Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι υπαρχει ρυθμιση με διπλο χτυπημα στην οθονη να ανοιγει.

Ρυθμισεις-προβολη-διπλο αγγιγμα στην οθονη για ενεργοποιηση.

 

Επισης βολικη λειτουργια ειναι και το rise to wake που δεν υπηρχε στην αρχη και μπηκε με καποιο update.

 

Φίλε funk, αυτό το έχω ενεργοποιήσει. Το πρόβλημα είναι ότι δεν ΚΛΕΙΝΕΙ με διπλό χτύπημα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε funk, αυτό το έχω ενεργοποιήσει. Το πρόβλημα είναι ότι δεν ΚΛΕΙΝΕΙ με διπλό χτύπημα.

 

Α ΟΚ αυτο οντως δεν υπαρχει...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Ετοιμάζομαι κ εγώ για την αγορά του.Ειμαι ανάμεσα σε αυτό και το mi8 αλλά κλίνω προς το mix λόγω σχεδιασμού.Στο mix έχουμε global version και μη global με το χαρακτηριστικό κόκκινο λογότυπο 'global version' στο κουτί όπως συμβαίνει στο mi8;Θα το πάρω από Σκρουτζομαγαζο οπότε να χω το νου μου μη με πιάσουν κότσο.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Ετοιμάζομαι κ εγώ για την αγορά του.Ειμαι ανάμεσα σε αυτό και το mi8 αλλά κλίνω προς το mix λόγω σχεδιασμού.Στο mix έχουμε global version και μη global με το χαρακτηριστικό κόκκινο λογότυπο 'global version' στο κουτί όπως συμβαίνει στο mi8;Θα το πάρω από Σκρουτζομαγαζο οπότε να χω το νου μου μη με πιάσουν κότσο.Ευχαριστω!

Αν θυμάμαι δεν ήταν κόκκινο το λογότυπο. Απλά έγραφε global στα στοιχεία της συσκευής.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Έχει 4g+ και με την dev rom έχει και volte. Σε μελλοντική αναβάθμιση θα έρθει και στην stable.

4g+ έχετε δει στο κινητό; Το υποστηρίζει;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό που έχει 4G+ μιας που το pocophone και το mi 8 περιέργως δεν το υποστηρίζουν στην Ελλάδα. Οπότε αν πάρω την Global έκδοση θα έχω 4G+ με cosmote κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, βρέθηκα με ένα mix2s eu από σκρουτζομάγαζο, με miui 10 global beta (την τελευταία). Μπορώ να περάσω την global stable κατευθείαν από τον updater χωρίς να ξεκλειδώσω τον bootloader? To κινητό είναι εκπληκτικό, παίρνει αμέσως την τελευταία gcam του mi8 και έχει και 4g+. Edited by Katzenjammer
Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό που έχει 4G+ μιας που το pocophone και το mi 8 περιέργως δεν το υποστηρίζουν στην Ελλάδα. Οπότε αν πάρω την Global έκδοση θα έχω 4G+ με cosmote κανονικά.

 

Ακριβως! Εγω με cosmote εχω σχεδον παντου στην Θεσσαλονικη 4G+.

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω αποχωρώ απο την παρέα σας δεν μπορεσα να αντισταθω στην προσφορα του mate 10 pro στα 399 ευρω και επιστροφή 20%με καρτα eurobank.

Οποιος ενδιαφέρεται πουλαω το mix 2s ελληνικής αντιπροσωπείας.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! Εγω με cosmote εχω σχεδον παντου στην Θεσσαλονικη 4G+.

Αν είχε και καλή οθόνη ανάλογη των άλλων χαρακτηριστικών του θα μιλάγαμε για ένα από καλύτερα κινητά του 18

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην ομάδα,

 

παρέλαβα χτες τη συσκευή και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος.

έγινε ξεκλείδωμα του bootloader και ετοιμάζομαι για twrp και custom rom.

έχετε να προτείνετε κάποια;

 

προς το παρόν θα περάσω μάλλον την aosip εκτός και αν υπάρχει κάποια δοκιμασμένη πρόταση...

 

ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Η aosip και η arrow έχουν δύο bugs. Δεν δουλεύει ο proximity sensor γιατί δεν έχουν βγει ακόμη source απο την Xiaomi για pie android 9 και η ένδειξη της μπαταρίας δεν είναι 100% σωστή δηλαδή μετά από reboot πέφτει. Σε λίγες μέρες θα βγει και pixel experience από ότι διάβασα.

