Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ωρες οθονη με το 50%.Με την global stable rom εγινε η μέτρηση.

test-mix-2s-bat.png

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες 3 ώρες σερί ρε άνθρωπε :lol:

 

Από τα στατιστικά αν κατάλαβα καλά ήταν κανα 10λεπτο η αναμονή;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες 3 ώρες σερί ρε άνθρωπε :lol:

 

Από τα στατιστικά αν κατάλαβα καλά ήταν κανα 10λεπτο η αναμονή;

Δοκιμες γινονται με,ανοιχτο wifi-4g-bt και video να παιζει απο το yt.αυτο ειναι το στανταρ,αλλα ενδιαμεσα στην σημερινη μετρηση εγιναν και καποιες κλησεις,σταλθηκαν και 3 sms και 6 email.

Ρουτινα ειναι αυτο φιλε μου.Δεν καθομαστε τοσες ωρες πανω απο την συσκευη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμες γινονται με,ανοιχτο wifi-4g-bt και video να παιζει απο το yt.αυτο ειναι το στανταρ,αλλα ενδιαμεσα στην σημερινη μετρηση εγιναν και καποιες κλησεις,σταλθηκαν και 3 sms και 6 email.

Ρουτινα ειναι αυτο φιλε μου.Δεν καθομαστε τοσες ωρες πανω απο την συσκευη.

εγώ κάθομαι.:lol: αρκετές φορές δυστυχώς.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμες γινονται με,ανοιχτο wifi-4g-bt και video να παιζει απο το yt.αυτο ειναι το στανταρ,αλλα ενδιαμεσα στην σημερινη μετρηση εγιναν και καποιες κλησεις,σταλθηκαν και 3 sms και 6 email.

Ρουτινα ειναι αυτο φιλε μου.Δεν καθομαστε τοσες ωρες πανω απο την συσκευη.

 

Αφού κανείς που κάνεις "ρουτίνα" φίλε μου, κάνε ένα κόπο να βάλεις τα σωστά stats . ;) Αυτό πρέπει να ήταν 2 ώρες και 45 (άντε 50) λεπτά sot με 5-10 λεπτά αναμονή. :) Ασε που άμα γράφεις σκέτα x ώρες sot ο άλλος νομίζει ότι είναι σε κανονική χρήση με αρκετές ώρες αναμονής.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αφού κανείς που κάνεις "ρουτίνα", κάνε ένα κόπο να βάλεις και τα σωστά stats. ;) Αυτό πρέπει να ήταν 2 ώρες και 40 λεπτά sot με κάνα 15λεπτο αναμονή. :)

 

Ασε που άμα γράφεις σκέτα x ώρες sot ο άλλος νομίζει ότι είναι σε κανονική χρήση με αρκετές ώρες αναμονής.

 

3 ωρες σχεδον βιντεο επαιζε φιλε,αυτο που βλεπεις αναμονη ειναι υποθετο οι κλησεις που εγιναν.

Ρουτινα φιλε ειναι για εμενα καθως ειναι η επαγγελματικη εργασια μου αυτη,ετσι κανουμε δοκιμες επι τις ουσιας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

3 ωρες σχεδον βιντεο επαιζε φιλε,αυτο που βλεπεις αναμονη ειναι υποθετο οι κλησεις που εγιναν.

Ρουτινα φιλε ειναι για εμενα καθως ειναι η επαγγελματικη εργασια μου αυτη,ετσι κανουμε δοκιμες επι τις ουσιας.

 

Το λες αυτό επαγγελματικο τεσταρισμα χωρίς να έχεις τα αναγκαία γραφήματα και στατιστικά και γράφοντας σκέτα sot? Άσε που ακόμα και αυτό λάθος είναι...2 ώρες και 54 ήταν όλος σου ο χρόνος από τη φόρτιση...

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το λες αυτό επαγγελματικο τεσταρισμα χωρίς να έχεις τα αναγκαία γραφήματα και στατιστικά και γράφοντας σκέτα sot? Άσε που ακόμα και αυτό λάθος είναι...2 ώρες και 54 ήταν όλος σου ο χρόνος από τη φόρτιση :lol:

Φιλε ελεος.....:blink:Τι ειναι αυτα που γραφεις.....

