Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από σήμερα σας χαιρετάω παιδιά, επιτέλους εδωσα το mix2s και πηρα το mi max3, μερα με τη νυχτα οι μπαταριες τους.

Μονο εκει η διαφορα,κατα τα αλλα χαος...μακραν καλυτερο παντου το s2...την εχω και εγω την παντοφλιστα το 3 για δοκιμη.....:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μονο εκει η διαφορα,κατα τα αλλα χαος...μακραν καλυτερο παντου το s2...την εχω και εγω την παντοφλιστα το 3 για δοκιμη.....:D

 

η οθονη το ιδιο καλη για να μη καλύτερη του mi max, μπροστινή καμερα καλύτερη του max και εννοείται σε νορμαλ θεση την οποία χρησιμοποιώ ποκυ περισσότερο απο την πισω. κύρια κάμερα ναι οκ τοπ το 2s αλλα το εδωσα και την τελευταία φωτι την ειχα βγαλει πριν δυο βδομαδες δλδ δε την χρησιμοποιουσα. μπαταρια χαοτική δισφορα, το πήρα το πρωι με 94% κατεβασμα εφαρμογών ψσξιμο δυο σιμ 4g ποσες ωρες ειμαι στο 79% με 2.10 ωρες οθονη, όνειρο ζω!!!

Link to comment
Share on other sites

Κλασσική αντίληψη στη μετάβαση από ένα καλύτερο κινητό προς ένα κατώτερο με καλύτερη μπαταρία. Προσωπικά πιστεύω ότι τα άτομα που έχουν ανάγκη για μεγάλη μπαταρία πρέπει να πηγαίνουν εξαρχής σε ένα mainstream κινητό με μεγάλη μπαταρία, παρά να παρασύρονται από το image ενός κορυφαίου κινητού. Πιο πολύ ψυχολογικό είναι, βέβαια και πρακτικό και εγώ ακροβατω πολλές φορές μεταξύ ενός ντιζαϊνατου κινητού και ενός με τεράστια μπαταρία. Πιο πολύ υποκύπτω στην εμφάνιση, αλλά για αυτούς που ψάχνουν μπαταρία πρέπει να είναι ξεκάθαρη επιλογή η μπαταρία.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κλασσική αντίληψη στη μετάβαση από ένα καλύτερο κινητό προς ένα κατώτερο με καλύτερη μπαταρία. Προσωπικά πιστεύω ότι τα άτομα που έχουν ανάγκη για μεγάλη μπαταρία πρέπει να πηγαίνουν εξαρχής σε ένα mainstream κινητό με μεγάλη μπαταρία, παρά να παρασύρονται από το image ενός κορυφαίου κινητού. Πιο πολύ ψυχολογικό είναι, βέβαια και πρακτικό και εγώ ακροβατω πολλές φορές μεταξύ ενός ντιζαϊνατου κινητού και ενός με τεράστια μπαταρία. Πιο πολύ υποκύπτω στην εμφάνιση, αλλά για αυτούς που ψάχνουν μπαταρία πρέπει να είναι ξεκάθαρη επιλογή η μπαταρία.

Ετσι,απο ενα κορυφαιο κινητο σε ενα μετριο κινητο,τα εχω και τα 2 οποτε δεν τιθεται καμια μα καμια συγκριση στις 2 συσκευες.

Ρεαλιστικα γραφω παντα......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ζυγίζεις τις αναγκες σου παιδια και αποφασίζεις εγω δεν ημουν για το 2ς. ηθελα μπροστινή καμερα που σε καμία περίπτωση δεν ειχε,ηθελα οθονη που ακομα και όταν παω κουζινα να φάω βαζω νετφλιξ,ηθελα μπαταρια γιατί το χρησιμοποιώ φουλ και στις 6 το απόγευμα ημουν με 5-10%, ουτε καμερα ηθελα ουτε κεραμική κατασκευη.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

απο σημερα και εγω επισημα στην παρεα σας

πηρα το Mi mix 2s MIUI Global 10.0 Stable, στο ξεκλειδωμα ομως λεει unlocked.

Τι προτεινετε να το κανω Lock και μετα Unlock ?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

απο σημερα και εγω επισημα στην παρεα σας

πηρα το Mi mix 2s MIUI Global 10.0 Stable, στο ξεκλειδωμα ομως λεει unlocked.

Τι προτεινετε να το κανω Lock και μετα Unlock ?

