Jump to content

Honor 10


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 471
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά πείτε μία γνώμη για την μπαταρία.. Μου φαίνεται πολύ κακή

 

Νομιζω εξαρταται πληρως απο την χρηση που κανει ο καθενας. Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν υπαρχει drain, και στην 8 και στην 9 εχω το ιδιο standby-drain (0.3-0.4% την ωρα, με 2 σιμ μεσα σε 4G, κλειστα data και wifi). Απο εκει και μετα, 1 ωρα google maps navigation (location and 4G data on, live traffic, με καλη φωτηνοτητα) μου τρωει περιπου 12-13%, ιδια πανω κατω με το S8 που ειχα, οποτε , οπως ειπα, αναλογα τη χρηση του καθενα παει και η μπαταρια. Δεν βλεπω κατι το ιδιατερα αρνητικο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού εδώ και 2 μέρες...ομολογώ ότι με έχει αφήσει λίγο 'άφωνο' δεδομένου ότι το προηγούμενο κινητό μου είναι το Lenovo a5000. Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά τη μετάβαση σε Pie βλέπω ότι στο μενού της κάμερας, στο video συγκεκριμένα, δεν υπάρχει πλέον σε καμία ανάλυση επιλογή για stabilization...να υποθέσω ότι ενεργοποιείται αυτόματα (σε όσες αναλύσεις τουλάχιστον υποστηρίζεται)? Έτσι φαίνεται, αλλά δεν είμαι και σίγουρος...Ξέρει κανείς τι ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτοχος του κινητού εδώ και 2 μέρες...ομολογώ ότι με έχει αφήσει λίγο 'άφωνο' δεδομένου ότι το προηγούμενο κινητό μου είναι το Lenovo a5000.

 

Λογικό μου ακούγεται δεδομένης της προηγούμενης συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου ακούγεται δεδομένης της προηγούμενης συσκευής σου.

Είχα μείνει αρκετά πίσω...Να ρωτήσω με την σειρά μου 2-3 πράγματα:

 

1. Μπορούμε να 'δηλώσουμε' κάπου το κινητό σε περίπτωση 'απώλειας' σαν μέτρο προφύλαξης ; Ναι έχω βάλει δαχτυλικό αποτύπωμα και face id...έχω περάσει και την εύρεση συσκευής.;) Καινούργιο κοσκινάκι μου και που να σε απλώσω λένε...

2. Τι άλλο προληπτικό μέτρο προστασίας μπορώ να πάρω για απώλεια ; Υπάρχει κάτι από την μαμά εταιρία ;

3. Το κινητό φοράει από την 'μαμά' Gorila Glass οπότε δεν χρειάζεται κάτι άλλο, σωστά ;

 

Το μοντέλο που έχω γράφει:

μοντέλο: COL-L29

Αριθμός έκδοσης COL-L29 8.1.0.106(SP6C900)

Εκδοση EMUI& Android 8.1.0

 

Νεότερη έκδοση έχουμε ή όχι ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Υπάρχουν πλέον ασφαλιστικές που καλύπτουν και απώλειες, ζημιές κτλ σε κινητά αν σε ενδιαφέρει.

 

Όσον αφορά την οθόνη, όλα τα gorilla glass και σπάνε, και κάνουν γρατσουνιές υπό συνθήκες. Γι'αυτό και extra προστασία και κατά προτίμηση tempered glass συστήνεται ανεπιφύλακτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόνο δική μου ιδέα είναι ότι με το Pie, το κινητό απογειώθηκε σε 'snapiness' το οποίο δεν αποτυπώνεται ιδιαίτερα στα benchmarks αλλά σε καθημερινή χρήση;

Η μπαταρία μέτρια όπως και παλιά, αλλά όπως πολύ σωστλα καποιος προανέφερε δεν υπάρχει καθόλου drain. To νέο firmware δείχνει άψογο και χωρίς bugs.

Προσωπικά είμαι υπερ-ευχαριστημένος από κάθε άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο δική μου ιδέα είναι ότι με το Pie, το κινητό απογειώθηκε σε 'snapiness' το οποίο δεν αποτυπώνεται ιδιαίτερα στα benchmarks αλλά σε καθημερινή χρήση;

 

εχουν κανει ενα τρικακι στην 9, αν δεις στα developer options εχουν κοψει ολα τα animations (windows, transition and duration) και τα εχουν στο μηδεν (ηταν στο 1 στην 8). Ετσι το κινητο φαινεται στον χρηστη οτι παει σφαιρα..... Εγω τα γυρισα στο 0.5 (στο 1 δεν θα ηθελα ετσι και αλλιως)...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο δική μου ιδέα είναι ότι με το Pie, το κινητό απογειώθηκε σε 'snapiness' το οποίο δεν αποτυπώνεται ιδιαίτερα στα benchmarks αλλά σε καθημερινή χρήση;

 

εχουν κανει ενα τρικακι στην 9, αν δεις στα developer options εχουν κοψει ολα τα animations (windows, transition and duration) και τα εχουν στο μηδεν (ηταν στο 1 στην 8). Ετσι το κινητο φαινεται στον χρηστη οτι παει σφαιρα..... Εγω τα γυρισα στο 0.5 (στο 1 δεν θα ηθελα ετσι και αλλιως)...

