Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγά σιγά είναι διαθέσιμο σε στοκ στα γνωστά μαγαζιά

 

:

 

Xiaomi Mi Mix 2S specs

Operating System MIUI 9.5 based on Android 8.0 Oreo

Display 5.99-inch 18:9 IPS LCD 2160 x 1080

Gorilla Glass 4

403ppi pixel density

 

Chipset Octa-core Qualcomm Snapdragon 845

Four Kryo 385 cores up to 2.80GHz

Four Kryo 385 cores at 1.70GHz

10nm

GPU Adreno 630

RAM 6GB/8GB LPDDR4X

Storage 64GB/128GB/256GB UFS 2.1

Expandable No

Battery 3400mAh

Charging USB-C

Quick Charge 3.0 (9V/2A)

Wireless charging

Water resistance No | No

Rear Camera 12MP f/1.8 1.4-micron pixels + 12MP f/2.4 telephoto lens

Sony IMX 363 + Samsung S5K3M3

Dual Pixel autofocus, 4K@30fps, 720p@120fps

Front Camera 5MP f/2.0 lens with 1.12-micron pixels

Connectivity Wi-Fi 802.11 ac MU MIMO, 2x2 MIMO

NFC, LTE with VoLTE, Bluetooth 5.0

GPS/AGPS/GLONASS/BeiDou

Security One-touch fingerprint sensor (back)

SIM Dual Nano SIM

Network LTE: Band 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18

19/20/25/26/27/28/29/30/34/38/39/40/41

Dimensions 150.9 x 74.9 x 8.1mm

Weight 191g

Colors Black, White

 

 

Καλή αναμονή σε όσους το παραγγείλανε !!!

 

http://i1275.photobucket.com/albums/y449/manwlis77/Mobile%20Uploads/4d5c09ec27971995ba68867ec0a642757a250a4d_zpswuug4gwf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είχα στην κατοχή μου το MI MIX 2 για λίγες μόνον ημέρες και ανακοινώθηκε το 2S με αποτέλεσμα, σε συνδυασμό με την πολύ μέτρια κάμερα, να αποφασίσω να το δώσω άμεσα μέχρι την έλευση του 2S.

 

Το βλέπω στα lightinthebox στα 458€. Είναι αξιόπιστο κατάστημα; Παίζει κάπου αλλού καλύτερα; Νομίζω η τιμή που βγαίνει είναι καλή πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η οθόνη είναι ακριβώς ίδια με το απλό mi mix 2;;

Έκαναν κάποια βελτίωση άραγε;;

Είχα το απλό και το είχα συμπαθήσει πολύ.

Τώρα έχω το note 8 αλλά δεν θα είχα κάποιο πρόβλημα να επιστρέψω στη xiaomi

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αυριο πρωτα ο θεος θα τοχω στην κατοχη μου.το μονο που ελειπε απο το mix2 που ειχα ηταν η καμερα.(οχι οτι ηταν κακη,απλα με την gcam μεταμορφωνοταν τη νυχτα προς το καλυτερο).θελω να δω τι ψαρια πιανει η καμερα σε σχεση με το note8.:)αν ειναι οντως τοσο καλη οσο λενε τοτε θα αραξω σε συσκευη για καιρο.το τελευταιο διαστημα εχω δοκιμασει οτι πεταει κ κολυμπαει.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυριο πρωτα ο θεος θα τοχω στην κατοχη μου.το μονο που ελειπε απο το mix2 που ειχα ηταν η καμερα.(οχι οτι ηταν κακη,απλα με την gcam μεταμορφωνοταν τη νυχτα προς το καλυτερο).θελω να δω τι ψαρια πιανει η καμερα σε σχεση με το note8.:)αν ειναι οντως τοσο καλη οσο λενε τοτε θα αραξω σε συσκευη για καιρο.το τελευταιο διαστημα εχω δοκιμασει οτι πεταει κ κολυμπαει.:lol:

 

Φίλε μου από που το πήρες αν επιτρέπεται, και σε τι τιμή; Δεν αντέχω να περιμένω καν το mi7 (ή 8 όπως γράφουν τώρα).

Link to comment
Share on other sites

Από ινσομνια το πήρα..πρώτες εντυπώσεις ΑΡΙΣΤΕΣ!!Ήλθε με global rom(η οποία θα αντικατασταθεί μόλις ξεκλειδώσω bootloader.Φωτο απίστευτες τουλάχιστον στο φως της ημέρας.ταχυτατο!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβουτσικα δεν το πήρες;

 

γιατί ? Εγραψε τιμή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τα γουστα πληρωνονται... 50 πανω 50 κατω τι να λεει... Αυτο που εχει σημασια ειναι οτι ΑΝ τη νυχτα βγαζει αξιοπρεπεις φωτο τοτε εκλεισα απο συσκευή για αρκετο καιρο... (κ οπως βλεπω τις ημερησιες πρεπει να μαμαει. Οσο το δουλευω τοσο πιο πολυβολο φαινεται!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μεγια

Το περιμένω και εγώ σε λευκό

Έχει αρχίσει το μεγάλο ταξίδι

Για πες εντυπώσεις .....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μεγια

Το περιμένω και εγώ σε λευκό

Έχει αρχίσει το μεγάλο ταξίδι

Για πες εντυπώσεις .....

