Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έκανα την αναβάθμιση που υποτίθεται υποστηρίζει το Google lens αλλά όταν πάω να κατεβάσω το app μου βγάζει ότι η συσκευή είναι incompatible... Θέλω πολύ να δω επίσης αν με αυτήν την αναβάθμιση έφτιαξαν και το θέμα της αυτόματης φωτεινότητας... Έχει καταντήσει αστείο μετά από τόσους μήνες!
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση που υποτίθεται υποστηρίζει το Google lens αλλά όταν πάω να κατεβάσω το app μου βγάζει ότι η συσκευή είναι incompatible... Θέλω πολύ να δω επίσης αν με αυτήν την αναβάθμιση έφτιαξαν και το θέμα της αυτόματης φωτεινότητας... Έχει καταντήσει αστείο μετά από τόσους μήνες!

:rolleyes:Μια χαρα δουλευει.....δοκιμασμενο στο δικο μου φιλε.

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-lens/google-lens-1-3-18111205-release/google-lens-1-3-181112059-android-apk-download/

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση που υποτίθεται υποστηρίζει το Google lens αλλά όταν πάω να κατεβάσω το app μου βγάζει ότι η συσκευή είναι incompatible... Θέλω πολύ να δω επίσης αν με αυτήν την αναβάθμιση έφτιαξαν και το θέμα της αυτόματης φωτεινότητας... Έχει καταντήσει αστείο μετά από τόσους μήνες!

 

Το Google lens προστέθηκε στην εφαρμογη της καμεας γιατι να κατεβασεις apk για αυτο?

https://imgur.com/a/Crhug3j

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Το Google lens προστέθηκε στην εφαρμογη της καμεας γιατι να κατεβασεις apk για αυτο?

https://imgur.com/a/Crhug3j

Για ποιο αμεσα μαλλον.Και εγω ετσι το εχω στην επιφανεια εργασιας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παντως για οποιον θελει να διασκεδασει λιγο βαζει ARCore και Google playground (AR stickers) καθως ειναι συμβατα με την google camera port MGC_6.1.021_MI8_V2.apk

 

Οποιος εχει βαλει Gcam και δε βαριεται ας μας πει optimal settings!!!!!

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Το Google lens προστέθηκε στην εφαρμογη της καμεας γιατι να κατεβασεις apk για αυτο?

https://imgur.com/a/Crhug3j

Ναι αυτο δεν το γνωριζα και δοκιμασα να κατεβασω απο το play την εφαρμοφη...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρες,

Ένα usefull feedback για το τζαμάκι της Nillkin. Είναι το 'Amazing H+ Pro' καθαρό τζαμάκι και όχι full cover (CP+).

Αναφέρω λοιπόν ότι είναι η πλέον αξιόπιστη λύση, το τζαμάκι κάθεται και αγκαλιάζει τέλεια. Το δίνει και για τα δύο μοντέλα MIX 2 & MIX 2S. Τα περιθώρια είναι υπαρκτά αλλά στο ελάχιστο πιστεύω. Είχα της ίδιας εταιρείας στο παλιό μου το Asus και μπορώ να επιβεβαιώσω ό,τι εδώ τώρα είναι αμελητέα :D

 

Υ.Γ.: Μπορώ να αποστείλω photo σε όποιον ενδιαφέρεται.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

Ένα usefull feedback για το τζαμάκι της Nillkin. Είναι το 'Amazing H+ Pro' καθαρό τζαμάκι και όχι full cover (CP+).

Αναφέρω λοιπόν ότι είναι η πλέον αξιόπιστη λύση, το τζαμάκι κάθεται και αγκαλιάζει τέλεια. Το δίνει και για τα δύο μοντέλα MIX 2 & MIX 2S. Τα περιθώρια είναι υπαρκτά αλλά στο ελάχιστο πιστεύω. Είχα της ίδιας εταιρείας στο παλιό μου το Asus και μπορώ να επιβεβαιώσω ό,τι εδώ τώρα είναι αμελητέα :D

 

Υ.Γ.: Μπορώ να αποστείλω photo σε όποιον ενδιαφέρεται.:cool:

Ειχα δοκιμασει το CP+ και ενω στην αρχη ηταν τελειο μετα απο 1-2 εβδομαδες και χωρις κανεναν λογο εμφανισε μια τεραστια φουσκαλα με αερα αναμεσα στο τζαμι και στην οθονη, με το H+ pro δεν εχεις συναντησει κατι παρομοιο? Ποσες μερες το εχεις πανω στην συσκευη?

Edited by funk
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Ειχα δοκιμασει το CP+ και ενω στην αρχη ηταν τελειο μετα απο 1-2 εβδομαδες και χωρις κανεναν λογο εμφανισε μια τεραστια φουσκαλα με αερα αναμεσα στο τζαμι και στην οθονη, με το H+ pro δεν εχεις συναντησει κατι παρομοιο? Ποσες μερες το εχεις πανω στην συσκευη?

 

Αγαπητέ, η αγορά έγινε και το τζαμάκι φορέθηκε μόλις εχτές!