Εσυ δλδ δεν μπορεις να βγαλεις ενα συμπερασμα γαι την αποδοση της μπαταριας απο μια χρηση σαν αυτη......

Εδω το χομπι μου κανω......και φυσικα δεν τρολαρω ασκοπα και χωρις νοημα....

Περιμενουμε λοιπον τα δικα σου....επαγγελματικα δεδομενα...να μας διαφωτισεις με γραφηματα κτλ........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ελεος.....:blink:Τι ειναι αυτα που γραφεις.....

Εσυ δλδ δεν μπορεις να βγαλεις ενα συμπερασμα γαι την αποδοση της μπαταριας απο μια χρηση σαν αυτη......

Εδω το χομπι μου κανω......και φυσικα δεν τρολαρω ασκοπα και χωρις νοημα....

Περιμενουμε λοιπον τα δικα σου....επαγγελματικα δεδομενα...να μας διαφωτισεις με γραφηματα κτλ........:lol:

 

Μπα όχι. Εγώ δεν γράφω σε κάθε πρόταση μου πόσο τεκμηριωμένα είναι αυτά που λέω γράφοντας ότι είμαι επαγγελματίας... Αυτό είναι δικό σου.

 

Ειλικρινά στο χαβαλέ στο σχολίασα στην αρχή... αλλά φιλικη συμβουλή (μιας και με λες "φίλε μου" σε κάθε σου μήνυμα) μην γραφεις σε κάθε πρόταση σου ότι είσαι σωστός επειδή είσαι επαγγελματίας. Γιατί μετά ως έτσι θα σχολιαστούν.

 

Καλό βράδυ. :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι. Εγώ δεν γράφω σε κάθε πρόταση μου πόσο τεκμηριωμένα είναι αυτά που λέω γράφοντας ότι είμαι επαγγελματίας... Αυτό είναι δικό σου.

 

Ειλικρινά στο χαβαλέ στο σχολίασα στην αρχή... αλλά φιλικη συμβουλή (μιας και με λες "φίλε μου" σε κάθε σου μήνυμα) μην γραφεις σε κάθε πρόταση σου ότι είσαι σωστός επειδή είσαι επαγγελματίας. Γιατί μετά ως έτσι θα σχολιαστούν.

 

Καλό βράδυ. :)

Καλημερα φιλε μου(εκτος εαν εχεις τιποτα χωραφακια για χωρισμα).

Παλι απαντηση απο εσενα δεν....ενα ss σχετικα με το θεμα κατι να δουμε..ολο το τριπλαρουμε και το τρολαρουμε το θεμα..:)

Τουλαχιστον απο χομπι(και αφου το αναφερεις πολλάκις,οχι επαγγελματικο,αν και το εγραψα και παραπανω)αναιβαζω καποια αποτελεσματα,ρεαλιστικα με μια μεση χρηση,και οχι στα λογια.:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

3 ωρες οθονη με το 50%.Με την global stable rom εγινε η μέτρηση.

Δοκιμες γινονται με,ανοιχτο wifi-4g-bt και video να παιζει απο το yt.αυτο ειναι το στανταρ,αλλα ενδιαμεσα στην σημερινη μετρηση εγιναν και καποιες κλησεις,σταλθηκαν και 3 sms και 6 email.

Ρουτινα ειναι αυτο φιλε μου.Δεν καθομαστε τοσες ωρες πανω απο την συσκευη.

 

Καλημέρα φίλε Κώστα.

Χωρίς διάθεση για παρεξηγήσεις, αυτό που μας δείχνεις είναι ξεκάθαρα ότι η συσκευή καταναλώνει 50% μπαταρία σε χρήση σχεδόν αποκλειστικά youtube. Η χρήση αυτή είναι υποκειμενική και δεν αφορά το σύνολο του κόσμου. Σε κάθε περίπτωση όμως είναι ένα καλό στοιχείο για το που κινείται η συσκευή.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε Κώστα.

Χωρίς διάθεση για παρεξηγήσεις, αυτό που μας δείχνεις είναι ξεκάθαρα ότι η συσκευή καταναλώνει 50% μπαταρία σε χρήση σχεδόν αποκλειστικά youtube. Η χρήση αυτή είναι υποκειμενική και δεν αφορά το σύνολο του κόσμου. Σε κάθε περίπτωση όμως είναι ένα καλό στοιχείο για το που κινείται η συσκευή.

