη ειχε και το U11 κανονικα απλα οχι smart φαση

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τυχαίο οτι έβαλαν gorilla glass 3 οπως επίσης σταμάτησαν να παρεχουν adaptor usb c σε 3.5 και φυσικα εδω και 2 ετη δεν βγάζουν επίσημα θήκη όπως με 10.

 

Απο παντού βλέπουμε περικοπές πραγμα που υποδηλώνει την δεινη θεση της.

 

Πολυ φοβάμαι διατήρησαν το ιδιο panel όπως με 11+ άρα καληνύχτα HTC.

 

Τελικά το ιδιο πάνελ έχουν στο 2.18

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ιδιο πάνελ έχουν στο 2.18

 

Αυτο ειναι σοβαρο μειονεκτημα ειδικα για Ελλαδα

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι σοβαρο μειονεκτημα ειδικα για Ελλαδα

 

Πάντως απ' ότι είδα σε ένα άλλο βίντεο που τα συγκρίνει δίπλα δίπλα με το u11+, δείχνει ότι μπορεί ναι μεν να έχουν τα ίδια πάνελ όπως λες, αλλά φαίνεται να διόρθωσαν τη φωτεινότητα προς το καλύτερο, χωρις να σημαίνει ότι η οθόνη του είναι που φωτεινή.

Πρώην κάτοχος u11+

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Ειδα περιπου ολα τα review για το 12+....σαν πρωην κατοχος u11,θα περιμενα να κανει το βημα με μια oled.Τωρα για την τιμολογηση στο htc.europe που ζηταει 799,την λεω αναμενομενη.Α,μια ερωτηση,εχω κανει αιτηση στο HTC CLUB,αλλα ακομα δεν ειδα απαντηση,ουτε καν αρνητικη,γιατι?
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Τωρα αρχιζουν να βγαινουν review, τα προηγουμενα δεν λενε τιποτα πρωτη εντυπωση. Σ αυτο παντως δεν βλεπω και πολλα θετικα σχολια

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αρχιζουν να βγαινουν review, τα προηγουμενα δεν λενε τιποτα πρωτη εντυπωση. Σ αυτο παντως δεν βλεπω και πολλα θετικα σχολια

 

Κλασικά... Άμα δεν είναι apple, pixel, κάτι τους φταίει

To u12+ είναι από τις λίγες συσκευές που συνδυάζει τα πάντα, αλλά τους ενοχλεί λέει το squeeze. Βέβαια μετά στο pixel γίνεται.... Πρακτικό!

Edited by egoeimai
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Κλασικά... Άμα δεν είναι apple, pixel, κάτι τους φταίει

To u12+ είναι από τις λίγες συσκευές που συνδυάζει τα πάντα, αλλά τους ενοχλεί λέει το squeeze. Βέβαια μετά στο pixel γίνεται.... Πρακτικό!������

 

Η πραγματικοτητα αυτη ειναι και ο ανθρωπος μια χαρα τα ειπε.

 

Ετσι οπως αλλαξανε τα κουμπια δεν εχει καμια απολυτως λογικη αυτο που κανανε.Επισης οχι το U12+ δεν συνδυαζει τα παντα(δεν εχει ασυρματη φορτιση ή θυρα ακουστικων).Το S9+ τα συνδιαζει ολα(και το λεω ενω δεν εχω galaxy συσκευη αυτη την στιγμη).

 

Και οι διαφορες απο το U11+ ειναι στον νεοτερο επεξεργαστη και στην καμερα.Δηλαδη στην ουσια κατι σαν το oneplus6 που λεμε σε σχεση με το 5τ,αλλα στο κοστολογει στα 799ευρω.

 

Και για την μπαταρια οι 4-5ωρες sot που αναφερει δεν μπορω να πω οτι ακουγονται και πολυ εντυπωσιακες για να πεις οτι δικαιολογουν την μειωση της απο το U11+.