Συνεπώς δεν μπορώ να προβλέψω τι θα γίνει σε ένα μήνα πχ. Πάντως, ποτέ δεν είχα θέμα με την κόλλα και την μάρκα αυτήν.

Μπορώ να υποθέσω ότι είναι λίγο κοίλο στις άκρες οπότε και για αυτό στο πέταξε και πήρε αέρα το δικό σου. Ένας από τους λόγους που πήγα σε απλό tempered είναι αυτός και το ότι δεν έχει χρώμα στις άκρες.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ΟΤΑ (Global stable 10.2.1.0) που επιτελους δινει night mode, slow motion

επισης παιζει και το gcam port κανονικα

 

Διορθωση μονο μεσω gcam βλεπω 60 fps η native camera app ακομα στα 30

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ΟΤΑ (Global stable 10.2.1.0) που επιτελους δινει night mode, slow motion και 60 fps video

επισης παιζει και το gcam port κανονικα

Συσκευη που δυσκολα αλλαζεις.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ΟΤΑ (Global stable 10.2.1.0) που επιτελους δινει night mode, slow motion και 60 fps video

 

επισης παιζει και το gcam port κανονικα

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Δώσανε και 4k 60fps?

Οταν λες δουλεύει καλά η gcam και το night sight χωρίς lag κτλ?

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Δώσανε και 4k 60fps?

Οταν λες δουλεύει καλά η gcam και το night sight χωρίς lag κτλ?

 

The power of the Mi 8 be with you

 

video settings μονο 30 fps βλεπω ακομα και στο FHD.....μεσω gcam τελικα τα 60 fps ....αλλα και παλι αν πας στις ιδιοτητες του video file που τραβηξες βλεπεις 30 fps..

slow motion 960 fps ειναι για γελια, 10 sec κραταει (στην ουσια ειναι 2 αλλα τα επεκτεινει)

night sight works, motion pictures δεν μπορεσα να δω αν υπαρχει η επιλογη

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά τα navigation buttons που τα βρίσκουμε για να τα αλλάξουμε αν θέλουμε,δεν θυμάμαι.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ΟΤΑ (Global stable 10.2.1.0) που επιτελους δινει night mode, slow motion

επισης παιζει και το gcam port κανονικα

 

Διορθωση μονο μεσω gcam βλεπω 60 fps η native camera app ακομα στα 30

Την ανακάλεσαν ? Εμένα είναι στην 10.0.9.0

Link to comment
Share on other sites

Στην 10.0.9 δεν μου εμφανίζει το ονομα του αποστολέα στα SMS. Μόνο το νούμερο.

Υπαρχει λυση;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Στην 10.0.9 δεν μου εμφανίζει το ονομα του αποστολέα στα SMS. Μόνο το νούμερο.

Υπαρχει λυση;

Εγω κανονικα το βλεπω το ονομα.Και με την 10.0.9 πριν,και με την σημερινη μετα το update.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η σημερινή πια είναι ?

Global stable 10.2.1.0

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μα σα να μου την έβγαλε καποια στιγμή αλλά μέχρι να απτησω αναβάθμιση την άλλαξε σε 10.0.9.0

Ε τώρα το μετάνιωσε δεν την βγάζει

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ΟΤΑ (Global stable 10.2.1.0) που επιτελους δινει night mode, slow motion

επισης παιζει και το gcam port κανονικα

 

Διορθωση μονο μεσω gcam βλεπω 60 fps η native camera app ακομα στα 30

 

Σας εχει ερθει σε όλους; Εμενα δεν μου την εμφανίζει ακόμα ενώ εδώ έχει τελευταία την 10.0.9.0 https://en.miui.com/download-343.html

 

Λένε οτι σε αυτην διορθωθηκε και το προβλημα της gcam που σερνόταν μετα απο κανα 2 λήψεις.

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει ερθει σε όλους; Εμενα δεν μου την εμφανίζει ακόμα ενώ εδώ έχει τελευταία την 10.0.9.0 https://en.miui.com/download-343.html

 

Λένε οτι σε αυτην διορθωθηκε και το προβλημα της gcam που σερνόταν μετα απο κανα 2 λήψεις.

 

ναι η gcam πεταει κανενα lag και το night sight λειτουργει αψογα, απλα δεν εχουμε live photos η photo booth

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ναι η gcam πεταει κανενα lag και το night sight λειτουργει αψογα, απλα δεν εχουμε live photos η photo booth

 

Εμένα μου κάνει ναζάκια... δεν έρχεται το update :lol:

 

Lag εννοείς το κλασσικό που σέρνεται μετα απο κανα 2 φωτογραφίες ή άσχετο;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει ναζάκια... δεν έρχεται το update :lol:

 

Lag εννοείς το κλασσικό που σέρνεται μετα απο κανα 2 φωτογραφίες ή άσχετο;

ναι αυτο + το Lag @ night shot λυθηκαν κ τα 2

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο + το Lag @ night shot λυθηκαν κ τα 2

 

Σουπερ. Σε ευχαριστω για τις πληροφορίες.

 

Οπότε περιμένω να δεήσει να ερθει το update και σε μένα. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...