Γεια χαρα.

Mα δεν εγραψα κατι το αντιθετο σε αυτο φιλε μου,ενδεικτικο sot ειναι το αποτελεσμα με καποια στοιχεια χρησης που αναφερω παραπανω,τωρα εαν παιζεις παιχνιδια προφανως και η εικονα θα ειναι διαφορετικη.Και ειναι μια εικονα οχι ο κανονας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου(εκτος εαν εχεις τιποτα χωραφακια για χωρισμα).

Παλι απαντηση απο εσενα δεν....ενα ss σχετικα με το θεμα κατι να δουμε..ολο το τριπλαρουμε και το τρολαρουμε το θεμα..:)

Τουλαχιστον απο χομπι(και αφου το αναφερεις πολλάκις,οχι επαγγελματικο,αν και το εγραψα και παραπανω)αναιβαζω καποια αποτελεσματα,ρεαλιστικα με μια μεση χρηση,και οχι στα λογια.:rolleyes:

 

Το "φίλε μου" και "φίλε μου" ενώ διαφωνείς είναι slag που όπως πολύ καλά ξέρεις κάθε άλλο παρά φιλικό είναι. Δείχνει έναν εκνευρισμό; Κάτι τέτοιο.

 

Όσον αφορά τα περί επαγγελματικού και ερασιτεχνικού εσύ ήσουν που σε κάθε σου post έλεγες ότι εσύ ξέρεις καλύτερα και κανεις και ρουτίνες μάλιστα όντας επαγγελματίας. Τώρα αν τα αλλάζεις και από επαγγελματίας το γύρισες στον ερασιτεχνισμο είναι δικό σου θέμα...

 

Και μετά λες ότι εγώ το τρολαρω το θέμα ενώ εσύ κάνεις τις κωλοτουμπες... Που στη τελική τι σχέση έχει το αν θα ανεβάσω ss με αυτά που σου λέω; Απλά μάλλον τρολαρεις και προσπαθεις να πας αλλού την κουβέντα.

 

Υ.Γ. Από πότε είναι ρεαλιστική και μάλιστα μέση χρήση το να δουλεύεις 3 ώρες youtube και μέτα να το ανεβάσεις ως sot χωρίς καθόλου αναμονή; Εγώ παραπλανητικό θα το έλεγα...

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το "φίλε μου" και "φίλε μου" ενώ διαφωνείς είναι slag που όπως πολύ καλά ξέρεις κάθε άλλο παρά φιλικό είναι. Δείχνει έναν εκνευρισμό; Κάτι τέτοιο.

 

Όσον αφορά τα περί επαγγελματικού και ερασιτεχνικού εσύ ήσουν που σε κάθε σου post έλεγες ότι εσύ ξέρεις καλύτερα και κανείς και ρουτίνες μάλιστα όντας επαγγελματίας. Τώρα αν τα αλλάζεις και από επαγγελματίας το γύρισες στον ερασιτεχνισμο είναι δικό σου θέμα...

 

Και μετά λες ότι εγώ το τρολαρω το θέμα ενώ εσύ κάνεις τις κωλοτουμπες... Που στη τελική τι σχέση έχει το αν θα ανεβάσω ss με αυτά που σου λέω; Απλά μάλλον τρολαρεις και προσπαθεις να πας αλλού την κουβέντα. ;)

 

Εκνευρισμό...κωλοτουμπες...να πας αλλου την κουβεντα...:blink:

Τι ανεβάζω τοτε τα ss για πλακα....σαν ενδεικτικά τα βαζω...πια αναμονη..:X

Aκομα περιμενουμε κατι να μας δειξεις και εσυ σχετικα με την συσκευη...για το bd που εχεις π.χ..:rolleyes:

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθουμε στο θέμα της θήκης, σήμερα θα πάω να δοκιμάσω την παρακάτω.

Αν δε δημιουργεί πρόβλημα στον αισθητήρα, θα την τσιμπήσω. Διαφορετικά θα περιμένω τις άλλες που έχω παραγγείλει.f40a3d1b928ad978f83ba19a35ab5551.jpg569911dd69a72ae6f7ca6d2f10ec6cc9.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

αν βρειτε καμια θηκη πειτε το!!!

jim η θηκη που ανεβασες ειναι της Luanke?