 

Πράγματι!!! :) Δεν το πρόσεξα αυτο παρόλο που όντως τα transitions που φάνηκαν κάπως περισσότερο απότομα! Θα τα σκαλίσω λίγο να δω! Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πλέον ασφαλιστικές που καλύπτουν και απώλειες, ζημιές κτλ σε κινητά αν σε ενδιαφέρει.

 

Όσον αφορά την οθόνη, όλα τα gorilla glass και σπάνε, και κάνουν γρατσουνιές υπό συνθήκες. Γι'αυτό και extra προστασία και κατά προτίμηση tempered glass συστήνεται ανεπιφύλακτα.

 

Έχεις μήπως άποψη για τις ασφαλιστικές που λες τι πληρώνεις/χρόνο ;

 

Νομίζω πάντως ότι φοράω ήδη προστασία (in the box)...έχω την εντύπωση ότι το είδα στα χαρακτηριστικά σε sites με gorilla glass...εντάξει αν το πατήσει αμάξι δεν θα το σώσει...αυτό λογικό.;)

 

edit: λογικά θα κάνει μόνο του αναβάθμιση στην 9 όταν είναι διαθέσιμη guys ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις μήπως άποψη για τις ασφαλιστικές που λες τι πληρώνεις/χρόνο ;

 

Υπάρχουν αρκετοί (και στο παρόν φόρουμ) που έχουν ασφαλίσει τις συσκευές τους εδώ και έχουν εκφράσει θετικές εντυπώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Face recongnition καταναλώνει πολύ μπαταρία ;
Link to comment
Share on other sites

Το Face recongnition καταναλώνει πολύ μπαταρία ;

 

σε άλλη συσκευή αυτό παρατηρησα φιλε μου....είναι λογικο πιστευω γιατι οι αισθητήρες μπαινουν σε μια κατασταση αναμονης….

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παντως το honor 10 φοραει το ιδιο set up καμερας με το honor note 10 ??

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Σε εσωτερικό χώρο με πάροχο την WIND έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα στο να σας ακούνε;
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής όχι, κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος και εγώ του κινητού εδώ και κάποιες μερες

Από το 6 πήγα στο 10 μετά από 4,5 χρόνια

 

Πήρα ένα τζαμακι και στο πλάτος είναι πιο μικρό

Έχει πάρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος και εγώ του κινητού εδώ και κάποιες μερες

Από το 6 πήγα στο 10 μετά από 4,5 χρόνια

 

Πήρα ένα τζαμακι και στο πλάτος είναι πιο μικρό

Έχει πάρει κανείς;

 

Με γεια!

Και εγώ είχα το ίδιο θέμα με τα τζαμάκια.. 2 που πήρα άφηναν αρκετό κενό στα δεξιά και στα αριστερά. Τελικά πήρα αυτό και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

Σε θήκη μπαίνει

Γιατι αυτά λένε ότι δεν ειναι συμβατα για όλες τις θήκες

Μια απλή διαφανές εννοώ

 

Μου έχει λείψει πάντως η λειτουργία που είχε το 6 με το μαγνητάκι στην θήκη.

:)

 

Επίσης το μαύρο που έχει γύρο γύρο είναι οκ;

Edited by tassosm
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φοράω με την θήκη σιλικόνης της spigen και είναι κομπλέ. Το μαύρο γύρω γύρω είναι ελάχιστο. Και χίλιες φορές λίγο μαύρο παρά τα υπόλοιπα τζαμάκια που άφηναν σχεδόν μισό εκατοστό δεξιά και μισό αριστερά.

 

Ψαχνόμουν σήμερα για τη λειτουργία VoLTE και WIFICall της Cosmote. Θεωρητικά η συσκευή μας δεν υποστηρίζεται ακόμα από την Cosmote. Ωστόσο, αν έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία στη γραμμή (υποχρεωτικά από συμβατή συσκευή) και πειράξουμε το apn της Cosmote, προσθέτοντας το ims στον τύπο του APN, τότε η υπηρεσία δουλεύει κανονικά!

Τα credits της παραπάνω λύσης πάνε στα παιδιά του forum της xiaomi-miui.gr

Edited by Nyo_One
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι. Προσπαθώ να κατεβάσω ένα νέο theme αλλά πατώντας το κουμπί δεν γίνεται κάτι. Ίντερνετ εννοείται κανονικά στο κινητό. Φαίνεται σαν να μην 'επιτρέπεται'. Ξέρουμε γιατί το κάνει αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το τελευταίο διάστημα μου έρχεται ειδοποίηση στο ινσταγκραμ για μηνύματα τα οποία έχω διαβάσει.. Γενικά το έχει βελτιώσει το λογισμικό η Huawei αλλά χρειάζεται δουλειά ακόμα στις εφαρμογές και κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβουν ότι για να βρεθούν στην κορυφή πρέπει να τελειοποιησουν το λογισμικό
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 9.0.179(C432E4R1P12).

 

Στην εφαρμογή της κάμερας υπάρχει το 3D creator;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...