Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως μετα απο 6 μηνες με αυτον τον φορτιστη, φορτιζω καθε βραδυ χωρις κανενα προβλημα και ειναι και πανεμορφος πανω στο κομοδινο μου:p
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν κακός.....:)

Αν κάποιος με dev έχει καλύτερα αποτελέσματα στην μπαταρία, μη με ξεχάσει.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

απλά κρατάτε στο μυαλό σας ενα πράγμα...

 

καμία μπαταρία LiIon/LiPo δεν συμπαθεί την γρήγορη φόρτιση. Οσο πιο αργά τη φορτίζεις και όσο χαμηλότερες θερμοκρασίες αναπτύσει, τόσο πιο χαρούμενη ειναι η μπαταρία και τόσο περισσότερο θα κρατήσει. (φυσικά δεν λέμε να την φορτίζεις και στα 100mah)

 

Προσωπικά φορτίζω πάντα τα κινητά μου το βράδυ με φορτιστή 1000mah και πρόσφατα πήρα τον Xiaomi wireless charger, οπου τον εχω σε στα 1500mah. Τους quick chargers τους έχω μονο για οποτε χρειαστεί μια γρήγορη μικρή φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό αλλά με την προυπόθεση ότι είσαι από τους τύπους που κρατάνε τα κινητά 3 και βάλε χρόνια.

Αν τα αλλάζεις κάθε χρόνο, η μπαταρία δεν προλάβαίνει να εμφανίσει σημάδια κόπωσης.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν την φορτίζεις όλο το βράδυ παίζει να της κάνεις και περισσότερο κακό από ότι αν την φόρτιζες πχ 30-90 με qc. Γενικά παρόμοια φιλοσοφία ακολουθώ με 3 διαφορετικούς φορτιστές (qc, 5V2A, 5V0.8A) αλλα αποφεύγω την υπερφόρτιση (οπότε βράδυ δεν το βάζω). Βέβαια, αν δεν απατώμαι, περισσότερη ζημεια κάνουν τα volts παρά τα ampere, οπότε ίσως δεν υπαρχει λογος να πεσεις κάτω απο 5V2A.

 

Κατα τα αλλα οι εποχές έχουν αλλάξει και οι αυτονομίες εχουν αυξηθεί. Παλιά φορτίζαμε 2 ή και παραπάνω φορές την ημέρα. Σημερα ομως εχουμε λιγότερο απο 1 κύκλο φόρτισης ημερησίως ενώ μας παίρνει να μην την αδειάζουμε. Οπότε μέχρι να κάνουμε τους κύκλους φόρτισης που να ρίξουν την αυτονομία σε ενοχλητικό βαθμό, το πιθανότερο είναι να χεις αλλάξει συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει καποια ρυθμιση ή προταση για συρταρι apps?

Ρύθμιση δεν εχει το miui.

Βαλε το poco launcher π.χ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mi.android.globallauncher&hl=el

Υπαρχουν δεκαδες αλλοι στο store οπως ξερεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχω poco κ σκέφτομαι να δοκιμάσω και το mi mix 2s να κανω την τράμπα??

Τα έχω και τα 2,αλλά το 2 είναι στην τσέπη μου κάθε μέρα.Πιο καλό πιστεύω παντού, εκτός από την μπαταρία,αλλά και εκεί την βγάζει την ημέρα άνετα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω και τα 2,αλλά το 2 είναι στην τσέπη μου κάθε μέρα.Πιο καλό πιστεύω παντού, εκτός από την μπαταρία,αλλά και εκεί την βγάζει την ημέρα άνετα.

 

Μιας και τα έχεις φίλε μου θες να μου πεις τις διαφορές τους?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα έχεις φίλε μου θες να μου πεις τις διαφορές τους?

Θα γραψω τα κυριοτερα υπερ του 2 κατ εμε.

Ποιοτητα κατασκευης-οθονη,ειναι και κομματακι πιο τετραγωνη η οθονη στο 2,η πολυ μακροστενες δεν μου αρεσουν-καλυτερες καμερες-καλυτερες κεραιες σε σημα-καλυτερο σημα gps-nfc,ασυρματη φορτιση,και το κυριοτερο.....δεν εχει νοτς.....:p

Γενικα ειναι πιο ομοιγενες σαν συσκευη και δε εχουν γινει τσιγκουνιες σε σημεια,λογικον αυτο,οπως στο f1.

Aλλωστε και η διαφορα στην τιμη δειχνει την διαφορα.

Εγω το κραταω ακομα το 2 καθως με καλυπτει απολυτα και στο θεμα μπαταριας,θα βγαλω ανετα την μερα μου με νορμαλ χρηση,δλδ 2 ωρες περιπου σε ομιλια,σερφαρισμα τακτικο ελενχο-ανταλλαγη mail,bt wifi ανοιχτα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχω poco κ σκέφτομαι να δοκιμάσω και το mi mix 2s να κανω την τράμπα??

 

Το ιδιο δίλημμα εχω με'σένα. Εγω εχω ενα mix 2s λευκό και σκεφτομαι να το κάνω τούμπα με ενα F1 ή MAX 3.

Όλα για το ράδιο....

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο δίλημμα εχω με'σένα. Εγω εχω ενα mix 2s λευκό και σκεφτομαι να το κάνω τούμπα με ενα F1 ή MAX 3.

Όλα για το ράδιο....