σε ποιον αισθητηρα σας δημιουργει προβλημα?

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος για τη μάρκα.

Στον αισθητήρα που βρίσκεται στο ακουστικό κι απενεργοποιεί την οθόνη όταν το κινητό πλησιάσει στο αυτί.

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος για τη μάρκα.

Στον αισθητήρα που βρίσκεται στο ακουστικό κι απενεργοποιεί την οθόνη όταν το κινητό πλησιάσει στο αυτί.

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

 

αχα μιλας για τον Proximity sensor

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος για τη μάρκα.

Στον αισθητήρα που βρίσκεται στο ακουστικό κι απενεργοποιεί την οθόνη όταν το κινητό πλησιάσει στο αυτί.

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Ναι αυτος ειναι,και εκει εχουν θεμα οι περισσοτερες θηκες απο οτι καταλαβα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, η θήκη είναι απίστευτα όμορφη παιδιά και το βασικότερο, λειτουργεί χωρίς να δημιουργεί θέματα με τον proximity sensor.

Αναδεικνύει την πλάτη του κινητού στο έπακρο, καθότι διάφανη στο πίσω μέρος και περιμετρικά το αγκαλιάζει πολύ καλά.

Πολύ όμορφα επίσης και τα κουμπιά στο πλάι με ανάγλυφο το power on/off και το +/- για την ένταση του ήχου.

Στα συν ότι προστατεύει καλά και το φακό της κάμερας.

Εγώ την πήρα από εδώ.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, η θήκη είναι απίστευτα όμορφη παιδιά και το βασικότερο, λειτουργεί χωρίς να δημιουργεί θέματα με τον proximity sensor.

Αναδεικνύει την πλάτη του κινητού στο έπακρο, καθότι διάφανη στο πίσω μέρος και περιμετρικά το αγκαλιάζει πολύ καλά.

Πολύ όμορφα επίσης και τα κουμπιά στο πλάι με ανάγλυφο το power on/off και το +/- για την ένταση του ήχου.

Στα συν ότι προστατεύει καλά και το φακό της κάμερας.

Εγώ την πήρα από εδώ.

 

Δοκιμασε,εαν εχεις βεβαια,και την ασυρματη φορτιση εαν λειτουργει ορθά.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αδερφέ.

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Μια προταση απο εμενα για ασυρματη φορτιση.

Εχω παρει 2 σαν το παρακατω,το κοστος μηδαμινο,αλλα η δουλεια που κανει εξαιρετικη,ξεχνας τα καλωδια...και το κυριοτερο δουλευει απροβληματιστα στο στο 2s οσο και στο note9.:)

Βεβαια μην περιμενεις ταχεια φορτιση,αλλα εαν εισαι σπιτι-γραφειο το ακουμπας και τελειωσες!

https://www.ebay.com/itm/Ultra-Thin-Qi-Wireless-Charger-Charging-Pad-Mat-Dock-for-Samsung-Galaxy-S9-S8-S7/153231587747?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο μερες δοκιμάζω κάποιες Rom στο τηλεφωνο. Μια απο αυτές ειναι η Havoc os και μερικές άλλες.

Η Κάμερα ζητά να βάλω sd κάρτα δια να λειτουργήσει και οσες κάμερες εχω δοκιμάσει δεν δουλεύουν.

Το ιδιο πρόβλημα εχω και στις άλλες rom που δοκίμασα.

Ξέρει κανεις κατι να βοηθήσει;;

Τωρα εχω την Nitrogen-OS-P-polaris αλλα και αυτη τα ιδια με την καμερα.

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο μερες δοκιμάζω κάποιες Rom στο τηλεφωνο. Μια απο αυτές ειναι η Havoc os και μερικές άλλες.

Η Κάμερα ζητά να βάλω sd κάρτα δια να λειτουργήσει και οσες κάμερες εχω δοκιμάσει δεν δουλεύουν.

Το ιδιο πρόβλημα εχω και στις άλλες rom που δοκίμασα.

Ξέρει κανεις κατι να βοηθήσει;;

Τωρα εχω την Nitrogen-OS-P-polaris αλλα και αυτη τα ιδια με την καμερα.

Είναι θέμα permission στην εφαρμογή της κάμερας...

Δεν έχεις δώσει πρόσβαση στην εφαρμογή ,στον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής...

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...