 

Τελος ενω συμφωνω με την επιλογη της να μην βαλει Notch,δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιμενει στην ρημαδο lcd οθονη εδω και καιρο,ενω βλεπει οτι ολοι(μεχρι και η apple)το εχουν γυρισει σε amoled.Μεχρι και η LG το γυρισε με το V30 και η xiaomi με το Mi8....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ιδεα ειναι αυτο που εκανε με τα κουμπια χαλανε τα κουμπια χαλαρωνουν μετα απο πολλη χρηση. Αρκει βεβαια να δουλευει και οπως πρεπει. Για να δουμε και τα υπολοιπα review γιατι προς το παρον μονο αυτος ειπε κατι αρνητικο

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Η πραγματικοτητα αυτη ειναι και ο ανθρωπος μια χαρα τα ειπε.

 

Ετσι οπως αλλαξανε τα κουμπια δεν εχει καμια απολυτως λογικη αυτο που κανανε.Επισης οχι το U12+ δεν συνδυαζει τα παντα(δεν εχει ασυρματη φορτιση ή θυρα ακουστικων).Το S9+ τα συνδιαζει ολα(και το λεω ενω δεν εχω galaxy συσκευη αυτη την στιγμη).

 

Και οι διαφορες απο το U11+ ειναι στον νεοτερο επεξεργαστη και στην καμερα.Δηλαδη στην ουσια κατι σαν το oneplus6 που λεμε σε σχεση με το 5τ,αλλα στο κοστολογει στα 799ευρω.

 

Και για την μπαταρια οι 4-5ωρες sot που αναφερει δεν μπορω να πω οτι ακουγονται και πολυ εντυπωσιακες για να πεις οτι δικαιολογουν την μειωση της απο το U11+.

 

 

Τελος ενω συμφωνω με την επιλογη της να μην βαλει Notch,δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιμενει στην ρημαδο lcd οθονη εδω και καιρο,ενω βλεπει οτι ολοι(μεχρι και η apple)το εχουν γυρισει σε amoled.Μεχρι και η LG το γυρισε με το V30 και η xiaomi με το Mi8....

 

Για τα κουμπιά θα περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί, γιατί το ίδιο λέγανε και για το edge sense και μετά το είδαμε και στην Google , σα "χρήσιμο" και πιθανόν να το δούμε κ αλλου. Η αλλαγή στα κουμπιά λένε βοηθάει πολύ στην αδιάβροχοποίηση και έχουν πλεονέκτημα ότι δεν πρόκειται να σπάσουν η να χαλάσουν. Έτσι λένε τουλάχιστον.

Για την μπαταρία δεν τους εμπιστεύομαι ειλικρινά, είχα το u11+ που έλεγαν πάλι ότι έχει μέτρια μπαταρια και η μπαταρία του ήταν -κυριολεκτικα- καλύτερη από του mate 10 pro που είχα παράλληλα. Σε κατανάλωση έτρωγαν το ίδιο, αλλά μόλις έρχονταν η standby περίοδος το emui έτρωγε ότι ήθελε κάθε φορά, καθόλου σταθερό, με αποτέλεσμα συνολικά να είμαι κατώτερο του htc .

Όταν λέω ότι συνδυάζει τα πάντα , δεν εννοώ σε features και αξεσουάρ (εκεί μόνο Samsung), εννοώ ότι στους βασικούς τομείς είναι άριστο.

Θα προτιμούσα να έχει AMOLED , κυρίως λόγω της κατανάλωσης μπαταρίας και όχι των χρωμάτων καθως είναι πολύ καρτουνιστικα για τα μάτια μου. Πάντα όταν;ν έχω συσκευή με AMOLED οθόνη το γυρνάω σε άλλη ρύθμιση με πιο φυσικά χρώματα

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Δευτερο review που λεει για fail με τα κουμπια :wacko: https://www.androidauthority.com/htc-u12-plus-review-868356/

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Δευτερο review που λεει για fail με τα κουμπια :wacko: https://www.androidauthority.com/htc-u12-plus-review-868356/

 

Εδώ πάλι λέει καλά λόγια

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...