καταρχην δε θα το συσκρινω με το Note 8 που ειχα πριν(αλλη συσκευη που για μενα απευθυνεται σε επαγγελματιες κ μονο).αλλα κ απο αυτο (αν εξαιρεσεις την διαστημικη οθονη του note )δεν εχει να ζηλεψει τπτ.ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ!!(Το βραδυ θα δω σιγουρα,την ημερα ειναι ΑΨΟΓΟ!!)ΟΚ ,παμε παρακατω,το κινητο ειναι ενα mix2 "on steroids"κ με την καμερα που ελειπε απο την σειρα ΜΙΧ!Μπαταρια ΠΑΡΑ πολυ καλη(φαντασου να ειχε κ oled οθονη).ηλθε με global stable rom,με κλειδωμενο bootloader τον οποιο ξεκλειδωσα σε δευτερολεπτα(EX-MIUI beta tester;),με τα δικαιωματα ακομη).περασα TWRP,rootαριστηκε ,μπηκε rom απο XIAOMI EU η οποια βασιζεται σε China dev κ ειναι debloated (ixνος κινεζιας δεν ειδα). τωρα φορτιζεται για να κανω κανα bench να δουμε πως παει κ να βγαλω φωτο τη νυχτα.η μεγαλυτερη εκπληξη ειναι η καμερα που χωρις να γινω κακος δε συγκρινεται με το ΟΡ5Τ που ειχα την ατυχια να εχω για 1 ολοκληρη μερα....αυτα τα ολιγα

PS..Για τους πολυ ανυσηχους υπαρχει κ android P ΒΕΤΑ rom μιας κ η συσκευη συμμετεχει στο προγραμμα της GOOGLE με nightly αναβαθμισεις;)

Link to comment
Share on other sites

καταρχην δε θα το συσκρινω με το Note 8 που ειχα πριν(αλλη συσκευη που για μενα απευθυνεται σε επαγγελματιες κ μονο).αλλα κ απο αυτο (αν εξαιρεσεις την διαστημικη οθονη του note )δεν εχει να ζηλεψει τπτ.ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ!!(Το βραδυ θα δω σιγουρα,την ημερα ειναι ΑΨΟΓΟ!!)ΟΚ ,παμε παρακατω,το κινητο ειναι ενα mix2 "on steroids"κ με την καμερα που ελειπε απο την σειρα ΜΙΧ!Μπαταρια ΠΑΡΑ πολυ καλη(φαντασου να ειχε κ oled οθονη).ηλθε με global stable rom,με κλειδωμενο bootloader τον οποιο ξεκλειδωσα σε δευτερολεπτα(EX-MIUI beta tester;),με τα δικαιωματα ακομη).περασα TWRP,rootαριστηκε ,μπηκε rom απο XIAOMI EU η οποια βασιζεται σε China dev κ ειναι debloated (ixνος κινεζιας δεν ειδα). τωρα φορτιζεται για να κανω κανα bench να δουμε πως παει κ να βγαλω φωτο τη νυχτα.η μεγαλυτερη εκπληξη ειναι η καμερα που χωρις να γινω κακος δε συγκρινεται με το ΟΡ5Τ που ειχα την ατυχια να εχω για 1 ολοκληρη μερα....αυτα τα ολιγα

PS..Για τους πολυ ανυσηχους υπαρχει κ android P ΒΕΤΑ rom μιας κ η συσκευη συμμετεχει στο προγραμμα της GOOGLE με nightly αναβαθμισεις;)

 

Αν έχει πιο καλή κάμερα από το 5t τότε είναι πολύ καλά νέα

Link to comment
Share on other sites

https://photos.app.goo.gl/QjzlJtGeHT80mGEv1 . https://photos.app.goo.gl/af2E1abhCF7jsoht2 . https://photos.app.goo.gl/HLJjS4zUIyTYHB4R2 Μερικες προχειρες φωτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα την πρωτη φορτιση κ με χρηση κλησεις, benchmark, surfing, viber chat κλπ. Εχει 4ωρες κ 15λεπτα οθονη με 45% υπολοιπο μπαταρίας....

Link to comment
Share on other sites

https://photos.app.goo.gl/QjzlJtGeHT80mGEv1 . https://photos.app.goo.gl/af2E1abhCF7jsoht2 . https://photos.app.goo.gl/HLJjS4zUIyTYHB4R2 Μερικες προχειρες φωτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα την πρωτη φορτιση κ με χρηση κλησεις, benchmark, surfing, viber chat κλπ. Εχει 4ωρες κ 15λεπτα οθονη με 45% υπολοιπο μπαταρίας....

 

η νυχτερινή έχει αρκετό ενδιαφερον

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

αρκετά ενδιαφέρουσες..έβαλες κάποιο mode στις νυχτερινές ή αυτόματο;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...