 

Είναι global version ή china? Αν είναι china, προσοχή, αν κλειδώσει και είσαι με global rom θα μπρικαρει. Θα το κλειδώσεις αν είναι με china dev και μετά αν θες το ξεκλειδωνεις με το λογαριασμό σου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι global version ή china? Αν είναι china, προσοχή, αν κλειδώσει και είσαι με global rom θα μπρικαρει. Θα το κλειδώσεις αν είναι με china dev και μετά αν θες το ξεκλειδωνεις με το λογαριασμό σου.

 

Δεν ειχα ποτε xiaomi οποτε δεν γνωριζω κ πολλα.

στο κουτι παντως εχει ενα αυτοκολλητο που αναφερει Global version και αναφερει καποιες ευρωπαικες χωρες και Model name ειναι ΧΑ!

https://imgur.com/a/CArVFcM

οποτε θεωρω οτι ειναι Global η συσκευη μου

Επισης σαν region εβαλα india γιατι καπου διαβασα οτι σου δινει πιο πολλα themes οπως και face recognition

working gcam version (5.1.018)

PS τι στο καλο παιχτηκε με το Netflix????αναγκαστικα να κανω extract απο αλλο κινητο και να το περασω αλλα δεν εχει καλη ποιοτητα επομενως δεν φτιαχτηκε το widevine ακομα

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ του mi mix 2s από την προσφορά του πλαισίου την black Friday.

 

Το τηλέφωνο σούπερ τα σπάει.

Επειδή λίγο που κοίταξα δεν είμαι 100% σίγουρος αξίζει να βάλω gcam και αν ναι πια έκδοση είναι η κατάλληλη για το κινητό μας;

 

Είμαι με την τελευταία global stable. Δεν έχω ξεκλειδώσει αλλά έχω δυνατότητα να το κάνω αν χρειαστεί.

 

Τέλος έχετε να προτείνετε δοκιμασμένη θήκη και τζάκι που να κάθονται καλά και να μην το ασχημιζουν το κουκλί μας;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ του mi mix 2s από την προσφορά του πλαισίου την black Friday.

 

Το τηλέφωνο σούπερ τα σπάει.

Επειδή λίγο που κοίταξα δεν είμαι 100% σίγουρος αξίζει να βάλω gcam και αν ναι πια έκδοση είναι η κατάλληλη για το κινητό μας;

 

Είμαι με την τελευταία global stable. Δεν έχω ξεκλειδώσει αλλά έχω δυνατότητα να το κάνω αν χρειαστεί.

 

Τέλος έχετε να προτείνετε δοκιμασμένη θήκη και τζάκι που να κάθονται καλά και να μην το ασχημιζουν το κουκλί μας;

 

Ευχαριστώ

Η καμερα που εχει ειναι εξαιρετικη,δεν την εχω αλλαξει.Και δεν χρειάστηκε να δοκιμασω αλλη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ του mi mix 2s από την προσφορά του πλαισίου την black Friday.

 

Το τηλέφωνο σούπερ τα σπάει.

Επειδή λίγο που κοίταξα δεν είμαι 100% σίγουρος αξίζει να βάλω gcam και αν ναι πια έκδοση είναι η κατάλληλη για το κινητό μας;

 

Είμαι με την τελευταία global stable. Δεν έχω ξεκλειδώσει αλλά έχω δυνατότητα να το κάνω αν χρειαστεί.

 

Τέλος έχετε να προτείνετε δοκιμασμένη θήκη και τζάκι που να κάθονται καλά και να μην το ασχημιζουν το κουκλί μας;

 

Ευχαριστώ

 

Δεν χρειαζετε καμία gram το mix 2s. Αυτα τα κόλπα ειναι για άλλα τηλεφωνα....

Θήκη εχω αυτήν σε μαύρη με το τηλεφωνο λευκό. https://bbshop.gr/product/nillkin-super-frosted-xiaomi-mi-mix-2s-black/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ του mi mix 2s από την προσφορά του πλαισίου την black Friday.

 

Το τηλέφωνο σούπερ τα σπάει.

Επειδή λίγο που κοίταξα δεν είμαι 100% σίγουρος αξίζει να βάλω gcam και αν ναι πια έκδοση είναι η κατάλληλη για το κινητό μας;

 

Είμαι με την τελευταία global stable. Δεν έχω ξεκλειδώσει αλλά έχω δυνατότητα να το κάνω αν χρειαστεί.

 

Τέλος έχετε να προτείνετε δοκιμασμένη θήκη και τζάκι που να κάθονται καλά και να μην το ασχημιζουν το κουκλί μας;

 

Ευχαριστώ

 

Οντως δεν υπαρχει αναγκη για gcam και για θηκη μετα απο οσες εχω δοκιμασει κατεληξα σε αυτην σε μαυρο ματ χρωμα, καθεται τελεια στο κινητο χωρις να δινει ογκο και εχει ενισχυμενες γωνιες για προστασια απο πτωσεις..