καλημέρα στην ομάδα,

 

παρέλαβα χτες τη συσκευή και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος.

έγινε ξεκλείδωμα του bootloader και ετοιμάζομαι για twrp και custom rom.

έχετε να προτείνετε κάποια;

 

προς το παρόν θα περάσω μάλλον την aosip εκτός και αν υπάρχει κάποια δοκιμασμένη πρόταση...

 

ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το mi mix 2sκαι εδω και κατι μερεσ μου εχει το συστημα android να δουλευει στο 90% συνεχεια χωρισ καν να το κανω χρησει με αποτελεσμα να μοθ τρωει πολυ γρηγορα την μπαταρια.. ξερεισ καπιος τι παιζει να εχει?? η αν το εχει περασει κανεισ αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Αν είχε και καλή οθόνη ανάλογη των άλλων χαρακτηριστικών του θα μιλάγαμε για ένα από καλύτερα κινητά του 18

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Δεν εχεις αδικο σε αυτο! Εμενα με εχει κουρασει η αυτοματη φωτεινοτητα που παντα ειναι πιο σκοτεινη απο οτι πρεπει να ειναι...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό κινητο, παρέλαβα το 128άρι πριν λίγες μέρες στην εξαιρετική τιμή που είχε το ελληνικό mi-store.

Με χαρά διαπίστωσα ότι τα περισσότερα κουσούρια του εχουν λυθεί με το MIUI 10 (πχ φωτος σε χαμηλο φως, ποιότητα ήχου σε βιντεοσκόπηση).

 

Η φωτεινότητα της οθόνης στο αυτόματο είναι λίγο καπως conservative, καλό για οικονομία μπαταρίας αλλα λιγο σκοτεινή. Νομίζω έχει ήδη λυθεί αυτο στην global beta οπότε όπου νάναι θα περάσει και στην global stable.

 

Μονο αυτό το "προβληματάκι" εχω να δηλώσω μέχρι τώρα, κανένα αλλο παράπονο απολυτως! Για οποιον ψάχνει συσκευή χωρίς κουτσουρεμένη οθόνη (aka notch) είναι μονόδρομος!

Edited by sfortis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου αν επιτρέπεται σε τιμή το πήρες ?

 

Καλημέρα, υπήρχε για λίγες μέρες το black 128gb στα 398€

 

Η πλάκα ειναι που τρέξαμε antutu με το πανάκριβο note 9 512gb ενός φίλου και το ξέσκισε :p (καλα κουβέντα να γίνεται οχι οτι εχει και καμια σημασία στην καθημερινή χρήση)

Link to comment
Share on other sites

Το είχε και το πλαίσιο χθες το μεγάλο 399€

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, υπήρχε για λίγες μέρες το black 128gb στα 398€

 

Η πλάκα ειναι που τρέξαμε antutu με το πανάκριβο note 9 512gb ενός φίλου και το ξέσκισε :p (καλα κουβέντα να γίνεται οχι οτι εχει και καμια σημασία στην καθημερινή χρήση)

 

εντάξει τώρα ... :p

Αλήθεια...οι γωνίες θέασης πως ειναι

Σε κάποια review όχι απλά δεν είναι στον μέσο όρο αλλά και πιο κάτω ακόμα

Τόσο χάλια είναι?αν και είναι λοταρία η xiaomi στις οθόνες

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το είχε και το πλαίσιο χθες το μεγάλο 399€

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εντάξει τώρα ... :p

Αλήθεια...οι γωνίες θέασης πως ειναι

Σε κάποια review όχι απλά δεν είναι στον μέσο όρο αλλά και πιο κάτω ακόμα

Τόσο χάλια είναι?αν και είναι λοταρία η xiaomi στις οθόνες

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Καλημέρα! Εγώ που το είχα μια μέρα από φίλο και το δούλεψα αρκετά η οθόνη είναι πάρα πολύ μέτρια..

Πολυ κακές γωνίες θέασης, κακό κοντράστ και χαμηλή φωτεινότητα...

Επίσης σε κάποιες περιπτώσεις έχει θέματα με την ανταπόκριση..

Μόνο τα χρώματα είναι οκ και αρκετά αξιόπιστα.

Άμα διαβάσεις στα reviews το προηγούμενο mi mix 2 είχε πολύ καλύτερη οθόνη...

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το είχα βάλει καλάθι χθες από πλαίσιο.... ευτυχώς δεν το προχώρησα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...