 

Εαν θες σωνει και καλα να εχεις fm radio να πας στο f1,θα δεις διαφορα ειδικα στις επιδοσεις-καμερες-ποιοτητα κτλ.....και μην ξεχνας το μεγεθος στο 3,δεν ειναι και το ποιο ευκολοκουβαλητο κινητο....:)

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Θα γραψω τα κυριοτερα υπερ του 2 κατ εμε.

Ποιοτητα κατασκευης-οθονη,ειναι και κομματακι πιο τετραγωνη η οθονη στο 2,η πολυ μακροστενες δεν μου αρεσουν-καλυτερες καμερες-καλυτερες κεραιες σε σημα-καλυτερο σημα gps-nfc,ασυρματη φορτιση,και το κυριοτερο.....δεν εχει νοτς.....:p

Γενικα ειναι πιο ομοιγενες σαν συσκευη και δε εχουν γινει τσιγκουνιες σε σημεια,λογικον αυτο,οπως στο f1.

Aλλωστε και η διαφορα στην τιμη δειχνει την διαφορα.

Εγω το κραταω ακομα το 2 καθως με καλυπτει απολυτα και στο θεμα μπαταριας,θα βγαλω ανετα την μερα μου με νορμαλ χρηση,δλδ 2 ωρες περιπου σε ομιλια,σερφαρισμα τακτικο ελενχο-ανταλλαγη mail,bt wifi ανοιχτα.

 

Οκ μιας κ αλλάζω πολύ συχνά συσκευές λέω να το κάνω... Κ αν τυχόν δεν.. Το αλλάζω πάλι :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Ήθελα να ρωτήσω, έχει ψάξει κανείς αν μπορούμε να βάλουμε fingerprint gestures (τουλάχιστον να κατεβαίνει το notification bar με swipe down); Με είχε βολέψει 2 χρόνια τώρα και με τρώει το δάχτυλο συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθουμε στο θέμα της θήκης, σήμερα θα πάω να δοκιμάσω την παρακάτω.

Αν δε δημιουργεί πρόβλημα στον αισθητήρα, θα την τσιμπήσω. Διαφορετικά θα περιμένω τις άλλες που έχω παραγγείλει.f40a3d1b928ad978f83ba19a35ab5551.jpg569911dd69a72ae6f7ca6d2f10ec6cc9.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

 

Έχω αναφερθεί και εγώ σε Post σε αυτού του είδους την θήκη.

 

Λοιπόν αναφορικά με την θηκούλα μπορώ να επιβεβαιώσω ότι μπορείς να κάνεις ανέπαφες πληρωμές με NFC χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Δοκιμάστηκε εχτές σε καφετέρια και διαβάστηκε το NFC δίχως δυσκολία.

:cool:

 

Υ.Γ.: Αν έχει κάποιος στοιχεία και για κάποιαν άλλη.. θα μπορούσε να γράψει μια σειρά με το τι είδους θήκη έχει, ίσως να αφήσει και κάποιο Link.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Εδώ και λίγες μέρες έχω στην κατοχή μου το mix 2s και αντιμετωπίζω ένα θέμα με τον συγχρονισμό.

Κάποιες φορές, ιδιαίτερα όταν δεν χρησιμοποιώ τη συσκευή και είναι σε αναμονή, αργούν να μου έρθουν αναφορές για εισερχόμενα σε gmail και μηνύματα στο messenger. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Αν ξεκλειδώσω τον bootloader χάνω τίποτα; Να πω ότι δεν σκοπεύω να κάνω root ή να περάσω άλλη rom στο άμεσο μέλλον.

Τέλος έχει κανείς να προτείνει κάποιο φθηνό ασύρματο φορτιστή; (δοκιμασμένο κατά προτίμηση)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Εδώ και λίγες μέρες έχω στην κατοχή μου το mix 2s και αντιμετωπίζω ένα θέμα με τον συγχρονισμό.

Κάποιες φορές, ιδιαίτερα όταν δεν χρησιμοποιώ τη συσκευή και είναι σε αναμονή, αργούν να μου έρθουν αναφορές για εισερχόμενα σε gmail και μηνύματα στο messenger. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Αν ξεκλειδώσω τον bootloader χάνω τίποτα; Να πω ότι δεν σκοπεύω να κάνω root ή να περάσω άλλη rom στο άμεσο μέλλον.

Τέλος έχει κανείς να προτείνει κάποιο φθηνό ασύρματο φορτιστή; (δοκιμασμένο κατά προτίμηση)

 

Είμαι σε αυτόματη έναρξη; Τα έχεις εξαιρέσει από την εξοικονόμηση ενέργειας;

Link to comment
Share on other sites

Στην αυτόματη έναρξη είναι.

Είναι ενεργοποιημένη η "Εξοικονόμηση μπαταρίας", να επιλέξω το "Χωρίς περιορισμούς";

Στον Περιορισμό χρήσης είναι επιλεγμένα Δεδομένα κινητής τηλεφωνίας και wifi, αλλάζω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την τελευταία dev 9.1.24 να μου πει αν είναι οκ? Φοράω την stable κ σκέφτομαι την μετάβαση..
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια gcam. Δουλεύει μια χαρά

https://t.me/gcammi8mi/144

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Stable

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Φοράω μια έκδοση της gcam και είμαι ευχαριστημένος....Λες να κατεβάσω αυτή που προτείνεις;;;για να μην το σκαλίσω το θέμα;;;οεο;;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...