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

 

Εγώ πήρα της nillkin την sparkle γιατί έχω συνηθίσει με θήκες book αλλά δε μου αρέσει γιατί νομίζω κρύβει όλη την ομορφιά του κινητού ενώ δεν κλείνει και πολύ καλά.

Πριν στο redmi note 5 είχα την nillkin qin και ήμουν πολύ ευχαριστημένος, αλλά δεν τη βρίσκω για το mix 2s

 

Έχω παραγγείλει και κάτι mofi σαν τζιν από AliExpress που θα μου έρθουν από βδομάδα. Αν δεν μου αρέσουν κι αυτές θα πάω μάλλον στην nillkin frosted που προτείνει ο xostel77.

 

funk αυτή που προτείνεις είναι σίγουρα πιο προστατευτική αλλά μου φαίνεται κάπως με τα " μαξιλαράκια" στις γωνίες.

 

Ένα τελευταίο για την κάμερα το AI το χρησιμοποιείτε ή δε βοηθάει;

Το hdr τα έχουμε στο αυτόματο ή κακό κάνει να το έχω off;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλες θηκες που εχω αγορασει και δοκιμασει κατεληξα στην imak, για εμενα συνδιαζει τον χαμηλο ογκο της με την σχετικα καλη προστασια που προσφερει...

http://i65.tinypic.com/aloos3.jpg

Ξερω το εχω παρακανει με τις θηκες..:lol:

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Nillkin nature transparent, στην σκούρα απόχρωση, απλά υπέροχη με το μαύρο mix2s.

 

Απο προστασια πως ειναι? Εγω τελευταια κοιταω αυτην απλα με φοβιζει μηπως λογο κατασκευης χανω σημα σε gps και 4g..

Edited by funk
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τρώει να περάσω από το s8 στο mix 2s.. Έχετε κάποια γνώμη; Τα έχει κάποιος μήπως δουλέψει παράλληλα; Κάμερα με ενδιαφέρει πολύ, μπαταρία να μην κολλάει και καλός ήχος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τρώει να περάσω από το s8 στο mix 2s.. Έχετε κάποια γνώμη; Τα έχει κάποιος μήπως δουλέψει παράλληλα; Κάμερα με ενδιαφέρει πολύ, μπαταρία να μην κολλάει και καλός ήχος.

Να το παρεις,θα σε καλυψει απολυτα πιστευω.στην οθονη και στα χρωματα(λογο τεχνολογιας εχει πιο ζωντανα χρωματα το 8)θα δεις διαφορα τις πρωτες στιγμες,αλλα μετα δεν θα εχεις θεμα πιστευω,ειναι πολυ καλη η lcd του 2.Κατα τα αλλα το κινητο πεταει......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ την κάμερα φοβάμαι.. τις amoled οθόνες δεν τις πολυσυμπαθώ ούτως η άλλως..

Εξαιρετικη η καμερα φιλε μου.Τοσο σε foto οσο και σε video,ειδικα με τα update σε 9 με miui 10 πεταει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και εγω για την καμερα οτι ειναι πολυ καλη!!
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

 

Εγώ πήρα της nillkin την sparkle γιατί έχω συνηθίσει με θήκες book αλλά δε μου αρέσει γιατί νομίζω κρύβει όλη την ομορφιά του κινητού ενώ δεν κλείνει και πολύ καλά.

Πριν στο redmi note 5 είχα την nillkin qin και ήμουν πολύ ευχαριστημένος, αλλά δεν τη βρίσκω για το mix 2s

 

Έχω παραγγείλει και κάτι mofi σαν τζιν από AliExpress που θα μου έρθουν από βδομάδα. Αν δεν μου αρέσουν κι αυτές θα πάω μάλλον στην nillkin frosted που προτείνει ο xostel77.

 

funk αυτή που προτείνεις είναι σίγουρα πιο προστατευτική αλλά μου φαίνεται κάπως με τα " μαξιλαράκια" στις γωνίες.

 

Ένα τελευταίο για την κάμερα το AI το χρησιμοποιείτε ή δε βοηθάει;

Το hdr τα έχουμε στο αυτόματο ή κακό κάνει να το έχω off;

 

Την ημερα το HDR το εχω κλειστο προσωπικά. Εσύ άστο στο αυτόματο αν θες. Την νύχτα παντα κλειστο. Εξαλλου τώρα εχει και Night.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...